Lovecké svítilny

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
Prolov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14.1.2010, 12:25

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Prolov.cz »

Pro Hanzi216, kdybych si chtěl udělat reklamu, tak nebudu uvádět svoje jméno a udělám to jako ostatní, nemyslíš ?
Jsem myslivec, mím koníčkem jsou svítilny a rád poradím. Vždy uvádím informace z praxe a ne co jsem si kde přečetl, nebo slyšel. Jinak svítilny Led Lenser i čelové jsou vytěsněné o-kroužky a dají se umývat i pod vodou, vytěsněné jsou i pod spínači.

Pro czub, svítilny nextorch s xenonem vydrží na baterie CR123A max. hodinu a na nabíjecí RCR, tak půl hodiny. Před rokem se prodávaly za dvojnásobek ceny co dnes a jsou to jedny ze svítilen co mě neoslovily díky ceně a výkonu. Na přísvit postrádají regulaci světelného kužele, ale na kratší vzdálenost jsou dostačující. V xenonu mají sice zesílené vlákno, ale i to po čase praskne a výměna je celkem nákladná. Stačí pár výstřelů nebo pádů při rozsvícené svítilně a je vystaráno. Snad se v březnu na výstavě IWA v Norimberku polepší a představí nějakou novinku, která mě zaujme.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od US OPTICS »

for Prolov.cz :
nevím jestli sis všiml, ale tvůj nick je právě Prolov.cz (takhle to asi kolegové mysleli jako reklamu) :D
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Prolov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14.1.2010, 12:25

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Prolov.cz »

Pro US OPTICS ... ano chápu, ale nick prolov, byl obsazený. Určitě to nebylo myšleno jako reklama.
Zakov
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 15.11.2009, 22:24

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Zakov »

Používám čelovku Led Lenser H7 s regulací osvitu. Čelovka je díky bateriím umístěným v pouzdře proti zdroji světla vyvážená a skvěle se s ní chodí. Malá intenzita je dostatečná na zcela bezpečný pohyb v honitbě. Maximální je super na dohledávku pokud chceš opravdu dobře vidět cca 60 mpřed sebe. Barva je vidět slušně, světlo je dost jasné. Výdrž co je uváděná vskutku není reklama, je na tři AAA baterie alkalické. Malá intenzita stačí na vyvržení (pokud to průměrně umíš). Regulace osvitu je lehce nahmatatelnou páčkou na bateriovém zdroji, zapínání, vypínání a náklon jsou na zdroji světla. Zatím mne nezradila ani při delších nočních dohledávkách, vřele doporučuji.
vrb
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 05.9.2009, 16:35

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od vrb »

Těch uváděných 270m dosvit se mi opravdu nezdá. zkuste to někdo vzít do Světnova a otestujeme jestli to na ty terče dosvítí. Takhle tomu nevěřím ani trochu. Když jsem potřeboval baterku s dosvitem 300m tak jsem si ji musel udělat sám, protože na trhu se cena pohybuje od 20 000,- Kč výše, navíc je to totální bodovka a na blízko dost oslňuje.

Já bych se zeptal jak maximálně velkou svítilnu ještě snesete? Jaké rozměry a hmotnost vám nejsou na obtíž? Koupili byste si svítilnu zvlášť pro běžné nošení a zvlášť na dohledávku, kde je potřeba větší přehled?

U nás srnčí zvěř na světlo nereaguje, černá zdrhá při jakémkoliv sebemenším podnětu. jak je to u vás?
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od US OPTICS »

Deklarovaný dosvit určitě neodpovídá realitě. Já jsem o tom ani nepsal. Baterku nepoužívám k lovu (u nás nemáme vyjímku), mám ji spíše pro jiné potřeby (vyvrhování atd....) Dle mého soudu je vidět v úplné tmě tak do těch 130 m (led lenser P7). Vyhovuje mi právě velikost, protože ji strčím do kapsy od kalhot a na tuto velikost je svítivost zcela dostačující.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Geronimo »

