Lovecké svítilny

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od dalas »

Já bych neřek, že zvěř to světlo nevidí. Myslím, že vidí, ale možná díky barvě nespojuje s nějakým nebezpečím. To, že se píše, že nevidí může být spojeno se špatnými překlady. Třeba nevnímá může být interpretováno jako nevidí, nebo nereaguje. Mám armytech barracuda s bílým světlem. Zvěř se buď světlem nevzrušuje, nebo jen pomalu odchází. Nikdy úprk.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od hofi »

Já jsem si před nedávnem pořídil FENIX TK 22 i s filtrama. Když jsem to večer byl vykoušet na oranici, tak na 200m se zeleným filtrem jsem zahlídl světla, tak jsem zamyškoval a během chvilky bylo u mě lišče tak na 40m. Přejížděl jsem světlem sem a tam a vždy akorát koukla co se děje a šmejdila dál. Myslím že tomu světlu nevěnovala tolik pozornosti :) ale uvažuji dokoupit k tomu dobíjeci akumulátor a nabíječku, protože ty dva malé buřtíky při plném výkonu vydrží opravdu jen necelé 2 h :?. Ale jinak jsem spokojen.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Tim »

Já tam ty dva buřtíky mám už přes rok a svítí to stále dobře. No, je trochu znát úbytek napětí v bateriích, ale má to nasvíceno určitě mnohem více než dvě hodiny a věřím, že do konce zimy to ještě vydrží...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Buttler »

Tim - do těch filtrů bych nešel. Je to předražené, ale hlavně, jak jsem zkoušel přiložit zelený i červený filtr před bílou LEDku, tak ten filtr sežere podstatnou část výkonu. Proto jsem před dvěma roky od filtrů upustil a ani jsem je dál nesháněl a nosím prostě sebou více svítilen, ony zase tolik neváží :-), a ta zelená LEDka svítí mnohem lépe.
Petr1k - pošli foto, co to máš zač. já jsem tam našel tohle, bude asi trochu výkonnější, ale zase nevím, jestli to není moc intenzívní, aby to neoslňovalo.

http://www.ebay.com/itm/30Mw-StalkTech- ... 6#shpCntId
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Tim »

Aha :roll: Díky, to je dobrá informace.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Petr1k »

Buttler píše:Petr1k - pošli foto, co to máš zač. já jsem tam našel tohle, bude asi trochu výkonnější, ale zase nevím, jestli to není moc intenzívní, aby to neoslňovalo.
2 Buttler:
já kupoval tohle http://www.ebay.com/itm/291001043073


asi novější model než ten tvůj odkaz :) alespoň podle číslování. Jinak to vypadá stejně.
Fotku nedám, jsem mimo domov
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Buttler »

Díky, už to vidím, rozdíl v ceně odpovídá výkonu. Těch 30mW bude asi moc, už jsem našel menší.
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Petr1k »

Buttler píše:....... Těch 30mW bude asi moc, už jsem našel menší.
já uvidím jak to bude plašit, když bude problém v intenzitě na blízko, pokusím se udělat regulaci.
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
krabat
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 02.9.2011, 10:07

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od krabat »

Jak by se na laserové světlo na pušce díval orgán PČR. Co si budem vykládat je to laserový zaměřovač (nebo se tak dá snadno nastavit) a ten je podle zákona braný jako zakázaný dplněk zbraně, čili u koho to najdou tak přijde o zbroják. Jaký na to máte názor?
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím :) !
Předesílám, že se jedná o můj názor a výklad..... Laserová svítilna je svítilnou, která je primárně určena k osvětlování terénu a zlepšení viditelnosti. Není to zaměřovač . Její světlo obvykle bývá viditelné lidským okem, tak jako světlo baterky.... Není to "Laserové ukazovátko, či značkovač", jaké jsou pod těmito názvy nabízeny. Tedy takové, které udělá tečku na cíli. Pokud to někdo dá na zbraň, obvykle to nelze přesně "nastřelit" a je to s mířidly či záměrnou osnovou korigováno více méně odhadem..... Zůžení laserového paprsku do bodu, může jako "značkovač" fungovat, ale nebude to mít přesnost záměrné osnovy puškohledu na různé vzdálenosti . Nemohu samozřejmě odhadnout, jaký názor na tuto problematiku bude mít PČR, ale obávám se, že asi není jednotné stanovisko, či směrnice, která by toto upravovala.... Stejně jako s "předsádkami" nočního vidění bez záměrné osnovy...
Můžeš si to koupit volně, ale nesmíš to spojit se zbraní.... A zase není nikde upraveno, zda člověk, který to používá při fotografování a je držitelem zbraně si to vůbec může koupit aniž by byl v tom okamžiku držitelem "zakázaného doplňku zbraně".... :oops: Můj názor je, že si to koupit může...... Snad bude před platností zákona nějaká směrnice od PČR...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od dalas »

