YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od yardaz »

Michal_123 píše:Ahoj, dají se akumulátory dobíjet pomocí USB konektoru přímo v puškohledu? Aby se nemusely vyndavat a zandavat. Dík.
Na rozdíl od přístrojů PULSAR Helion a Trail se akumulátory v Photon RT přes USB nenabíjí. Je to myslím ochrana proti nabití obyčejných baterií AA, pokud by byly použity... :shock:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od yardaz »

myšákmartin píše:Jinak ještě dotaz pro majitele RTček, uvažuji k photonu přikoupit ten nový přísvit AL 915, máte někdo? Jak to s tim kouká?
To nekupuj, se starým model XT to hrozně zrnilo!
https://www.youtube.com/watch?v=Qfmc7lMns1M
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od yardaz »

Pro čekatele na PHOTON RT dávám pro ukrácení času čekání odkaz na CZ manuál:
https://www.naposed.cz/cs/content/54-manual-photon-rt
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od Hoki »

Tak toto je dobrá prasárna a ne lov prasat. Takto střílet na dvě prasata dokáže jen prase a ne myslivec. Kolik běhá po vaší honitbě divočáků bez čelisti, předního běhu apod. zmrzačených? Běž za roh a dej si pár facek, toto normální myslivec nedělá.
Hoki
Andy píše:Vážení kolegové lovci,

dovolte mi Vás seznámit s mými dosavadními poznatky s novým digitálním puškohledem od Yukonu, modelem RT.
Model jsem si pořídil ihned po jeho uvedení na trh s očekáváním na nové funkce sociálních médií.

Co mě potěšilo?
1. větší světelnost (pravděpodobně pouze SW vyladění chipu,prodloužením doby snímání -> obnovovací frekvence)
2. vestavěný přísvit v 940nm (neviditelný okem)
3. nahrávání médií, zejména video
4. možnost použití nabíjecího akupacku
5. vyšší výdrž na jedny baterie / akupack
6. jemnější křížek v jednom z nejpoužívanějších záměrných osnov
7. vetší boční weaver lišta
8. digitální zoom 2x (výsledný 12x)
9. Přístroj se chová více jako PC, automaticky reguluje výsledný obraz ve spojitosti JAS / PŘÍSVIT dle vzdálenosti a navoleného maximálního výkonu přísvitu

Co mě nepotěšilo?
1. menší obnovovací frekvence (obraz je proti reálnému pohybu zpožděn)
2. přísvit se ovládá přes MENY a jeho neměná hodnota po zapnutí je 1 (přístroj si nepamatuje poslední nastavení)
3. nahrávání médií sice funguje, ale doporučená aplikace pro iOS i Android často padá, obraz je otočený, při stahování videí se spojení WiFi často rozpojí.
4. bez použití akupacku na nabíjecí baterie se často stává, že po výstřelu se baterie pohne a přístroj se vypne! Marně pak mačkáte tlačítko POWER, liška vám líta po poli a Vy na ní bezmocně koukáte termovizí.
5. Nabízené akupacky jsou pouze NiMH, nikoliv LiON, v dnešní době poněkud archaické.
6. bohužel při nahrávání se jiný záměrný kříž než onen nejběžnější nezobrazí a to ať máte nastavený třeba mildot.
7. O hodně delší startování přístroje v řádů sekund
8. nemožnost naprogramování jednoho z tlačítek dle vlastního výběru, vše se řeší přes MENY
9. ačkoliv má přístroj mikro USB port, má zvláštní tvar plastu kolem konektoru a jiný kabel než přiložený nelze použít.
10. doufat, že přes USB stáhnete nahraný obsah je utopie, ve WIN 10 přístroj není rozpoznám, chybí ovladač na zobrazení jako USB MASS STOAGE
11. přes doporučenou mobilní aplikaci nelze videa rovnou nahrát na youtube, musíte je překódovat a pak teprve nahrát.

