Šplhací posed

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

to Edelweiss: Zbytečně se neznásilňuj! Je to škoda, vždycky jsem se dobře bavil. Lidi ze severu to mají v sobě (patřím mezi ně i já). U mě to jde naopak, vždycky jsem se snažil být slušný, ale postupem času si stále méně beru servítky a zejména nebudu slušný vůči závistivým dobytkům z mysliveckých řad. Tady opravdu platí "na hrubý pytel hrubá záplata". Jak chceš tupanovi inteligentně vysvětlit, že si budeš lozit po stromech, kde chceš. Vsaď se, že ti bude tvrdit, že ten přenosný posed je nemyslivecký. Po případné ráně do "pysku" přímo v lese určitě dědek změní názor.

Jinak mám zato, že to je styl lezení opic. Normálně ten horní díl posunu nahoru a pak se přitáhnu nohama spolu se spodním dílem a znovu. Je to jednoduché a podle mě funkční. Nezapomeňte, že to musí mít atesty a kdyby z toho chlapi padali jak hru?ky, tak by se milá firma v rámci náhrad škod zřejmě brzo hodila do konkursu.
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

Co se týče těch větví tak loni jsem koncem léta chodil na liščata k obilý. posed nikde zrovna pozemky jednoho uvědomnělého drnohryze. Jenom starý modřín v rohu lesa s větvemi až k zemi. Tak jsem na něm párkrád seděl ale pokaždé se mi zdalo že za dvě-tři hoďky mi ta větev zarůstá do sedací partyje. :P Nevím,nevím nejsem si jist zda li bych na ní usnul :shock:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Hosi hosi... vy dva ste se hledali :twisted:
Dva nasilnici :oops:

Bojim bojim.

Jinak k posedu. Videl jsem stejny system od vyrobce z USA. Lehke asi prakticke. Nicmene porad nevim co v noci kdyz na to proste nevidim? Budu mit celovku a pomalu slejzat? Plasit zver?

Ja nevim... je to dobry! Clovek muze jit kam chce... ale na noc se mi to porad nezda.
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

Zdenek41 píše:U nás to kluci dělali sami.Ta cena je strašná.Na dení lov jo,ale v noci s bezpečnostním pásem. :P Stačilo by jen si troch klimbnout. :oops: A je to malér jako fík.
Zdravím Zdenku z jakého materiálu to u vás kluci dělají není-li to výrobní tajemství? :lol: Právě zamý?lím si to vyrobit také sám. :P Ta cena je opravdu hroznááááááááááááá! :!:
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

My nejsme násilníci, ale normálně uvažující lidi. My právě saháme k násilí až naposled.

to Edelweiss: Použil jsi trochu nesprávnou interpretaci:

Nebudeme SE liskat.... , ale BUDEME liskat!
vhool

Příspěvek od vhool »

...jeste k te vetvi,vybiram si "pohodlne vetve" :lol: mam pres 100kg takze modrin asi nehrozi :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Vhool s těma kilama jsme na tom stejně. :D Opravdu je to spíš vhodné na den.Jak psal už myslím Andy.Člověk má co dělat po 6hodinách sezení na posedu srovnat nohy na ?ebříku.Pumpovat po tmě po stromu dolu to si raději odpustím.
To matel, něco dělali z jeklu.To se tam dovezlo autem,nasadilo na strom a pak tam chodili.Pak to měli z duralu.Kdyby mi bylo jako jim,tak nad tím taky přemýšlím.
vhool

Příspěvek od vhool »

no asi tak nejak bych to taky videl.proste v tomto zustanu staromilec 8)
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: to ed: ti teda dik ale jsem rad ze ti dokazu zvednout naladu i na tu dalku :lol: :lol: :lol:
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

