jak přijít - nepřijít o zbroják

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Petr1970 »

bojím se že ne, co sem tak pochytil tak ti co dostali "milost" a budou čistí (trpiš, daryna?) tak zákaz řízení prý stejně trvá.. takže počítám že u zbrojáku to bude podobné....

ale to řekne až právník..

tak sem našel že ta amnestie se týká "jen odnětí svobody" - tzn. všechny další tresty zůstávají...
zde nějaký text..
http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-po ... 013-vyklad

Jiných, než výše uvedených trestů, se amnestie netýká. Amnestie se tedy nevztahuje např. na trest zákazu činnosti, trest zákazu pobytu, trest vyhoštění, či peněžitý trest.

Pokud vám ohledně amnestie není něco jasné, můžete odpovědi najít i na na našem fóru. Plný text amnestie je zde.
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od fesoj »

Tak jsem se seznámil se zněním amnestie a zjišťuji, že jsem neměl pravdu. Vycházel jsem z toho, že v minulosti se amnestie týkala zpravidla i těch trestných činů, které byly spáchány před jejím vyhlášením a kde třeba dosud nebylo zahájeno trestní řízení - mě například zachránila amnestie Ludvíka Svobody v r. 1973 před stíháním za "porušování povinnosti strážní služby" /opakované zachrápnutí/, když už měl můj případ vojenský prokurátor na stole. Ale zato se nevztahovala na recidivisty. Jo, dneska "na chudej lid musí bejt přísnost" - a na myslivce obzvlášť...
Kritériem pravdy je praxe.
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od egon »

Chtel bych se zeptat,manzelka bude delat zbrojni prukaz skupiny B v Jihlave tak bych chtel vedet z ceho bude strilet a jak to tam probiha.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od dalas »

pištol, brokovnice, malorážka
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Karel61 »

Nevěděl by někdo, jak to je, když na držitele ZP je uvalena vazba, ze které je propuštěn na kauci? Hledal jsem to v zákoně o zbraních a nic jsem nenašel. Pouze, že mu nedají nový ZP, pokud mu stávající po pěti letech vyprší. Mně ale nejde na rozum, že by pan stát nechal vazebně či kaučně stíhanému zbraně, když ho předtím sebrala v noci zásahovka (bylo to i v televizi). Od zásahu zatím s flintou a v revíru nebyl viděn. Akorát všude iniciativně vykládá, že je všechno pomluva, i když se ho na to nikdo neptá...
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Jiskra »

Nejsem právník,ale dle podobného případu mého známého si jsem téměř jistý,že do vyřešení případu ( případného zproštění obvinění) bude mít zbraně a papíry zadrženy. Jednou je obviněn......... Pokud bude pravomocně odsouzený tak je to jasné.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

Dlouho, dlouho je to co jsem tady založil téma. Dnes jsem si pro něho byl. 6 let .
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Zdenek41 »

Kabát vítej zpět....život je jedna velká divočina.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Leon »

No vidíš a máš ho zpátky a z honce je zase lovec :wink:
CZ 550 american 308win.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

Já jsem si na práci honce už docela zvykl. Kdo nechodí do lečí, obvykle vůbec netuší, co se v honitbě děje. Ten život zvěře probíhá v lesních honitbách převážně uvnitř. Dává mi to jiný přehled o stávaništích, kalištích, ochozech. Myslím, že spousta chlapů jak odroste honcovským povinnostem, a pokud nemá psa a nechodí třeba aspoň na dohledávku, vůbec neví, co je v lese.
Každopádně se těším, až si sednu na posed nebo kazatelnu a budu mít tu možnost.
I na nějakou tu naháňku a hon se těším,
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Bord »

Oživil jsem si tvůj první příspěvek v tomto vláknu.Holt někdy se to kurevsky semele.Přeji již jen vše dobré.
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Leon »

Hlavně aby jsme za chvilku o ty svý flinty nepřišli pomalu všichni http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... -teroristu
CZ 550 american 308win.
Odpovědět