Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Posmiros »

K novele už se vyjadřovat moc nebudu (můj názor znáte), ani jsem ji pořádně nečetl, ale shodnu se s vámi v tom, že ty doby lovu nejsou asi to správný řešení...

Jen pár reakcí víceméně k poslednímu příspěvku :mrgreen:
Ona ta NAŠE myslivost nefunguje nijak zázračně, stačí se podívat do většiny MS- hádky, závist, stavy zvěře, spousta nelegálních věcí a dále...
Myslivců je možná 100 000, ale né všichni mají stejný zájem :mrgreen: nejslilnější politická strana? Trochu vtip :mrgreen:

Ono to ve výsledku stejně nedopadne, tak špatně jak se tu děsíte :) Přece jen pánové Palas a Papež nějaký vliv mají a myslím, že větší než zemědělci :wink:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Zdenek41 »

Bohužel je to jen lepší vzorek dnešní naší společnosti.Každej se může rozhodnout ke,které se řadí.....
Nevím co vás ještě může překvapit.Bohužel je to tu u nás ještě pořád ve stádiu burčáku.A hodně dlouho tato fáze přetrvává.Za peníze vše....Ten,kdo je čestnej v této společnosti končí...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od fesoj »

Zdeňku, výstižněji napsat to nešlo. Ve stadiu burčáku - tudíž na posrání :!: Quo, quo vadis, naše krásná česká myslivosti :?:
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Steyer »

Z horních příspěvků vane právě to, co jsem očekával a co je slyšet všude.
Je mi jasné, že jsou všichni zhnuseni, otráveni a naštvaní a že není chuť se do něčeho
vůbec míchat, zvlášť pokud to zavání politikou.
Ale tady přece nejde o nějaké riziko. Jak jsem psal, podpis petice je jen projevem toho,
že se dokážeme alespoň v jedné zásadní otázce jednou shodnout.
Já jsem jen trochu doufal, že toto fórum, tato celorepubliková platforma myslivosti, by mohla přispět trochu do mlýna
a pomoci postrčit myšlenku petice kousek dopředu.

To Posmiros: já si nedělám iluze o tom, jak to funguje, ale nevidím vůbec žádný
důvod zde vzdychat, co všechno špatného se děje. Ausgerechnet když právě na takovéto "informace",
přímo z našich řad, čeká dost lidí, aby je mohlo opět někde "vhodně" odcitovat.
Myslím, že špinavé prádlo by si měli všechny spolky vyprat doma. Právních nástrojů je na to dost.
Já jenom silně věřím a doufám, že důvěra, kterou kladeš v ty dva zmiňované pány, nevzjde naprázdno.
A ještě něco, to že nás je ca. 100.000 je fakt. To že každý jednotlivec i spolek může mít vlastní plány a zájmy je taky fakt.
Ale faktem je i to, že já jsem i dnes hrdý na to, že do této skupiny patřím a nechci to měnit.
Myslivosti zdar!
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Leon »

tyhle petice jdou mimo mě stejně to je o nás bez nás :wink: a když si vezmu většinové chování myslivců k majitelům(stačí projet internet a najde se spousta debat co dělat když se jim cpe majitel pozemků do spolku a oni ho tam nechtěj)tak se jim nedivím že vymyslí i takovou ptákovinu je to o tom jak už jsem jednou psal když tě někdo bude pořád kopat do prdele tak se jednou otočíš a kopneš ho do koulí :wink:
CZ 550 american 308win.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Posmiros »

Souhlasím s Leonem, stejně to dopadne, tak jak si to ti nahoře domluví... Na řadový členy se stejně neberou moc ohledy. Vy to můžete vidět v ČMMJ, a já to zas vidím zevnitř jedné politické strany :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Hirc »

to Leon
Kde bereš tu jistotu, že se jedná o většinové chování? A pokud se tak děje, je důvodem k odmítání skutečnost, že dotyčný je majitel pozemku? Možná jsem jen naivní, ale očekával bych, že člověka který má zájem se zapojit (práce i lov), vlastní techniku a navíc v honitbě hospodaří přijmou, protože logicky z toho pro MS vyplyne mnoho výhod. Pokud se v MS cukají protože ví že "Franta/Pepa/Venca je vůl" kterého zvěř nezajímá a myslivce považuje za relikt komunismu a lidových milicí, tak chápu že o někoho takového nestojí. I podle současného zákona má majitel pozemků právo stát se přednostně členem MS (a jsou na to i judikáty). Nevšimnul jsem si, že by to tato navrhovaná novela stávající stav nějak vylepšovala (s vyjímkou těch několika jedinců co dají sami dohromady 250ha)

