Bestguarder NV 850 verze 3

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od Firimoraj »

já mám aplikaci v tel. RoadCam a přes tu nahrávám videa z NV Pard 007 do mobilu. Aplikace je v Obchodu Play v mobilu.
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od Firimoraj »

Jakou máte zkušenost s Pardem 007 2x zvětšení, ale já s ní vidím lišku na 500m na 700 ji poznám podle pohybu světel a to jak se jí přísvit od světel odráží. Kdybych uměl a nebál se lovit na 300m+ tak by se to dalo na lišce udržet. Nejdál mám ulovenou lišku tak 180m ++.
Ferenc
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 27.8.2011, 19:07

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od Ferenc »

@Kalach, Firimoraj - chlapi, díky za rady. Na očičko si dám pozor :wink:
________________________________________________
Tikka T3x Forest 308 Win. + Vortex Viper HS 4-16x44
Pard NV007A
edous
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 21.10.2010, 14:30

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od edous »

Dobrý den, používáte někdo pard 007 12mm, na puškohled meopta 7x50 osnova T. Děkují za odpověď.
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od Firimoraj »

já jsem to zkoušel Meopta 7x50 lovecké T,ale se zvětšením 2x, osnova je příliš tlustá zkus mrknout na videa na youtube, nějaký tam jsou. S tím zvětšením nemám zkušenost jen že to má kámoš, kterej to má na Meoptě, ale 7x50 ale s tenkým křížem. Funguje mu to dobře, ale nevím na jakou vzdálenost to doostří loví do 80m (na krmelištích).
Uživatelský avatar
Tomáš_KL
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 19.4.2020, 7:55

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od Tomáš_KL »

Zdravím, jsem v podstatě rozhodnut Parda sedmičku koupit. Jen se rozmýšlím nad zvětšením, resp.objektivem 12mm , nebo 16mm . Chci ho nejvíce používat s puškohledem Meostar 3-12/56 RD na kulovnici 8x57. Také na malorážce s puškohledem Walter 6x42 , nitkový kříž, nastavení paralaxy. No a kdyby se mi podařilo nějak vypilovat uchycení, zkusil bych ho občas napasovat i na starou Meoptu 4x32 ( ZKK600 7x64 ) , nebo dokonce i na prastarou Meoptu, 3x20 ( Holek 6,5/58R ). Ty mají klasické silné T bez doostřování.
Myslím si tedy, že tedy zvětšení 1x , objektiv 12mm bude vhodnější. Nebo je to v podstatě jedno ?
Moc prosím rady od opravdových uživatelů, ne od prodavačů. Příspěvky o nemožnosti doostření na puškohledech bez možnosti nastavení paralaxy jsem zde četl, ale jsou nejednotné.

Děkuji za odpověď.
ZB 98 - 8x57 JS + Meostar 3-12x56 RD ; ZKK 600 - 7x64 + Meopta 4x32 ; Holek Brno 6,5x58R / 20 + Meopta 3x ; ZKM581 - 0.22 LR + Walther 6x40 ; YILDIZ 12/76 ; Jiráček 20/65 ; Beretta 84 FS Cheetah, CZ 83 ; Alfa Proj 831 ; Alfa Proj 231
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od Firimoraj »

Zdravím,Tě (Vás), no moc rád bych poradil,ale nevím jak do toho.Moc puškohledů, rozdělil bych to na s ostřením paralexy variábly -do polí a do lesa čočka 16mm 2x zvětšení. Pochopitelně se dá použít i 12mm pak nv (pracuje ) zvětšuje stejně jako puškohled a dá se použít i na lovecké T. Se zvětšením 2x =16mm čočka moc zvětšuje lovecké T je moc tlusté myslím že s tím nejde až tak moc úspěšně lovit třeba na 150m ,ale ani na 100m, protože to kříž T hodné zvětší( 2x). Já používám puškohledy Vortex,ale to jsem už výše psal, s ostřením paralexy vyladím Parda na 300m tak ,že bych mohl lovit i zajíce (uvádím jen příklad).Tak více k tomu asi nemám. Je na tobě do čeho pújdeš ,,mě táta říká,, střílej s jednou kulovnicou zvykni si na ni a nevymejšlej" na youtube mám videa když zadáš firimorajfirimoraj tak ti tam vyběhnou je jich tam dost aby jsi měl předatavu lovení od 35m do 180m cca .s pardem 16mm 2x.Štastnou ruku při výběru a dej vědét jak jsi spokojenej . Osobně kdybych to chtěl na 5 puškohledú nebo kolik tak bych si vzal 1x tzn.12mm čočku. Lovu zdar.
Honza Král
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 20.6.2012, 7:27
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od Honza Král »

