Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od petjan »

Pro úplnost přepravní společnost bude: "Overnite Express International"
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od petjan »

Tak dnes jsem si vyzvednul Povolení k dovozu zbraně + Zbrojní průvodní list ( 2 ks ). Tak jsem to povolení poslal němci doporučeně, no a ty dva Zbrojní průvodní listy jsem si nechal. Jsou psány pouze v češtině, tak se domnívám, že jsou jen pro mně. Když jsem se ptal na plicii, co s nimi mám dělat, jestli mám taky jeden díl poslat němci, tak nevěděli. Dle pošty by to mělo být v rajchu někdy ve středu, pak maj němci 7 prac. dní na vyřízení povolení no a to už budu mít akorát po zkouškách. Tak si alespoň vyřídím rozšíření na céčko a přihlášení zbraně najednou. :)
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Rogam »

petjan píše:Tak dnes jsem si vyzvednul Povolení k dovozu zbraně + Zbrojní průvodní list ( 2 ks ). Tak jsem to povolení poslal němci doporučeně, no a ty dva Zbrojní průvodní listy jsem si nechal. Jsou psány pouze v češtině, tak se domnívám, že jsou jen pro mně. Když jsem se ptal na plicii, co s nimi mám dělat, jestli mám taky jeden díl poslat němci, tak nevěděli. Dle pošty by to mělo být v rajchu někdy ve středu, pak maj němci 7 prac. dní na vyřízení povolení no a to už budu mít akorát po zkouškách. Tak si alespoň vyřídím rozšíření na céčko a přihlášení zbraně najednou. :)
To je v pořádku, taky jen posílám "Předběžný souhlas s dovozem zbraní nebo střeliva do ČR", z Německa Ti přijde toho německá obdoba, to odevzdaš (s těmi Zbrojními průvodními listy) při přihlášení zbraně v ČR.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Zbrojovák »

Otázka kupovali jste někdo něco z USA třeba z GunsAmerica nebo třeba tady?

http://www.gunsinternational.com/Winche ... =100320072
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Rogam »

Zbrojovák píše:Otázka kupovali jste někdo něco z USA třeba z GunsAmerica nebo třeba tady?

http://www.gunsinternational.com/Winche ... =100320072
už jsem dovoz z USA taky zvažoval, ale nakonec z toho sešlo, byl mi doporučen exportér z USA, co se zabývá vývozem zbraní do Evropy (nemám ale odzkoušeno!):, viz zde: http://etssincusa.com/our_partners ale určitě bude takových firem plno
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od petjan »

To Roogam: To mi přijde ta německá obdoba spolu se zbraní? To nechápu, k čemu mi policie dala ty "Zbrojní průvodní listy" dva. Asi se potřebujou zbavit nějakejch starejch tiskopisů. :)
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Rogam »

petjan píše:To Roogam: To mi přijde ta německá obdoba spolu se zbraní? To nechápu, k čemu mi policie dala ty "Zbrojní průvodní listy" dva. Asi se potřebujou zbavit nějakejch starejch tiskopisů. :)
Přesně tak, z Německa by Ti měl k té zbrani přijít i obdobný papír v němčině. Ty zbrojní průvodní listy, jsou pro přepravce - kvůli vlastní přepravě (taky jsou tam uvedeny údaje o přepravě) - při překročení st. hranic, v Schengenském prostoru si ale na to zase tak nehrajeme ... :wink: Dole na nich máš i poučení, že je máš odevzdat při překročení st. hranice.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Rogam »

Jinak lehce odbočím, ale pokud se někdo individuálně chystáte se zbraní do Velké Británie (třeba na lov), tak to nelze tak snadno jako třeba do Německa. Nedávno jsem si to absolvoval, takže chci na to upozornit. Mimo jiné k tomu potřebujete tzv. "sponsora" , který má pobyt ve Velké Británii, musí podat žádost min 6 týdnů před Vašim příjezdem, více zde:

http://content.met.police.uk/Site/firea ... easvisitor
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od petjan »

Tak dnes volal němec, že flintu připravuje k odeslání. Takže jí čekám každým dnem. Vůbec po mně nechtěl žádný průvodní list, takže asi opravdu v schengenu to nikdo moc neřeší. Ještě k tomu poplatku 150EUR - zahrnuje správní poplatek, dopravu a pojištění převozu.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
steyr6554
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: úte 08.3.2011, 16:57

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od steyr6554 »

Zdravim miestnych odbornikov, potreboval by som poradit kde by sa dali kupit rydla na rezanie rybiny.Vyraba to niekto v CR, alebo SR.Alebo sa to da kupit iba vonku? Dalej by ma zaujimalo, kde by sa dal kupit rucny zarezavac ustia hlavni s tymi bezcami.Dakujem za odpoved, dufam ze nie som OT, ale nasiel som len dve vlakna kde by sa to hodilo.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od pufr »

Projdi příslušné vlákno - "Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit", tam se o tom hovořilo a nebo hledej přímo na netu třeba na
http://www.midwaydeutschland.de/
a jinde pod názvy "checkering cutter", "Fischhauteisen", "Muzzle Crown Facing Tool", "laufmündungsenkungfräse" atd.
Pufr
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od petjan »

Tak dnes konečně dorazila flinta. Doprava tak trochu "partizánština", nicméně vše v pořádku. Stav zbraně předčil mé očekávání. Jako kdyby to vylezlo z fabriky. Němec dodržel přesně to co slíbil a také co nabízel. Zatím jsem kupoval na E-GUN tři věci a pokaždé vše v pořádku. Jinak jsem zjistil, že je možné využít nějakého vnitřního účtu tohoto aukčního serveru pro platbu a oni to snad uvolní prodávajícímu, až po potvrzení doručení zboží. Úplně přesně to ale nevím, protože jsem už tu platbu provedl, když jsem toto zjistil. Jestli s tím má někdo již nějaké zkušenosti, tak by to sem mohl hodit, aby se případní zájemci o koupi na E-GUNu mohli poučit.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od roedear »

já jsem puškohled koupený přes E-Gun dostal dřív než jsem ho stihl zaplatit... :) , ale i zbraň byla v pohodě.
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Petr1k »

Taktéž mohu potvrdit, že lze udělat dovoz zbraně z Německa :)
Stojí to o jednu návštěvu u policajtů a 500Kč navíc ale jinak bez problémů.
Petr
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Thomas166
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 19.1.2011, 17:28

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Thomas166 »

Zdravím kolegové,

chci se zeptat obráceně, zda někdo nemáte zkušenost s tím, co vše obnáší prodej zbraně do zahraničí (Slovensko) a to jak ze strany mé (prodávající), tak ze strany kupujícího?

Díky
Odpovědět