Závěrem:
Je vidět, že soudruzi z Běloruska uvedly na trh přístroj šitý horkou jehlou. Ačkoliv na základní funkce si nelze stěžovat, ty bonusové výrazně pokulhávají.
Přesto koupi nelituji, jelikož jsem pochopitelně hračička :-)

Přidávám nějaká videa z lovu:
https://www.youtube.com/watch?v=xHDVcKHvxdk
https://www.youtube.com/watch?v=PtEkvGdTao0 (zde je vidět jak se přístroj ihned po výstřelu vypnul viz. bod 4. "Co mě nepotěšilo")
https://www.youtube.com/watch?v=G6EsYrys5-U
https://youtu.be/T-sbl8VdMeA (lov lišky na 30m)
https://youtu.be/gZJVAvCNO7E (za úplňku bez přísvitu)
A ukázka zoomu na jezevce bohužel nešlo střílet, kus koberce mi zakrýval výhled, pak už byl na horizontu...
https://youtu.be/gkdiH_GoL1E
Hoki
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od Michal_123 »

Nakonec jsem jednodušší nabíjení vyřešil originálními akumulátory s nabíječkou. Je to akupack, který se celý vytáhne z puškohledu a strčí do nabíječky. V balení jsou dva, takže druhý používám do pozorováku, který má akumulátor stejný. Je to skutečně paráda. Ty kostřičky ve mě moc důvěry při vyndavání a nandavání nabíjecích tužkovek nevzbuzovaly.
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od myšákmartin »

Zdravím, máte někdo na photonu rt externí napájecí zdroj? Bude to fungovat i s klasickou powerbankou nebo je potřeba koupit origo, zatim nemam odvahu tam zapojit klasickou power abych třeba něco nevyzkratoval atd?
A co ty baterie pulsar double pack? Jakou to má výdrž v mrazech? Máte někdo zkušenost? Díky za postřehy.
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od romann »

Double pack nemám ale power banku používám. Mám menší kterou dám do obalu od telefonu a připevnim na předpažbí páskou na suchý zip.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od Posmiros »

Kamarád má ten Double pack a nemůže si to vynachválit. Ale přesnou výdrž neznám, abych nekecal. Říkal snad že to nabíjí cca jednou za 2-3 týdny a to chodí obden :) za to já se trápim s baterkama na starým Photonu furt :roll:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od palkopal »

Tak si pořiď pořádný nabíjecí AAčka a nabíječku, trápit se nebudeš. Mám dávno a ještě se mi nestalo, že by mi v lese došel proud. Na baterky zapomeň.
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od myšákmartin »

Ja mam nabijeci enelopy a jeste jedny od panasonicu, nerikam, ze je to spatny, ale posilhavam po necem jinem. Koukal jsem na.powerbanku od pulsaru, ale je to na postrani wevar listu a tam mam upevneny externi prisvit a nejak se mi nechce davat dalsi nejakou "tasticku" na pazbu nebo nekam jinam, tak premyslim o tom double packu, ale nevim jak je to s vydrzi hlavne v mrazu, prece jen to ma nimh clanky.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od palkopal »

A enelopky Ti v mrazu nevydrží? Už Ti někdy z plného nabití v lese došel proud?
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od Posmiros »

Ja ma staryho Ptohona a nepouzivam integrovany prisvit a ty dve eneloop mi daji tak pul hodiny v kuse... Uz to tak mam od zacatku, nosim vzdy nahradni
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od Bord »

Používám nabíjecí GP 2700mah pro jistotu nosím 2ks náhradní.Mám je i v přísvitu a zatím se mi nestalo že by mi došli.Starý YUKON 6x50
8x57JRS,bordík
Kroll
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 20.4.2019, 8:33

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od Kroll »

Rád bych se Vás zeptal jak jste po téměř dvou letech spokojeni s YUKON PHOTON RT 6x50. Má cenu si ho nyní ještě kupovat?

Chtěl jsem si pořídit pulsor n355, ale ten se už neprodává. Pulsor n455 v ČR bude pro běžného smrtelníka v roce 2020, když vidím jak neustále posouvají prodej. :)

Rád bych něco co se dá koupit do 1-2 měsícu, ne s výhledem roků. :)
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od Glen »

Měl bych dotaz k Yukonu RT 6 x 50 , zkoušel někdo střelbu s digitálním zoomem při zvětšení 12x, zůstane nástřel stejný ?
Odpovědět