ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Tahle funkce vypina/zapíná rozšířené možnosti Puskohledu.
Bohumil
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 14.9.2019, 7:37

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Bohumil »

Pro Drakyj.Napadá mně zda nemáte zapnutou funkci Rav pak nelze manuálně zapnout natáčení ani fotografovat.
Johny777
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23.9.2019, 14:13

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Johny777 »

Chlapi ja to snáď vyhodím z okna. Už predtým som mal X-sight IIHD a po druhej reklamácii som ho vrátil a teraz som sa zas nechal zlákať ... Kúpil som 4K 3-14 PRO. Vyzerá to ozaj efektne aj ovládanie tým ,že som mal predchodcu, mi sedí. LENŽE: Ten obraz má od 4k ďaleko, aspoň podľa mňa. Nedokážem preinštalovať firmware, darmo nahrávam súbor priamo na kartu, preinštalovať cez kábel mi to nejde, lebo mi optiku počítač nerozpozná... síce je v nej najnovší firmware, ale chcel by som ho preinštalovať. Zatiaľ mi to seklo na každej vychádzke v lese a to ho používam len na pozorovanie, musel som ho vždy resetovať. Prísvit mi odišiel prvý deň, a to som tam nenapchal 3,7V baterky, na to som si dal pozor. Ak si nastavím hybernáciu, optika vypne displej, ale asi po 10 minútach sa celkom vypne. Ak hybernáciu nenastavím, ostáva optika zapnutá, ale samozrejme berie to viac z baterky. Najvačšie sklamanie je pre mňa viditeľnosť v noci. Porovnával som to s YukonomRT 6,5x50 a to sa porovnať nedá ... pritom prísvit som prekladal rovnaký. Je to ako Mercedes k Trabantu jasne pre Yukona ... a ja som ho predal. Mal som ale zaloýernú tú clonu vpredu, tak neviem či to malo vplyv. Lenže plánoval som kúpiť aj ten diaľkomer a ten sa montuje na clonu. Porovnávali ste tiež niekto s Yukonom? A čo myslíte o tom, že mi nejde preinštalovať firmware? Niekto tu písal, že po preinštalovaní treba súbor z karty zmazať, inak sa snaží stále preinštalovávať. Mne nič.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Nejprve dej puskohled od defaultu, pokud jsi jeste neudelal. Pokud chces prepsat nejnovejsi firmware stejnym, nebo starsim, tak si ten firmware prejmenuj na xsight4k.bin, po update ho z SD smaz.
Obraz pres noc i pres den je slusny, samozrejme se zoomem se zhorsuje(proti verzi 2 to je ale velky rozdil). Misto original slunecni clony, mam otviraci krytku s dirou, dost to zlepsuje pres den obraz, za sera a v noci ji otviram.
Tuhnuti sem nezazil od nejnovejsiho firmware a to uz je nekolik mesicu.
Predpokladam ze vis, ze mas obraz ostrit.

Pokud default, nebo firmware nepomuze, tak ho hned reklamuj.
Hybernace- uz jsem to tu nekde psal, opravdu nefunguje jak ma, nastesti pri te vydrzi to tak nevadi.
Johny777
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23.9.2019, 14:13

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Johny777 »

Default myslíš tvrdý reset dlhým držaním tlačítka power?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

V systém setting, settings, restore factory settings.
Mělo by se ztratit veškeré nastavení Puskohledu.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od xtaup »

Pro Johny777: Přijde na to, zda je tvůj přístroj v pořádku. Já musel dva vrátit, jeden se strašně sekal a druhý se sekal při nízkých teplotách. Nepomohlo nic. Reklamace byla uznána. Až třetí přístroj funguje jak má k mé spokojenosti.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od xtaup »

Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli někdo používáte tu balistickou kalkulačku? Moc se mi nedaří ji zprovoznit. Parametry náboje mám nastaveny včetně ZERO RANGE na 150 m. Když vystřelím na 150 m jsem přesně uprostřed terče, před střelbou mám nastaveno přes DYSTANCE ENTRY vzdálenost 150 m. Pak zkusím přes DYSTANCE ENTRY nastavit 200 m a vystřelím na 200 m. Rána však není ve středu, ale pod středem a odpovídá poklesu střely, takže kalkulačka nezapracovala. Nevíte co dělám špatně?? Díky
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Mas zaplou balistickou kalkulacku?
Pokud ano, tak by pri zmene vzdalenosti melo dole napsat o kolik se posunul kriz.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od xtaup »

Ano, balistickou kalkulačku zaplou mám, dole mi to ukazuje to co píšeš, ale reálně se kříž nehne, takže bych musel jedině přenášet záměr.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Kdyz jsem to testoval, tak byl rozdil mezi 25 a 100m. Mas aktualni firmware? Zda se mi, ze na starsich to nefungovalo.
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

Ahoj,
má někdo zkušenosti s nastavením dálkoměru ABL a X-sight4k . Mám dalekohled Binox 4k , po aktivaci dálkoměru se mi naměřená hodnota přenese do puškohledu (vlevo nahoře vlaječka INF) až potud dobrý, ale nevidím žádný posun záměrného kříže. Na některých videích jsou znázorněny dva kříže a jeden se posune podle naměřených hodnot, na jiném se posunuje pouze aktuální červený kříž podle naměřené vzdálenosti. To však nepozoruji. Když zapnu v puškohledu funkci "chytrého zaměření" , což je podle mne určeno asi ? pro poměrové měření vzdálenosti, tak se sice dole objeví šipka s nějakým číslem směrem nahoru a šipka doleva s 0 (asi oprava na vítr) ovšem zároveň naskočí obdélník s hláškou target is unreachable ( cca. cíl je nedosažitelný) Má s tím někdo vlastní zkušenost, každá rada dobrá.
Díky.
Hoki
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

Zdravím, mohu majitele ATN x-sight 4K 5-20 požádat, zda by se podívali , jakou aktuální hodnotu má pro jejich nastřelení (50, nebo 100m) osa " Y " Případně ,neví někdo jaký celkový elevační rozsah u tohoto typu uvádí výrobce.
Možná jsem na stopě svého výše popsaného problému.
Díky.
Hoki
Johny777
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23.9.2019, 14:13

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Johny777 »

Nemáte niekto origo prisvit so zhorenou ledkou? Zabudol som to vypnut a roztavilo mi prepinac. Ledka je ok
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Milik607 »

Prosím vás pánové, jaký používáte prisvit k Atn 4k 5-20? Chtěl bych vyměnit originální prisvit na něco co má vyšší vlnovou délku, zvěř na to nereaguje a je to má lepší baterky než jsou ČR 123a. Děkuji za každou radu
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Odpovědět