PARD NV008

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: PARD NV008

Příspěvek od Michal_123 »

Georg: To mi připadá, jako když poslouchám staré myslivce při nastřelování kulovnic.
"Nastřeluj to raději na menší zvětšení, při větším zvětšení se to strašně klepe"
To jim prostě nevysvětlíš.
redbolt
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: pát 09.7.2010, 15:52

Re: PARD NV008

Příspěvek od redbolt »

ahojte, zda sa mi to dobre, len by ma zaujimalo, ci niekto strielal s tymto puskohladom aj z kalibru 3006, alebo z 308 a pod. Kolega mal nocne a kazda strelba mu rozbila obocie, pri tomto je dostatocna vzdialenost od oka podobne ako pri yukonu? Dakujem za odpovede
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: PARD NV008

Příspěvek od Perník »

Já bych měl také dotaz, jak je to s upevněním na kulobrok UB 584? Odpovědi prodejců jsou dost nejednoznačné. Jeden říká že stačí obyč weaver, druhý , že musím mít speciální montáž od nich za 6 tis Kč. jak to tedy opravdu je?
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

@Perník: stačí wever, maximálně prodlouženou.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: PARD NV008

Příspěvek od motolada »

K tomu posunu nastrelu nahoru.Je přeci normální že se vzhledem ke vzdálenosti posunuje nahoru, první si zjisti balistickou tabulku a pak můžeš řešit případný problém.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: PARD NV008

Příspěvek od palkopal »

proto jsem se ptal na vzdálenost osy okularu a osy laufu. asi nastřeleno na cca 250 m??
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

Zdravím, je to malá ráže tu osu jsem nezměřil ale prostě nastrelím na 50 m a na 150 to jde nahoru. Je to fajn věc, ale vše má svoje pro a proti. Teď sedá. Na kolo a s. Elovkou odjedu revír pokud potkám škodnou leisr super věc, není to úplně dle etiky, taky bych raději lovil s posedí , ale jde o útlum predace, proto jsem pořídil minule termo a teď vidím rozdíly. Uvidím jak to vše bude, ale hračka za 19000,- Kč plní svůj účel.
Když jsem měl termo projel jsem flintou okolí a hned jsem viděl, tady je zapřah na ruce jelikož nočákem se musí hledat, jenže mě se líbí ten obraz a ne bílá silueta, co jsem ale podcenil, že jsem nevydržel a nakoupil s leisrovým zaměřovačem dá se to nějak řešit?????
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: PARD NV008

Příspěvek od palkopal »

osu nemusíš hledat, vypočítáš z jiných změřených rozměrů, do školy jsi snad chodil. Podle vzdálenosti os se dá zjistit, jak to lítá - nastřelit na 50 m může znamenat, že je to nastřeleno na 120, stejně tak na 150, 200 či 300 m. čím větší vzdálenost os, tím větší převýšení.
KodlajZ
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 07.8.2019, 17:38

Re: PARD NV008

Příspěvek od KodlajZ »

Tak se tu podělím o svou zkušenost se ,, svým " PARDEM 008 +. Včera mi došel domů, tak jsem ho hned běžel vyzkoušet, na první pohled supr věcička, lehká, celkem dobře to kouká za ty prachy celkem dobrý. No k věci. Upevním na weaver lištu na flintě pomocí dodané montáže, první výstřel do terče, následuje seřízení kříže. Druhý kontrolní výstřel, skoro tam jsem tak dolaďuji kříž a ukládám hodnoty. Třetí výstřel pro ověření. Přístroj zhasnul .... Zkouším zapnout přístroj naběhne avšak moje nastřelené hodnoty jsou fuč. Překontroluji si dotažení všech šroubů jak na montáži tak na baterii, vše v pořádku a zkouším přístroj nastřelit znova. Při druhé ráně stejný problém .... I přes veškerou naštvanost a znepokojení zkouším přestřelit i po třetí opět se PARD při výstřelu vypnul. Takže nakonec jsem vystřílel cca 12 ran z toho mi přístroj třikrát vypnul a vymazaly se data. Takže se vší naštvaností dnes PARDA odesílám na reklamaci, s tím že mi bylo napsáno, že mi ho vymění za nový kus. Jsem tedy zvědav jak dopadnu. Kdyby měl někdo podobný problém budu rád když se tu podělí o tom jak ho vyřešil. Podotýkám ráži zbraně - 308W Díky
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

