jak přijít - nepřijít o zbroják

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

Objevily se tady názory znalců práva, tak zveřejním svou černou můrů.
Před časem jeden nejmenovaný opilý mladík nadával a urážel mou 65.letou matku.
Shodou okolností jsem byl v té době u ní na zahradě ale on o mě nevěděl.
Po té co jsem se mu ozval a ukázal, vešel k ní do zahrady, s lahví piva v ruce, ohnal se po mě lahví a napadl mě slovně i fyzicky. Došlo k strkanici, při které on upadnul. Se země sebral asi 1 kg. železo, kterým mě chtěl přetáhnout. V této chvíli jsem ho už hodně nahlas vyzval ať to položí a nechá toho, nebo to špatně skončí. Dotyčný přestal, potyčka ustala, po chvíli jsme se rozešli. Jelikož bydlíme nedaleko, zjistil jsem že jeho otec ho poslal do nemocnice na ošetření, okamžitě jsem událost oznámil jako fyzické napadení PČR.
Došlo k výslechu a jelikož dotyčný - mimochodem pojišťovák - si opatřil doklady o zranění:
- jsem momentálně obžalován z ublížení na zdraví,
- tzn. flinty v trezoru na PČR.
- včetně zbrojáku.
Pokud budu odsouzen tak je to minimálně na 5 let.
Mimo to zápis do Rejstříku trestů, což je také značná diskriminace.
Takže pozor, do průseru se můžete dostat ani nevíte jak,
pokud někdo umí kvalifikovaně poradit, budu rád. :?:
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool-member

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od vhool-member »

mrtvej svedek,dobrej svedek ... ted vazne ,to je dobrej kocourkov a je to opravdu na sikovnyho pravnika .....drzim palce at z toho vybruslis ...
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od lörinc »

tak tohle je prekerka a taky i muj bubak. Nikdy nevis na jakyho vola narazis. Jediny bych prevzal z USA, a to vlezes mi na pozemek........... Drzim pesti a asi fakt sikovnyho pravnika.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kasari »

to kabát - důležitý taky je, jestli byli svědci. Víc do SZ.
Ulkomaalainen...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od dalas »

Je to jistě nepříjemná záležitost, ale jestli u toho byla i Tvá matka, je zde jeho výklad proti vašim dvěma. A pokud fyzický útok započal dotyčný, šlo o nutnou sebeobranu, a jestli jsi nepoužil žádného předmětu byla obrana zcela přiměřená i z toho důvodu, že stejné zranění mohlo být přivozeno Tobě (aspoň se domnívám z Tvého popisu). V případě nutné obrany se připouští i větší škoda, která vznikla útočníkovi, než která hrozila Tobě. Přeju pevné nervy a pro Tebe příznivý výsledek.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

Matka byla v té době v domě, uslyšela lomoz, podívala se z okna a viděla, jak dotyčný drží v napřažené ruce železo.
Než vyběhla z domu na zahradu, bylo po potyčce, okamžitě jsem ji požádal aby zavolala policii - nebyl to první incident tohoto mladíka a jeho otce. Bohužel máme špatný signál a nedovolal jsem se v té chvíli nikam.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kopov.cz »

To kabat. Ja su natom momentalne podobne. Nasel jsem si pritelkyni se 17letym synem se kterou ziji. Jeji uzasnej synacek me zacal okradat-zacalo to stovkama,coz jsem vycemene prehlizel,popripade resil domluvou. Skoncilo to caskou 12000kc a ktomu spousta dalsich problemu-zaskolactvi,kradeze ve skole i v okoli,neustale stiznosti z okoli,propadani atd.Jednoho krasnyho dne jsem vybuchl a dostal par peknejch facek,ale opravdu jen facek. udajne mel mit otisklou mou ruku na tvari. Sebral se a utekl k babicce ktera ho odvedla no socku. V soucasne dobe to resi jako tyrani sverene osoby,ja mam flintu a zbrojak na PČR,vrazim kacky ktere nemam do pravnika a cekam az seto dostane k soudu a modlim se at to dobre dopadne. Na posed chodim jen s dalekohledem na dosledy se psem jen s nozem v kapse :lol: Ale nejvetsi strach mam z toho,ze mi neprodlouzi povolenku o kterou jsem usiloval skoro 5let let aby miji daly. Na co jim bude povolenkar bez flinty-zajemcu o povolenky maji spoustu a oni potrebuji lovit a plnit plany :cry:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od dalas »