to Posmiros
K novele už se vyjadřovat moc nebudu (můj názor znáte), ani jsem ji pořádně nečetl,"
No to je super že podporuješ něco cos ani nečetl, natož abys porozumněl všem možným důsledkům navrhovaných změn (rozumět textu ještě neznamená pochopit význam). Jen tak pro info - je to asi zvýrazněných 10 odstavců.

Například by se Ti mohlo stát, že ve tvojí honitbě by koupil 30ha pozemek takový Agrofert, tento jeden lán by připojil ke své 10.000ha honitbě (měli by jednu pro celou ČR) a následně by se na tom kousku střídali střelci z celé republiky - každý víkend někdo jiný. Povolenka by byla jako bonus pro zaměstnance. Dohledávali (stříleli) by samozřejmě u tebe v revíru, nikdy bys nevěděl kdo to je. Občas by šli omylem lovit na jinou-Tvojí kazatelnu... Svoje stížnosti bys následně řešil s advokátní kanceláří "Vydřiduch Partners, Václavské náměstí, Praha 1" kde by Tě jakožto vidláka vyfakovali hned na recepci.

viz tento bod novely:
(8) Za honitbu lze uznat i zcela odloučené honební pozemky, které nesouvisejí
s ostatními honebními pozemky, i když nedosahují výměry stanovené v odst. 7. Orgán
státní správy myslivosti může v těchto honitbách stanovit, že lov zvěře v nich bude
vykonáván v omezeném rozsahu
.

Něco OT - když jsem se koukal na webu co ta ASZ je vlastně zač, tak s vyjímkou fantasmagoií týkajících se myslivosti, mi přišla docela sympatická. Přeci jen malí farmáři potřebují prosazovat jiné věci než velká Agrární Komora (viz. Madeta a její bojkot malých farem). Přišlo mi, že mají velkou snahu inovovat a inspirovat se farmami na "západě". A třeba rozcestník ubytování na farmě plánuji využít, až pojedeme s rodinou na kola.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Posmiros »

Já vůbec neřekl, že toto znění podporuji! Já už na to spíše rezignoval s tím, že se spíš budu zabývat až tím co se schválí, protože to stejně neovlivním a tak si s tím nebudu dělat starosti :wink:

K ASZ já myslím, že co se týče zemědělství, tak ASZ dobře hájí naše zájmy :) K tomu co se prosazuje v myslivosti se nestavím úplně nadšeně z několika důvodů.
1) To co ASZ prosazuje na poli myslivosti, vytvořilo pár lidí nahoře a nebylo to moc diskutováno mezi členy, spíš jen povrchně.
2) Co se dočtu na webu je všechno psáno obecně což mě neuspokojuje. Když se dotážu mailem co konkrétně ASZ prosazuje, tak je mi odpovězeno, že se to bude probírat na nějakých seminářích co by měli být.
3)Založila se Asociace Myslivosti ČR, do které jsem zaslal v létě přihlášku v domnění, že se tam bude probírat a diskutovat o tom co se bude konkrétně prosazovat. Už jsem 2 krát mailem kontaktoval tajemníka ASZ, že se furt nic neděje. Prý to nejde tak rychle a že je vše na dobré cestě...

Takže jsem trochu rozhořčen... všechno se mezi myslivci hází na ASZ, ale nikde jsem se od ASZ nedočetl, co konkrétně prosazují. V ASZ z většiny nejsou (ani já nejsem) takový radikálové, že souhlasí se vším co se tu prezentuje jako dílo ASZ. Je to dílo leda těch pár nahoře, pravděpodobně okolo Plzáka... Vadí mi, že do toho není moc vidět.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Steyer »

Furt jen to samé - ......o nás bez nás, ....nic se nezmění, ..... počkám si až jak to dopadne, ...atd.
Ale co si vlastně představujete? S řadovými členy se nikdy nikdo kloudně bavit nebude.
Od toho tam jsou "odborníci", komise nebo výbory, které tato jednání mají vést.
Pokud v nich sedí rozumní a rovní chlapi, tak to má naději na úspěch.
Pokud v nich budou leváci, tak to stejně půjde do kopru.
To co ale rozhodně může udělat každej a přímo u sebe v kuchyni, je podepsat tu blbou petici - nebo obě.
Tisíckrát nic umořilo vola. To platí a platit bude.
Opakuji, je to pouze forma, jak se ozvat - i když si myslím, že se na to z lenosti většina vybodne a pak bude jen
mlít pantem u píva.
Zdar!
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Návrh - změny doby lovu

Příspěvek od Rogam »

...
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Herkul »

Mě tahle CR leze opravdu zadním otvorem. Ministerstva, bordel nad bordel. Zákony stavěné jen pro někoho, jeden popírá druhý… Státní rozpočet, jedna velká černá díra pro papaláše, odkud se dá hodně vytáhnout a zároveň utopit. Takových kauz v této zemi a nikdo se nepoučí. Když pomyslím jen na státní pokladnu, která měla ušetřit XXXX peněz a do teď stála YXXXXXY - přes 5 miliard:-) Nezapočteno roční tech. podpora. Ještě neodpovídá zákonům - navíc jede mimo termín. A pohoda, nic se neděje...
Proč se upravuje zákon (přemýšlejme)... Kdyby raději mysleli na jiné zákony. Třeba ač to nemá nic společného s přírodou. Jak je možné, že někdo může prodávat auto, které je bourané, utopeném, kradené, stočené km a nic se mu nestane. Tohle pak platí JEN kupující, kterému auto potom stejně seberou... Podobně je to, proč neodpovídají lidi, kteří berou 200 měsíčně za to, co vymyslí za blábol ( naše S karty pro sociály ).
Vážně si myslíte, že někoho zajímá pár myslivců:-)))). Co movití dohodnou a poplácají Pepu po rameni, to prostě bude.
Když jsem ty bludy přečetl, myslím, že bude mnohem jednodušší, rychle prodat flinty (aby bylo ještě komu). A Hurá, jdeme na ryby :-), beztak v lese za chvíli NIC nebude, tak budeme pak bránit posledního bažanta holým tělem. Samo sebou rád podepíšu, ale jelikož se pohybuji mezi, řekněme politicky angaž. "lidmi" (aniž bych chtěl), tak s klidem a čistým svědomím povím, že boj s větrnými mlýny je zbytečný. Do pár let bude po myslivosti – začněme tomu říkat pravým slovem: placené a cílené zabíjení „naší“ zvěře.
Rozčiluji se bohužel zbytečně a jak už někdo psal - ono to nějak dopadne, tak si najdu jiný koníček a půjdeme dál. :?: :!:
Posluchac
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: sob 20.4.2013, 9:32

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Posluchac »

Neznalost vyvolává strach. Celkem je jasné, že příliš vysoká min. výměra honitby a nemožnost individuální myslivosti - právo myslivosti dosud není těsně spojeno s pozemkem, podrývá přirozené aktivity -vlastníků -myslivců a ubývá drobné zvěře, v některých případech na nulu -viz. koroptve.
Umožnit vytvoření honitby menší 250 ha s omezením lovu určité zvěře (např. spárkaté ) by umožnilo- diverzifikovat činnosti v rámci agroturistiky, kdy bude možnost např. realizovat chovy drobné zvěře na DOSTAČUJÍCÍCH, menších plochách, vytvářet remízy appod., A nabízet poplatkové lovy.

Možnost vytváření pracovních míst na venkově !!!!

Vlastně způsob jako v Anglii (žádná min. výměra), kde farmáři uměle odchovají drobnou zvěř (mnoho druhů bažantů, koroptve, tetřevovité).. a pak vypouští.

Vlastně by se pro tyto účely - odchovny , či komorování koroptví mohly využít zemědělské opuštěné objekty, brownfields.

Jiné myšlení, konkurence. V Anglii na farmy své lovecké choutky jezdí uspokojovat po generace celé rodiny.

Za levný peníz totiž zájemci o lov střílí přemnožené holuby, králíky, lišky (v noci tzv. lamping)

Konkurence v oboru, tedy i v myslivosti přináší rozvoj .
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od fesoj »

V našem okolí je majoritním vlastníkem zemědělské půdy akciová společnost, která vše co mohla skoupila od Pozemkového fondu. Jeden z jejích šéfů, ač sám nemyslivec, je členem jakéhosi poradního orgánu ministra zemědělství. Nehodlám se rozepisovat o tom, jaké špinavosti byly při nákupech půdy použity v těsné součinnosti s podplacenými lidmi na Pozemkovém fondu - vědět něco je jedna věc, dokázat to druhá. Ale pánové z vedení akciovky se nechali slyšet, že vzhledem k tomu, že v dohledné době přestanou plynout peníze z dotací, musí je vydělat jinak - mimo jiné i prostřednictvím myslivosti, přesněji řečeno lovu. Našeho MS se to zatím nedotklo, vše zůstává při starém, jen LČR zvedly nájem o 10 Kč/ha. Zato v sousední honitbě došlo k podstatným změnám. Byla zcela legálně, na základě hlasování honebního společenstva, pronajata té akciovce.
Pokud členové MS, které zde dříve hospodařilo, budou chtít v honitbě i nadále lovit, zaplatí jeden každý za povolenku 5000.- Kč, jaký bude její rozsah, určí nový nájemce. Zvěřina je samozřejmě jeho - a chystá se vybudovat bourárnu odpovídající všem předpisům a prodávat vakuově balenou zvěřinu. Další příjmy z honitby plánuje formou poplatkových lovů. Pokud by šlo jen o nadháňky na černou, dejme tomu, ale máme zde i docela dobré jeleny, i medailové - vloni jsem o tom psal, jak jsem vzhledem k nízkému věku dal jednomu z nich amnestii - a obávám se, že tohle bude znamenat jejich konec. A dojde-li ke změnám, v tomto vláknu avizovaným, mám důvodnou obavu, že bychom velmi rychle mohli o honitbu či její podstatnou část, na níž zmíněná akciovka hospodaří, přijít i my.
Historické i současné poznatky sice říkají, že myslivost sama o sobě vždy byla, je a bude prodělečnou činností, která - aby nesla výsledky - se musí dotovat z peněz získaných jinde. Ale než to některým lidem, zejména těm, kteří prosazují ty nesmyslné změny, dojde, může dojít k nevyčíslitelným a těžko napravitelným škodám.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Lotr »

Takže ve spolupráci s Aldou slibovaný návrh zákona o myslivosti, včetně vyhlášky o dobách lovu:

https://docs.google.com/file/d/0Bw5rMR2 ... ring&pli=1


https://docs.google.com/file/d/0Bw5rMR2 ... ring&pli=1
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Novela zákona 449/2001 Sb. o myslivosti návrh MZe

Příspěvek od Hirc »

verze novely prezentovaná na tiskovce 23.4.2013

odkaz:
http://ulozto.cz/xazSP22b/novela-zakona ... 4-2013-pdf

text:

N á v r h

ZÁKON
ze dne ……………. 2013,
kterým se mění zákon č. 449/2001 Sb., o myslivosti, ve znění pozdějších předpisů
Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:

Čl. I

Zákon č. 449/2001 Sb., o myslivosti, ve znění zákona č. 320/2002 Sb., zákona č. 59/2003 Sb., zákona č. 444/2005 Sb., zákona č. 267/2006 Sb., zákona č. 296/2007 Sb., zákona č. 124/2008 Sb., zákona č. 227/2009 Sb., zákona č. 281/2009 Sb., zákona č. 18/2012 Sb. a zákona č. 501/2012 Sb., se mění takto:


1. V § 1 odst. 1 písm. b) se za slovo „držení“ vkládají slova „a chov“.


2. V § 2 se na konci textu písmene o) doplňují slova „a není-li taková právnická osoba zřízena nebo založena, tak organizační složka státu, která je příslušná s takovým majetkem státu hospodařit“.


3. V § 9 se za odstavec 2 vkládá nový odstavec 3, který zní:

„(3) Je zakázáno
a) ponechávat v zařízení pro přikrmování jakékoliv krmivo mimo dobu nouze,
b) umísťovat vnadiště do vzdálenosti kratší než 200 m od krmeliště,
c) umísťovat vnadiště do vzdálenosti 200 m od hranic sousední honitby, nedohodnou-li se jejich uživatelé písemně jinak,
d) umísťovat na vnadiště více než 5 kg krmiva,
e) umísťovat v honitbě více vnadišť než 1 na 100 ha,
f) umísťovat zařízení pro přikrmování nebo vnadiště bez souhlasu vlastníka pozemku nebo osoby, která na pozemku lesnicky nebo zemědělsky hospodaří.“.