myslím, že by to neobstálo. Je úplně jedno, jak je dané zařízení nazýváno a k čemu je primárně určeno. Jakmile obsahuje laserový paprsek a spojí se pevně se zbraní, stává se z toho zaměřovač na principu laseru a tím i zakázaný doplněk zbraně. Nemusí být ani zbraň na tento paprsek nastřelena, stačí první dvě podmínky. Laserové ukazovátko od větnamce je zcela v poho. jakmile jej ale izolačkou přichytím ke zbrani, je to zakázaný doplněk a nikomu nevysvětlím, že bych podle toho stejně nic netrefil. něco jiného je třeba baterka s optikou do úzkého kužele. To klidně můžu dát na brokovnici a nebude to kolidovat se zákonem o zbraních a střelivu. Kolidovat to bude se zákonem o myslivosti.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od michalos »

dalas píše:Zvěř se buď světlem nevzrušuje, nebo jen pomalu odchází. Nikdy úprk.
Bohužel musím napsat, že čuníci na tento výrobek http://www.elovec.cz/set-svitilna-ledwave-wild-finder s červeným světlem, ač má jen jednu baterii, reagují úprkem. Vysvětluji si to tak, že v dnešní době při masivním používání přisvícení před výstřelem samotným si to čuníci fixují, kór na krmelišti, s jistou smrtí. Nebo je možné, že se stejným barevným světlem střelil jeden kus z rudlu, který si to pamatuje a přicházejí pořád ty stejný kusy, takže to už znají. Ale rozhodně nejsem jediný co svítí červeným světlem, možná je to lokálně, ale stalo se mi, že než jsem stačil zmáčkout spoušť, jelo auto, které zasvítilo na louku kde ryli prasátka. Ty hned uskočili do houštiny.... po projetí auta do cca 5 minut byli opět zpátky a já vystřelil. Jiná situace nedaleko mého bydliště, jsem viděl u krajnice rýt prasata (rudl cca 25 ks), otočil jsem se, zastavil autem cca na 5 metrů a kochal jsem se tak 2 minuty, poté bychyně v klidu odešli se selaty do lesa...předem říkám, že to bylo u státní silnice směr Brno, kde projede i v noci spoustu aut. Myslím si, že čím více se budou používat i fotopasti a zvěř si bude zvykat jak na viditelné tak i na "neviditelné" spektrum vlnových délek( jeden článek v Myslivosti ), které přístroje vyzařují, bude to s odlovem černé čím dál tím těžší...ještě když budeme mít takové zimní počasí jako doposud.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Lesomil »

dalas :) ,
múžeš mít i pravdu. Problém je v tom, že není žádný závazný právní výklad zakázaných doplňků zbraně, které jsou uvedeny v zákoně... Co vím, tak je pouze stanovisko MV k nočnímu vidění, na něž navazuje výklad pol. prezídia... Obojí je však protichůdné názoru Úřadu pro zkoušení zbraní... Domnívám se, že obdobné to bude u laserové svítilny. V zákoně je napsáno "zaměřovač" a baterka není zaměřovač. Jako vždy rozhodující je názor vyšší moci... :wink: Tak, jako si mohu dát na puškohled předsádku NV bez záměrné osnovy, aniž by se poté jednalo o zakázaný doplněk zbraně, předpokládám, že by bylo možné dát na zbraň i laserovou baterku... Toto je, jak jsem dříve předeslal ale můj názor, který jsem neověřoval.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od dalas »

Takto je to psáno
2. zaměřovače zbraní konstruované na principu noktovizorů a
3. laserové zaměřovače.
Těžko budu jakýhokoliv policajta přesvědčovat, že mám-li na zbrani normální puškohled doplněný konvertorem, že to není zaměřovač na principu noktovizoru. Pokud to nemám na zbrani, o nic nejde, protože to mám na pozorování a neslouží to k navedení zbraně do požadovaného směru.
Obdobně je to s tím laserem. jakmile jakýkoliv laser, byť by byl součástí čehokoliv, spojíš s flintou, lze to považovat za zaměřovač. Pokud to spojeno s flintou není, není to zaměřovač a dokonce i oficiálně deklarovaný zaměřovač můžu klidně používat jako ukazovátko.
Kdyby tomu tak nebylo, nevidím důvod zakazovat noktovizory a naopak zcela volně prodávat laserová ukazovátka.
Ta baterka se klidně dá použít, protože to není ani noktovizor ani laser.
:D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Buttler »

Michalos - ku.va to se nestyděj to prodávat za tuhle cenu. OMFG.
Odpovědět