LEDWAVE TL-1 svítilna pro dohledávku

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

LEDWAVE TL-1 svítilna pro dohledávku

Příspěvek od milanhb »

Eurohund nabízí svítilnu pro dohledávku.
Patřím mezi ty,kteří nemohou mít z určitých důvodů loveckého psa.
Nemáte někdo s touto pomůckou zkušenost.
Kdyby to fungovalo tak jak ukazují v krimi filmech tak by to pomohlo
při uřčení nástřelu a následné dohledávce v noci .
Milan
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: LEDWAVE TL-1 svítilna pro dohledávku

Příspěvek od Hirc »

milanhb píše:Eurohund nabízí svítilnu pro dohledávku.
Patřím mezi ty,kteří nemohou mít z určitých důvodů loveckého psa.
Nemáte někdo s touto pomůckou zkušenost.
Kdyby to fungovalo tak jak ukazují v krimi filmech tak by to pomohlo
při uřčení nástřelu a následné dohledávce v noci .
Milan
před časem jsem se zajímal o barevná světla od Ledwave a výsledek byl, že to moc nefunguje, resp. je to spíše marketingový trik. Jestli jsi kamarád s angličtinou, mrkni zde
http://edcfeatures.blogspot.com/2006/12 ... color.html
ve stručnosti - zelené světlo je zdaleka nejhorší pro Použití v noci, neb jsou na něj oči nejvíce citlivé ve špatných světelných podmínkách. Naopak nejvhodnější je slabé červené světlo (i když s tím samozřejmě nic nedohledá?)

Osobně bych si raději pořídil silnou bílou LEDku. Mrkni sem:
http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/cat_5.html
například L2T2 je dobrá volba
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: LEDWAVE TL-1 svítilna pro dohledávku

Příspěvek od milanhb »

před časem jsem se zajímal o barevná světla od Ledwave a výsledek byl, že to moc nefunguje, resp. je to spíše marketingový trik. Jestli jsi kamarád s angličtinou, mrkni zde
http://edcfeatures.blogspot.com/2006/12 ... color.html
ve stručnosti - zelené světlo je zdaleka nejhorší pro Použití v noci, neb jsou na něj oči nejvíce citlivé ve špatných světelných podmínkách. Naopak nejvhodnější je slabé červené světlo (i když s tím samozřejmě nic nedohledá?)

Osobně bych si raději pořídil silnou bílou LEDku. Mrkni sem:
http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/cat_5.html
například L2T2 je dobrá volba[/quote]

To by neměla být klasická svítilna na svícení, ale - cituji:
Barva z postřelené zvěře se stává na lesní půdě mnohem lépe viditelnou pokud je osvícena 3-wattovou Led svítilnou s vlnovým rozsahem až 480nm.Díky tomuto světlu se v ?irokém rozsahu modře zobrazí stopa barvy a stává se tak pro lovce pomůckou při dohledávání zvěře.
Svítilna vrhá měkké a studené modré světlo , které neozařuje a nepřená?í na tělo žádné teplo,což se uplatňuje i při vyšetřování zločinů.
Konec skoro doslovné citace.
Pokud sem tam kouknete na krimi filmy tak tam používají také baterku
a tam jim krev modře svítí, ale jestli jsem dobře koukal tak si nasazují takové oran?ové brýle.Je totiž klidně možné,že to není o baterce ,ale o těch brýlých.
Proto bych rád věděl jestli tento konkrétní výrobek někdo z Vás zkoušel.
Díky Milan
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

baterky

Příspěvek od ridgeback »

Nějaké baterky na dohledávky prodávají na natura viva v Lysé. Je to jeden z prvních stánků v pavilonu se zbraněmi. Pozeptat se tam.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Jinak jsou k mání i u nás, barva není zelená,ani červená ale modrá :lol: :lol:
http://www.cevoxhunt.cz/cs/Svitilny
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od milanhb »

Není problém tuto svítilnu koupit.
Zajímá mě jen praktická upotřebitelnost - jestli to funguje tak,jak je prezentováno a zda máte s tímto výrobkem někdo praktickou zkušenost.
Díky Milan
jarek
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17.2.2008, 18:12
Bydliště: Česko Budějovicko

Příspěvek od jarek »

V praxi jsem osobně viděl používat sprey Blue Star Forensic, na zvýraznění bavy(krve). používá se za šera a tmy. Použití je vhodné na místech, kde není hodně barvy, protože pokud se dostane na velkou kapku barvy, tak je světlo pohlceno a kapka není vidět. Pokud se ptá? na baterku, jedná se o reklamní trik, protože se k těmto musí použít i brýle nebo ?títek na baterce. Funkce je obdobná jako u spreje, takže větší kapky krve nejsou vidět. Musít ale upozornit, že v přírodě jsou měchy a liejníky, a některé houby parazitojící na listech např. padlí, které také světelkuje, dokonce jasněji než barva, taktéž reaguje rez na kovech. Pokud si viděl reklamu, kde jsou kapky tzv. barvy (krve) jasně modré tomuto nevěř, nejedná se o barvu ale Savo, nebo obdobný přípravek na čištění a bělení, který světélkuje jasně modrou barvou i za méně příznivých podmínek, to je i za menšího šera.
Pokud by jsi si chtěl koupit Blue Star, prodává se v kapslícha tyto se ředí v destilované vodě. Poté stačí jen rozpra?ovač. Kapsle si může? objednat i v internetovém obchodu, kde se prodávají potřeby pro kriminalistiku, to je i pro soukromé detektivy. Já osobně po zkušenostech a osobní praxi by jsem si do lesa něco podobného nekupoval, před prvním Použitím je potřeba si to řádně vyzkoušet, protože sprej i baterka normálně fosforeskují bíle, a pokud se dostanou na zbytky barvy, nebo nejaké bílkoviny svítí modře. Baterku jsem také zkoušel osobně, a stalo se mě, že jsem si nasvítil stopu po slimákovi, která svítila jasně modře. Dále modře také stíl trus ptáků. Pokud byl zředěn de??em a pěkně to mate.
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od milanhb »

malinko mě zklamal kamarád proto,že čes.policie používá také ten sprey.
Tak?ě sem zase na začátku
Milan
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

tak podle mě je to světlo modrý ne protože je pod ním lépe vidět barva že by ji to zvýrazňovalo jak je vidět v těch kriminálkách, ale protože konkrétně v těch krimi se používá UVsvětlo, pod kterých krev a jiné biologické exkrementy září (díky biologické podstatě - tím by se vysvětlovalo i proč svítí třeba stopa po slimákovi, viz. Jarek). Brýle si nasazují kvůli ochraně zraku. Tudí? se domnívám, že pokud ty LED svítilny vyzařují jen modrou barvu, nebo jakoukoli jinou, nemůže to fungovat. To světlo by muselo být minimálně frekvenčně velmi blízko frekvencím UV záření.
Btw. vezměte si třeba UV lampy co používají doktoři pro noční osvícení svých ordinací...taky svítí modře, mimojiné :) (oni to používají k hubení bakterií a desinfekci).
Možná je můj názor špatnej, nikomu to nevnucuju, ale tohle mě přijde jako docela rozumný vysvětlení :)
To? tak :)
Odpovědět