Dosavadní odstavce 3 a 4 se označují jako odstavce 4 a 5.


4. V § 12 odst. 1 větě první se slova „je povinen“ nahrazují slovy „může, nejvýše však“.


5. V § 12 odst. 2 se věta poslední zrušuje.




6. V § 17 se doplňuje odstavec 8, který zní:

„(8) Za honitbu lze uznat i zcela odloučené honební pozemky, které nesouvisejí s ostatními honebními pozemky, i když nedosahují výměry stanovené v odstavci 7. Orgán státní správy myslivosti může v těchto honitbách stanovit, že lov zvěře v nich bude vykonáván v omezeném rozsahu.“.


7. V § 22 odst. 1 větě první se slova „zpravidla jednou ročně“ nahrazují slovy „nejméně jednou za rok“.

V § 22 odst. 2 se na konci textu věty první doplňují slova „ , a to minimálně zveřejněním těchto informací na úředních deskách obcí, v jejichž katastrálním území se honitba nachází“.


8. V § 22 odst. 3 se slova „ , i započatý hektar“ nahrazují slovy „metr čtvereční“.


9. V § 22 odst. 4 se slova „za jakéhokoliv počtu hlasů přítomných členů“ nahrazují slovy „ , pokud jsou přítomni členové nebo jejich zástupci, jejichž hlasy činí alespoň 10% všech hlasů“.


10. V § 23 odst. 2 se číslo „10“ nahrazuje číslem „5“ a slova „nebo z fyzických osob, které navrhne člen honebního společenstva“ se zrušují.

11. V § 24 odst. 1 se za větu první vkládá věta „Členové honebního výboru se volí na 5 let.“.


12. V § 25 odst. 1 písm. c) se část věty za středníkem včetně středníku zrušuje.


13. V § 25 odst. 1 se na konci písmene e) tečka nahrazuje čárkou a doplňuje se písmeno f), které zní:

„f) jestliže se v uplynulých dvou letech nekonala valná hromada nebo nebyl zvolen honební starosta, kterému skončilo funkční období před více než jedním rokem.“.


14. V § 26 odstavce 1 a 2 znějí:

„(1) Členství v honebním společenstvu zaniká
a) zánikem nebo smrtí člena; členství zaniká dnem jeho zániku nebo smrtí,
b) pokud člen převede všechny své honební pozemky, které jsou součástí společenstevní honitby; členství zaniká dnem povolení zápisu změny vlastnictví v katastru nemovitostí,
c) prohlášením všech honebních pozemků ve vlastnictví člena, které jsou součástí společenstevní honitby, za nehonební anebo se stanou nehonebními ze zákona,
d) ukončením členství na základě písemného oznámení; členství zaniká posledním dnem kalendářního roku, ve kterém bylo oznámení učiněno.

(2) Vlastník honebního pozemku uznaného za společenstevní honitbu se stává řádným členem honebního společenstva dnem následujícím po doručení písemného oznámení honebnímu společenstvu.“.


15. V § 26 odstavec 6 zní:
„(6) Člen honebního společenstva může při přenechání honebního pozemku do nájmu písemně pověřit nájemce, aby po sjednanou dobu, nejdéle však po dobu trvání nájmu, vykonával práva spojená se členstvím v honebním společenstvu odpovídající rozloze honebních pozemků přenechaných do nájmu.“.


16. V § 27 odst. 1 se za slova „honebního společenstva“ vkládají slova „ , popřípadě nájemci honebních pozemků, kteří byli pověřeni výkonem práv spojených se členstvím v honebním společenstvu podle § 26 odst. 6,“.


17. V § 28 se na konci textu odstavce 1 doplňují slova „a seznam členů s uvedením jména, příjmení a bydliště“.


18. V § 28 odstavec 3 zní:

„(3) Do rejstříku honebních společenstev se zapisují tyto údaje:
a) den vzniku honebního společenstva a číslo jednací a den vydání rozhodnutí o uznání honitby, jakož i den nabytí právní moci tohoto rozhodnutí,
b) den zrušení honebního společenstva s uvedením právního důvodu,
c) den zániku honebního společenstva,
d) název honebního společenstva, adresa jeho sídla a identifikační číslo osoby,
e) předmět činnosti,
f) identifikace honební pozemků tvořících společenstevní honitbu,
g) jméno a adresa bydliště nebo sídla každého člena statutárního orgánu spolu s uvedením způsobu, jakým tento orgán honební společenstvo zastupuje a údaje o dni vzniku nebo zániku jejich funkce,
h) vstup do likvidace, včetně jména, příjmení a adresy místa trvalého pobytu nebo sídla likvidátora,
i) zahájení insolvenčního řízení, prohlášení konkursu, jméno, příjmení (obchodní firma) a trvalé bydliště nebo sídlo insolventního správce.“.


19. V § 28 se na konci odstavce 4 doplňuje věta „Uvedené údaje je honební společenstvo povinno orgánu státní správy myslivosti každoročně nahlásit do 30 dnů od konání valné hromady.“.


20. V § 29 se odstavec 4 včetně poznámky pod čarou č. 13 zrušuje.


21. V § 30 se na konci odstavce 1 doplňují věty „Vlastníci takto přičleňovaných pozemků jsou v řízení o uznání honitby považováni za další dotčené osoby podle správního řádu36). O přičlenění rozhoduje ten orgán státní správy myslivosti, který vydal rozhodnutí o uznání honitby, k níž jsou pozemky přičleňovány.
__________________________________

36) § 27 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů.


22. V § 30 odst. 2 se za větu druhou vkládá věta „Náhrada určená orgánem státní správy myslivosti nemůže být nižší než poměrná částka nájemného, je-li honitba pronajata.“.


23. V § 31 odst. 3 se číslo „10“ nahrazuje číslem „20“.


24. V § 31 se na konci odstavce 4 doplňuje věta „Stejně orgán státní správy myslivosti postupuje, pokud o změnu vlastní honitby požádá vlastník přičleněných honebních pozemků ve vlastní honitbě, i když není jejím držitelem; předchozí změna vlastnictví honebních pozemků se v takovém případě nevyžaduje.“.


25. V § 31 odst. 6 písm. d) se za slova „za nehonební“ vkládají slova „nebo se v honitbě více než 10% pozemků pod stanovenou minimální výměru stane nehonebními ze zákona“.


26. V § 31 odst. 6 se na konci písmene e) tečka nahrazuje čárkou a doplňují se písmena f) a g), která znějí:

„f) rozhodnutím orgánu státní správy myslivosti, v případech, kdy došlo k rozdělení honitby nehonebními pozemky na dvě nebo více samostatných částí,
g) nezačne-li držitel ve lhůtě 60 dnů ode dne ukončení smlouvy o nájmu honitby užívat honitbu sám nebo ji nepronajme.“.


27. V § 32 odst. 3 písm. b) se slova „mysliveckému sdružení vzniklému podle předpisů o sdružování občanů6)“ nahrazují slovy „mysliveckému spolku6) nebo obecně prospěšné společnosti37) vzniklým“.

Poznámky pod čarou č. 6 a 37 znějí:

„6) Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů.
37) Zákon č. 248/1995 Sb., o obecně prospěšných společnostech a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
Zákon č. 68/2013 Sb., o změně právní formy občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost a o změně zákona č. 248/1995 Sb., o obecně prospěšných společnostech a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.“.


28. V § 32 odst. 3 písm. c) se slova „která má myslivost uvedenu v předmětu své činnosti a“ zrušují.


29. V § 32 odst. 4 se věty předposlední a poslední zrušují.


30. V § 33 odst. 3 se věta poslední nahrazuje větou „Toto právo nevzniká, jestliže s nájemcem byla ukončena smlouva podle odstavce 6 písm. f) až i) nebo mu v průběhu uplynulé doby byla orgánem státní správy myslivosti uložena pokuta podle zákona o myslivosti.“.


31. V § 33 odst. 6 písmeno f) zní:

„f) výpovědí bez udání důvodu s roční výpovědní lhůtou, která počne běžet od 1. dubna po doručení výpovědi druhé straně a skončí 31. března roku následujícího,“.


32. V § 33 odst. 6 se na konci textu písmene g) doplňují slova „s 3 měsíční výpovědní lhůtou, která počne běžet prvého dne měsíce následujícího po měsíci, v němž byla výpověď doručena druhé smluvní straně“.


33. V § 33 odst. 6 se na konci písmene h) tečka nahrazuje čárkou a doplňuje se písmeno i), které zní:

„i) výpovědí pronajímatele při neodsouhlasení plánu mysliveckého hospodaření do 2 měsíců od lhůty stanovené prováděcím právním předpisem pro jeho vypracování s 3 měsíční výpovědní lhůtou, která počne běžet prvního dne měsíce následujícího prvého dne měsíce následujícího po měsíci, v němž byla výpověď doručena nájemci “.


34. V § 33 odst. 8 se za slova „písm. a) až g)“ vkládají slova „a písm. i)“.


35. V § 35 odst. 2 se slovo „opis“ nahrazuje slovem „výpis“ a slovo „opisu“ se nahrazuje slovem „výpisu“.


36. V § 35 odst. 4 písm. e) se slova „e) a g)“ nahrazují slovy „e) až g)“.


37. V § 36 odst. 2 větě první se za slova „(dále jen „plán“)“ vkládají slova „a zaslat ho do 60 dnů od termínu stanoveného prováděcím právním předpisem k jeho vypracování orgánu státní správy myslivosti“ a ve větě druhé se slova „z výsledků sčítání zvěře, ze stanovených minimálních a normovaných stavů zvěře“ zrušují.


38. V § 36 odstavec 3 zní:

„(3) Vypracovaný plán předloží uživatel pronajaté honitby držiteli honitby k odsouhlasení do 20 dnů od lhůty stanovené prováděcím právním předpisem pro jeho vypracování. Uživatel honitby je povinen zaslat orgánu státní správy myslivosti písemně odsouhlasený plán do 60 dnů od termínu stanoveného prováděcím právním předpisem k jeho vypracování. Pokud držitel honitby neodsouhlasí plán a nedojde k výpovědi smlouvy o nájmu honitby podle § 33 odst. 6 písm. i), hospodaří se v honitbě podle posledního plánu, který byl pro honitbu odsouhlasen.“.


39. V § 36 odst. 5 se slova „po vyjádření orgánu státní správy myslivosti“ zrušují, slova „samičí zvěř a samčí zvěř do stáří 2 let“ se nahrazují slovy „samčí zvěř do stáří 2 let a samičí zvěř bez ohledu na věk“ a na konci odstavce se doplňuje věta „Orgán státní správy myslivosti vydá uživateli plomby a lístky o původu zvěře na základě písemné žádosti uživatele honitby a je oprávněn využití těchto plomb a lístků o původu zvěře kontrolovat.“.


40. V § 39 se dosavadní text označuje jako odstavec 1, v jeho větě druhé se za slova „orgán státní správy myslivosti“ vkládají slova „uživateli honitby“ a doplňuje se odstavec 2, který zní:

„(2) Neprovede-li uživatel honitby uloženou úpravu stavu zvěře ve stanovené lhůtě, může orgán státní správy myslivosti postupovat podle § 41 odst. 1 obdobně. V případě postupu podle § 41 odst. 1 a pověření lovem jiných osob než uživatele honitby, vydá orgán státní správy myslivosti těmto jiným osobám povolenky k lovu, plomby a lístky o původu zvěře v potřebném množství a rozsahu. Tyto osoby jsou povinny orgánu státní správy myslivosti písemně oznámit použití plomb a lístků o původu zvěře a nepoužité plomby a lístky o původu zvěře jsou povinny orgánu státní správy myslivosti vrátit nejpozději do 30 dnů od nařízeného lovu.“.


41. V § 41 se na konci odstavce 1 doplňuje věta „Na osoby pověřené provedením lovu podle tohoto odstavce se ustanovení § 52 nevztahuje.“.

42. V § 45 odst. 1 písm. g) se slova „elektrických zařízení schopných zabíjet nebo omráčit“ a slovo „výbušnin,“ zrušují.


43. V § 45 odst. 1 se na konci textu písmene s) doplňují slova „ ,nedohodnou-li se písemně uživatelé sousedních honiteb jinak“.


