klapka nebo násuvná montáž?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od curil »

co je podle vás lepší na kulobroku? mně osobně vyhovuje víc násuvná montáž než složitě u puškaře měnit kameny.mám tam klapku a když chci dát jinou optiku musí se upravit nebo vyměnit kameny.přemýšlím že je dám odletovat a obyčejnou montáž.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od pufr »

Nevýhodou klasické klapkové (podle Faktora "stojánkvé" - což je ale širší pojem) montáže jsou samozřejmě komplikace při jakékoli změně - optika atd. (+ cena) a obtížnější diagnostika závad v sestavě zbraň-střelivo-montáž-zaměřovač (nemůžu si zpravidla půjčit jinou bezvadnou "klapku" s optikou a zkusit jí na své zbrani).
Tahle Zieglerova "kontra" montáž universalitu klasické suhlské montáže trochu zlepšuje - výměna optiky je snažší a většinou není nutné do pouzdra kulovnice frézovat (u trojáků a kulobroků zejména starších je to samosebou jinak).
http://www.zp-einhakmontage.de/front_co ... hp?idcat=6
Pufr
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od BwanaHunter »

Pufr> tuhle montaz jsem videl na IWA, ale nejak jsem nevykoumal, v cem je tak zasadni rozdil oproti Suhlske, krom toho, ze je obracene, a jakou ze to prinasi tak velikou vyhodu. A celkem me to zajima (nemecky umim, tedy co pisou na webu si prectu ;)) ale i tak...;))

Curil> no, ja jsem zykly strilet i pres pevna, takze pro me montaz musi byt sundavaci. Na uvedeny dotaz bych tedy odpovedel - klapka. Btw. mam na jedne flinte dva a na jedne dokonce tri puskohkedy ruznych vlastnosti na stridani podle podminek lovu, v oblu pripadech na klapce a v obou pripadech dodelavano postupne, jak byly puskohledy dokupovany. A puskar nemel zasadni problem dodelat ty klapky aby sedely do jednech kamenu, ktere uz byly na flinte. No a nebo bych uvazoval o svenku, snimatelna montaz bez nevyhod klapky, bych rekl.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od rimar77 »

no a nebo co jsem měl já když jsem měl kulobrok tak násuvnou a kvalitní variábl abych neměl potřebu jej sundavat :-) jinak bych asi raději volil taky tu schwenkovou montáž než klapku
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od curil »

právě,na pěkných flintách jsou klapky a mně to přijde horší,furt to dávat k puškaři,předělávat,platit ,je mi prostě milejší novější levnější kulobroky s obyč montáží.mám ted sehnaný krásný kulobrok ale štve mně tady toto.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od pufr »

2Bwana Výhodou "kontra" uspořádání je možnost použítí SEM na krátké základně i pro dlouhé a rozměrné zaměřovače - takže vše na jedné základně, žádně pájení sedel na hlaveň atd. - velký objektiv nevadí - podstatné asi především pro majitele moderních kulovnic s výměnnými hlavněmi ...
+ dostupnost "plotniček" pro řadu typů zbraní = upevnění šroubovým a lepeným spojem - nemusí se frézovat do pouzdra - ale to už je dnes skoro standard (jen ta cena je bohužel stále trochu jinde :) .
2 Curil - Klasická klapková montáž, která nepochází z žádné "unifikované" řady, bohužel předpokládá údržbu rukou zručného, kvalitně pracujícího puškaře - diagnostka závady - nadměrného rozptylu jinak může být celkem "na hlavu" :?
Pufr
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od curil »

jak dát na klapku nový puškohled bez šíny? nebo koupit se šínou?nebo zrušit radši klapku?
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od kojot »

Budeš si muset k té klapce nechat dodělat objímky na tubus i objektiv (záleží na rozteči kamenů). Optika s rail šínou stojí cca 24 000,- a výše. Meoptou počínaje, Zeissem a Swarovskim konče. Nevím, jak to vyjde cenově, ale možná levnější a jistě spolehlivější bude kameny od klapky sundat a dát tam montáž pevnou. Osobně mám na kulovnicích otočné (Schwenk) montáže a tudíž můžu doporučit. Tobě by tam pásla pěkně montáž Suhlská. Pokud na tu klapku chceš napasovat nový puškohled, který má cca 600 - 650g, nemusí ho ta montáž spolehlivě již udržet.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od curil »

to je ono,zas k puškaři sundat kameny.pěkná flinta a na hovno.netrefil jsem z toho ani krabici a rozdrbali jsme ty šroubky.ach jo.fakt lepší zetháčka jak tohle.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od kojot »

Tak pokud jsou kameny letované, sundáš si je sám v pohodlí domova. Stačí k tomu plynový hořák a decentní kladívečko. Poté to však chce odstranit zbytky po pájení, což vybrousím a vyleštím. Následně pak přečerním a je hotovo. Možná by bylo lepší bavit se konkrétně, čili vložit sem fotku zbraně s detailem montáže a pak uvézt zamýšlenou optiku. (zda 4x32, nebo 3-12x56.)
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od curil »

56 určitě ne.je to taková malá flintička tak bych tam chtěl asi max 6x a nejlíp s bodem.já bych to sám nedělal,přinejlepším by mi shořela flinta.už to mám i zastřelené tak jsem v klidu.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od pufr »

Sám, bez jakékoli praxe bych na pájený hlavňový svazek nebo objímku hlavní hořákem nesahal.
Starší klapkové nebo i jiné "stojánkové" montáže jsou v principu dělané pro kvalifikovanou - puškařskou údržbu :?
Pufr
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od BwanaHunter »

Pufr> s tou einhack montazi mas samozrejme pravdu, staci se nad tim zamyslet, kdyz ti to takhle pekne nekdo vysvetli :))

Curil> nebrblej, musis si rozmyslet, jestli chces peknou flintu, nebo lacinou flintu. Ja bych tam nechal klapku, pokud je v poradku, coz zase posoudi dobry puskar. Nevim odkud jsi, ale muzu pripadne doporucit.
Na tyhle starsi flinty klapka tak nejak patri. Pokud by me jooo stvala (coz me by nestvala, mam klapku i na 416Rigby :)) tak jedine alternativy, ktere bych zvazoval, by byl schwenk nebo suhl.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od curil »

ty černošský myslivečku :-) ,jo tady na ty flinty sluší ty klapky ale mně osobně to nepřijde nějak dobré že s každou kravinou to musí k puškaři,jinak nic.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: klapka nebo násuvná montáž?

Příspěvek od BwanaHunter »

curil> já jsem bílej jak vápno :lol: Však já ti nic nenutím, jen reaguji. Chceš-li pevnou, pořiď si jí. Já bych šel do švenku nebo suhlské, když bych nechtěl klapku, ale je to samozřejmě na tobě.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět