Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Brunobanana
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: ned 25.7.2010, 11:09

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Brunobanana »

Edelweiss píše:¨Naopak, máš právo to netrpět a nepovolovat, pokud ti myslivci něco staví na tvém pozemku tak jedině s tvým svolením, nemají li ho tak flastr. Pokud se ti nelíbí jak u tebe hospodaří, opět máš právo požádat o vyřazení tvých pozemků z honitby.
A ideální řešení je posed rozebrat motorovou pilou. Pak je po problému.
Husqvarna 45
Stihl 361
Brunobanana
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: ned 25.7.2010, 11:09

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Brunobanana »

Pokud má už nějaký rok za sebou, tak je cena ponížena o odpisy a zůstatková cena bude nižší. Pak to nebude trestný čin.
Husqvarna 45
Stihl 361
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Žanek »

Myslim Edelweissi ze tady házíš perly sviním .......
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od psdk »

Brunobanana píše:Může mi někdo vysvětlit práva majitele honebního pozemku?
Jak jsem to pochopil, předpokládám, že mám právo trpět myslivce na svém pozemku, nechat je tam stavět posedy, nechat je tam rozvážet pod posedy hromady potravy a pak samozřejmě kropit všechno co vystrčí z lesa čumák. A za to mám povinnost na svém pozemku uvazovat si svého psa, zalesňovat myslivcům jejich arénu? To jsou ty vyvážené práva a povinnosti?
V prvé řadě by nebylo od věci si přečíst zákon o myslivosti č.449/2001 Sb. Zas tak dlouhý není. Povinost zalesňování neřeší zákon o myslivosti, ale zákon o lesích č. 289/1995 Sb.

a pak sám nejspíš uznáš že ten tvůj příspěvek je absurdní. Vlastníci honebních pozemků sdružení v honebním společenstvu jsou podle platné legislativy ti hlavní, kteří rozhodují o způsobu provozování myslivosti na svých pozemcích, jen většina z nich je líná si ty svoje práva a povinosti načíst tak radši plive kolem takové demagogické řeči. Ono je to snažší ... z přemýšlení bolí hlava, že?
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Posmiros »

Doufám, že bude brzo novelizace a konečně nebudou ten zákon utvářet jenom bolševíci z ČMMJ...

Že jsou potlačeny práva vlastníků pozemků a zemědělců je evidentní už jen když si přečtete pasáž o vymáhání škod, který je téměř nereálný, pokud jsou ve sdružení hajzlové.

Myslivci by si měli uvědomit, že zvěř žije převážně z práce zemědělců.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od fesoj »

Co slovo, to perla...

1/ Každý zákon - nejen ten o myslivosti - vytváří parlament a nějak mi uteklo, že by jeho většinu tvořili bolševici - oni nemají
většinu ani v ČMMJ, ale když někdo neví, kdo je to bolševik, tahá za každou cenu do myslivosti politiku a používá to slovo jako nadávku, to je pak těžké...
2/ Není mi znám jediný případ, že by zvěř, respektive to, jak s ní myslivci hospodaří, dokázalo zruinovat nějakého zemědělce, naopak vím o takových, kdy důsledným vymáháním škod v souladu s platným zákonem došlo k ekonomické likvidaci mysliveckého sdružení.
3/ Zejména co se týče drobné zvěře, je to bohužel přesně naopak - její poslední zbytky přežívají navzdory usilovné snaze některých zemědělců o bezohledné snaze o co největší zisky.

Omlouvám se všem normálním přispívatelům tohoto fóra za to, že jsem se neudržel a zareagoval na ty bláboly, které sem vlastně vůbec nepatří !
Kritériem pravdy je praxe.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Posmiros »

1. Ano, vytváří ho parlament a k celému zákonu se můžou vyjadřovat celostátní myslivecké organizace a v podstatě ho dost ovlivňují, tj. ČMMJ
2. Sami osobně škody nevymáháme, i když obilí má místy pravidelně spasené klásky a viděl jsem i fotky, kde vysoká zvlikvidovala 50 ha pole. To že dojde k ekonomické likvidaci sdružení je problém nečinnosti myslivců ke škodám.
3. Já s myslivostí začínám ale už několik let chodím ze svého celou zimu krmit bažanty a koroptve. Když sekáme louky a vojtěšky, tak jezdím pomaleji abych neposekal srnčata atd.

Považuji se spíše za zemědělce a věčný problém, je ježdění po polích a loukách a umisťovaní mysliveckých staveb na pozemcích bez dovolení.

S myslivcema vycházíme až na menší problémy, ale co vím od ostatních zemědělců od nás z okresu, kdy myslivci se majitelům pozemků vysmívají, protože vlastníci mají malé páky a spousta se na to vykašle, aby se soudili kvůli pár tisícům až desetitisícům...
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Onďa »

Zákon dává vlastníkům honebních pozemků spoustu práv. Že je nedokážou efektivně využít je jejich problém. Úplně bez emocí - v jakým ohledu třeba ty osobně vidíš nedostatek práv vlastníků? Pořád je slyšet jen kňourání "chceme víc práv",ale co přesně by teda chctěli?
A jen taková perlička. Proč teda ti vlastníci neprovozujou honitby ve vlastní režii? To mohli klidně udělat hned v roce 2002 (to už se dávno nepsaly devadesátý léta a drtivá většina majetkovejch vztahů byla vyjasněná), nikdo je nenutil ty honitby pronajímat "těm strašnejm sdružením" Nicméně, když nakoukneš do výkazu o honitbách na stránkách Mze(http://eagri.cz/public/web/file/128971/ ... 1_2010.pdf), zjistíš, že z celkovýho počtu 5730 honiteb jich je pronajímáno 5073 a jenom 657 jich je provozováno ve vlastní režii. A tak se ptám proč? Proč si to společenstva nekočírujou podle svýho? Já su zarytej pravičák a první ti podepíšu, že myslivecky by měl hospodařit především vlastník. Ovšem při respektování toho, že myslivost je způsob péče o životní prostředí a je tedy neutno podřídit se nějakým veřejnoprávním požadavkům (určitě není z mýho pohledu cesta přes snížení výměry a rozfrckání honiteb na 50ha nudle...)
P.S. O čmmj si nemyslím nic moc dobrýho,aby bylo jasno :wink: Ale na to je tady jiný vlákno :)
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Onďa »

To Admin+Moderátoři - navrhuju tohle vlákno přesunout do legislativy, s událostma to nemá moc společnýho :wink:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od kojot »

d1) Zákon, než vstoupí do parlamentu, prochází tzv. připomínkovacím řízením, kde se vyjadřují všechny dotčené instuituce. Určitě i ten váš Ústřední zemědělský výbor. ČMMJ má mnohem menší lobby, než bychom v současnosti potřebovali, to jen pro srozuměnou.
Ad2) Sice má vlastník na škody (doposud) právo vždy, nicméně jde o výši náhrad. Musí současně prokázat, že provedl maximální možná opatření, aby zabránil jejich vzniku, což se samozřejmě neděje. Na schůzích se ovšem vzduchem mává fakturami za hukinol, který se dal jednou na jaře před setím kukuřice. To nepovažuji za dostatečnou ochranu. Každoroční pláč o škodách, kdy jsou podprůměrné výnosy je logický. Jakmile jsou výnosy nadprůměrné (2011), je ticho. Přijde mi to jako vymáhat škodu za shořelý rodinný dům na dobrovolných hasičích. Jde taky o projev přírody, nebo ne?
Ad 3) Když začínáš, asi se budeš muset ještě leccos přiučit. Jako soukromý zemědělec asi tušíš, kde jsou slabiny zákona o myslivosti. My jako myslivci zase tušíme, kde jsou slabiny v zákoně č. 291/2009 Sb. (zákon o zemědělství) a v zákoně č. 114/1992 Sb. (o ochraně přírody a krajiny) včetně jeho prováděcích vyhlášek.

Žádnou hanu na čtyřkolky a koňská procesí jsem tu nikde nevyčetl, tudíž to s námi nebude tak horké. Je třeba taky popřemýšlet nad tím, kdo přírodě dává a kdo jen bere. Myslivost je účelová, zájmová a bezplatná činnost vedoucí k pozitivní péči o krajinu, to se o dotovaném zemědělství říct nedá.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Petr1970 »

nevím jestli to chápu dobře..

ale "myslivost" často není projev přírody (požár, hasiči atd..)

myslivci kolikrát zvěř úmyslně "pěstují" (chovají pro rejpaly...) takže stavy jsou mnohem vyšší než by odpovídalo a potom i škody..

v zimě je to kolikrát velkovýkrm....
intenzivní výkrm kachen, bažantů, vypouštění, spase to pole.....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od fesoj »

Petře1970 - Tvé příspěvky /a že jsi jich neposlal zrovna málo/ byly zpravidla psány se znalostí věci, ať se týká kynologie či zbraní a další problematiky, ale tohle mi připadá, jako by se někdo "přiživoval" na Tvém nicku, nějak mi to k Tobě a Tvým názorům nesedí, zejména ten poslední odstavec jako by vyšel z hlavy nějakého POP /panelákového ochránce přírody/. Já jsem se tedy ještě nikdy nesetkal s tím, že by zvěř myslivci chovaná, případně vypouštěná, dokázala skutečně spást nějaké pole, pokud ovšem byly dodrženy agrotechnické lhůty. Nic ve zlém !
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Zdenek41 »