44. V § 45 odst. 1 písm. u) se slova „selete a lončáka“ zrušují.


45. V § 45 odst. 1 se na konci písmene w) tečka nahrazuje čárkou a doplňuje se písmeno x), které zní:

„x) lovit zvěř s pomocí elektrických zařízení schopných zabíjet nebo omráčit a pomocí výbušnin.“.


46. V § 45 odstavec 2 zní:

„(2) Orgán státní správy myslivosti může na návrh uživatele honitby povolit výjimky z některých zakázaných způsobů lovu uvedených v odstavci 1 písm. g), jde-li o lov v noci, nebo uvedených v odstavci 1 písm. m), t) a u). Tyto výjimky lze povolit nejdéle na dobu jednoho roku.“.


47. V § 46 se doplňují odstavce 3 a 4, které znějí:

„(3) Uživatel honitby může vydat povolenku k lovu i k usmrcování mývala severního, psíka mývalovitého, norka amerického nebo nutrie říční a dalších prováděcím právním předpisem stanovených zavlečených druhů živočichů v přírodě nežádoucích [§ 14 odst. 1 písm. f)] a umožnit usmrcování těchto živočichů i jiným osobám, než myslivecké stráži a mysliveckému hospodáři.

(4) Při postupu podle § 39 a § 41 a nařízení lovu jiným osobám, než uživateli honitby, vydává povolenku k lovu orgán státní správy myslivosti, a to na tiskopise, který k tomuto účelu pořídil; tuto povolenku orgán státní správy myslivosti opatří podpisem oprávněné úřední osoby a uvede v ní jméno a příjmení osoby, které povolenku vydává, číslo jejího zbrojního průkazu (na loveckou zbraň, kterou bude lov uskutečněn), důvod vydání, dobu, na kterou je vydána, honitbu a druh zvěře, pro kterou je vydána. Jednu kopii této povolenky zašle orgán státní správy myslivosti uživateli honitby, pokud jde o lov v honitbě, a jednu kopii je povinen archivovat nejméně 3 roky od skončení její platnosti.“.

48. V § 52 se odstavec 2 zrušuje.

Dosavadní odstavec 3 se označuje jako odstavec 2.


49. V § 53 větě první se slovo „činí“ nahrazuje slovy „může činit“.

50. V § 55 odst. 1 písm. a) se slova „20 dnů“ nahrazují slovy „3 měsíců“.


51. V § 55 odst. 1 písm. b) se slovo „vzniklých“ nahrazuje slovem „zjištěných“ a za slova „běžného roku“ se vkládají slova „lze uplatnit kdykoliv po jejich zjištění, nejdéle však“.

52. V § 58 odst. 1 se čárka za písmenem e) nahrazuje tečkou a písmeno d) se zrušuje.

53. V § 59 odst. 1 se písmeno d) zrušuje.

Dosavadní písmena e) a f) se označují jako písmena d) a e).

54. V § 59 odst. 1 se na konci písmene d) čárka nahrazuje tečkou a písmeno e) se zrušuje.


55. V § 61 odst. 3 se za slova „Orgány státní správy myslivosti“ vkládá text „(odst. 1 a 2)“.

56. V § 62 se odstavec 3 zrušuje.


57. § 65 se včetně nadpisu a poznámky pod čarou č. 33 zrušuje.


Čl. II.
Ustanovení přechodná

1. Za pozemek přičleněný k honitbě podle § 30 odst. 1 se považuje i honební pozemek, který k honitbě, jež byla uvedena do souladu s tímto zákonem, byl přičleněn podle úpravy účinné do dne nabytí účinnosti tohoto zákona, jakož i honební pozemek, jehož vlastník vystoupil z honebního společenstva, nebo se nestal členem honebního společenstva podle § 26 odst. 1.

2. Smlouvy o nájmu honitby uzavřené do nabytí účinnosti tohoto zákona může každá ze smluvních stran vypovědět bez udání důvodu nejpozději do 60 dnů od nabytí účinnosti tohoto zákona s 3 měsíční výpovědní lhůtou, která počne běžet prvého dne měsíce následujícího po měsíci, v němž byla výpověď doručena druhé smluvní straně, jinak zůstávají v platnosti.


Čl. III
Účinnost

Tento zákon nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2014.
Odpovědět