Dobrý den pánové. Jsem většinou bohapustý čumil. Dnes mám ale dotaz pro uživatele PARDA 007. Mám ho na Deltě 2,5-10x52. Při úplném vysunutí přísvitu se mi levá část obrazu skoro zatmí. Má někdo podobnou zkušenost? Myslíte , že je to způsobeno špatným usazením přísvitu v těle zařízení? Nebo by snad světlo přísvitu „chytala“ krytka výškové korekce nástřelu (horní) ? Předem děkuji za postřehy , přeji hodně zdaru a lovu zdar.
Buď svůj.
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od Firimoraj »

Zdravím Vás, zkusil bych vyosit NV tak aby přísvit šel mimo krytku a budete vidět jestli budete vidět :-D .Jestli je komínek vysokéj natolik že zasahuje do přísvitu tak je to možné.
Ruha
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 16.5.2020, 13:02

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od Ruha »

edous píše: pát 31.1.2020, 9:44 Dobrý den, používáte někdo pard 007 12mm, na puškohled meopta 7x50 osnova T. Děkují za odpověď.
Dobrý den, pořídil jste? Vyzkoušel jste? Řeším ten samý problém, váhám, zda na stejný puškohled přístroj s 12 mm čočkou pořídit. Děkuji.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od Citron »

Protože jsem majitelem Parda 007s 12 mm čočkou a mám za sebou již pár vycházek, tak nějaké postřehy.
Koupil jsem si ho jako náhradu za Yukon Photon XT 6,5x s 940 nm přísvitem, takže se bude srovnávat i s ním. Prozatím usazné na puskohledu Vortex Viper HS-T 6-24x50. Na PST II koupím adaptér později, tak se něktará data v následujícím psaní můžou změnit.
Proč tahle věc? Mám puškohledy na pevné montáži, na zbrani pro střelbu dál, takže rychloupínací montáž nepřišla pro jiné NV v úvahu. Na Photonu mě štvalo, že mi udělal z jedné ze zbraně jednoúčelovou věc - tedy pušku na noc, chtěl jsem i na noc používat zbraně dle potřeby a ne jen jednu. Nebo nebýt omezen tím, že se na zbrani s konvenčím puškohledem musí jít domů, když se setmí.
Nutno podotkonout, že ani jedno z výše uvedených zařízení opravdu není dokonalé, na obou jsou věci, které mi vyloženě vadí. Na rozdíl od Photonu mi trvalo pěkných pár chvil, než jsem to sešteloval tak, že mi to funguje tak, jak jsem čekal.
Neutrální věci a běžné použití:
Po nasazení jsem sešteloval ostrost obrazovky a pak zaostřil kříž. Sice se to prý dá doostřit pralaxou, ale tu musím mít na min., což je 50 yardů. A je jedno, jestli je to na 6x, nebo 12x. Sice se to dá použít, ale pak není pozorovaný předmět tak pěkně vykreslený. Takže pak přístrojem raději rozostřím kříž, který i přes to, že je nitkový, se v pohodě dá použít. Otázkou je, co by to udělalo s puškohledem, který se dá štelovat od 25 yds. Když se to sešteluje, tak je na 190 m vidět drát z el. ohradníku proti trávě. Ty plastové háky na jeho přichycení ke sloupku se dají na tuto vzdálenost bez problému zamířit. Zatím jsem nejdál pozoroval srnčí na cca 210m a bez problémů by se dalo vystřelit se zvětšením 12x. Vykreslí to postavu zvěře bez problémů, dá se rozeznat i srnec od srny, jsou vidět krásně plece, slabiny.
Dá se s tím pozorovat i na 24x, ale zatím to tak nepoužívám. Tlačítka menu jsou hlučná, ale zatím to zvěř nezradilo, ani jsem je neměl po zapnutí v lese krom přísvitu nutkání použít. Jinak k tomu přísvitu... nevadí tomu vysoká balistiská věžička, ale krytku jsem musel otočit na otvírání do strany. Vidím s tím, jen když je přívit vytažen - koncentrovaný paprsek. Bohužel třeba reřim spánku vypne jen monitor, ale přásvit je aktivní. A přícvit je tady na rozdíl toho od pulsaru opravdu červená tečka s vysokou vzdáleností, nak terou jsem schopen ji zaznamenat.
Používám to na 1. stupeň jasu. Ty další mě oslní, možná by bylo pak možné vidět lépe, ale mě to takto stačí. O přes stažený jas stačí na pozorování na 200 m relativně v pohodě přísvit na druhý stupeň intenzity.
Klady zařízení:
Je to multifunkční zařízení - dá se to používat jak ruční pozorovák tak jako doplněk k puškohledu. Takže mám jeden přístroj a nemusím na posedu furt šermovat s puškou. Také velikost, opravdu se to vejde do kapsy a montáž na objímku k okuláru se po chvíli cviku dá zvládnout opravdu rychle a bez rámusu. Jestli sedí váhaj sem nezkoušel, ale lehké to je. Krmí se to jen jednou baterií, narozdíl od Photonu, který potřeboval i s externím přísvitem 4x AA. Navíc výdrž jedné 3500 mAh 18650 je opravdu několikanásobná. Při stejném režimu jako Photon, který vydržel 2 max. vycházky tohle vydrží 6 vycházek naprosto s přehledem. Překvapením je to, že zvěř neraguje na vestavěný přísvit. Proti Photonu to vykresluje nádherně i na větší vzdálenosti, takže mi to víc než zdvojnásobilo dosah zbraně za tmy (podpeíše se na tom ale i jemná osnova puškohledu). Umím si takhle představit vnadiště na konci louky na 200m.
Zápory:
Silně to omezilo zorné pole. HST je puškohled, která má dlouhý odstup od oka, takže bych optřeboval, aby zařízení bylo dále od okuláru. Přišel jsem takhle o 16 MOA zorného pole a to není málo, obzvlášť u puškohledu, který v tomto ani před tím nevynikal. Pracuje pomalu, Photon při pohybu vykresloval podstatně rychleji. Tyto dvě věci mi vadí nejvíce.
Možnám záporem je i to, že je to u oka. Photon se dal štelovat palcem ruky držící předpažbí, takdy to tak lehké není, ale to bude asi jen síly zvyku a nalezení nějakého způsobu u tohodle zařízení.

