Šplhací posed

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Šplhací posed

Příspěvek od Matel.cz »

Už dlouho přemýšlím o pořízení šplhacího posedu, tak bych se chtěl pánové zeptat nemáte li někdo s tímto zařízením zkušenost. V myslivosti loňského roku to popisovali a chválili to až to zavání placenou reklamou. Co si o tom myslíte :oops: .
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Coz placene je v myslivosti asi vse :D Netreba si delat iluze.

Jinak "splhaci posedy" nejsou zle. Clovek si muze vybrat misto jake chce.
Nicmene ja se toho porad krapet bojim. :oops:
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

No to je právě ono .Já mám dva metry a stotřicet kilo a tak bych nerad aby o mně psal blesk že jsem se sesral k zemi a ještě se cestou zastřelil. :P
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Matel.cz píše:No to je právě ono .Já mám dva metry a stotřicet kilo a tak bych nerad aby o mně psal blesk že jsem se sesral k zemi a ještě se cestou zastřelil. :P
to bylo hezky napsané. LOL. :lol:
Myslivost zdar
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Zdar, aktuálně uvažuji o tomté? a řeším obdobné pochybnost. Tj. mám přes 100 kg + výstroj, výzbroj a představa, že sedím 5 m nad zemí a v noci na "něčem" podobném, taky ve mě vyvolává různé představy. Nicméně jsem minulý kontaktoval výrobce a můj primární dotaz byl na limit zatí?ení. Odpověď zněla, že posed je dimenzován na max 150 kg, ale oni že doporučují cca 110 kg. Tak nevím, ten rozdíl mi připadá velký, ale já se do něho vlezu, takže mi zřejmě přibude další rozměrný krám do domácnosti.
U nás to využiju určitě, protože uprostřed lesa kolem houštin je spoustu ochozů od prasat a posedy jsou většinou daleko. Akorát si fakt nedovedu představit, jak budu chtít jít ve 2 h v noci domů a jak začnu s tímhle zápasit a "?plhat" po stromě dolů. F
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

To je presne ono. Jak bezpecne v noci domu?
Pochopte jednu zasadni vec... nikdo moc nepredpoklada, ze s tim nekdo bude manipulovat po tme.

Je to hlavne pro USA, kde se lovi hlavne pres den a trebas lukem.
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

Právě ta manipulace v noci se mi zdá dost problém.A sedět tam celou noc po prutr?i,mokrej taky asi nebude ono.V naší honitbě je spousta houštin a po letošní vychřici jich ještě přibude kde se zdr?uje čermá zvěř.To co platilo předloni neplatílo loni tím chci říct že zvěř se chová každý rok uplně jinak.A tak neustále stavíme posedy a ?ebříky ale někdy to bohužel majitelé pozemku nedovolují. Samzřejmně že pro starší členy to bude zas námět na plamennou diskuzi na schuzi,až mně některý znich potká v lese pově?eného někde na stromě.Taky by mně zajímalo jestli nedochází k porušování kůry na stromech při lezení? :?:
vhool

Příspěvek od vhool »

no asi budu za vola ale splhaci posed opravdu nevim co je :oops: zni to zajimave,nemate nekdo link abych se vzdelal?dik
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

for Vhool: http://www.zahorirudel.cz/

for Alpská protěž: Od tebe jsem čekal nějakou "osobnější reakci", jako?e by třebal Matel mohl na toho cipa z posedu skočit a dědek by se posral a kecy by vynechal nebo tak něco.
vhool

Příspěvek od vhool »

no po stromech lezu rad a vzdy mi stacila silnejsi vetev ale nebranim se aktualizaci :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

:shock: :shock: :shock: smankote a jak se s tim kotrmelcem splha :shock: :shock: :shock:

zustanu radsi u vetve :lol: kazdopadne dik F.F. za link.neumru blbej....
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Já musím říct, že když jsem to loni poprvé viděl, tak mě zaujalo hodně. Opravdu to značně roz?iřuje možnosti lovu. Na té větvi má člověk takový archetypální pocit, ale zase na ní nevydrží celou noc.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Cili neco jako tohle:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

U nás to kluci dělali sami.Ta cena je strašná.Na dení lov jo,ale v noci s bezpečnostním pásem. :P Stačilo by jen si troch klimbnout. :oops: A je to malér jako fík.
vhool

Příspěvek od vhool »

to ed.:nevim jak jsi to myslel ale ja lano nepouzivam 8)
TO F.F.: to by ses divil jak muze byt sikovna vetev pohodlna :wink: popravde na tomhle udelatku bych byl za tri hodky tuhej jak veka po trech dnech naopak na vetvi kolikrat usnu a vydrzim hoooodne dlouho.( pravda,parkrat uz me vzbudila rana a koukam co to zuchlo a ono ...ja pekne do rakosu a flinta povesena v korune)
Odpovědět