Termokamery

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Termokamery

Příspěvek od Michal_123 »

Karl: Z vlastní zkušenosti, ohlídej si hlavně to, aby Tě neoslňoval displej. Zkoušel jsem různé popzorováky, které ve dne vypadají famózně a v noci je to na tmavé brýle. Blbé je, že "svícení" záleží nejen na typu displeje, ale i na momentálních tepelných podmínkách, takže je to někdy lepší a někdy horší.
Jinak ty tmavé brýle nejsou od věci, opravdu jsem je používal (respektive takové ty klapky na dioptrické brýle) a určité řešení to je.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Termokamery

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Ty brýle nejsou špatný nápad, ale to oko se časem nějak vyžere a jde to. V mládí jsem je měl jak rys a dnes, po termu, jak svářeč ruského plynovodu.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

Michal-aby to nežralo oko dát teplá bílá,ubrat jas a kontrast okuláru ,pokud to ti asiati umožňují.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Termokamery

Příspěvek od Michal_123 »

Kikin: dík za radu, ale tohle samozřejmě dělám. Mám vyzkoušené i různé barevné kombinace, nejlepší je pro mě asi do červena. V případě mlhy se vyplatí se s tím pohrát také, dá se z toho vytáhnout překvapivě více.
To, co pomůže je OLED displej, který nyní mám, ale i tak to za některých teplotních podmínek svítí v noci dost.
Řeším to na pozorováku, tam do toho koukám samozřejmě nejvíc.
Sophia
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 12.7.2021, 9:30

Re: Termokamery

Příspěvek od Sophia »

Dobrý den, objavila sa mi biela bodka na displeji pulsar core fxq50bw, permanentne mi tam svieti biela Bodka, nada sa to dat niejako odstranit? mate s tým nietko zkušenosti? ako nato?

dakujem
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

Sofia-bílý. bod=mrtvá pixela.Přístroj má nejspíš program na opravu.Návod pomůže :shock:
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Termokamery

Příspěvek od Karl »

Zdar, mám termo pozorovák Hikvision, natočená videa lze přetahovat pouze pomocí kabelu nebo existuje něco jako u Yukonu aplikace Stream Vision? Díky za odp... 🙏
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Termokamery

Příspěvek od Karl »

Ntvl, tady to teda žije... 🥴
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termokamery

Příspěvek od Georg.H »

Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Termokamery

Příspěvek od Karl »

Děkuji 🙏
Bock
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15.2.2021, 9:27

Re: Termokamery

Příspěvek od Bock »

Karl píše: ned 06.6.2021, 22:27 Zdravím, prosím o radu - přemýšlím o pořízení termo pozorovaku v cenové hladině kol 40 tis Kč. Zatím jsem vyseparoval tyto dva: Hikvision OWL 35 UF/W nebo DALI S253. Který by jste doporučili nebo je v této cenovce ještě nějaký jiný obstojný přístroj?
No osobně zatím pozorovák nemám, řeším to vše termo zaměřovačem. Není to asi vždy ideální, ale je to pohotové, tedy, jakmile spozoruji, jsem okamžitě připravený i lovit, protože už s tou flintou prohlížím. na šoulačku to chce malý pozorovák, který je lehký, má dobrou výdrž baterií a hlavně se dá nějak upnout na hlavu v tom nej případě, z toho vyplývá malé základní zvětšení, ideál je něco od 0,8x do 1x, s tím je pak vidět doslova pod nohy a přitom detekovat lze vše i na daleko a o detekci jde pozorovákem především. Obeznám to, až v případě kdy mám zamířeno velkou čočkou a ihned jsem zas připraven případně lovit.

moc nerozumím tomu k čemu vůbec výkonný pozorovák je dobrý - tedy "lovci"

a problém je zvětšení základní... s 2x to jde ale není to ono, kámoš má hik malý starší, tuším 15mm, základ má 0,8x reálně, prostě ještě trochu zmenšuje okem to je vidět, ničemu to nevadí a je tím vidět pod nahama každý klacek, tlupu černé s ním zdetekuji určitě na 800m a když si nebudu jistý, tak zas, beru do ruky flintu a pořádný stroj a vidím hned
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Termokamery

Příspěvek od vava »

Může někdo kdo má osobní zkušenost popsat/porovnat obraz termovizní předsádky proti termoviznímu zaměřovači? Samozřejmě s podobnými parametry ...

Tedy mimo samotný fakt, že to je předsádka, kterou jde odendat a použít normální optiku oproti trvalé montáži termovizního zaměřovače.

Jde mi o zhodnocení termovizního obrazu. Co z doslechu vím, je že předsádku doporučují používat max do zvětšení 6x zatímco termo zaměřovače mají zvětšení i 12x a víc. Trail XP50 ale na max zvětšení taky už zrní.
Demmi
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08.2.2011, 19:36
Bydliště: Opavsko

Re: Termokamery

Příspěvek od Demmi »

Zdravím. Mohu přidat zkušenosti s termovizní předsádkou Pulsar Krypton XG 50 a zaměřovačem Pulsar Trail XQ 50. Co se týče obrazu na obou zařízeních, tak na Trailu je základ optický zoom 3,5x, cokoliv dál je už zvětšeno digitálně. Předsádka to má jinak, ta má základ 1x optický zoom a zvětšování obrazu se děje pomocí zvyšování zvětšení denní optiky, v podstatě se jen zvětšuje obraz na předsádce. Jak se psalo výše, ideální je použití do zvětšení 5-6x i s ohledem na použití monokuláru 5x30 jako pozorováku. Osobně používám předsádku na puškohledu Meopta R1r 3-12RD a není problém střílet i se zvětšením 12, obraz už je ale dost rozostřený. U Trailu na maximální zvětšení 14x je obraz podobný, také rozostřený. V každém případě obě zařízení při použití do 6x zvětšení u předsádky a 7x zvětšení u Trailu je obraz bez problému čitelný. V mém případě jsem dal přednost předsádce z praktického hlediska. S monokulárem je předsádka perfektní pozorovák a v případě kdy chci lovit se dá do 5 s namontovat na puškohled. Snad to někomu pomůže :-)
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Termokamery

Příspěvek od vava »

Díky!
Bock
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15.2.2021, 9:27

Re: Termokamery

Příspěvek od Bock »

věřím že předsádky mají obecně problém jednak s ovládáním (je to oproti normálnímu zaměřovači více v předu - což není tak pohotové a pohodlné) a za další zorné pole - mám za to že bude vždy užší oproti bežnému zaměřovači

před nákupem bych doporučil vše s prodejcem odzkoušet, porovnat, dát si prostě načas
Odpovědět