Lovecké svítilny

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Geronimo »

Můžeš dát odkaz na nějakou takovou baterku,rád by jsem se na ní kouknul. Díky.
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Tommy »

rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od rimar77 »

Tommy píše:Máš na mysli to modré světlo?
Nejlepší na dohledávání je xenonová baterka.
Teď o víkendu jsem s ní dohledával sele.Pod led světlem jde vidět barva špatně,kamarád měl klasickou halogenku a to už bylo lepší,ale moji xenonce se ani jedna nevyrovnala,nepřehlídneš prostě ani nejmenší kapku.Ta barva doslova svítí.
Bohužel je to ale hodně drahé svícení pokud nemáš dobíjecí baterky.
jojo přesně to mám na mysli vím že to bylo doporučené k tomu wild finderu co nemá zvěř vidět a vidí a proto jsem vůči tomu docela skeptickej. Ale už jsem zaslech i pozitivní reakce na to ale rád bych věděl od někoho osobně zda to funguje a nebo ne přeci jen tomu že kamarád má kamaráda a jeho kamarád stím dohledává nejde moc brát vážně
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od rimar77 »

Geronimo píše:Můžeš dát odkaz na nějakou takovou baterku,rád by jsem se na ní kouknul. Díky.
http://zbrane.subrt.cz/svitilny/svitilna-tl-1
http://www.cevoxhunt.cz/cs/Svitilny/iV20FRBtXrtTb5nX
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Geronimo »

Já našel novejší model než prodává Šubrt,je sice za stejnou cenu ,ale píšou jen o pozorování zvěře a né o dohledávkách. Takže bych přivítal pravdivou informaci od někoho, kdo ji má a kdo ji použil už i v praxi. Já vím, Tommy už o ní psal,ale snad ji bude mít i někdo jiný,protože jak se říká, jedna vlaštovka jaro nedělá. Tím nechci říct, že si to Tommy vymyslel,to chráň bůh. Dále píšou že u tohoto novějšího modelu je lampa 3W a né jako u předešlého 5W a že je možné svítit stále bez jakéhokoliv přerušení,což u 5W bylo asi nutné. (Asi se přehřívala,nebo něco podobného) Také že tato lampa 3W je jednou tak světlejší než ta předchozí.

http://cgi.ebay.de/Ledwave-Wildfinder-2 ... 864wt_1167
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od rimar77 »

geronimo ale todle je červené světlo dle mne a v tom by barva vidět být neměla nijak lépe tvrdí to u modrého světla asi by to spíše chtělo nějaké to luminiscenční jak používají v kriminálce Las Vegas :lol:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Tommy »

rimar77 píše:geronimo ale todle je červené světlo dle mne a v tom by barva vidět být neměla nijak lépe tvrdí to u modrého světla asi by to spíše chtělo nějaké to luminiscenční jak používají v kriminálce Las Vegas :lol:
To modré světlo je k ničemu,nefunguje to.
Funguje je jak píšeš luminiscenční světlo,jako se třeba používá v barech,ta fialová zářivka.
Někde jsem viděl,že to modré světlo funguje pouze pokud tu barvu nastříkáš nějakým roztokem a to si nedokážu představit že bych s kulovnicí na rameni ještě držel v jedné ruce rozprašovač a v druhé baterku s modrým světlem někde ve smrkové houštině ve tmě a druhá věc je,že to celkově špatně osvětluje terén,takže k tomu ještě čelovku.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Tommy »

Kluci ten xenon je fakt dobrej...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od dalas »

Obecně k těm barvám. Bílé světlo obsahuje všechny barevní složky spektra. Barevné vlastnosti předmětů jsou takové, že odráží jen určitou část spektra a jinou neodráží (pohlcují) To vyvolává náš barevný vjem. Červené světlo by měla barva odrážet a tím by se měla zvýraznit. Naopak předměty azurové (mezi modrou a zelenou) by měly být tmavé. Naopak v modrém světle by se barva měla jevit jako tmavá až černá.
Jinak ten xenon je obyčejná halogenová žárovka. Nejde o výbojku. Tím ale nechci říct, že to je špatné.
Já používám letitou čtyřšpuntovku PHILIPS s 6V halogenem a regulací kužele. Dosvit tak 300m. Je ale fakt, že nevydrží příliš dlouho.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Tommy »

To dalas:
Jak víš,že je ta baterka není xenonová?Je pravda,že to není xenonová výbojka jako v autě,ale výkon má obrovskej a to je ta žárovka veliká stejně jako led dioda.
Halogenová žárovka by asi těžko měla takovej výkon.
Je ovšem pravdou,že odstín svitu má stejný,ale silnější.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od dalas »

To Tommy: Já netvrdím, že není plněna xenonem, ale nejedná se o výbojku, aby si to někdo nepletl s xenony na autě. Tam je potřeba vysokonapěťový měnič. Obecně plnění žárovek netečnými plyny - halogeny (neon, xenon, krypton, argon, helium) slouží k eliminaci odparu vlákna. Proto mohou být tyto vlákna žhavena na vyšší teplotu, aniž by se vypařila jako u vakuové žárovky, což s sebou nese vyšší světelný výkon.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Mr. Fox »

CO sem tady čet a jinde tak xenon je opravdu BEST... ale mě se nelíbí ta malá výdrž svícení =( neví někdo o nějaké třeba i větší baterce s xenonovou "žárovkou" která by svítila dýl jak 60 minut
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Mr. Fox »

öpravuju se... LED technologie natolik pokročila že se vyrovná xenonum ba dokonce je překonává... pač vydržej svítit mnohem dýl a svítěj stejně jako xenony... akorát cena je trochu vysoká =(
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Leon »

po pokusech s levnějšími baterkami které se za chvilku rozj.... jsem si pořídil Fenix TK12 Premium R5
a jsem maximálně spokojen
CZ 550 american 308win.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Mr. Fox »

já se právě nemůžu rozhodnout mezi timdle fenixem co jste sem dal vy a ne timhle olightem http://www.svitilny.eu/svitilny-olight/ ... d_207.html
Odpovědět