Nedávno jsem si koupil na výstavě v Dortmundu baterku Led Lenser M1. Zatím velká spokojenost,i když jsem s ní ještě nedohledával. Výdrž jedné baterie CR123 by měl být dle výrobce 8 hodin,tak jsem zvědav jak dlouho vydrží. Jinak, vždy jsem hledal něco takového, jako je tato M1. Malá baterka s velkým výkonem a snad i s relativně dlouhou životností článku. Když si vezmu kolik "krámu" tahám sebou na posed,tak je tato baterka velkým pomocníkem s malým obsahem. Chtěl bych takto zminiaturizovat celou mou výbavu. Jinak na beterku se můžete kouknout tady :wink:

http://www.zweibrueder.com/produkte/htm ... .php?id=m1
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Gambrinusplzen »

Tak to já radši potáhnu tězkej ale několikrat osvědčenen krám. Než lehoučkou baterku vychvalovanou výrobcem která zhasne nečekaně v pulce dosledu. http://shop.battex.cz/vyrobky/DL506-LED.php
6,5x57+Meopta 3000 3-10x50,ZH 221-16-GA,ROSSI 357 MAG.
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Geronimo »

Kolego jestli máš s touto baterkou zkušenost (M1),tak ji zde zveřejni. Nikdy v životě jsem nedohledával 8 hodin v kuse a ještě v noci a tedy za pomoci umělého světla. Jinak v autě mám podobnou baterku kterou tady prezentuješ ty. Já však psal o tom, co tahám sebou přímo na posed. Tedy baterku se kterou se mohu kouknout na nástřel a popřípadě hodinu max.dvě dohledávat. A to teď není myšleno kvůli tomu, že by mi baterka nevydžela ,ale kvůli tomu, že pokud zjistím, že rána je opravdu špatná a že bude třeba dlouho hledat,odkládám to na ráno a za denního světla.
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Tommy »

Gambrinusplzen píše:Tak to já radši potáhnu tězkej ale několikrat osvědčenen krám. Než lehoučkou baterku vychvalovanou výrobcem která zhasne nečekaně v pulce dosledu. http://shop.battex.cz/vyrobky/DL506-LED.php
Chybí ti jen zkušenosti,jinak by jsi tak neplácal.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od US OPTICS »

kolego gambrinusplzen : to mi chceš jako říct, že ta dobíjecí ti při dohledávce nemůže zhasnout? Na rozdíl od dobíjecí lampy mám vždy náhradní baterie v batohu, takže i kdyby na krásno zhasla, tak jen vyměním baterie a pokračuju. A jinak si myslím, že je to přesně tak, jak píše Geronimo, když je to střelené blbě, tak půjdu radši ráno. Kdyby si pořádně četl příspěvky, tak zjistíš, že tady píšou kolegové své zkušenosti a ne to co deklaruje výrobce :D
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od magoda »

já používam dvě baterky podle situace velkou dvou buřtovou Mag-lite,a čelovku Petzl,obě super.maglite mám řadu let je těžká ale spolehlivá..........doporučuji :wink:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od kabát »

tak tak magoda, PETZL čelovka, je super, první mi vydržela 15 let, dodnes svítí, jen jsem ztratil zapínací cuplík, tak ji startuju větvičkou. Koupil jsem druhou , i když je pekelně drahá, má tři intenzity svícení a baterky vydrží mooooooooc dlouho.
Pokud chci dát slušný dárek, koupím ji známemu. Taky jsem pořídil jednu levnou a ta nevydržela ani rok.
Druhou baterku vláčím na čekanou a dohledávky, dobíjecí halogen. Vydrží svítit 3 hodiny a najdu s ní i jehlu v kupce sena,
(malou kapku barvy).
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od rimar77 »

chlapi a nezkoušeli jste někdo ty super svítilny co mají zvýraznit barvu?? docela by mne zajímalo jestli to opravdu funguje a nebo je to jen opět reklamní slogan
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Tommy »

Máš na mysli to modré světlo?
Nejlepší na dohledávání je xenonová baterka.
Teď o víkendu jsem s ní dohledával sele.Pod led světlem jde vidět barva špatně,kamarád měl klasickou halogenku a to už bylo lepší,ale moji xenonce se ani jedna nevyrovnala,nepřehlídneš prostě ani nejmenší kapku.Ta barva doslova svítí.
Bohužel je to ale hodně drahé svícení pokud nemáš dobíjecí baterky.
Odpovědět