Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od Abr »

kikin píše:Nevěřil jsem,že to může fungovat a pokud ano,tak do první rány.Když to vidí zdegenerovanej člověk,tak zvěř ,která vidí ve větším spektru vlnové délky,taky.
Je to jako s práškama na růst prsou,nebo pinďoura.
Zvěř to vidí, jen je zvedavá, tak máš pár vteřin na zásah. U černé možná tak dvě desetiny sekunky.. Na ochranu pole před černou stačí posvítit:-)
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od kikin »

Abr,to je teda drahý plašidlo. :D V osumdesátých se říkalo,pětibuřtovka z NDR.V devadesátých barevné filtry(každý rok jiný),pak NV 1+.Rudl to vždy vydržel jen jednou,příště házel salta.Teť tenhle tahák na prachy a zase si nabíháme.Mě v zimě začala zvěř odskakovat před fotopastí s infra osvitem.Vedle evidentně někdo dostal od Ježíška nějakou 1+.
Samozřejmě to mam z doslechu.
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od Abr »

Hledáček zvěře podle světel.. Mars 6x s Omni 7 měničem to nemůžeš srovnávat. :lol:
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od kikin »

Abr,jsme OT,ale nedá mi to.Jsou jedinci co se už motaj s 4gen a termovizema.Mars je sociálka,již pro většinu nedosažitelná.A ti budou furt vymýšlet něco lepšího,než měsíc-viz genetics.
Uživatelský avatar
voki
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10.11.2008, 23:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od voki »

krkam píše:Měl jsem možnost ND3 vyzkoušet, s největším kuželem jsem svitem najel na divočáka na hromadě cca 35m od posedu a nestihl jsem ani poznat co to bylo, jen se zaprášilo jak zahrabal a byl pryč, druhý poznatek mám z pole kde jsem nasvítil kus srnčího na 200m a ten sice neodběhl, ale odcházel k lesu a lekal.....Vím, že se řeší i prodejní ceny dovozců, jeden je vozí za prodejní cca 4500Kč a druhý za cca 7300Kč....
Prosím Tě, nemáš kontakt na prodejce, co jí prodává za těch cca 4500,-Kč? Dík. To bych snad i za zkoušku dal :D
Menlicher 308 WIN + Swarovski 2,5-15x56 RD
Merkel 16/16, Faukner 16/16
Merkel 8x57 JRS/20 + Docter kolimátor
krkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pon 14.9.2009, 5:59

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od krkam »

Pouze do SZ
Servus
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 12.11.2010, 14:48
Bydliště: Střední čechy

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od Servus »

Dle zkušeností vím, že i tyto lasery zvěř vidí a záleží jen na tom jaké má s daným osvětlením zkušenosti. Častokrát selata nereagují ani na běžné světlo, ale postačí jen jeden špatný zážitek.... Kamáradovi dokonce odskakují na přísvit u nočního vidění. Jinak u laserů je neuvěřitelný dosah (ale kdo na takovou vzdálenost střílí). Osobně nemám rád čekanou ve tmě. Takže max. používám klasickou baterku u nejisté rány mám-li už zacíleno.
Staniol
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: stř 22.12.2010, 8:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od Staniol »

zatím tedy žádné velké plus... zvěř utíká - chová se neklidně... hmmm to je tak na nerva pro zvěř... zítra zapůjčím ND3 Subzero Laser a dám sem echo na základě použití ...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od fesoj »

Já zatím při nočním lovu žádné světlo nepoužívám - ale nedávno jsem si zkusil jen tak pro srandu posvítit normální čelovkou na dva kusy srnčího, které stály u kazatelny. Pouze pootočily hlavou, to přímé světlo do očí by bylo nepříjemné i mně a za chvilku přišly ještě blíž. Je vidět, že pokud si zvěř osvětlení nespojuje s lovem, zřejmě jí nevadí.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od Leon »

já takhle počítám srnčí na polích v noci posvítim baterkou a na 300m na mě svítí nadherně světla srnčí se za světlem otáčí a zírá ale bachyně zafuní a je pryč :lol:
CZ 550 american 308win.
Staniol
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: stř 22.12.2010, 8:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od Staniol »

...mno...hlavně bych rád vysledoval jak se chová černá... jasně že se bojí... ale za jakých okolností méně a zda laser bude % úspěšnější... samo také jaká barva světla ruší méně... a hlavně ten novej ND prý je zase o chlup lepší...tak je či ne???
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od Leon »

jakmile má tlupa zkušenost se světlem tak startuje na první bliknutí proto raději pořádný puškohled a je jedno jaká to je barva ale v létě jsem si svítil na kňoura 150kg + a ten vůbec nereagoval klidně šel směrem ke mě a přitom bral mladou pšenici tak jsem raději zajel do auta když byl asi 5m odemě :lol:
CZ 550 american 308win.
konipasss
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21.5.2011, 7:15

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od konipasss »

Dobrý den
Svítilnu BOB mám a využití může být dobré je třeba zvážit na co. Pokud chcete bliknout na 40 metrů na prase tak to nemá žádný význam. Na to stačí obyčejná svítilna ! Každopádně vždy a na všechno bude zvěř tak jako tak reagovat! Ideální je si například tu svítilnu přidělat montáží na dalekohled a je neuvěřitelné na jakou vzdálenost září svetla zvěře. Myslím , že i na 500 metrů neni problém za naprosté tmy spatřit zvěř a to podle odrazu světel. Tuto svítilnu můžete opravdu skvěle využít na velkou vzdálenost . Svítí opravdu pouze v nastaveném kuželu , takže osvicuje pouze to co máte v osnově dalekohledu. Na lišku ideální ! Možná i na prasata ale na velkou vzdálenost! Na blízko na ně nesvítit! Ceny 4000 a jiné je zbytečně hodně ! Myslím, že se dá v poho sehnat tak za 2800,- . Musíte mít ovšem dobrého dodavatele. Laser Generitics je určitě lépe zpracován , ale svítit bude na 100% úplně stejně.
Lukáš123
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 09.11.2014, 8:18

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od Lukáš123 »

Zdravím
Mám na prodej samostatnou svítílnu Subzero Nd3. Svítilna je v perfektním stavu. Cena 3.500 Kč
V případě zájmu mě můžete kontaktovat na E-mailu: svooby123@seznam.cz

Malý popisek, ale určitě všichni vítě o co jde :-)
Voděodolná svítilna Laser Genetics ND3 Subzero vyrobená z hliníku je vhodná k nasvícení objektů při pozorování na velké vzdálenosti. Pracovní vzdálenost pro dobré rozpoznání objektu se pohybuje kolem 250m.
Laser Genetics ND3 pracuje s patentovanou technologií optického kolimátoru, který dokáže roztáhnout štěrbinový laserový paprsek z bodu do téměř rovnoměrně osvětlené kružnice.
Ve svítilně je použit pro oči bezpečný zelený laser s vlnovou délkou 532nm, odpovídající spektrální délce největší citlivosti lidského oka. Svítilna v kombinaci s dalekohledem, puškohledem, kamerou nebo jiným optickým pozorovacím přístrojem přináší pozorovateli dobré vidění v noci.
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Laserová svítilna Laser Genetics vs. BOB Laser

Příspěvek od Buttler »

Vyhozené peníze za krám, který téměř nikdo k lovu nevyužije. V noci nevím, kdo střílí na více než 150-200m. Do 150 m stačí zelená baterka a to ještě jen tehdy, pokud není sníh a měsíc a je třeba ránu přesně posadit. Kdo střílí "eticky" na černé fleky, tomu je baterka a ostatní krávoviny u prdele, protože prostě vystřelí na flek a když to většinou nevyjde, otravuje kolegy, kteří mají barváře.
A zelená baterka s krásným tenkým kuželem nestojí více, než 1.000,- a dosvit má přes 200m.
A naprosto souhlasím s Aldou. Měsíček je základ, kvalitní optika nutnost a není problém. O sněhu je zbytečné psát, tam není problém do 200m. Problém je, že se většině myslivců nechce ven.
Odpovědět