Krmné automaty

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Krmné automaty

Příspěvek od Steyer »

problém je jinde, když je černá stálá, dá se podle okolností vnadit, ale když jen přetahuje, tak se jeden může na hlavu stavět a nemusí to fungovat a ani automat s tím nic nenadělá.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Krmné automaty

Příspěvek od fesoj »

U mě je teď situace taková, že barel s 30 kg kukuřice, který jsem na podzim připravil na stejném místě jako loni a předloni, tam stojí plný dodnes. Louky, v jiných letech vypadající jak tankodrom, jsou bez jediné prasečí stopy - a kdybych vnadil pozlaceným krmným automatem a plnil ho lanýži, bylo by to stejné. Kde nic není, ani smrt nebere.
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Krmné automaty

Příspěvek od motolada »

Fesoj :přesně jak u nás
Kde ani nepřetahuje nepomůže ani to stavění na hlavu,prase není ani v okolí,sousedním lese kde bylo vždy hojno,druzí sousední polaři-o těch ani nemluvím mrtvo a ne jen 14 dnů...
Můj vnadicí systém je v koncích....
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Krmné automaty

Příspěvek od Leon »

u nás jenom přechází a před 14 dny jsem našel na stráni koryto od dost velký tlupy a kolem vnadiště s rybinou jenom prošly vzali to přes řeku a mazali dál hold špatně vnadím :lol: ale nějakej levnej automat by se šiknul zkuste někdo nafotit nebo nakreslit ten z toho kýble
CZ 550 american 308win.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmné automaty

Příspěvek od Tomfi »

Je to tak vymýšlíme cokoliv, násypce, bubny atd. Ale černé prostě takové kvaktum není jak všici myslíme. Neustálé články o vysokých stavech. Lokálně někde ano, na většině území nikoliv.
Tyto zařízení mají výhody pouze ve dvou věcech a to je kvalitní krmivo, neprší do něj a šetří náklady=nebere tolik ostatní zvěř. Což v honitbě s lepšími stavy spárkaté(vysoká+srnčí) ocení každý. Jinak by mohl mít velkovýkrmnu.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Krmné automaty

Příspěvek od Petr1970 »

no hlavně podle mě je to že to umí dávkovat - když nasypu 2 kyblíky najednou tak to zmizí do 2 dnů... když nasypu 4 kýble, zmizí taky do 2 dnů (asi 40 ks srnčího okolo..)

nejsem schopen (kromě chození denně) zajistit "přikrmování", to je s píš výkrm...

klidně tam nechám sypat 4 kýble/týden, ale budu mít jistotu že to bude padat po troškách a spíš to splní ten záměr "příkrmu" po malých dávkách...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Krmné automaty

Příspěvek od fesoj »

Možná, že za to srnčí ani nemůže - ono se neříká nadarmo, že někdo "žere jak prase"... 4 kyble kukuřice dokáže jedna bachyně se selaty vyluxovat za jedinou noc, kór když je to na kupě a nemusí každé zrníčko hledat.
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Krmné automaty

Příspěvek od Petr1970 »

já vím že za to nemůže :-) ale nechci z toho dělat velkovýkrm a farmovej chov (jakok někteří staří myslivci, jeden kolega nasype pytel tejdně...) čistýho zrní, to už není "příkrm" ale výkrm...

sem si to nějak přebral co říkali starší, mladší, co nám přednášeli n a zoologii a jsem spíš pro "příkrm"... ale srnčí je blbý :-) když je, tak se nafutruje a pak hladoví..(resp. dělám mu bordel v břiše když 2 dny má jádro a pak ne...)

nechci tam zase ale chodit obden (ne že by to nešlo) ale to zase budu plašit, pachový stopy.... nechal bych je rád v klidu (hlavně od vánoc dál....) co to jde...

něco co nasype každých 10 hodin (třeba)... 2-3 kg.. nebo množstí se pak vyexperimentuje
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Krmné automaty

Příspěvek od Steyer »

věř mi, že stačí i 0,5 kg - hlavně že je to tam pravidelně. A náplň pak déle vydrží. A občas to zpestřit i něčím jiným.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Krmné automaty

