PARD NV008

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

Když jsem měl první bez dálkoměru tak byla v balení krytka ještě jedna a to ta větší
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

špunty bývaj dle prodejce, jeden dává dva malý velký , někdo jenom velký nebo jen malý :lol:

jinak žádné verze 008+ nebo ++ a ještě +++ neexistují, to si vymysleli naši prodejci :roll:
Heimdall
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 12.3.2020, 13:22

Re: PARD NV008

Příspěvek od Heimdall »

Presne tak, existuje len PARD NV 008 všetko ostatné s jedným či x plusmi je len výmysel predajcu.
Vysvetlenie: https://www.nv-optics.cz/nocni-videni-n ... pard_nv008

S množícími se dotazy, zda máme skladem přístroj PARD označený NV008+,NV008 A++,NV008 HD odpovídáme následovně :
Prodáváme pouze originální přístroje Pard NV008 od výrobce Shenzhen Pard Technology Co.,Ltd.
Výrobce žádné jiné označení než "PARD NV008" nezná a nepoužívá, což lze ověřit na jeho stránkách: http://www.pard-tech.com/Products/Night-vison-scope/
Z výše uvedeného vyplývá, že se jedná o zavádějicí označení prodejců (klamání spotřebitele) nebo o neoriginální kopie.
Jaro
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 07.4.2020, 21:17

Re: PARD NV008

Příspěvek od Jaro »

Dobrý den všem.

vlastním Pard 008. Dnes jsem ho nastřeloval na kulovnici CZ 557, 308w.
Na 50 m super soustřel. Všechno OK.
Pak jsem dal terč na 100 m a rozptyl jsem měl na průměr kruhu cca. 100 mm.
Stejnou flintou na 100 m s klasickou optikou udělám soustřel 3 ran, že se překryjí.
Ve fóru jsem se dočetl o podobném problému u některých z vás.
Co jste s tím udělali?
Myslím, že na černou to je OK, ale jsem zvyklí, že flinta chodí opravdu na flek.
Když pak tady čtu, liška na 150, nebo 190 m, tak si to nedovedu představit.
Prosím poraďte co je špatně.
Předem vám moc děkuji
Jaro
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

No tak to jsem zvědavej Jaro co ti napíšou, jelikož já si nemyslím, že uplně blbě střílím a mám podobný problém. Mě jdou rány 5,6Rmag na 50m do kolečka a čím dál to dávám tím mě to jde nahoru. Ještě jsem byl u toho jak kamarád nastřeloval svou sedmičku, dla to na 50 dobrý dla na 100dobrý proč mě to lítá jak to lítá nevím, mám nápad který musím co nejdřív zrealizovat, vemu svojeho parda na novou 223 a jestli to bude rozhazovat je problém v tom krámu, uvidíme.
Napište mi tady kdo mi řekne že moje hlaven je vyšlehaná??? Díky
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: PARD NV008

Příspěvek od dalas »

Jaro, zkusil jsi se vrátit po těch neúspěšnejch 100m znovu na 50? Pokud ne, zkus to, zda problém zmizí, nebo bude přetrvávat i na 50m. Pokud bude přetrvávat, tak to ten bazmek, nebo montáž nevydržely.
Patriku, to, že Ti jdou zásahy s rostoucí vzdáleností více nahoru mě připadá normální. Je to prostě balistická křivka. Ta je samozřejmě při horizontálním výstřelu konstantní, ale vzhledem k záměrné bude záležet na vzdálenosti nastřelení, kde ti zásah bude lézt nad záměrnou akde pod ní. Nebo jsem to blbě pochopil?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: PARD NV008

Příspěvek od Standa T »

Jj, dalas má pravdu,
a ta montáž, stejně jako některé montáže na kulobroky, ve mě zrovna důvěru nebudí :?
A potvrdil mi to kamarád- 2x měl flintu u puškaře a bylo to hnuté na šroubech.
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Jaro
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 07.4.2020, 21:17

Re: PARD NV008

Příspěvek od Jaro »

Zdar a sílu,

Zpátky na 50 m jsem to nezkoušel.
Co mě napadá je, že nemám kříž uprostřed obrazovky.
Pokud by opická soustava neměla stejnou kvalitu po celém zorném poli, pak by mohlo v krajích docházet ke zkreslení.
Před tím jsem ho měl na CZ 527 7,62x39 a bylo to na 100 m v rozptylu 6 cm.
Je pravda, že tam jsem měl štěstí a kříž byl uprostřed obrazovky.
Nemůže hrát roli pozice kříže vs. kvalita zobrazovaného pole? Tedy střed OK, kraje již zkreslené?

Jinak hned jak to půjde vyzkouším to opět na 50 m a uvidím.
Z jiné strany, nemáte někdo zkušenost s montáží co by měla stranovou korekci? Pokud by to bylo zorným polem, pak bych jsem to mohl dohnat stranovou korekcí na montáži.

Předem díky za reakci na teorii.

Všem krásný den
Jaro
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: PARD NV008

Příspěvek od dalas »

Při nějakém zkreslení by nemusel sedět posun zásahu s počtem kliků, to snad, ale zkreslení optiky nemá vliv na rozptyl. To spíše uvolněná čočka, uvolněný snímač, nebo uvolněná montáž.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: PARD NV008

Příspěvek od Jirik.fx »

Se stranovou i výškovou korekcí mám montáž Dentler Vario.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: PARD NV008

Příspěvek od Michal_123 »

Mám takový pocit, že jenom velikost "tečky" kterou míříš je na 100m možná těch 10cm... Tak o co jde?
Rozptyl u nočáku se těžko měří právě kvůli tomu. A to, že normální puškohled je na přesnost lepší je snad jasné.
Alespoň co se týká těchto low-end nočáků. Drahý nočák jsem nikdy neměl. Parda ano a šel z flinty.
Ta montáž je strašná a puškohled má stabilizovaný obraz.
Podstatná část problému může být způsobená právě tou stabilizací.
Jak píšu o pár stránek zpátky. Mířil jsem s Pardem 008 z ruky a byl jsem mile překvapen, jak pušku udržím, zaměřovací kříž seděl jak přibitý tam, co jsem chtěl.
Tak jsem vzal druhou pušku s jiným puškohledem, zamířil, viděl jak kříž lítá a pochopil rozdíl mezi snem a skutečností.
Ten Pard lže jak když stiskne, inspektore Trachto. Ukazuje, co chceš vidět, nikoliv to, kam puška fakt míří.
Obě pušky se třásly samozřejmě stejně.
Akorát ta stabilizace obrazu funguje jako zeštíhlující zrcadla v obchodech s oděvy.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

No tak takhle, napadlo mě, od kámoše kluk má novou 223 a uvidím, pokud to bude rozhazovat je problém optika a pokud to bude plivat kule dobře je problém v mém kulobroku, jak poznám vyšlehanou hlaveň ???? Popíšu poslední nastřelování. Střílím normálně z posedu, kde jsou police a mám tam kabát, prostě se to nehne a na 80m dobrý, dám na 125 letí to 10cm nahoru, dám druhou ranu a v krabici to není, nechápu, dám na 80m a zásahy jsou 3cm vedle sebe.Napadlo mě že ám si terče 50,100,150m a vyzkouším obě flinty pokud to bude podobně plivat je vše jasný.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od savazka »

Jaro: Jo, s těma liškama, to jsem byl já. Březen samozřejmě dával už jen minimum příležitostí k lovu, takže jsem se dostal jen ke čtyřem ranám na lišáky. Z toho první +-220m, druhá rana 170m, třetí lišák v ohni na rovných 100m. Vzhledem k tomu, jak malý cíl liška je, nelze asi mluvit o náhodném zásahu. Jediná výjimka byla právě poslední, čtvrtá rána na mrzkých 70m, kdy jsem lišáka naostro asi o 3cm minul. Zpomalený záběr mi přesně potvrdil, co jsem věděl ihned po výstřelu, při mačkání spouště se mi noha trojnožky najednou probořila do krtince a jinak jistá rána byla v troskách, stržená o pár cm doleva, kam to při špatné ráně strhnu vždycky. Co tu tak čtu, problémy s udržením nástřelu není nějaká vizitka Pardu. Dělá to Yukon, dělá to Pulsar, dělá to asi snad každé NV. Co už nikdo nenapíše, že když to konečně nastřelil, problém byl třeba v povolené montáži, nikoli v samotném NV. Jen to chce myslet na hlavní věc - 99% lidí vám nedojde vychvalovat novou hračku, jak úžasně to střílí, ale především se ozve to nešťastné 1%, které si koupilo páteční kus a rozmázne ten nespolehlivej šmejd na myslivost-lovectví, loveckeforum, myslivost, a na FB na Myslivost, Myslivci sobě a Termovize, noční vidění. Pak se zdá, že trh je zaplavený šmejdama, se kterýma netrefíte stodolu a nemá cenu to kupovat:)
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Jaro
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 07.4.2020, 21:17

Re: PARD NV008

Příspěvek od Jaro »

Ahoj Díky všem za reakce.

Vypadá to tak že Pard 008 na 100 m dobrý na prase na komoru ale budu se žehnat před každou ránou. Na 50 m si budu jistější.
Musím vyzkoušet.
Bohužel zatím mám jen jeden zásah cca. 90 liška a můžu děkovat všem svatým.

Příště vyzkouším na střelnici zoom 13 abych otestoval jestli bude zásah s lepším s lepším soustřelem.
Hold musím si zvyknout na to že to není jako denní puškohled.
Chlapi všem lovu, lesu a ještě jednou díky.
Jaro
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: PARD NV008

Příspěvek od kikin »

savažka-nedělá to každé NV.Ty počty šmejdů jsou specialitou levných přístrojů co jsi citoval.Myslivec Milda by řekl,,levné je pro chudé,aby byli chudší".Je národní specialitou koupit nejlevnější a očekávat výkon a nesmrtelnost.Výrobce ti vyrobí jen to,co jsou zákazníci ochotní zaplatit.Proto se vyrábí nejvíce ve spektru laciných.A to není dobráctvím a sociálním myšlením,ale ty prachy z tebe dostanou.A aby vydělali,tak to uvaří ze sajrajtu.
Analogii najdeš v párcích z Agrofertu v akci za 70kč.Separátová ňamka a prodá se.To pořádný maso,auto,nebo NV prostě stojí víc.Můžeš klidně nesouhlasit,Já vím,co a kolik se od jednoho z těch dovozců vrací a přitom to tu má velkou přízeň a mnoho kladných příspěvků,protože to je levný,proto to trh akceptuje.Běžný uživatel koupí za dvacet ,ale pořádný stojí 150.
Odpovědět