Termo Archer

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
ARCHER
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 10.11.2019, 21:36
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od ARCHER » sob 11.1.2020, 11:42

dalas píše:
pát 10.1.2020, 8:58
Jen to trochu rozvedu. Mrtvy pixel je obecně takový, který nereaguje na vstupní hodnotu. Může být jak u senzoru, tak i u displeje. A dokonce to nemusí být ani senzorem, ani displeje, ale třeba dekodérem. Obvykle se to projevuje jak napsal cobaj. Co se týká té osnovy popíšu to "škola hrou". U klasických puškohledů je to tak, že je vůči sobě pevná osnova s okulárem. Rektifikaci provádíš posuvem obrazu, který promítáš do roviny osnovy. U terma a i digitálu je to jinak. Pevné postavení vůči sobě má objektiv a senzor. Senzor tedy dostává pořád stejný obraz, který elektronika zpracovává a přepočítává na zpravidla jiný rastr displeje. Záměrný obrazec vyrábí elektronika rozsvícením příslušných pixelů na displeji a může tento obrazec posouvat po displeji. Tím je možno provést nástřel i korekce pro rozdílné vzdálenosti. názorně asi takto. Máš papír A4 a uprostřed tečka jako záměrný bod (to je to, co vnímá senzor). Vem druhý papír A4 (dispej) uprostřed udělej dírku (záměrný obrazec) a polož na první papír. Vznikne ideální stav, kdy je záměrný obrazec ve středu pole a veškeré informace ze senzoru jsou i na displeji. Za těchto podmínek provedeme nástřelnou ránu, která dopadne řekněme 10cm vlevo a 5cm nahoru. Tam uděláš novou tečku. A teď musíš provést rektifikaci, aby díra v horním papíru seděla s novou tečkou. Jednoduše posuneš horní papír po spodním tak, aby díra na horním papíře (záměrná osnova) ležela na nové tečce na spodním papíře (bod dopadu střely). To simuluje požadavek, aby záměrná osnova byla stále uprostřed displeje. Obraz, který ale vidíš na displeji, je plocha, která odpovídá společné ploše obou papírů (ta na které leží oba papíry. Obraz bude ořezaný. Druhou možností je, že posuneš záměrný obrazec na displeji. Prostě tak, že starou díru v horním papíru zalepíš a uděláš v něm díru 10cm vlevo a 5cm nahoře. Vidíš tečku na spodním papíru a tím je rektifikace provedena. Záměrný obrazec je sice mimo střed, ale vidíš vše, co dopadá na senzor.
Můžeš to vyřešit digitálním zoomem, což je v podstatě výřez ze senzoru. Pokud použiji výše uvedený výklad, odpovídá to zvětšení spodního papíru. Tečka na něm bude větší a v závislosti na velikosti požadované rektifikace může být obraz se záměrným obrazcem na displeji centrován. To vše je daň za jednoduchost a mechanickou odolnost přístrojů.
Pokud bychom chtěli digitály a terma srovnatelná s dnešními variábly, museli by mít optický zoom a rektifikaci na objektivu. To by v podstatě mohla řešit termo zasádka. Jenže ouvej, denní optika je konstruována pro vlnové délky viditelného spektra, V oblasti vlnových délek, kde pracuje termo je prakticky nepoužitelná. To jsou ty problémy třeba s PARD 007, kdy v oblasti IR záření už není denní optika pro zpracování tohoto spektra zcela ideální.
No Dalasi velká pochvala za názorné popsání toho jak to funguje.Myslím,že takhle to muže pochopit již opravdu témeř každy.:-)))dobrá práce!!!!
ARCHER
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 10.11.2019, 21:36
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od ARCHER » sob 11.1.2020, 12:41