Příspěvek od Petr1970 »

jo, věřím, je to spíš o četnosti.. no zpestřovat - je otázka jestli je to rozumný - jako u všech zvířat - přivyknutí střev na něco jinýho - znám to od psů, trvá 14 dní než se to srovná na jiný žrádlo-granule např...
nemyslím tím teď zrovna prase-všežravce :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Krmné automaty

Příspěvek od fesoj »

To Petr 1970 - chodím-li ke krmelci pro srnčí zvěř denně či obden, rozhodně tím nedochází k jakémukoli stresování zvěře, pokud ovšem sebou nemám psa puštěného na volno ! Zvěř si na Tebe zvykne a dokonce do značné míry ztratí plachost. Chodím krmit asi tak 5x týdně, křepelačku, samozřejmě na vodítku, mám vždy sebou. Odložím ji, nasypu oves, přidám jeřabiny, případně založím seno, zakouřím si a odcházíme. Ujdu pár desítek metrů, otočím se a vidím - aspoň někdy - jak se první kusy vrací ke krmelci. A ty časté návštěvy mají pro mne výhodu v tom, že udržuji vyšlapanou cestičku přes pole, která, pokud bych dva dny vynechal, byla beznadějně zafoukaná. Co se týče pachových stop, tu mnou vyšlapanou cestičku srnčí s oblibou používá, můj ani psí pach ani v nejmenším nevadí. A o tom, že další kusy v počtu až 10 mi chodí až ke stavení, kde se přiživují na balíku senáže určeném pro koně a při své cestě z lesa míjí kotec s fenou na pár metrů, ani nemluvím.
Kritériem pravdy je praxe.
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Krmné automaty

Příspěvek od zvire »

kopov.c píše:Chtěl bych se zeptat jestli někdo používá krmný automat a když,tak jakou s ním má skušenost-(popřípadě od jakého výrobce,výdrž baterie,rozhoz do kruhu,přímo nebo pod automat a taky jak ho má zabezpečený proti zlodějům). Vzhledem k tomu,že to mám do revíru dost daleko cca 10km a jezdím tam téměř deně,což je dost časově náročný,tak onějakým přemýšlím a proto mě zajímají vaše skušenosti. Krmím na třech místech a přemýšlím,že to zredukuju jen na jedno a vybavím ho automatem aby tam bylo pravidelně trochu nakrmeno.
Chlapi, chtěl bych obnovit tento dotaz! Kdo krmný automat používáte atd? Díky a Lovu Lesu!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Krmné automaty

Příspěvek od lörinc »

zvire píše:
kopov.c píše:Chtěl bych se zeptat jestli někdo používá krmný automat a když,tak jakou s ním má skušenost-(popřípadě od jakého výrobce,výdrž baterie,rozhoz do kruhu,přímo nebo pod automat a taky jak ho má zabezpečený proti zlodějům). Vzhledem k tomu,že to mám do revíru dost daleko cca 10km a jezdím tam téměř deně,což je dost časově náročný,tak onějakým přemýšlím a proto mě zajímají vaše skušenosti. Krmím na třech místech a přemýšlím,že to zredukuju jen na jedno a vybavím ho automatem aby tam bylo pravidelně trochu nakrmeno.
Chlapi, chtěl bych obnovit tento dotaz! Kdo krmný automat používáte atd? Díky a Lovu Lesu!

To jsem zvědav jak ti kolega odpoví :D :lol: .......
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmné automaty

Příspěvek od kopov.c »

Lorincu nerýpej !!! Odpovím,co bych neodpověděl :) Automat funguje perfektně,ale není člověka co by naplnil barel nad ním.Takže se automat točí už rok naprázdno :lol:
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Krmné automaty

Příspěvek od zvire »

A jsi si jistej, že se alespoň točí, je-li tam vůbec??!! :D Jakej máš alespon typ, na kolik voltů je asi lepší, máš rozhoz do kruhu nebo směrový, digitál, manuál či na stmívací senzor?? Kapku o tom napiš, tady nikdo nic nenapsal za konkrétní zkušenosti! DÍK!
Kdyby se tak ještě rozepsal "Steyer"! To bylo pohříchu jediné popsání krmného automatu! :roll:
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Odpovědět