V podstatě stačí, aby si někdo zamanul a nahlásil, že jsem mu někde jednu natáh a PČR zajistí celej trezor. :evil:
to kabát: měli by Ti prokázat, že jsi to zranění způsobil Ty. Pokud to prokáží, budeš muset prokázat Ty, že s útokem začal ten mladík a Ty jsi se bránil.
to kopov.cz posuď to z hlediska zákona:
"Týrání" z hlediska trestního zákona
Za "týrání" ve smyslu trestního zákona se považuje zlé nakládání se svěřenou osobou, vyznačující se vyšším stupněm hrubosti a bezcitnosti a určitou trvalostí, které postižená osoba pro jeho krutost, bezohlednost nebo bolestivost pociťuje jako těžké příkoří. Skutečnost, že nemluvně pociťuje jednání pachatele jako těžké příkoří, lze vyvodit např. z jeho nářku a úlekových reakcí. Trvalost pachatelova jednání je nutno posuzovat v závislosti na intenzitě zlého nakládání; není nutné, aby šlo o jednání soustavné ani aby vznikly následky na zdraví.

V praxi se nejčastěji vyskytuje týrání fyzické, spojené prakticky vždy s týráním psychickým, přinejmenším ve smyslu obav z dalšího týrání. Není však vyloučeno ani týrání pouze psychické - zavírání do temné místnosti, deptání dítěte výhrůžkami, nadávkami, vzbuzováním strachu, výsměchem apod.
pramen: http://www.fod.cz/tyrani.htm
no a ta babička, ta opravdu prokazuje vnoučkovi medvědí službu. Jen aby jí to vnouček jednou "neoplatil"
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

jen nevím jak prokázat, že zranění, které mu doktor potvrdil, jsem mu nezpůsobil,
jak dokázat, že s útokem začal on,
stalo se to na zahradě u mé matky, on tvrdí že se šel jen zeptat a zaútočil jsem já,

je to samé tvrzení proti tvrzení a flinty posbírali mě :(
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od dalas »

to kabát: nejprve musí on Tobě prokázat, že jsi to zranění způsobil Ty, on mohl upadnou x krát předem i potom. Někde se nalil a na to budou asi taky svědci. Normální člověk nechodí s flaškou piva po ulici. Viděl ho takto ještě někdo? Matka snad může potvrdit jeho agresívní chování před útokem, Ty jsi to taky slyšel. Sankce, které Tě potenciálně mohou potkat a o kterých víš, jsou dostatečnou psychyckou zábranou, aby jsi útok nezačal. Nevím co se mu stalo, ale není jeho poranění prkotina proti eventuálním sankcím proti Tobě? To by mě fakt zajímalo co mu je. Jaký máš motiv útoku, když se šel jen zeptat? A co se šel zeptat? Vím, že se to takhle po síti pěkně hodnotí, ale pokud by jsi dopadl špatně, tak je to do nebe volající.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vhool-member

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od vhool-member »

to kabat: no kazdopadne to chce fakt pravnika a urcite to neni sranda.... trosku to zlehcim :wink: ,kdyz ti ty flinty nevrati a on vyhraje ,tak mu ty hnaty zlamej at ma aspon pamatku a ty pocit,ze jsi byl popravu potrestan ...
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

měl vykloubené rameno - potvrdil lékař,
znalec v oboru jako nejpravděpodobnější příčinu vzniku uvádí pád na rameno nebo nataženou ruku, dotyčný uvádí zkroucení ruky za záda, což znalec připouští jako nejméně pravděpodobnou možnost vzniku,
matka potvrdila posilnění alkoholem i agresivní urážky,

to vhool member - tak to bych tam šel asi na doživotí...
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od dalas »

Tak by ještě scházelo, že to železo držel v tý vykloubený ruce a druhou si otevřel branku když odcházel. Neznám to na vlastní kůži, ale vyhozený rameno je myslím dost bolestivý.
Trochu to odlehčím. Kamarád chytal za jeden nejmenovaný fotbalový klub. Trpěl na vyhazovací rameno. To teda měli útočníci obavy vůbec vystřelit, aby je nežaloval za příliš prudkou střelu, která mu vykloubila rameno. Konečně jsem pochopil zákulisí jeho slávy! :lol:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

bolestivé to prý je, i on podle své výpovědi " cítil, že s rukou není něco v pořádku" ale nechtěl na sobě nic nechat znát,
nicméně bundu si ješte obléct dokázal,
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool-member

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od vhool-member »

....coz jde s vyhozenym ramenem hoooooodne blbe spi nejde .....
Odpovědět