Nighthunter píše:
čtv 09.1.2020, 16:44
Jěště malá poznámka ohledně konkurence.Pokud by termovize Eagle nebyly konkurencí pro výrobky Archer,pak by kupující tuto otázku vůbec neřešili, a brali by pouze Archer.Dotazy a názory,jestli vybrat Eagel nebo Archer bychom neznaly.A srovnávat audi s trabantem je nesmysl,jelikož obě značky se stejným rozlišením např.384px budou na podobné úrovni,takže konečné rozhodnutí bude znít,jestli mercedes nebo bmv?Věřím,že máte za kvartál prodaných spoustu kamer,otázka je,kolik jich má za stejné období konkurence?
K tomu ti můžu napsat pouze tolik, že je z mého pohledu obdivuhodné (a podle mne to o něčem svědčí), že již za dva nebo tři měsíce co Archer uvedl na trh kamery pro lovecké účely již vyvstávají dotazy zda koupit Eagle či Archer? Uvažím li, že Eagle se na trhu pro myslivost vyskytuje už cca 4 roky, tak oproti 3 měsícům Archera, to je pro Archer super výsledek ,co říkáš??? Myslím , že každý výrobce by musel být spokojen kdyby se za tak krátkou dobu jeho výrobky dostaly do povědomí a byly srovnávány s těmi nejdražšími na trhu...:-)) Doufám, že následující rok ti dá více odpovědí na tvé otázky...
ARCHER
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 10.11.2019, 21:36
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od ARCHER » sob 11.1.2020, 12:58

Nighthunter píše:
úte 07.1.2020, 14:28
Malá poznámka pro pana Baiera.Pokud nabízíte bezkonkurenční značku na českém trhu,jak jste napsal,čekal bych opravdu TOP produkt.Nechápu,jak může zástupce firmy Archer pan Kozák prezentovat na předváděcí akci termovizi Archer Oryx,u které bylo na displeji 6 mrtvých pixelů,záměrný kříž v optickém zvětšení několik cm vlevo dole a při digi. zvětšení už byl kříž asi ,,u sousedů,, a co chvíli kalibrace.Prý starší software.Původně jsem chtěl Oryxe,vzal jsem Eagle a jsem spokojený.
Nighthuntere,mam takový dotaz?? Když budeš prodávat třeba auto, budeš ho nabízet špinavý nebo ho umyješ? Tolik asi odpověď na tvoji poznámku ohledně toho, že ti p.Kozák předváděl kameru s šesti mrtvými pixely. Veř mi, že máme dost kamer k dispozici na to, abychom nemuseli potenciálním zákazníkům předvádět kamery s mrtvými pixely. Omlouvám se ,ale chce se mi říct, když to řeknu hodne slušně, že nemluvíš pravdu..:-)) Ale když si vezmu v úvahu všechny tvoje příspěvky co zde píšeš o Archeru a o Eagle, tak si pomaličku skládám mozaiku..:-)) Ty nebudeš úplně obyčejný uživatel,,,:-)))
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: Termo Archer

Příspěvek od Nighthunter » ned 12.1.2020, 14:27

Re:Archer
Značka archer je na trhu několik let,takže to není žádný nováček mezi termovizními přístroji.Pod stejnou značkou jste vyrobili nižší třídu pro širší skupinu uživatelů.Nikde jsem nepsal,že termovize Archer jsou nekvalitní,opak je pravdou.Napsal jsem,že jsou konkurencí pro přístoje Eagle.Ohledně p.Kozáka jsem napsal pouze vlastní zkušenost,byť negativní.Myslím,že v Boskovicích nás bylo víc:-)))
Nemám potřebu někoho špinit nebo si vymýšlet pohádky.Věřím,pokud bych přijel k vám do Pardubic,že situace by byla poněkud odlišná.Na předváděcí akci v Boskovicích byla možnost vyzkoušet dva modely zn.Archer tj.Falcon/Oryx
Falcon byl OK,Oryx bohužel ne.Obě kamery byly používané pro lov.účely,jelikož měly připevněnou montáž blaser a na dispeji u Oryxe byla vyobrazena ráže 6.5x55.Psal jste,že firma Archer zajistí klientovi celkové sestavení kompletu tj.zbraň+montáž+kamera+nastřelení a provede pokud možno co nejlepší vycentrování osnova vs hlaveň.Překvapilo mě,že zástupce fa.Archer předvádí kameru užívanou pro lov.účely,která není zdaleka v souose s hlavni.Při digi.zvětšení byla osnova někde vlevo dole.Nekritizuji výrobky firmy Archer,pouze špatnou prezentaci na předváděcí akci.Věřte nebo ne,jsem jen pouhý uživatel, který si místo vaši kamery vybral kameru jinou.
ARCHER
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 10.11.2019, 21:36
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od ARCHER » ned 12.1.2020, 22:05

Nighuntere, ano jak správně píšeš Archer je na trhu s termovizemi již deset let. Jistě není tajemstvím, když uvedu že výrobky ARCHER jsou využívány především silovými složkami a armádou.
Zajisté jsi si všimnul, jak jsem byl opatrný když jsem srovnával pouze výrobky které jsou pro lovec ké účely a ne obecně všechny výrobky které Archer vyrábí.A ty jsou na trhu opravdu pouze 2-3 měsíce, ale na tom se shodneme .K tomu posunu záměrné osnovy se mi bude těžko něco hodnotit, nebyl jsem tam, ale osobně jsem obě zbrane nastřeloval a vím že bez potřeby posunu záměrně osnovy byly vystředěné pri střelbě na 50m do Max 5 cm od centru.Jak jsem již řekl,takovýto servis má u nás každý zákazník a spoustu z nich může má slova potvrdit...Jediné co me napadá že se mohlo stát je , že si pri ukázce nekdo se zákazníků zkoušel sám posouvat záměrnou osnovu,a přitom ji posunul jinam než byla pri nastřelení a proto byla vyosená.Kdybych vědel kdy se konkrétně předváděcí akce konala, mohl bych si stáhnout záznam z kamery a relevantněji se vyjádřit k tvojí poznámce, takto bohužel nemohu, pan Kozák mi řekl, že v Boskovicích žádnou předváděcí akci neměl. Věř, že by mne samotného zajímalo jak mohlo k tomu co píšeš dojít.To že jsi vybral jinou kameru, nas samozřejmě mrzí, ale třeba budeme mít někdy v budoucnu ještě možnost te přesvědčit. edit dalas....Lovu zdar

promiň, ale musel jsem odstranit část s již dosti velkým marketingovým nábojem. To, nechť posoudí uživatelé na základě tecnických parametrů, nabízených služeb a pod. Pochop, že majitel fóra financuje provoz tohoto webu, tak by neměl být využíván k bezplatné reklamě. Samozřejmě, když napíšeš, že hodnotíš toto a toto oblečení jako nejlepší, je to v pořádku, neb jej asi neprodáváš. Dík za pochopení. dalas
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3023
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Termo Archer

Příspěvek od dalas » pon 13.1.2020, 8:02

ARCHER> Proč nemáte v technických parametrech na webu základní zvětšení? Je to docela významný parametr. ,
No a aby to nevyznělo, že se pořád navážím do ARCHERA, tak třeba jedna poměrně důležitá věc. Jak Eagle, tak Archer používají OLED displeje s rozlišením 800x600. Jenže Archer využívá celou plochu pro obraz a informace promítá na okraje obrazu. Eagle má obraz ořezaný o pásy s informacemi. Alespoň podle videí to tak je.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
pufr
Moderátor
Příspěvky: 2588
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Termo Archer

Příspěvek od pufr » pon 13.1.2020, 9:47

Nighthunter píše:
ned 12.1.2020, 14:27
Re:Archer
Při digi.zvětšení byla osnova někde vlevo dole.
Tak u "digitálních zaměřovačů" - kam vpodstatě i pojednávané přístroje Archer patří, není zase tak moc možností, jak se "bezbolestně" srovnat s nesouosostí hlavně a zaměřovače.

Buď použiješ displej s větším rozlišením, záměrnou značku/osnovu dáš do středu a posunuješ i s obrazem cíle. Pak ale rozsah rektifikace nebývá nijak "oslnivý" - pár desítek centimetrů/100 m (takže stejně významná část uživatelů musí upravovat montáže), nebo necháš "kříž" pohybovat po obrazu cíle - zbraň "nastřelíš" skoro vždy (i na velkou vzdálenost atd.) a montáž si můžeš nechat upravit dodatečně.

To, že je pevně, bez nějakých rektifikačních mechanizmů, spojený objektiv a senzor se ukazuje jako zásadní výhoda optoelektroniky (dost na tom, že se musí zaostřovat - kdy se objektiv taky pohybuje dopředu dozadu a zpravidla i rotuje ...).

Ta vycentrovaná záměrná osnova u moderních zaměřovacích dalekohledů vůbec není zadarmo. Mechanizmus ukotvení a posuvu vnitřního tubusu je asi nejčastější příčinou problémů s přesností střelby, samovolnou změnou polohy záměrné ... Člověk si říká, bohudík, že se nikdo nepokouší v těch zaměřovačích nějak mechanicky pohybovat senzorem/mikrobolometrem.

Jinak k těm předváděčkám u Archeru - asi všude se dá něco najít ... :?
Taky jsem si kdesi vyslechl, že: "kalibrace je mechanický stěrač, který smete smetí napadané na senzor kamery" a podobné perly. Archer je natrhu skutečně krátce, každý nějak začínal a je důležité, že jde dopředu a reaguje na požadavky - dokonce jsem zahlédl, že pro "náš" segment portfolia spustí "konfigurátor" - to je pro marketing taky silný nástroj :D
Pufr
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3023
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Termo Archer

Příspěvek od dalas » pon 13.1.2020, 10:12

To, co popisuje Nigthunter, že při digi zoomu záměrná osnova utekla málem z obrazovky je jen nevyužití možnosti principu tohoto zoomu. Buď dělám zoom výřezem z geometrického středu obrazu, nebo dělám zoom, kde je středem poloha středu záměrné osnovy. V praxi to vypadá tak, že na základní zvětšení je záměrný obrazec mimo střed. Při zoomu se posouvá do středu pole. To je asi také rozdíl mezi Archerem a Eaglem a jinými přístroji. Některé to řeší "obraz v obraze" kdy v základu je kříž mimo střed a ve výřezu je již centrovaný. Nutno ale podotknout, že je to jen softwarová záležitost, tak že se to dá řešit i nějakým upgrade softwaru.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
ARCHER
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 10.11.2019, 21:36
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od ARCHER » pon 13.1.2020, 11:41

Dalas i Pufr, ano pánové popisujete to celkem přesně.Rozhodli jsme se neořezávat vstupní obraz tak aby byla záměrná osnova v centru displeje, čímž bychom to vlastně upravovali digitálně, ale jdeme tou cestou že kameru upravujeme na uchyceni montáže tak aby byla souosá jek vertikálně tak horizontálně.Tím docílíme toho, že poté již doladíme nástřel pouze v řádu jednotek kliků, což je poté i na maximálním zoomu neznatelné a osnova je neustále ve středu displeje. Pufr ,naprosto s tebou souhlasím že pohybovaným jakékoliv části at už čočky nebo jádra by bylo krokem zpět a 100% pricinou problémů proč by docházelo k situaci kdy nebude kamera držet nástřel..!!!!
Uživatelský avatar
pumahunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: pon 02.10.2017, 7:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od pumahunter » ned 26.1.2020, 11:45

Další videa z již ostrého používání Archer Oryx :D

https://youtu.be/T2at2HiCwNg
https://youtu.be/3g00pJCbpl0

Lovu zdar!
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1152
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Termo Archer

Příspěvek od Choochoo007 » pon 10.2.2020, 19:39

kikin píše:
sob 11.1.2020, 2:14
U minulého přístroje po 40 ranách jich chcíplo 5 po výstřelu a 1 uplně bez stříleni.Sľy zhasnout.
Co to bylo za vyrobek?

Uz se neco zmenilo s tou vyrobou a "ukrajinskymi partnery"? Cekal bych, ze za tu dobu uz by mohly byt na strankach odkazy "kontakt" nebo "spolecnost" na urovni CZUB nebo Meopta, kdyz uz jsme u tech ceskych firem
Howa Varmint SS Laminated 243Win-Zeiss 6-24x56, CZ550 Varmint kevlar 308Win-Meopta ZD 6-24x56, CZ550 260Rem-IOR Crusader 5,8-40x56, Leica LRF 900, Docter 8x58 B/CF
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termo Archer

Příspěvek od kikin » pon 10.2.2020, 21:13

Chochoo-Trai lxq 50
Uživatelský avatar
pumahunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: pon 02.10.2017, 7:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od pumahunter » pát 06.3.2020, 20:28

Další video z lovu. Archer Oryx:

https://www.youtube.com/watch?v=3mgRk5SRipw

Pumaknives, už se pohybuješ na hraně , možná i za hranou pravidel fóra. Poslední dva příspěvky jsou již hodně komerčního ražení. V tomto nepokračuj. Pokud zde budou dotazy na tebou nabízené výrobky, můžeš reagovat jejich zodpovězením. dalas
Odpovědět