Lov zvěře u hranic honitby

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Qicala
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: úte 21.5.2013, 8:24

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od Qicala »

jen dodatek .. ted jsem si znovu parkrat precetl precetl ten svuj puvodni prispevek a ...
- musim uznat, ze tak jak je napsany, to vyzniva blbe
- coz rozhodne nebylo mym umyslem.
- nicmene ac to umysl nebyl, zpusob jakym jsem to sesmolil a jak to ve finale vyzniva opravdu nebyl nejstastnejsi
- radost z toho nemam ...

takze asi tak
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od fesoj »

Rozhodně jsem se neurazil. Tys to blbě napsal - no a já si na základě Tvého příspěvku o Tobě udělal špatnou představu a proto jsem reagoval tak, jak jsem reagoval. Chybu může udělat každý. Ne každý si ji však dokáže přiznat jako Ty, což zaslouží ocenění ! Jsem rád, že už nejsme ve při.
Kritériem pravdy je praxe.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od mikycz »

V novém návrhu zákona je:.. uživatelé sousedních honiteb se mohou písemně dohdnout a pak mohoulovit, přikrmovat zvěř a stavět myslivecká zařízení i blíže než 200m od hranice honitby.

Otázka je kdy se ten zákon schválí vzhledem k situaci...
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od Hirc »

neschválí... novelu chtěl předložit ministr Bendl, který protože ji slíbil předsedovi ASZ p. Stehlíkovy, který je rovněž členem ODS ve středočeském kraji. Pokud někdy nějaká novela bude, tak to bude jiná novela od jiných předkladatelů
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od Leon »

mám dotaz neřeší nějaká vyhláška posedy u hranice revíru když to je dálnice nebo řeka ? Já jsem to nikde nenašel a u dálnice se nám pořád točí kukuřice a slunečnice tak že ráj pro čuníky
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od Zdenek41 »

A jaké máte sousedy?Pokud rozumné tak bych to neřešil.Zákon ani vyhláška to neřeší pouze pro vznik honitby a nutných 500 ha.Tedy v tom případě ani nenutných. :wink:
Když se to vezme tak by měla vlastně vzniknou 400m ochraná zona.To je dnes nesmyslné.Šoulám a stojím.... :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od Leon »

v těch místech na PÍ... :lol: proto se ptám ono se dá jít podél svodidel ale to si musíš dát špunty jinak ti za chvilku hučí v bedně :lol: Tady udělal zase zákonodárce pěknou kokotinu na dálnice a velký toky měla být nějaký výjimka protože stejně u sousedů nemůžu lovit
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od fesoj »

Divím se tomu, že do tohoto § nezačal ještě nikdo "šťourat" z druhé strany, protože jeho znění umožňuje i jiný výklad. Běžně /a logicky/ je chápán tak, že se jedná o 200 m od hranic CIZÍ honitby - jenže to slůvko "cizí" tam chybí a tak by mohlo dojít i k tomu, že by vlastník nehonebních pozemků mohl požadovat zákaz lovu na čekané a zrušení mysliveckých zařízení do 2OO m od svých nehonebních pozemků, ad absurdum od intravilánu obcí nebo od státní hranice. Já vím, je to blbost - ale v našem Absurdistánu nikoliv nemožná.
Kritériem pravdy je praxe.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od palkopal »

Teoreticky ano, pokud vlastník sousedních nehonebních pozemků tyto označuje a chápe jako honitbu :P :P :P
(§ 45 odst. 1 zákona :
"s) lovit zvěř na čekané ve vzdálenosti do 200 m od hranic sousední honitby, lovit bažanty ve vzdálenosti do 200 m od sousední bažantnice a v těchto vzdálenostech přikrmovat zvěř, umísťovat myslivecká zařízení a provádět lov z mysliveckých a jiných zařízení,")
No ale pokud bych teoreticky měl dvě sousední honitby (pronajaté např.), potom v koridoru 400 m okolo společné hranice nesmím ani já.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od Lotr »

Žádná taková vyjímka není, bohužel, hranice jako hranice, jestli polní cesta, lesní cesta nebo dálnice, prostor hájení 200m k umístění mysliveckého zařízení tam je. Lze na to jít pouze zdravým selským rozumem dle hesla "není žalobce, není soudce" tichou dohodou se sousedy, kteří nejsou závistiví a myslivecké zařízení u dálnice jim nevadí. V novele zákona byla myšlenka zmiňovaných 200m zrušit, ale novela zákona je zatím v nedohlednu. Takže zatím možno pouze vytrvale šoulat podél řeky nebo dálnice :wink: :idea:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od RADEK »

Mám dotaz je možné podle veterinárního nařízení které platí umístit kazatelnu cca 50m od hranice a do stejné vzdalenosti vnadiště k lovu černé zvěře?Já si myslím že ano.Jaký na to máte názor?
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od palkopal »

Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od RADEK »

Díky za potvrzení myslel jsem si to samé.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Lov zvěře u hranic honitby

Příspěvek od Róža »

Kolegové, platí stále nařízení Státní veterinární správy o mimořádných veterinárních opatřeních že dne 20.7.2017?
Odpovědět