Tak to na..e, zeptám se a máš en s tím leisrovým dálkoměrem???
Lisiak74
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13.9.2012, 17:13

Re: PARD NV008

Příspěvek od Lisiak74 »

KodlajZ píše: pát 27.9.2019, 8:03 Tak se tu podělím o svou zkušenost se ,, svým " PARDEM 008 +. Včera mi došel domů, tak jsem ho hned běžel vyzkoušet, na první pohled supr věcička, lehká, celkem dobře to kouká za ty prachy celkem dobrý. No k věci. Upevním na weaver lištu na flintě pomocí dodané montáže, první výstřel do terče, následuje seřízení kříže. Druhý kontrolní výstřel, skoro tam jsem tak dolaďuji kříž a ukládám hodnoty. Třetí výstřel pro ověření. Přístroj zhasnul .... Zkouším zapnout přístroj naběhne avšak moje nastřelené hodnoty jsou fuč. Překontroluji si dotažení všech šroubů jak na montáži tak na baterii, vše v pořádku a zkouším přístroj nastřelit znova. Při druhé ráně stejný problém .... I přes veškerou naštvanost a znepokojení zkouším přestřelit i po třetí opět se PARD při výstřelu vypnul. Takže nakonec jsem vystřílel cca 12 ran z toho mi přístroj třikrát vypnul a vymazaly se data. Takže se vší naštvaností dnes PARDA odesílám na reklamaci, s tím že mi bylo napsáno, že mi ho vymění za nový kus. Jsem tedy zvědav jak dopadnu. Kdyby měl někdo podobný problém budu rád když se tu podělí o tom jak ho vyřešil. Podotýkám ráži zbraně - 308W Díky
Ivan Kováčik reaguje 27.9.2019 14:28
Riešilo sa to na konkurenčnom fóre.Celý problém bol v tom že počas výstrelu vplyvom spätného rázu pružina ktorá pritláča batériu stratila na malý moment kontakt s baterkou.všetko sa vyriešilo natiahnutím /predpruením/pružiny.Treba vyskúšať.S pozdravom
KodlajZ
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 07.8.2019, 17:38

Re: PARD NV008

Příspěvek od KodlajZ »

Patrik D píše: sob 28.9.2019, 9:34 Tak to na..e, zeptám se a máš en s tím leisrovým dálkoměrem???
Ne verzi + s laserovym ukazovatkem a silnejši baterii. Dnes du testovat znova. Natahnul sem tu pruzinu
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od savazka »

KodlajZ: Toto bohužel není ani tak o značce Pard, jako temná stránka všech NV na trhu. Pard, Yukon, Pulsar, je to fuk, na všechny už jsem slyšel drtivou kritiku. Sám můžu potvrdit, že Pulsar, který jsem tehdy kupoval ta 47000Kč byl na reklamaci dvakrát přesně s tímto vypínáním po raně, přičemž byl vadný manuální spínač a nakonec přístroj vůbec nešel ani zapnout. A slavný dálkoměr odešel po půl roce. Abych to znovu reklamoval kvůli dálkoměru a znovu to posílal na Belarus, znovu byl tři týdny pryč a já to pak znovu nastřeloval, to už jsem se na to vysxxl a raděj lovím bez funkčního dálkoměru. Zkrátka platí, že jsou to nechutně předražené, pochybně konstruované mašinky a za 20 let nikdo nebude věřit, že jsme s tím mohli chodit ven. Asi jako se teď přes 3-12x56 s červeným bodem šklebím na starý Zeiss 4x32 :D Ten ale aspoň držel nastřelení. xxxxxxxxxxxxxx Jinak právě jsem zakoupil a nastřelil Pard nv008+ na malorážce. Co se kvality obrazu týče, veškeré starší NV strčí do kapsy. Můj čtyři roky starý Pulsar n870 kouká lépe než vloni koupený Yukon....a tento Pard kouká podstatně lépe než můj Pulsar.
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: PARD NV008

Příspěvek od Waswaq »

Mám k přístroji jenom jednu baterku. Trochu se obávám, že pokud ji vyndám a dám do nabíječky, vymaže se mi nastavení nastřelení a pod. Musím mít záložní baterii, nebo přístroj uchová nastavené údaje???? Než to sám vyzkouším, raději se zeptám.... 😀 Dík za odpověď
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

To ti neporadím bo mám dost baterií. Ale když tak si opiš osy a kdyby se to smazalo tak je znovu nastav.
Odpovědět