Jo,tak to funguje.Jako když leze medvěd na strom.Mám jeden na otestování,ale od úplně jiné firmy.Kamarád ho udělal z duralu.Je asi lehčí než nabízený od firmy na kterou byl dříve dán odkaz,a navíc za hooodně menší cenu.Lozí se s tím bezvadně,jen pokaždé když lezu,říkám si,jestli prdne svár :shock: ,jsem v pr?. Má osobní počáteční zkušenost s tímhletím posedem:
1) nedá se s tím šoulat a Rovněž nechávat někde schované.Pokud se má lovit někde v členitém terénu a tahat posed do kopců,dost se člověk zapotí.každé kilo se pronese.
2) vhodný strom ke ?plhání je modřín,smrk,dub,javor babyka, a další dřeviny se silnější borkou.Buk,javor klen , jasan a další dřeviny s hladkou kůrou můžou být zraňovány a v době mízy může posed způsobit odlupování kůry.
3) obepnutí posedu kolem stromu je trošku hlučné,musí se jít dříve zasednout,v noci se dá slézt normálně,jen člověk musí mít funkční baterku.
4) lovíte v pohodě bez problémů tam,kde druzí přemýšlí jak tam dopravit materiál na dřevěný posed.Navíc mnohdy nové zařízení u kali?? či jinde na ochozech zneklidňuje či odradí zvěř.

Jistě najde využitelnost u širší skupiny myslivců či fotografů zvěře,mě se jeví opravdu velmi dobrý.
kelty
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 02.3.2007, 9:22
Bydliště: Liberec

Hm

Příspěvek od kelty »

Zdravím všechny, já bych tuhle sedačku určitě bral. Na ochozech v lese se mi zdá celkem výhodná. Někde jsem četl, že to nevadí ani černé. ?ebřík nikde, tak pohoda :D takže, pokud by jste objevili výrobce, který to řeší za míň peněz, sem s ním. Lovu zdar
Kelty, kluk jako buk :-)
kajka
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.8.2007, 21:24

Příspěvek od kajka »

to kelty
před dvěma lety to nabízel někdo z Brna kolem 3000,- v Lysé.Byl to sice takový trochu domácí výrobek a byl tě??í,ale plně funkční.Já mám ten který je uvedený v návodu od Záhoří, ale moc s tím nechodím nějak není čas.Jinak ale posezení je to super... :) :)
Blaser BBF 97 6,5x57R/20-76,Swarovski 3-12x50
Obojetnice lancasterka Ferlach 6,5x70R/20-70,Swarovski Tirol 6x42
ZKK 600 .270 Win,Meopta 3-12x50
lancasterka Ferlach Ogris 16-65
jirka.vk
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 05.6.2007, 17:25
Bydliště: Domažlicko

?plhací posed

Příspěvek od jirka.vk »

Zdravím,
několikrát jsem o tomto posedu mluvil se synem,až ho dovezl z Německa.Párkrat jsem jej vyzkoušel a zjistil že pro tě??ího důchodce už to ?plhání moc není.Až už sedím,pak je to paráda.Posed váží 14kg a dolů se leze líp než na horu.ještě si párkrát ověřím kondici,ale asi jej prodam.Pro mladé kolegy to bude určitě dobrá pomůcka k lovu.
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Nechápu z čeho můžeme být tak vy?raní :P já mám taky přes metrák. Jednou jsem našel ve větrolamu vyhozenou ?idli,tak jsem si ji přidělal na strom...teda ekologicky přivázal prádelní ?ňůrou...ještě že jsem ji dělal zátě?ovku bez flinty. když to prdlo a já jsem schrastil do ječmena,tak jsem poděkoval trenérovi z juda,že mě za mlada naučil padat tak abych se nerozlámal jak starej plot. :lol: :P :lol:
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

přemýšlím,že ?plhací posed co já mám prodám.Momentálně ho stejně nevyužívám a jak ho budu potřebovat,nechám si udělat nový.Bude za nákladovku co mě stál.5 tis.pokud bude zájem,napsat mejl,fotky pak pošlu.Musím ho nafotit.Materiál dural.Plně funkční.Dám to i do bazaru
Odpovědět