Nechápu proč poslední příspěvky vznikly duplicitně,ale musím reagovat.Byl jsem zemědělcem-jsem zemědělcem.Ale pokud někdo chce říci,že je více zemědělcem tak dnešní zemědělství neexistuje je to horší jak průmysl.Pokud někdo chce hovořit o něčem takovém tak bud silně trpí a prodělává a žije tím a nebo se smířil s dnešní vlastnickou lobi ne vlastníků půdy,ale těch,který v těchto kličkách umí chodit a vlastní vše.Zemědělství neni jen o tom tahat volant u Johana je to soubor zasahování do krajiny a to v takové míře,že se to dotýká každého z nás.Zažil jsem lecos,ale kam došla vesnice v této době nemá obdoby.Opravdu nezávidím těm pár vyvoleným jak už jsem někde psal.Ty co dřou od rána do večera.A přitom škodí,nikdo to nechce vidět nikdo o tom nepřemýšlí.Hlavně,že je plat.Zvěř tu byla dřív jak člověk a právo na život v určitých počtech má každý.
Když někdo nechce aby mu užírala jeho peníze at si pole oplotí,vodu zastaví a přikreje a my se půjdem dívat do zoo.Nikdo nevidí,že zem rok od roku je jalovější,kolik je záplav,kolik eroze,co v půdě po žních zůstane?Ano vytlouct co nejvíc prachů a po mě....To nepatří všem soukroumým poctivým zemědělcům s kterými se já osobně dohodmu lépe jak s giganty.A je to právě tím,že současný menegement se o myslivosti už neučí nic.Spíš dělal myslivost každý agronom a zootechnik.Taky pak o této věci něco věděli.
Pokud někdo bude argumentovat tím,že první jsou peníze,tak se běžte podívat do marketů kolik tun pečiva a chleba se vyhazuje každý den a kropí se savem aby se ani kluci bezdomovci nemohli najíst.Tak proč dnes stojí pšenice 580Kč? To,že bylo sucho?......................
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Petr1970 »

zareaguju tady, už mi pár lidí psalo i zprávy..

1) psal jsem to já při vědomí a střízlivej..

2) teď si dejte ruku na srdce, mrkněte někam "do divočiny", projděte si nějaký materiály.. jsou současné stavy zvěře u lidové myslivosti normální? na úživnost honiteb? srnčí, kachny.. podle mě ne.. bejt to "volná příroda" bez příkrmu tak jsou stavy poloviční max..

teď nebudu psát o intenzivních chovech, bažantnicích, oborách....

kachny - na každý louži budky, v okolí mám asi 30 rybníků do 10 km a není jedinej bez budek... přikrmovaný.. pohyboval jsem se pár posledních let asi v 10 združeních kvůli zkouškám psů (hlavně vodky..) v každým, opakuju v každým budky, příkrm zrní z vejtřasky, pohyblivý krmidla-mola na vodě... zásyp typu pytel tejdně...
střední čechy, vysočina, jižní morava (žádný bažantnice ani umělý vypouštění).. max na jaře koupí 200 malejch a pustěj to "do rybníka"... a dělajto opakovaně, klidně soukromě pošlu odkazy na sdružení...
v našem združení (jelikož zdroje jsou) se na kachny vysype 5 tun (tun... ) pšenice ročně... na pár set hektarů a 4 vodní plochy... a to jen divoký kachny, žádný voliéry nic....

srnčí - hlavní maso pro "lidový" myslivce (žádný jelení trofeje..) - na 800 hektarů při sčítání 90 kusů srnčího - to fakt není normální.. nasypáno cca další 3 tuny (tun..), seno nepočítám..

mufloni - na vysočině (třebíčsko) znám historky od účastníků kde 70 hlav jedna tlupa.... to když vyjde tak to pole může zavorat...(a to se stalo... myslivci nestřílej protože čekaj na dobu lovu přeci... a smějou se majiteli-zemědělci do obličeje, než je stáhl o 200 000 škod...)

sika - střední čechy - brdy (jinecko).. osobně jsem viděl 50 hlav vyjít z lesa na pastvu a jet jak kombajn... každý ráno co tam jsem (jednou za měsíc..)

tohle přeci není normální množství zvěře "samo"... myslivci podle mě celkem úmyslně zvyšují stavy nebo jak tomu chceme říkat nad přirozenou úživnost (která nebude skoro žádná, to uznávám..)

všechno tohle žádná nouze v zimě, ale jaro-podzim....

netvrdím že je to dobře (holá příroda s malým počtem zvěře..) nebo takovýhle výkrmný zoo...

když mluvím s naším hajným (myslivec tělem i duší, vodí psy, jen dělá OLH pro několik majitelů)... říká - jako lesák je v lese tak o 80 procent zvěře víc než je normální... okusy, ohryzy, poškozené všechno.. a to jen srnčí...

nezmiňuji zde černou atd..

jasně že na spoustu věcí má vliv způsob hospodaření, plodiny atd... ale podle mě, i myslivci na tom mají svůj podíl (aby bylo co střílet, jíst...)

to jen tak na lehkou vysvětlenou...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Posmiros »

Vypadá to, že se nám bude zákon asi novelizavat, co tak poslouchám poslední dobou :) Jsem zvědav co všechno se bude měnit a o kolik se zjednoduší vymáhání škod a zvětší práva vlastníků :)

http://www.asz.cz/cs/aktualne-z-asz/pre ... akona.html
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Odpovědět