Zbraň-cesta do honitby

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od mikis »

BwanaHunter- Souhlas, do auta ti nikdo lezt jen tak nemůže....leda by zbraň byla vidět na první pohled a příslušník provedl její kontrolu a kontrolu tvých dokladů, nějaké ukažte mi kufr jestli tam něco nemáte sice muže zkusit ,ale ty mu řekneš, že na to nemá pravo... ovšem pokud si myslíš, že jsi nic neprovedl a v dobré víře mu vše ukážeš dobrovolně , nebo flintu při hledání lekarničky vyndáš z auta(i takové jsou triky naší policie) tak máš smolíka, a už se po tobě můžou vozit... a pozor, počíta se i napáskovanej zasobník i když ho máš v kapse a ne ve flintě...

(tak to chápu, ale právník nejsem- to platí pro všechny mé příspěvky :wink: )
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od mikis »

"milda24"- takže maš ZP k výkonu povolání?? Co děláš? To by jsi měl tyhle věci snad znát líp......ne??
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od BwanaHunter »

mikis> s tím zásobníkem v kapse vycházíš z čeho, prosím? Pokud vím, dle zákona platí 2 věci - pro držení má být zbraň nenabitá náboji v nábojové schránce.... a střelivo můžu nosit, ale nesmím střelivo nebo jeho části nosit viditelně. Takže IMHO po kapsách IMHO můžu mít střeliva kolik chci, dokud nenabiju do zbraně....
Navíc je tu pořád E a nošení, pokud zajistím to, že splním skryté nošení, můžu mít zbraň klidně nabitou skoro kdekoliv, tedy kromě míst, kde mi to vysloveně zákon zakazuje.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od sided »

BH: 2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo. Je to slovíčkaření ale je to tak. Když máš Ečko tak to samozřejmě neřešíš. Navíc, když máš zásobník v kapse tak jak ho chce někdo kontrolovat? To samé s kontrolou zbraně, když otevřu kufr a uvidí flintu tak jen ukážu průkaz zbraně. Na fyzickou kontrolu zbraně nemá právo ani kvalifikaci.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od kikin »

E mám.Operoval sazbou pokut:nasazený závěr-3000,každá patrona v zásobníku-1000,náboj v komoře-5000
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od sided »

:lol: dobrej pičus
milda24
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.3.2012, 9:44
Bydliště: Znojmo

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od milda24 »

mikis píše:"milda24"- takže maš ZP k výkonu povolání?? Co děláš? To by jsi měl tyhle věci snad znát líp......ne??

Ano, je to tak - ZP mám také k výkonu povolání. Mimoto lovecký lístek a dlouhé zbraně mám už 25 roků. Legislativa se za tu dobu několikrát změnila a časem se mění i odborný a hlavně praktický výklad některých ustanovení platných právních norem. Nejsem žádný "děd Vševěd" a nechám si poradit.
Milda24
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od dalas »

sided: § 29 jednoznačně říká jak ve veřejném dopravním prostředku. Neříká nic jak mimo. To je jen dedukce, která může a taky nemusí být uznána. Současně (ani nadřazený a ani podřazený) platí §2. Mimo honitbu, kde jsi oprávněn nosit, všude jinde držíš, protože jiný režim není. A v tom je ten problém. Ten paragraf vznikl, jak správně píše fesoj, aby z toho myslivci neměli pakárnu a nemuseli při přechodu přes nehonební pozemek, při přepravě po veřejné komunikaci z leče do leče, strkat vše do futrálu jak blbci. Ale asi by byl problém, když budu běhat po republice s flintou na rameni (ikdyž vybitou a tvrdit, že jsem právě na cestě do honitby. Je to ukázka toho, co mě na zákonech vadí, a to je jejich nejednoznačnost.
Jinak s tím Coltem jsem myslel právě to, že výše zmíněný paragraf mluví jen o ZP sk. C a obecně o zbrani. Když se chytnu jen tohoto paragrafu, vyjde z toho nesmysl.
to milda24: když potkáš rozumnýho policajta, tak máš dvojnásobné štěstí a je to v poho :D Když ale Ti vyjde to pravděpodobnější, tak se může na Tobě točit.
čím více ten zákon budeme pitvat, tím více otazníků vznikne.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od Lotr »

4 Bwanahunter&mikis: policista je v rámci pátrání po věcech a osobách oprávněn prohlížet prostory v autě, zjednodušeně řečeno pořád je po čem pátrat, takže se vždycky najde zákonný důvod, jak legálně prohlédnout prostory v autě. Prohlídka nebytových prostor s povolením státního zástupce je trošku něco jiného a může být v odůvodněných případech vydána i na automobil, ale to bych sem nepletl, to zabíháme do složitostí trestního řízení.
Jinak se přikláním k názoru dalase, čím víc se do toho zaplétáme, tím víc je tu zbytečných otázek. Zde bych to řešil cestou zdravého rozumu, osobně používám pouzdro na dlouhou úplně všude, i na cestu po honitbě, když přejíždím např. na vzdálenější konec revíru, ne že bych se bál kontroly, ale bojím se o zbraň, takže ji uložím do měkkého futrálu a nemám strach, že si někde klepnu. Při cestě veřejnými dopravními prostředky je pouzdro samozřejmost, i když to jsem využil snad zatím jen jednou, že jsem jel na naháňku autobusem, samozřejmě ve stavu vylučujícím použití. Do honitby dojíždím cca 12 km, takže opět do futrálu z bezpečnostních důvodů a vyndavám až na místě. Ono asi ani v dnešní době jezdit viditelně ozbrojen dlouhou zbraní není dobré, zbytečně dávat někomu příležitost zmocnit se mé zbraně - jak snadné je shodit jezdce z motorky - také není dobré.

4 kikin: náboje pod závěrem jsou důvodem k udělení pokuty, pořád se to bere jako stav možnosti okamžitého použití zbraně. Je to přestupek proti zbrojnímu zákonu dle § 76a odst. 7) a za to je pokuta do výše 30.000 Kč. Pokuta se ukládá ve správním řízení před správním orgánem, tozn. na oddělení policie pro zbraně, výbušniny a drogy nebo jak se to teď správně jmenuje. Sazba pokut onoho policisty je poněkud svérázná a neměl na ní žádné právo, nicméně kdyby Tě oznámil, mohlo se Ti to poněkud prodražit. Pokud se nemýlím, nelze takového přestoupení zákona řešit blokově.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím Lotra :)
Jak mám chápat Tvé sdělení, že jsi jel na naháňku ve stavu vylučujícím použití.....??????? No Tys musel teda vypadat.... :wink: :lol:

Jinak přátelé, silácké řeči na co má policajt právo a na co ne, jsou v mnoha případech mylné a ve svém důsledku pro dotyčného mnohdy bolestivé. Policista je oprávněn provádět kontrolu dopravního prostředku už jen z titulu pátrání po zbraních, střelivu a drogách.... Nemyslíte, že to je pro ten účel dostatečné oprávnění dané mu zákonem? V tomto případě si vždy vyskočí výš než dotyčný "provokatér" a důsledným plněním uložených úkolů v rámci zákona pozdrží "provokatéra" na místě , neboť mu zkontroluje VŠE. Na to má právo a při důsledné kontrole to nějaký ten čas zabere. Případná stížnost pak asi neobstojí.... Lepší je úsměv a sdělení, "jedu do lesa, v autě mám zbraň, v kapse zbroják a alkohol bohužel doma..." Věřte tomu, že když do poldy misto pozdravu nebudete rejpat, jedete dál coby dup... Vyjímkou budou akce nařízené shora, kdy za každým křovím může číhat "orgán" kontrolující činnost toho poldy.... :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od Leon »

přesně lesomil a zatím to pomalu vždy fungovalo jenom jednou ne ale to je policajt IQ 000000 :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od Lotr »

Honzíku, Ty uličníku, nechytej mne za slovíčko, mělo tam být zbraň ve stavu vylučující použití :D Jak vypadám ve stavu vylučujícím použití víš sám dobře, vozíš mě domůůůů :mrgreen:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od Lesomil »

Leon :)
Obdivuju Tvou slušnost a zdrženlivost ve Tvém hodnocení dotyčného. I já takové znám.... Ale znám i ty normální.... :wink:
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od sided »

dalas: prostě se neshodnem :)

byl jsem v SZ upozorněn že popírám policii pravomoce, to bych vážně nerad tak odpověd postnu i sem: trochu blbě jsem se vyjádřil a zapoměl že napsat že zkontroluje průkaz zbraně a číslo že nejde o černotu. To je jasné a ani by mě nenapadlo se tomu šprajcovat. Ale aby kontroloval jestli je zbran nabitá nebo jestli mám náboje ve schránce , na to kvalifikaci vážně nemá a ani to u spousty systémů není zřejmé. Už vůbec nemá pravomoc tarifikovat případný přestupek 1000Kč za patronu.To přímo vybízí ke stížnosti. I když to tak asi nevypadá tak s policajtama vycházím v 99% případů bez problémů a pokud je jen trochu rozumný přístup tak se vždycky dá domluvit. Navíc mám ZP E takže patrony v zásobníku fakt neřeším.

edit: kyby si na mě začal policista vyskakovat s tarifama jak to popisuje kikin, tak at si skočí třeba do zdi :)
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Zbraň-cesta do honitby

Příspěvek od dalas »

to sided: není naší vinou, že na jednu věc máme rozdílný pohled a ani není účelem, abychom jeden druhého přesvědčili. :wink: Klidně můžeš mít pravdu Ty a možná ji mám já. Jsem jen opatrnější.
Jinak k té kontrole, pokud by policie nemohla zkontrolovat stav přepravované zbraně, pak je vymahatelnost zákona víceméně nulová. On ten policajt ji vůbec nemusí brát do rukou. Stačí, když Tě požádá, aby jsi mu otevřel závěr.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět