nákres mysliveckých zařízení

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Lotr »

Pepo ahoj, podle mých zkušeností stačí třída 3 + notoricky známý Luxol ve Tvém oblíbeném odstínu :D Dvě vrstvy nátěru, síla desky bohatě stačí 15 mm, ta 18 mm je o poznání těžší a hůř se s ní manipuluje. Třída 4 se údajně natírat nemusí, ale vypadá to blbě, žlutá barva desek pak svítí do krajiny, takže je lepší jí vzít nějakým odstínem zelené nebo hnědé, podle vkusu stavitele. My máme nezateplenou, tozn. z jedné desky a přesto je v ní v chladnějším počasí docela teplo, když je dobře sestavená, bez mezer a otvorů, tak dokáže OSB deska docela slušně udržet teplo.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
zdenek64
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24.5.2020, 20:49

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od zdenek64 »

Po zkušenostech s pevnými kazatelnami ze dřeva již dělám pouze pojízdné kazatelny. Jsou kovové konstrukce a tak nehnijí. Dají se podle potřeby přesouvat. Používám klasickou zemědělskou paletu na brambory (š 100, d 120, v 110) a rám je tím pádem hotový bez dlouhého řezání a svařování. Na jeden konec přivařím širokou nápravu nejlépe z vozíku na auta (stabilita při převážení) a na druhou stranu dvě teleskopické nohy (trubka do trubky) s dírami na výškové doladění podle terénu. Místo oje pod rám trubku s dírou na svořeň. Do ní dovnitř pasující trubku s dírou na svořeň a tlamou na konci jako odnímatelné oje. Po převozu vytáhnu svořeň a oje si odvezu domů. Bez oje vám nikdo s posedem neodjede bez vašeho vědomí. Rozměry palety jsou jako dělané na boudu pro dva lidi. Boudu dělám tak, že rám udělám ze střešních latí 5x5cm a stěny z palubek nebo OSB desek. Výška sedačky 40cm (typizovaná výška židle) a spodek okna 95cm. Okna co největší, boční posunutá k přední stěně, vyklápění nahoru a zajištění u stropu (nedělají odlesky při otevírání při měsíčku).
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od kikin »

zdeňek64-jo postavíš podle potřeby.Mám také,sklápěcí,opěrka pro zbraň 4,4m vysoko.Závěs za tereňák.Pyšný na dílo jsem sezval 3 běžné vesničany a položil dotaz,zda by to dokázali ukrást,pokud bude sundaná čuba s ojí.A z kreativity jsem byl překvapený,každý věděl jak na to.,,Nacouvám s traktorem,omotám řetězem uvážu k šavlím a jedu".Dokonce i předvedli.
Další trabl byl,když šly kolem dvě bouřky,já parkoval nedaleko vysokého lesa,cítil jsem se bezpečně.Najednou to začalo šít se psem.Ležel na podlaze ze šalovací překližky,která byla přišroubovaná vraťákama k ocelové konstrukci.
Došlo mi,že jde o indukované napětí od blesků a zahájil jsem ústup.Na žebříku jsem si užil.Přesně ve frekvenci blesků jsem to chytal do rukou.

Od té doby nepoužívám,protože zatlokat zemnící tyče a měřit odpor pokaždé nemíním,indukce je svinstvo.
zdenek64
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24.5.2020, 20:49

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od zdenek64 »

pro Kikin:
Když jde bouřka, slézám dolů a jedu domů. Stejně nic nevyjde a kdyby náhodou, nebudu vyvrhovat v lijáku a už vůbec ne provádět případný dosled, kdy liják okamžitě umyje barvu. Velká výhoda je mobilnost. V naší společenstevní honitbě je přes 500 vlastníků polí a lesů (asi jsme unikát). Většinu polí obhospodařuje zemědělský podnik v pronájmu a zbytek drobní soukromí zemědělci, většinu lesů drobní vlastníci a menší část LČR. Pokud mi vlastník pozemku řekne, že si tam z nějakých důvodů posed nepřeje, domluvím se s vedlejším, posed přetáhnu o pár metrů dál a je klid. Takové případy jsou ale vzácné a vždy jsem se s vlastníkem dokázal domluvit. Těch pojízdných kazatelen mám celkem šest a roky stojí na stejném místě. Hlavně podsady nejsou dřevěné a nehnijí. Pod nápravu dávám přesně uřezané dřevěné špalky ať se nemačkají pneumatiky a ty dvakrát za roka dofoukám traktorem při roznozu krmiva. Podlaha posedu je sice jen asi 150cm nad zemí, ale při dobrém umístění není ani problém se zavětřením. Zase nehrozí vyvrácení při převozu ani při silném větru. Na exponovaných místech jsem rám přizazil k zemi trubkou s hákem na konci, ať je vítr nepřevrátí. Někteří pracovití kolegové ze spolku už na to také přišli a začali je také stavět a ti líní teď zavidí a lozí na staré shnilé dřevěné kazatelny. Já už nejsem nejmladší (chci se dožít důchodu) a nehodlám spadnout v noci z pěti metrů ze shnilého posedu.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od fesoj »

Zdeněk 64 - bylo by fajn, kdybys dal sem na fórum nějaký plánek, příp. fotku té "bramborovobednové" pojízdné kazatelny, připadá to mně /a nejen mně/ jako docela zajímavý nápad.
Kritériem pravdy je praxe.
zdenek64
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24.5.2020, 20:49

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od zdenek64 »

Pro Fesoj:
Nejdou mi sem vložit obrázky pro přílišnou velikost obrázku. Pošli mi svou emailovou adresu na můj mobil 734355857 pokud máš zájem.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Michal_123 »

Nemohli byste sem prosím ten plánek někdo vložit?
Dík
petr58
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 10.2.2015, 19:11

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od petr58 »

zdenek64 píše: stř 01.7.2020, 17:31 Pro Fesoj:
Nejdou mi sem vložit obrázky pro přílišnou velikost obrázku. Pošli mi svou emailovou adresu na můj mobil 734355857 pokud máš zájem.
Prosím mohl by jste mi poslat také foto pojízdné kazatelny na email PMimra@seznam.cz. Děkuji
Odpovědět