Bipody Harris

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
coltremington
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 18.10.2011, 15:47

Bipody Harris

Příspěvek od coltremington »

zdrávím, mám dotaz ohledně bipodů(dvounožek) typu harris a jejich kopií. chtěl jsem si jednu koupit na pušku Marlin XS7 VH v ráži .308win. ale nevím jestli je lepší čínská kopie nebo přímo originál harris. jestli tam neplatím ten rozdíl 1500kč jen za značku.
ale zase aby se ta čínská po pár ranách nerozpadla :lol: prosím poraďte co je lepší:-). at neudělám chybu :wink:
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Bipody Harris

Příspěvek od zispo »

mohu porovnat obě kopii mám na malorážce a originál na Howě. Je tam velký rozdíl v materiálech proto ti doporučím originál. I když neříkám, že kopie by ti nějakej čas nevydržela. Jen se rozhodni zda s kloubkem nebo bez, ze zkušenosti bez kloubku je lepší na střelnici a s kloubkem je lepší na lov. Je to jen můj názor.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Bipody Harris

Příspěvek od Jiskra »

Jednoznačně originál a jednoznačně s kloubem.Na střelnici potřebuješ kloub úplně stejně jako v terénu.Dej libelu na optiku a uvidíš.Měl jsem i kopie a NEDÁ se to s originálem srovnat.Ta kopie max. na malorážku jestli vůbec.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Bipody Harris

Příspěvek od sided »

různý čínský airsoftový kopie jsou k ničemu, ale třeba Caldwell jsou v pohodě.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Bipody Harris

Příspěvek od František Fořt »

Dovolil bych si oponovat - Caldwell (tj. výrobce pro Welbley) mám - a musel jsem je reklamovat. Jedna přítlačná pružina byla tak slabá, že se to mělo tendence sklápět i při střelbě v klidu na střelnici. Taky se to po pár ranách všelijak rozviklalo, furt sem tam musel něco utahovat. Když se dostal ty nové, pružiny pořád slabé. Tak sem to srovnal s Harriskama a hodně velký rozdíl jen u síly těch blbých pružin. Celkově jsou Harrisky podstatně lepší, o tom vůbec žádná.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Bipody Harris

Příspěvek od Jiskra »

Přesně tak.Myslel jsem si taky,že na nožkách není co pokazit a že kopie stačí.Brzy jsem poznal omyl.Ať si každý koupí co chce,ale Harrisky jsou úplně někde jinde.Právě i třeba v síle těch pružin atd. atd.Ještě jsem asi rok zápasil s Versa Pody a taky to nestalo za nic.Harissky fungují jak mají.Není co řešit.
MichalD
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16.12.2011, 17:19

Re: Bipody Harris

Příspěvek od MichalD »

Zdravím, chtěl bych pořídit bipod 13-23'' abych mohl střílet i v sedě, ale nevím jestli 13'' není na střelbu v leže už moc vysoko, jsem hubeňour, prosím poraďte, díky Michal.
Marlin XL7 270 win, MeostarR1 7x56 RD
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Bipody Harris

Příspěvek od poli »

Měl jsem 9-13 a byly na střelbu v leže na tvrdém podkladu vysoké, na měkké trávě to šlo, nohy se trochu zabořily. Nakonec jsem šel do 6-9 a na střelbu v leže akorát.
13 je při hrubém přepočtu nějakých 30cm, když to vezmu odhadem, tak na takové délce nohou to bude výška pušky od země zhruba 22cm, tak si doma smotej deku na tuhle výšku, lehni si za to s flintou a uvidíš. Ale jestli to budeš mít primárně na střelbu v sedě a příležitostně za to lehneš, tak by to mohlo jít.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Bipody Harris

Příspěvek od pufr »

Do "lesa" pro střelbu vsedě (nad trávou) používám 13 1/2 až 27" a i když nejsem hubeňour, tak střelba vleže nic moc, záda prohnutá jak luk a bez vysokých "uší" pod pažbou by stabilita nebyla nic moc + na střelnici vypadáš celkem komicky - jak bys hlídal ostatní co opravdu leží :)

V lese (hlavně na jeho okrajích) je ale kupodivu spousta míst, kde se i vleže delší - 13 1/2" nožky celkem hodí :?
Pufr
MikeVB
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 31.5.2016, 13:57
Bydliště: Český Krumlov

Re: Bipody Harris

Příspěvek od MikeVB »

Vůbec neváhat a koupit originál - nenašel jsem kopii, která by ho mohla nahradit (test cca 10ks dvojnožek)
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Bipody Harris

Příspěvek od Bory »

Chlapi potřebuju poradit :?: Chci koupit bipod Harris na Tikku varmint. Střelnice a příležitostně lov v leže. Vybral jsem Bipod 6"-9" s kloubem od firmy Harris. Jen jestli s odskoky nebo bez? :?: Co je vhodnější?
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Bipody Harris

Příspěvek od dalas »

Používám dva - 6-9 s kloubem a odskoky a 9-13 bez kloubu a s plynulou aretací nožek. U prvního je výhoda rychlé nastavení výšky a pohodlná korekce do vodováhy. Nevýhodou je špatné dotažení kloubu. To se ale dá řešit DoDo. U druhého je nastavení paradoxně trochu obtížnější. Je to způsobeno vratnou pružinou, která po uvolnění plynulé aretace nebo aretace v krajní vysunuté poloze, která je řešena jako u verze s odskoky, nožku zatáhne do základní polohy. Proto při použití plynulé aretace je potřeba grif, kdy jednou rukou nastavuješ délku a zároveň musíš prsty této ruky zaaretovat. Jednodušší by bylo, kdyby byl bipod bez pružin, nebo pružiny nožky vytlačovaly. Pak by se na jedné nastavila výška a druhá po vyrovnání zbraně by se jen dotáhla. Ideální bude, když si je necháš v prodejně předvést (ideálně na zbrani) a zkusíš si je nastavit. Další, co je třeba vzít v úvahu, zda je budeš používat na střelnici, kdy je čas a je tam rovina, nebo v terénu při lovu. Tam si myslím, že kloub je velkou předností a na té jemné regulaci výšky zase tak nezáleží.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Bipody Harris

Příspěvek od lovec »

Pre Harrisky s kĺbom je takmer nevyhnutnosťou páčka Pod-Lock, ktorá aretuje kĺb. Investícia neveľká, avšak efekt výrazný.

Modernejší a praktickejší je bipod od firmy Blackhawk, model Sportster. Existuje v rôznych variantoch a oproti Harriskám je to určite krok, alebo dva vpred. Myslím, že je dokonca aj cenovo výhodnejší ako Harris. Video napovie viac:

https://youtu.be/WU_Q2U9KkmE
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Bipody Harris

Příspěvek od Bory »

Děkuji za rady a ten bipod od Blackhawk je levnější a funkčně mi připadá lepší. No nikde není na skladě tak uvidím.. :wink:
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Bipody Harris

Příspěvek od poli »

Sorry jako, koukal jsem na něj a přijde mi to jako jedna z mnoha kopií Harris. A vzhledem k ceně okolo 50USD bych to viděl na lepší Čínu. Má to v základu pivot na kloub, ale ten se dá koupit i na Harris. Prošlo mi rukama dost kopií v různých cenách, ale stejně jsem se vždycky vrátil k originálu.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Odpovědět