Lov lišek v noci termovizí

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Lov lišek v noci termovizí

Příspěvek od Začátečník »

Základ je donutit ty, kdo mají na starosti hospodaření v krajině, aby se chovali tak, aby krajina začala pořádně plnit svojí ekologickou funkci. Při hospodaření v lesích není majitel dostatečně nucen tvořit místa s rostlinstvem vhodným k okusu a jako kryt. Vůbec se nebavím o rostlinách poskytujících třeba nektar nebo plody. To samé v zemědělství. Tady se moc nehospodaří. Většinou BIO, pastviny a louky. Stejně drobné moc není. Pastviny jsou celý rok spasené, co to jen jde. Kromě much žádný hmyz, žádné kvetoucí rostliny, žádný kryt. Třeba na 100 Ha. Všude se skloňují stavy zvěře, ale kolik čeho krajina unese, se odvíjí od její úživnosti. Prostě se začíná u špatných zákonů.
Nejúčinnější je lovit škodnou od doby, kdy si hledají mláďata vlastní revír, do doby než má mladé. Po dobu jejich výchovy se vcelku drží na jednom místě. Čili u sousedů, pokud jsme byli důslední. Třeba liška škodí hlavně v letech bez myší a v období, kdy mláďata dospívají. O tom zbytku bych to netvrdil. To je hrůza vždycky.
PatrikD nepíše, kolik střelí prasat. Jestli je nemají, jsou šťastní a mají to o hodně jednodušší. 20 lišek se tady poblíž střelí za rok kolem dvou vesnic, kde mají kolem kryt a zrovna to neukazuje na líné sousedy. 4 jezevci na 900 ha taky nejsou katastrofa, ale ty kuny. To se tak někde mají, když jdou na vejce. Na to tady nechytnu ani mladou.
Jinak revír, o kterém jsem dlouho už ani neslyšel, natož aby o nějakém věděl. Gratulace a jen tak dál.
Zvěř užitková a škodící. Taky bych v tom chtěl mít takhle jasno. Za Marie Terezie byl třeba na prase jiný názor. A měli pravdu.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Lov lišek v noci termovizí

Příspěvek od Patrik D »

Tak asi tak, ročně cca v průměru 30x10ks (umíš počítat?) škodné x let za sebou, jo a denně cca 10ks vejec, tak spočítej si kolik mě stojí vejce. To není o tom, že je tam jebnu a jdu tam za tejden, já jezdím denně cca15km, víš kolik hodin to je, benzinu atd.??? Nic dál radši psát nebudu.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Lov lišek v noci termovizí

Příspěvek od Patrik D »

Začátečníku, jseš provokatér ??? Viděls co jsem psal vejš ???
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Lov lišek v noci termovizí

Příspěvek od Začátečník »

Nevím, co tě tak pobouřilo. Rozepiš se. Nikdo netvrdí, že tomu nedáváš čas a vejce. Já bych na ně nic nechytil, ani kdybych jich tam vysypal náklaďák. Takže se máte. U nás prostě vejce ne. Kuny tady, kde je to pro mě důležité, jsou částečně městské. Neopatrnost si nemohou dovolit. Třeba sklopec funguje jen v případě, že se do něj dá to, co si sama před několika dny chytila, a to ještě ne vždycky.
28 lišek? To opravdu není až zas tak moc. Víc jich není, revír je čistý, to je v pořádku. Ale kdyby se tomu sousedi vůbec nevěnovali, bylo by jich víc. Zvlášť pokud máte drobnou a oni ne. Třeba tak neumí ty kuny nebo něco jiného, nebo mají víc prasat. Těžko říct.
Můj rakouský kolega mi kdysi vyprávěl, že se jim ve vsi začala ztrácet drůbež. Domluvili místnímu lovci a ten jich za krátkou dobu kolem vsi dostal 11. To místo se mi pro ně nezdálo nijak příznivé. Tak jsem se divil. Ale potravní nabídka dělá své.
Prasata? Opravdu jsem nenašel, jak na tom jste.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Lov lišek v noci termovizí

Příspěvek od Patrik D »

No jestli není 28lišek dost nevím, vím, že sousedi až na jedny loví cíleně, ostatní vůbec nebo příležitostně a to je málo. Včera kámoš viděl dvě a kunu vejce se ztrácejí dál, jen jsem chtěl říct, že tlak predace je obrovský a není to jen o prasatech, nebo liškách, vejš jem psal jasně jak to je. Prasata nemáme sousedi jo a zajíce mají taky, možná zěch prasat nemají dost, ale lišek cca 15 a do 30kun taky ostatní je x dalších kusů, je třeba si prostě přiznat, že se na to sere a pak se fnuká, že nic není. Mě nevadí, že někdo neloví a drží hubu, mě sere, že někdo neloví a fňuká, nebo co je horší pomlouvá.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Lov lišek v noci termovizí

Příspěvek od Začátečník »

Tu a tam nějaké prase nevadí. Na rozdíl od lišky jsou ale dost málo věrná stanovišti. Když je to pro ně výhodné, jsou za noc o 20 km dál. Jsou sdružení, kde si prasata chrání. Pak nestíhají platit škody a sousedé kolikrát také ne. O drobné se vůbec nebavím.
Pomluvy se naučíš buď ignorovat, nebo skončíš u Chocholouška. Po ovoci poznáš strom. Podstatný je výsledek.
Odpovědět