Vlastnictví lesa (části honitby) a povolenka

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Vlastnictví lesa (části honitby) a povolenka

Příspěvek od vava »

Zdravím

byť jsem procházel co se dalo, konkrétní odpověď jsem nenašel. Chtěl bych koupit část lesa, konkrétně se jedná o 4,5 ha, který je součástí honitby Vojenských lesů. Honitba má 600 ha. Je mi jasné, že pozemek byl rozhodnutím přiřazen k honitbě Vojenských lesů. Mám k tomu dvě potázky:
1) je nějaký způsob jak získat povolenku pro lov v této honitbě? Podle mne by měly Vojenské lesy platit náhradu za výkon práva myslivosti majiteli pozemku a jen se chci zeptat, zda někdo ví, jaká je výše takové náhrady. Nejspíš to bude záležitostí domluvy.

2) je možné asi požádat tento pozemek přiřadit do jiné honitby (je na hranici mezi honitbami) a nejspíše to bude na rozhodnutí Orgánu myslivosti na ORP a tak bych se chtěl zeptat na zkušenosti se situací, kdy majitel takového pozemku a sousedící honitba mají zájem na přiřazení a druhá honitba (logicky) nikoliv - je Orgán myslivosti pak takové žádosti povinen vyhovět? Je mi jasné co říká zákon k hranicích honiteb, ale praxi neznám.

Díky za názory a hlavně zkušenosit, pokud je někdo má.
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: Vlastnictví lesa (části honitby) a povolenka

Příspěvek od fradus »

ad1) způsob jak získat povolenku právně neexistuje, platbu za přičleněné pozemky řeší § 30 odst.2 zákona o myslivosti

ad2) změnu honitby lze u pozemku, který změnil vlastníka je hraniční lze a SSM musí vyhovět, dle § 31 odst.4 zákona o myslivosti
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Vlastnictví lesa (části honitby) a povolenka

Příspěvek od Lotr »

Za 1) jak psáno pode mnou, právní nárok na získání povolenky není, za 2) orgán státní správy vyhoví ve smyslu citovaného paragrafu. I když se jedná o zanedbatelnou výměru vzhledem k velikosti honitby, je dobré se domluvit s držitelem původní honitby, poněvadž a protože když ten nebude z nějakého důvodu souhlasit, potáhne se řízení do nekonečna, jedno dvě odvolání a z původních dvou let je klidně deset. Je tedy dobré znát názor protistrany a dostatečně argumentovat v žádosti o změnu.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Vlastnictví lesa (části honitby) a povolenka

Příspěvek od tondaa »

snad se nepletu, ale o zmene hranic honitby se rozhoduje az pri uzavirani nove najemni doby ]10 let]...coz je az za nekolik let..
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: Vlastnictví lesa (části honitby) a povolenka

Příspěvek od fradus »

tondaa - pleteš. Přečti si § 31 odst. 4 zákona o myslivosti. V tom já vidím problém zákona o myslivosti. On sám není až tak špatně napsán, ale je málo znám.
Odpovědět