Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Rogam »

To Choochoo007

to určitě neovlivníš, jak Ti kdo tu zbraň pošle, že by asi nebylo úplně OK, kdybys vědomě něco prohlašoval jinak, je myslím jasné a koleduješ si o správní delikt, takže to je o benevolenci Tvých četníků, jak Ti "dovolí" sem přivézt tu zbraň

každopádně doporučuji si uchovat komunikaci s dotyčným prodejcem, event. přepravcem, včetně toho, že se mi vyplatilo si nafotit i doklady o doručení zbraně, jedna zásilka mi totiž šla přes dopravce firmu Xpress2 UG (vybral prodávající) a celé to chlapcům trvalo, tak dlouho, že mi uplynula tříměsíční lhůta (asi o týden), která je na tom předběžném souhlasu s dovozem, takže jsem šel pak přihlásit zbraň po této tříměsíční lhůtě, naštěstí jsem předpokládal problém a po předložení naší komunikace - mých urgencí, včetně dokladu o doručení zásilky, jsem unikl správní pokutě...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak uz Nemec zacina otacet. Prej ze to pres Overnite pujde, chce 110E, coz mi ted potvrdila i Overnite.

Co zkusenost se sluzbou(uschova penez), kterou nabizi egun - Treuhandservice.
Nejak to tam ted nemuzu najit v informacich, ale poplatky nalezene jinde v diskuzi se zdaji byt primerene (jestli nedoslo ke zmene).
1-100 Euro > 2 Euro
100,01 Euro-500 Euro > 5 Euro
500,01 Euro-2000 Euro > 10 Euro
2000,01 Euro-5000 Euro > 20 Euro
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak sluzba Treuhandservice (uschova penez pred dodanim zbozi), kterou nabizel egun je uz zrusena. Nekde jsem zahledl ze asi pomoci phising mailu dostavali zakaznici falesne maily a ucty, tudiz dochazelo ke ztrate penez.
Egun dnes doporucuje nakupovat na dobirku.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Rogam »

Dík za info, škoda, bohužel klasika.... Já s tím tedy na eGun neměl žádnou zkušenost. Na serveru chrono24.cz (prodeje hodinek z celého světa) mají obdobnou službu Trusted Checkout a tam jim to funguje, zatím :wink:
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Chassin the Trane »

Platba na dobírku z Německa může být problém. Alespoň z ČR do Německa na dobírku nelze nic poslat ani přes Č poštu, ani přes PPL. Jedině platba převodem a pak zaslání bez dobírky.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Rogam »

Jenže ona mnohdy ta dobírka taky nic neřeší, podvodník pošle cihlu a stejně člověk naletí.... Jedině nakupovat od osvědčeného prodejce.
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Chassin the Trane »

Jasně, to je pravda. Já jen chtěl říct, že z Německa to na dobírku technicky nejde (i v případě dobré vůle prodávajícího).
Naposledy upravil(a) Chassin the Trane dne čtv 24.11.2016, 20:09, celkem upraveno 1 x.
wildbunch
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pát 07.2.2014, 19:47

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od wildbunch »

Při nákupu zbraně odkudkoli z EU vřele doporučuji PayPal. Rychlé, absolutně bezpečné (vyzkoušeno když jsem narazil na podvodníka - peníze Vám v celé výši uhradí PayPal a sám si je pak vymáhá od dotyčného). Účet PayPal má dobrá polovina Němců takže se dá bez problémů dohodnout. Pokud například přijaté zboží neodpovídá popisu, velmi snadno se dá reklamovat a prodávající refunduje dohodnutou částku např. na poškození zboží při dopravě apod. na PayPal účet kupujícího.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Rogam »

No, ono asi jak kde v EU a jak kdo, zavedene firmy Ti poslou predem fakturu a nediskutujou.
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Chassin the Trane »

wildbunch píše:vřele doporučuji PayPal. Rychlé, absolutně bezpečné
To není tak úplně pravda. Komplikace existují, zde najdeš příklady komplakací: http://www.martinkozak.com/2014/02/jak- ... es-paypal/ nebo http://sarka-art.blogspot.cz/2015/05/ja ... oprve.html
wildbunch
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pát 07.2.2014, 19:47

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od wildbunch »

OK pokud je někdo trdlo tak si s tím nemusí vědět rady. Píšu jen svou osobní zkušenost a nevyvracím, že měl někdo někdy problém.
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Johny R »

Zdravím kolegové! Mám dotaz. Mám nabídku na zbraň ze Slovenska. Neprocházel někdo v době nedávno minulé byrokratické martýrium s nákupem z SK, četl jsme že je to celkem složitá agenda. Je tomu stále tak?
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od sara »

Zdravim, pročetl jsem si toto vlákno i Zákon o zbraních, takže určitou představu mám.
Ale i tak bych se chtěl zeptat, jestli nemáte někdo aktuální zkušenost s osobním nákupem a osobní přepravou kulové zbraně
z Rakouska (Německa)do ČR?
sara
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Rogam »

To sara
Je to defacto pár let stále stejné, jen se mění formuláře :lol: Potom , co se dohodneš s prodávajícím (např. uhradíš zálohu, apod.) si požádej na místně příslušném oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál o vystavení příslušných povolení, poplatky máš zde: http://www.mvcr.cz/clanek/spravni-popla ... -2014.aspx, formuláře zde: http://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke- ... dW09MTA%3D
Není v tom žádná věda, jen v poslední době chtěli (asi jak kde) doložit "prohlášení", že ten dovozce (pokud si pro zbraň nejedeš sám) je oprávněn k převozu zbraně. Nechal jsem si to vždy poslat mailem od prodávajícího, že je k tomu dovozce oprávněn. Jednou se mi stalo, že mi paní na "přepážce" řekla, že si to ověří, jestli to udělala to fakt nevím :mrgreen:
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od petjan »

Dotaz na kolegy ze Slovenska, u vás je povolen prodej střel pouze na ZP?
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Odpovědět