PARD NV008

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: PARD NV008

Příspěvek od Glen »

Takže nebrat? Spolupracuje to s externím přísvitem 940 nebo ne? Líbí se mi ,že je to takový malý ,vcelku úhledný přístroj.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: PARD NV008

Příspěvek od Andy »

Mám ho na větrovce a je to super malá věc co splňuje základní vlastnosti. Pravda neumí více profilů pro střídání na více zbraních, ale obraz skvělý, a noční režim s vestavěným 850nm přísvitem kouká luxusně. Samozřejmě když dáte přísvit na maximum, zvěř to vidí. Ale nemám dojem, že by na relativně krátkou dobu a zejména pokud s tím nemáváte zprava doleva na to např. prasata reagovala. Já s tím každopádně střílím potkany a ti jsou na přísvit nevnímavý :-)
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: PARD NV008

Příspěvek od Glen »

Jeví se že přístroj asi není ještě moc rozšířen,je to novinka, zkušeností proto ještě je málo. Snad napíše něco ještě Georg.H nebo Lovec. Mám to k prodejci na severní Moravě cca 30-40 km,druhému kousek dále,ale aby to bylo k čemu.Přísvit 850 na Jukonu nebo Pardu je pořád 850, snad také záleží na intenzitě.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: PARD NV008

Příspěvek od kikin »

Glen-není nad osobní zkušenost, :D podpořenou osobním nákupem.Pak to tady můžeš fláknout do bazíku.
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: PARD NV008

Příspěvek od Glen »

Kikin-jistě, pak by ale toto přínosné fórum trochu ztratilo na významu..
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: PARD NV008

Příspěvek od kikin »

Glen-no ono tak nějak ztrácí,lidé nečtou staré příspěvky,stále dokola se řeší stejné věci.
U mě ve spolku se jeden chlubil,že si koupil ,,legendu ZH 101",jak na foru psali,bezva flintu.
Je normální,že se lidé snaží problém vyřešit lacino.Proto se účastníci dělí na ty co touží,nebo již mají levného digitála a na ty,co již tuto slepou uličku vývoje opustili.Tam kde se intenzivně loví s ozařovačem to vede k unáhleným ranám,postřelům a dohledávkám.Samozřejmě každý své chválí,pravdu se dovíš až se toho zbaví a zkušenost si zaplatil.
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: PARD NV008

Příspěvek od Glen »

Kikin, lze koupit přístroj na bázi termovize,ale někdo tady nebo na Myslivost -lovectví psal,že v termovizi nerozpozná pohlaví u černé, v digitálu ano. Proto se zajímám o digitál.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: PARD NV008

Příspěvek od kikin »

tak to kecal,nebo má nějakýho čínskýho bastarda
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: PARD NV008

Příspěvek od losthorizon »

V zájmu vyváženosti je třeba připustit, že ani termovize rozhodně není vždy stoprocentním řešením a má své limity i stran obeznání. Argumenty "to kecal" tedy nejsou úplně košer a působí zbytečně namachrovaně. Osobně jsem TV na zbrani (zatím) zrušil a vrátil jsem se k jinému zařízení. A nebyl to "nějaký čínský bastard", ale poměrně drahá záležitost. Bohužel jsem pociťoval určité nedobré projevy používání na zraku atd. Největší paradox je, že čím dostupnější jsou všemožné technické pomůcky, tím víc mě baví lovit zvěř přes "obyčejnou" optiku a ve dne. Dokonce mi hlavou začala vrtat jednoranová kulovnice :-)
K tématu - PARD dle uživatelů prý není vůbec špatný, ale je jasné, že i zde jsou jisté limity.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: PARD NV008

