ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Atn vydalo novou aplikaci ATN radar, kdy se v obrazu puskohledu zobrazují ostatní spárovaní účastníci.
Dokážu si bez toho představit život.
Více info zde:
https://www.atncorp.com/radar?utm_sourc ... dium=email

atn radar.jpg
atn radar.jpg (28.44 KiB) Zobrazeno 5436 x
https://www.atncorp.com/radar?utm_sourc ... dium=email
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Prehravani firmware pres kabel:
Aplikace se dá stáhnout zde: https://www.atncorp.com/factory-restore-firmware
Pri prehravani firmware pres kabel jsme s Hokim rozlustili klávesovou zkratku pro přepnutí do zavaděče. Je třeba vypnout puškohled, pak podržet tlačitko na měření a jednou zmáčknout power. V puškohledu to cvakne a v aplikaci se zobrazí puškohled. Po přehrání firmware je třeba puškohled vypnout(15 vteřin držení power). Pak už se normálně zapne.
Je to rychlejší než přes sd kartu a aplikace si stahuje nejnovějšní firmware přímo z ATN.
JohnyFerpo1
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05.12.2019, 12:28

Problém s nástřelem

Příspěvek od JohnyFerpo1 »

Aktuálně mám zřejmě problém s křížem na svém ATN 4K Pro 3-12x.
Už 4x jsem totálně chybil zvěř (1x prase,3x dančí) i když jsem měl kříž na komoře. Mezi 2. a 3. kusem jsem byl na střelnici ověřit nástřel-korigoval jsem pomocí Zero nástřelu o 8 cm (střílelo výše),ověřovací střelba na 80metrů
v centru. Následně poté 2x totálně chybená zvěř,vůbec neznačí,bez kapky barvy,odběhne...
Původně jsem si myslel,že dělám střeleckou chybu,nicméně po poslední chybené ráně jsem přesvědčen, že je někde problém s křížem.Střelba byla v chladu (něco mezi -2 až -8 st.C), jeví se mně,že nejde kvalitně zvětšovat či změnšovat obraz,kolečko se jen protáčí.Mám pocit,že je problém s výškou střelby (stranově zřejmě ne),nejspíše
podstřeluje,ale to si nejsem jist,našel jsem na nástřelu jen rýhu po střele.V diskuzi na nějakém německém portálu
je uveden stejný problém jiných lovců-doposud mnoho kusů trefeno bez problémů a najednou problém s výškou střelby.Prozatím jsem nedělal žádný upgrade systémů (mám původní firmware) a nijak jsem nezasahoval do nastavení. Pro jistotu jsem nyní předal zbraň k otestování kolegovi-profesionálnímu střelci.
Má někdo podobný problém a jak ho řešil? Četl jsem na stránkách fotomalek.cz, že tyto puškohledy nedoporučuje a už neprodává,protože s něma byl velký problém...
díky za případné reakce
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od palkopal »

Kdysi podobný problém u Photonu, chybil jsem prase o metr. Koupil jsem laser do nábojové komory (1500 Kč), nastřelil na střelnici, ověřil záměrnou laserem (na zeď protějšího baráku) a od té doby pokaždé před odchodem do honitby kontroluju.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: Problém s nástřelem

Příspěvek od jiri »

1. Nemas zaplou balistickou kalkulacku? Pokud by sis pak hral s pomerovym dalkomerem, tak si to dovedu predstavit.
2. Dej 5 ran po sobe, pokud to bude ok, tak to je tva chyba, pokud ne, tak vevnitr neco povolilo. Mel jsem tento problem na verzi 2. Max 2 rany sly stejne a pak dalsi treba o 10cm jinde.

JohnyFerpo1 píše: úte 16.2.2021, 9:55 Aktuálně mám zřejmě problém s křížem na svém ATN 4K Pro 3-12x.
Už 4x jsem totálně chybil zvěř (1x prase,3x dančí) i když jsem měl kříž na komoře. Mezi 2. a 3. kusem jsem byl na střelnici ověřit nástřel-korigoval jsem pomocí Zero nástřelu o 8 cm (střílelo výše),ověřovací střelba na 80metrů
v centru. Následně poté 2x totálně chybená zvěř,vůbec neznačí,bez kapky barvy,odběhne...
Původně jsem si myslel,že dělám střeleckou chybu,nicméně po poslední chybené ráně jsem přesvědčen, že je někde problém s křížem.Střelba byla v chladu (něco mezi -2 až -8 st.C), jeví se mně,že nejde kvalitně zvětšovat či změnšovat obraz,kolečko se jen protáčí.Mám pocit,že je problém s výškou střelby (stranově zřejmě ne),nejspíše
podstřeluje,ale to si nejsem jist,našel jsem na nástřelu jen rýhu po střele.V diskuzi na nějakém německém portálu
je uveden stejný problém jiných lovců-doposud mnoho kusů trefeno bez problémů a najednou problém s výškou střelby.Prozatím jsem nedělal žádný upgrade systémů (mám původní firmware) a nijak jsem nezasahoval do nastavení. Pro jistotu jsem nyní předal zbraň k otestování kolegovi-profesionálnímu střelci.
Má někdo podobný problém a jak ho řešil? Četl jsem na stránkách fotomalek.cz, že tyto puškohledy nedoporučuje a už neprodává,protože s něma byl velký problém...
díky za případné reakce
JohnyFerpo1
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05.12.2019, 12:28

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od JohnyFerpo1 »

Díky za tip,musím se na to podívat,protože vím,že jsem před nástřelem omylem balistickou kalkulačku zapnul a ani nevím,jestli je vypnutá nebo ne...Pokud by byla zapnutá,má vliv na střelbu?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

vPokud by byl zapnutý, tak záleží, jak to máš nastaveno.
Příklad: Mám nastřeleno na 100m a vyplněny údaje o náboji. Pokud si zapnu balistickou kalkulačku a nastavím vzdálenost 20m, tak se mi posune kříž o cca 8 cm níže.
Veškeré informace jsou na display: pokud máš zaplý balistiký počítač, tak ti to dole píše o kolik je to níže, případně do strany(dá se zadat i směr a rychlost větru).
Ideálně prostudovat návod, tam by to mělo být všechno popsané.


JohnyFerpo1 píše: stř 17.2.2021, 12:56 Díky za tip,musím se na to podívat,protože vím,že jsem před nástřelem omylem balistickou kalkulačku zapnul a ani nevím,jestli je vypnutá nebo ne...Pokud by byla zapnutá,má vliv na střelbu?
t.arecuk
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 24.6.2021, 21:11

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od t.arecuk »

Dobrý den mám problém... Mam atn-x-sight-4k-pro-5-20x a nikdy žádný problém.... Kolega mi poradil ať udělám aktualizaci a od té doby zamrza a občas černý display... A nevím co s tím žádné rady co jsem našel nezabrali a již není v záruce... Díky za případné rady
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Zdravim,
Co reset do defaultu?
Pripadne nahrani starsiho firmware?
t.arecuk píše: čtv 24.6.2021, 21:15 Dobrý den mám problém... Mam atn-x-sight-4k-pro-5-20x a nikdy žádný problém.... Kolega mi poradil ať udělám aktualizaci a od té doby zamrza a občas černý display... A nevím co s tím žádné rady co jsem našel nezabrali a již není v záruce... Díky za případné rady
Binža
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 31.8.2021, 18:36

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Binža »

Hoki píše: stř 18.11.2020, 18:45 Zdravím,
potřebuji radu pro X-sight 4k . Dnes jsem vystřelil do papíru asi 10 ran, zkoušel jsem nastřelit různé profily , vše OK. Doma po čištění jsem ještě vše zkontroloval, fungovalo vše bez závad a nyní chci jít do lesa, zapnu puškohled a svítí obrazovka, ale kříž a doprovodné ikony a údaje se nezobrazují. Několikrát jsem provedl "tvrdé" vypnutí , ale stav se nezměnil. Má s tím někdo zkušenost, kde může být zakopaný pes ?
Dobrý den, dnes se mi stalo to samé. Jak jste postupoval. Reklamace, nebo nějaká vychytávka.
Binža
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 31.8.2021, 18:36

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Binža »

Rada žádná nepřišla, tak jsem se pokusil o nemožné, nechal jsem ATN zapnuté do úplného vybití. Ráno jsem ho nechal opět nabít cca10%, zapnul a vše funguje. Doufám, že nástřel bude držet. Jinak naprostá spokojenost s přísvitem laserovým od Kerdy. Koukáto i 500-600m. Reklamace se děsím, že bych nemohl 2 měsíce na noční.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od palkopal »

To Binža: spokojenost s přísvitem laserovým od Kerdy
něco bližšího by nebylo - odkaz?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

palkopal píše: pát 17.9.2021, 13:42 To Binža: spokojenost s přísvitem laserovým od Kerdy
něco bližšího by nebylo - odkaz?
To bude toto: https://prisvity.cz/cs/
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od pecan1 »

Mám dotaz. Mate někdo přehled o tom, kolik shruba reklamací na to ATN je? Tedy třeba prodáno 200, 20 reklamaci ….
Jdu do prvního nočáku a mám v tom už guláš….po naprosto nevyhovující zasádce už nechci vyhodit další peníze….
Tady podle fora to vypadá ze je to všechno pod 50 tisíc k ničemu. Všichni řeší poruchy….napište i ti spokojení, prosím. Diky
Pecan
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

To žádný prodejce nezveření.
Po 3 letém používání můžu říct, že to stojí za ty peníze. Otáka je, jestli nechystají něco nového, přecejen v lednu bude 4K na trhu 4 roky. I tak má 4K oproti třeba pardům několik výhod. Baterka, jendoduchost ovládání, možnost dokoupit dálkový ovládač, dálkoměr, 30mm kroužky.... Pro mě 3násobné zvětšení.

pecan1 píše: čtv 07.10.2021, 16:20 Mám dotaz. Mate někdo přehled o tom, kolik shruba reklamací na to ATN je? Tedy třeba prodáno 200, 20 reklamaci ….
Jdu do prvního nočáku a mám v tom už guláš….po naprosto nevyhovující zasádce už nechci vyhodit další peníze….
Tady podle fora to vypadá ze je to všechno pod 50 tisíc k ničemu. Všichni řeší poruchy….napište i ti spokojení, prosím. Diky
Odpovědět