jak přijít - nepřijít o zbroják

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

" nedošlo k ohledání místa činu ani šetření k osobě pachatele "

tak s tím se pokusíme argumentovat, pokud by se soud vyvíjel nepříznivým směrem, jinak si do PČR netroufám rýpat,
ono se to pak totiž vrátí zase jako bumerang,
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od J.Laser »

Taky se mi povedlo udělat v revíru hovadinu, že jsem si vystřelil ne na zvěř, ale na terč tři rány pro ověření zaměření kukru. A vlevo ode mě asi o sto metrů dál na mě z chalupy u vody začali hulákat ať toho nechám. Tak jsem hodil flintu do auta a ,že zmizím. Ale přihasil si to ke mě na čtyřkolce majitel chalupy vytáhl z kapsy pistoli a hned ty mi tu střílíš po koních tak to já ti oplatím.
No já měl v tu ránu v gatích. Nakonec mě nezastřelil, jenom zavolal místní PČR. Ti přijeli zeptali se mě na co jsem střílel a já blbec nic zlého netuše jsem jim ukázal kde byl ten terč. Tak mi řekli,že je to přestupek a že mě budou řešit přes komisi.
No a tak jim ještě povídám o tom jak a čím mě ten chalupář vystrašil, ale jako by náhle ohluchli. Komis mi nadělila pět tisíc pokuty a ten chalupář s policajtama chlastá v místní hospodě a když jdu okolo jeho chalupy tak se mi řehtá jak se mnou krásně vyjebal.
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od martinh »

jo je to des co se muze stat, ale v tomto případě to dopadlo jeste relativne dobre...
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
PaF
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: sob 30.8.2008, 14:22
Bydliště: Brno

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od PaF »

No nezlob se, ale udelat si strelnici 100 m od baraku, to je dost silny kafe, ne? Bud rad, ze to dopadlo, jak to dopadlo. :roll:
PaF zabíjí pouze papír
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od J.Laser »

To já teď už vím taky a jsem samozřejmě rád. Jenže když jsem pročítal zákon o zbraních a střelivu tak jsem nenašel ani jednu zmínku o tom na co se smí vystřelit mimo střelnici. Jestli někdo najdete jednoznačnou odpověď tak ji sem linkněte.
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
PaF
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: sob 30.8.2008, 14:22
Bydliště: Brno

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od PaF »

No muzes lovit... vykonavat pravo myslivosti. Strelba do terce je cvicna, sportovni zalezitost a patri na strelnici, protoze jinde se strilet nesmi, krome vzduchovek a airsoftu. I tam potrebujes souhlas vlastnika pozemku a musis zajistit bezpecnost.
PaF zabíjí pouze papír
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud vím tak byl povolen v revíru tak zvaný kontrolní výstřel na ověření zbraně...Ovšem jestli je to ošetřeno nevím.Jinak je opravdu vhodnejší střelnice.Jak už je jasné ze zákona.Použití zbraně skupiny C.
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od jarda65 »

Myslím, že tady není moc o čem diskutovat. Ze zákona může majitel zbrojní skupiny C použít loveckou zbraň jen na střelnici nebo tak jak mu to dovolí Zákon o myslivosti. A ten o žádném střílení do terče nemluví. A to byla ta chyba. Měli jsme stejný případ. Pokud se nenajde terč, tak na lišku :) můžeš vystřílet celý zásobník.
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od dalas »

No není to tak jednoduchý, zákon o zbraních a střelivu, co se týká oprávnění držitele zbrojního průkazu C, říká:
(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu.........(5) Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.......,
v našem případě je zvláštním předpisem zákon o myslivosti. Co není zákonem zakázáno, je povoleno. Který paragraf zakazuje ověření nástřelu, a kolika ranami tento nástřel ověřit? Možná jsem něco nepochopil, ale souvisí nastřelení lovecké zbraně s výkonem práva myslivosti, nebo ne? Není to z mé strany žádná obhajoba zběsilé střelby v honitbě, na to jsou jednoznačně střelnice, ale z některých hiniteb je to na ně dost daleko a pak to chlapi řeší "liškama".
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od jarda65 »

Možná by nám kolega mohl napsat, za co konrétně vlastně tu pokutu dostal?
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Shiva »

Muj vyklad zakona je ze, overeni nastrelu zbrane se dela do terce a to znamena na strelnici.
jestlize neni terc, tak je to tvrzeni proti tvrzeni, lepe receno pouze zpochybneni meho tvrzeni, ze jsem strilel na lisku.
Ja nemam duvod si overovat nastrel na 100m k tomu pouzivam strelnici. ale overit si balistiku na 500m+ v nadmorske vysce 900m, tak to budu palit minimalne 5 ran na lisku. zrovna tak pokud budu strilet pod uhlem.

Mozna by to chtelo si sakra ten zakon precist po vsech novelach.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

Jenom si trošku postěžuju a posunu příběh nahoru. V dubnu proběhlo šetření na místě činu a od té doby se neudálo vůbec nic.
Na můj opatrný dotaz jsem se dozvěděl pouze že o prázdninách se moc nesoudí a tak se učím trpělivosti.
10 měsíců bez zbrojáků a flinty nesmím ani prodat.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

...no tak jsem to prosral...
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Lotr »

Jak pros..l? Povídej víc . . . . .
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Perník »

Jak si matně vzpomínám na celej příběh (hledat to teď nebudu), tak to asi dopadlo tak jak jsme tady nikdo nechtěli, ale obávali se toho. Kabáte prosím rozepiš to trochu, ikdyž do řeči Ti asi moc nebude......
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Odpovědět