Příspěvek od kikin »

losthorizon-každý přístroj má své limity.Že to unavuje oko je v této cenové relaci normální,částečně lze potlačit nastavením.To ,,namachrované že kecal" ti vyvracet nebudu,protože vyvracet někomu jeho názor nemám zapotřebí.
Před dvěma lety,když jsem si vybíral svou třetí střeleckou termovizi a věděl jsem co chci,jsem přemluvil importéra ke srovnávacímu testu přístrojů do 160000kč.Výsledek byl rozporuplný.Porovnávali jsme asi 8 přístrojů a není pravda,že co bylo tehdá na trhu nejdražší,že bylo nejlepší.Na 100% jsem nebyl spokojený s žádnou,vždy kompromis.Ta tehdá nejdražší se umístila až na třetím místě.Věhlasné zámořské uplně propadly.
Zajímavé je,že když se někdo propracuje k termovizi,přestane sem psát,má vítěze.Nebo by ho ve spolku roztrhali.
Zde dostupná nyní nejlepší je Eagle TSV.Pokud na to máte a domácí,,vedoucí kuchyňského provozu to skousne",jděte do ní.
K digitálům: je tu příspěvek Pufra o parazitním vyzařování ozařovačů.Doporučuji vyhledat a nastudovat.Protože díky láci digitálů jsou používány polovodiče x-té kategorie z východní Asie s velkým šumem.
Protože kupec digitála je najednou potěšen,že v noci vidí,ale ono to začne dříve či později odskakovat při zapnutí.Pak se radí:ozařovat málo,najížět pomalu a když se to plaší,rychle střílet.
A že ,,Pard dle uživatelů je je dobrý" se dočteš i o Photonech.Jde o to s čím se ten číňan srovnává.
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: PARD NV008

Příspěvek od Glen »

Tak už další a významný prodejce optiky nabízí Pardy, všichni prodejci mají v popisu že černá ani škodná na přísvit 850 nereaguje a že to kouká lépe než Photon a ATN 4K.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: PARD NV008

Příspěvek od palkopal »

to kikin:
Kdybych měl na porsche, nebudu kupovat fábku v bazaru. Kdybych měl na termo, nebudu si pořizovat Photona či podobný digitál.
Prvního čůníka jsem taky střelil přes normální optiku, ale co to stálo úsilí - čekat na úplněk a strachovat se, zda se obloha nezatáhne a pak zas čekat tři týdny. Ano, byly honitby, kde černou bylo možné ulovit před setměním či s rozedněním, ale ty doby jsou nějak pryč. Dnes čuníci dřív než za úplné tmy nevylezou a za úplňku nemá cenu na ně chodit (ještě neplatí pro lišky).
Takže Photon či podobné digitály svojí cenou jsou pro vesnického myslivce předdůchodového či důchodového věku asi tak maximum, co si může dovolit. A je okouzlen, že vidí, co dřív vidět nemohl a lovit, co dřív nepadalo v úvahu.
Ano, patrně veškerá zvěř reaguje na přísvit, ať je to 850 či 940 (resp. na jeho parazitální složku), ale ta, na kterou se nestřílelo, si toho příliš nevšímá. Chybená liška si si tu "nepříjemnost" podle mne spíš spojuje s místem, než s "žhnoucí cigaretou". Dost lišek jsem s nočákem ulovil a viděl a nepamatuji se, že by po zapnutí přísvitu následoval úprk.
S bachyní, která už o nějaké to sele přišla, to může být jiné, když se na kazatelně nějakých 30 m od hromady objeví červený bod. Ta si to asi v hlavě poskládá a souvislost vyhodnotí správně.
Já ten problém ale zatím nezaznamenal. Ale fakt, nelovím na hromadách na krátkou vzdálenost, vše střelené bylo od 50 do cca 150 m, vesměs na poli, našoulané nebo z kazatelny či posedu. Přitom jsem žádnou reakci na přísvit nezaznamenal.
Až bude solidní termo za cenu do 30 tisíc, pak si ho možná pořídím. Na dražší z důchodu prostě nenašetřím.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: PARD NV008

Příspěvek od kikin »

palkopal-já Ti dám odpověď vesnického důchodce(12700 důchod).Neber to prosím osobně.Poznání digitálů se vyvíjí v čase.Zakoupení-ty vole já vím,provoz-padá to a pak poznání.Zjistíš,že jsi v pozici špičkového běžce,který si zul pohorky a obul se do tanečních.Furt to nebude ono,ale noha lehká :D ,tretry to nebudou.
Pokud lovíš a máš štěstí potkávat rudly které jsi dosud neredukoval a v okolí není takový přístroj v nasazení,je to ok.Mě trvalo proškolení vodících bachen v honitbě 3 měsíce a pak to bylo nepoužitelné,pokud byla přítomna bachna.Protože jsem dědek a za velkýma se nehoním,střílím jen selata a o dosledy nestojím,znamenalo to střílet na tryskáče.To jsem používal 770A,který byl ve své době špička.Liška ,jezevec,lončák to nerozkecají.Ale rudl,kde jen okrajem ozáříš bachnu skáče salta.
Nechal jsem se zatáhnout do debaty,protože jsem názoru,že forum by mělo působit výchovně,pomáhat nezkušeným. Kdyby Nebylo Pufra a Dalase,dávno by to tu chcíplo.Jen škoda,že nebrání šíření bludů.Patrně mají sociální cítění. :D
Ostatně podívej na rychlé prodeje v secondhandu.A zrovna tak,jako neexistuje špatné počasí,jen špatné oblečení,je to se střeleckým sklem.Určitě chlap ve vaťáku a ve vyfasovaných holinkách s vymlácenou křapkou jednou prase dožene.A ten co sem nepíše,co do toho navalil prachy na komplet výbavu ,bude výkonnější.Je to tak.Říká se ,když chceš mít doma opici,musíš mít na banány.
Digitály mají prostě své limity a fyziku neoblbneš.Má zkušenost-chce to pasiv.Zelený den je ilegální,zbývá termo.A dokud se to bude poptávka generovaná novými kupci se špatnou informací,bude se vyrábět.
Vlastně na zdejším foru je gro o termovizích šířeno PM.Protože si majitelé nechtějí nechat okopávat kotníky od mravokárců,viz výše.Prostě tu cestu vyšlapali za cenu vysokých nákladů,slepých uliček,bylo to drahý,kor když někdo radí provozem neověřené blbosti.
Ono to není jen o žhnoucí cigaretě.Ty to nevidíš.Požádej kolegu se stejným přístrojem,ať zapne a zamíří a ty se koukej s vypnutým ozařovačem.Je to jako reflektor.Bachyně si to divný světlo spojí s ránou hned jak si mladá v klidu přepočítá.Samozřejmě nejlepší ránu dáš puškohledem,to musí být vidět.Z toho jsou vyléčený.Digitály učinily přítrž krmelištím.Když to rozsvítíš v lese,již od první řady stromů jseš out.
Jo a slavný Photon byl vyvinut na popud největšího trhu,kde výrobci řekli:dobrých a drahých máme hafo,udělejte něco levnýho a odrbanýho pro ekonomicky slabé.Výrobce nechtěl,vyšší řady se dobře prodávaly.Nic méně poslechli a dnes to produkují od Číny,přes Rusko,Bělorusko a snad i Litvu.Stal se z toho ekonomický zázrak.

Omlouvám se za obsáhlý příspěvek,který do vlákna nepatří,ale nedalo mi.Do další debaty se již nedám zatáhnout.
Klidně to vymažte.
dohy35
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12.5.2019, 10:12

Re: PARD NV008

Příspěvek od dohy35 »

Nějaké další zkušenosti s tímto nočním viděním?
Je někdo kdo ho aktivně využívá při lovu?
Uvažuji o jeho koupi, zatím jsem v ČR moc informací nenašel. V cizině s tím loví kde co :)
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

Mám ho, kolega taky a jsme spokojeni. Já s ním mám 4 lišky, 6 šedivek
Kolega taky pár lišek a 3 čuníky.
Oba jsme měli Yukona.
Odpovědět