Jinak to splňuje vše, co jsem si představoval, po čase asi budu spokojenější. Zkusím to i s pulsarem 940, ale to bude koukat hůř, kdyžtak si na pozorování na blízko koupím Lunu 940.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od Firimoraj »

Ten přisvit od Pulsaru 940 je tak na 50m jen to co propustí puškohled, ale s Lunou je to 200m. Já mám Lunu od borca co je sestavuje dává na ni myslím 2 nebo 3 roky záruku a je fakt super. Já jsem začínal před 10 lety s Diplomem 125 ten byl taky nasazovaci na puškohled,pak jsem měl photona,pulsar 870 ale toto je lepší jsem s Tím spokojenej.Má to mouchy ale oproti ostatním co jsem vyzkoušel je NEJ.
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od jdodo »

V pondělí mi přišel Pard 007 s čočkou 12mm.Večerní pozorování bylo úžasné za ty peníze nádherný obraz to ještě nebyl na zbrani.V úterý jsem se vydal na louku po setmění jsem nasadil na pušku a neviděl jsem ani stožár VN který byl ode mě 75m.Všemožné nastavování nepomohlo kolem půl jedenácté přišla liška kterou jsem zřetelně viděl i pouhým okem v Pardu jsem viděl pouze její světla jak se odráží v přísvitu.Vůbec nebyl poznat obrys těla.Po sudání z pušky a přeostření opět nádherný obraz.Tam kde stála liška jsem rozeznal i jednotlivá stébla neposekané trávy.Naštvaný jsem přijel domů a napadlo mě jej vyzkoušet na vzduchovce kde mám puškohled Gamo za cca 1200kč.Nádherný obraz a vidět bylo opravdu daleko.Mám Nikon Prostaff5 3-14x50 s paralaxou a červeným a zeleným bodem a tento puškohled jek psal kolega o několik příspěvků výše prostě s pardem nefunguje.Jěště jsem zajel ke známému co mi půjčil předsádku Pulsar a rovněž nebylo vidět nic.Na jeho Deltě -té lepší- opět s Pardem pěkný obraz.Kdo má stejného Nikona tak předsádku/zásadku raději nezkoušejte.Budu muset jít jinou cestou.Jinak s puškohledem jako takovým jsem spokojený je určitě lepší než starší Meostar 3-12x50 který jsem měl před ním.Parda jsem koupil na netu tak jsem odstoupil od smlouvy a poslal jej zpět.
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od jdodo »

Jo ještě jsme zkoušeli přísvit LUNA a žádný rozdíl.Pro zkušenější proč můj Nikon s Pardem nefunguje?Že by sklo nepropouštělo IR světlo z přísvitu?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Bestguarder NV 850 verze 3

Příspěvek od dalas »

To vysvětlení se nabízí. "Vybavení kompletními vrstvami" to evokuje. Ale jak pak vysvětlit tu předsádku? Tam už je obraz ve viditelném spektru. Nezkoušel jsi denní režim u Parda?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět