PARD NV008

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od savazka »

Já už zas několikrát psal, že můj Pulsar Lrf n870, který tehdy stál tři výplaty obyčejného pracujícího, byl 3x na reklamaci. Totálně nefunkční zapínání, totálně nefunkční dálkoměr. Zapínání napodruhé opravili, dálkoměr vydržel stejně rok a půl a zdechnul. Za tehdejších téměř 50 tisíc solidní poruchovost. Na nový N455 slyším obdobné reference. Čili ne, "kvalitní" značka to nevytrhne. Pokud tedy pod slovem kvalita není schovaná nv mašinka za 100 000. Pak už se nebavíme o výbavě pro myslivce, ale pro pracháče, protože průměrný otec od rodiny s hypotékou na krku si něco tak kurevsky drahého prostě nemůže zodpovědně pořídit. A takových je nás tu asi spousta. Bez urážky. Ps.: Včera další lišák na 145m v ohni, plecko-krk. Asi mám "pondělní kus"😁
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

Já si taky nemůžu stěžovat.
Pardála už mám přes rok.
A zatím 58 lišek z toho 6ks 200m plus.
Průměr kolem 160m.
Z toto minutých 7 ks mojí vinou.
K tomu 28 strak a 9 šedivek ca od 40 do 80 m.
Jako mít tady prasata tak si pořídím lepší mašinu
Popřípadě termo ale kvůli liškám v tom nevidím důvod.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: PARD NV008

Příspěvek od kikin »

savažka-tak to tě to stálo ještě málo,kdybys probíral vývoj od začátku za svý,ani bys tu hypotéku nebral :D Každý výrobek je směrovaný na určitou skupinu zákazníků,co jsou schopni jej zaplatit.Máš Renaulty a Bentleye a pak něco mezi.Samozřejmě to svoji práci odvede,jde o to s jakým komfortem a poruchovostí a opakovatelností po x letech.Jde o servis,jeho rychlost a kvalitu,délku servisní podpory,Jak často budeš přehrávat soft,protože to dají na trh nedodělané.Nebudou to opravovat do zblbnutí,protože to stálo dlouhý prachy,potřebují inovovat.Tak to nechají odejít do křemíkového nebe.V určitý moment(když ti po záruce odejde něco na základní desce a oni mění celou desku) to hodíš pod zadní kola Tatry.V těchto kategoriích znalci elektroniky hovoří o životnosti 5-7let,kolikrát podpořeno nějakým kurvítkem.Inovace a výroba nového žene ekonomiku,né to,že to po tobě někdo zdědí.Stačí jeden poddimenzovaný kondezátor...Vlastně digitály jsou jen slepou uličkou vývoje,živené cenou,co jsou schopni kupující dát.Po těch Burešovo párcích taky nedostaneš sračku hned.
Stálo by zato zavést nové vlákno,jakési wiki,kde by se překládaly lži výrobců a obchodníků do češtiny.Protože ne každý je našlapaný informacemi jako Pufr s Dalasem.Téma jako,,neviditelný přísvit",výhodná cena malého skla",,nejlacinější přístroj",,ZOOM elektronický xxxx.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: PARD NV008

Příspěvek od Michal_123 »

No, zase bych to s těmi "levnými" nočáky tak špatně neviděl.
Beru to tak, že nočák je jak mobil. Může vydržet dva roky, nebo pět. Drahý, nebo levný.
Měl jsem Yukon Photon XT asi dva roky, nyní mám Yukon Photon RT.
S tím XT byl trochu problém, vypínaly se baterky, bylo to kvůli tomu jednou na reklamaci a pak už bez problémů.
RT funguje druhý rok, jsem spokojen. I když je to velká mašina. Pořídil jsem je kromě jiného i proto, že v něm mám stejný akupack, jako v pozorovací termovizi. RT už se nevyrábí.

Obecně se mi líbí, když je možnost osadit nočák vlastními kroužky, dá se tím v případě potřeby hodně upravit souosost pušky a puškohledu. Ovšem ta integrovaná montáž je dnes trend, se kterým asi nikdo nehne.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: PARD NV008

Příspěvek od kikin »

Michal-ano souhlas,jako mobil, možná trochu míň,protože ten nedostává ty géčka.
Jen využívat záruku,důkladně porozumět datům a nenechat se ukecat .Pak sem dejte výsledky.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od savazka »

Kikin: S omezenou životností se samo počítá, stejně jako s tím, že technologie postupují vítězně vpřed. Z vlastní zkušenosti vidím ten propastný rozdíl mezi pět let starým Pulsarem a novým Pardem. Třetinové rozměry, třetinová cena, dvojnásobná kvalita obrazu. Pokud vydrží pět let, fajn, pak bude zas něco pokročilejšího. Ostatně, za pár let bude beztak k dostání mašinka, která bude kombinovat NV, termo, běžnou optiku, změří vzdálenost, vítr, bude mít detekci pohybu v obraze a ještě ukáže, kam mířit dle balistické křivky (beztak už něco takového scifovitého na trhu je, počítám tak za lidových 450 000 :) Já si počkám, až dnešní mašinky v ceně 130 000 trošku zestárnou a pořídím je o pár let později tak za 25. Asi nebudu jediný, kdo má toho Parda na škodnou a jednou za čas nějaké to sele do 200m. A na tuhle práci té mašince celkem nemám co vytknout. :wink:
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: PARD NV008

Příspěvek od kikin »

savažka-ale jo,pokud to máš takto.Čas ukáže plusy a mínusy toho spotřebáku,až to pár lidí prožene servisem.
Hele,nejlepší je počkat dostatečně dlouho,protože vlastně když to jde na trh,už je ve vývoji lepší.Ale nečekat moc,protože se pak třeba netrefíš už do hajzl mísy. :D
Ať ti to slouží.
Kalach
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: ned 25.5.2008, 16:02

Re: PARD NV008

Příspěvek od Kalach »

Zdravím Vás.

Môžete mi poradiť čo znamená ten údaj na display Parda (0,0m). Pátram po tom pre to, že sa mi divne zasekol Pard (zamrzol). Pri obyčajnom obtiahnutí záveru na guľovnici mi zostal na display vľavo hore malinký okraničený obraz ako PIP na normálnom TV ale nebolo na obrázku nič konkrétne a po ostatnej časti obrazu boli vodorovné čiary ako kedysi keď sa na televízore rozsypala riadková synchronizácia. Celá snímka bola stabilná zamrznutá a nedala sa zrušiť ani vypnutím a zapnutím zariadenia. Menu išlo nahodiť normálne, ale ani po návrate do východzieho nastavenia sa nič nezmenilo. Vyrazilo mi to pár kropajov na čelo. Vytiahol som aj kartu a nič. potom som vytiahol von batériu a dal ju naspäť a po niekoľkých štartoch to prestalo. Musím predoslať že pred týmto kolapsom som mal zapnutý aj gyroscop, ktorý bol zapnutý od výrobcu a pred návratom do normálneho stavu som ho vypol a tak to mám doteraz.
Pri tom nabiehaní mi pár krát na zámernej osnove pribudol údaj aký som spozoroval pri jednom videu a preto posielam aj ten obrázok z tohoto videa ako vzor. Čo sa mi vlastne prihodilo? Poradíte. Je to Pard NV008 P 2020. ver. firmw. V2.00.
Kalach
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: ned 25.5.2008, 16:02

Re: PARD NV008

Příspěvek od Kalach »

Neviem pre jakého Boha mi nejde nahrať súbor. Čo robím zle?
Takže inak. V čase 8:02 na tomto videjku:

https://www.youtube.com/watch?v=y70Iejs ... e=youtu.be
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

To co popisuješ tak se to zapl dálkoměr. Pokud ho nemáš tak máš jen ikony bez údajů. Tzn 00.
Zapíná se stiskem tlačítka pro obrazový záznam. Krátce zapnutí dálkoměru dlouze video záznam.
Kalach
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: ned 25.5.2008, 16:02

Re: PARD NV008

Příspěvek od Kalach »

Díky Georg H.
A čo mohlo spôsobiť to zamrznutie ? Možno prudké pohyby pri zapnutom gyroscope?
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

To nevím. Mám starší verzi.
Uvidíš časem zda se to bude opakovat.
Pokud jo tak si opiš osy a zkus tovární nastavení.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od savazka »

Dobré dopoledne. Často jsem na různých fórech četl radu snížit expozici na -1/3, aby obraz tolik nezářil. Dříve jsem to nepoužíval, teď jsem s tím chodil tři dny ven a vlastně jsem i zapomněl, že jsem to kdy takto nastavil. A najednou jsem zjistil, že na lišky na 120m mířím, mířím, ale domířiti se jaksi nemohu, protože kvalita obrazu to prostě neumožňovala. Šachoval jsem s kuželem přísvitu, přepínal od jedničky do trojky IR, ostřil a zase rozostřoval obraz, všechno marno. Pak mi teprve docvakla ta snížená expozice :roll: Čili pokud s tím chodíte na škodnou, nechte expozici na normálu. Na prasata je to asi jedno, ale na lišky je to rozdíl obrovský.
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
matúš
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16.7.2020, 17:43

Re: PARD NV008

Příspěvek od matúš »

Chlapci prosím vás kto máte software pre Pard-008P, chcel som sa pripojit k telefonu a premazal som si soft, a teraz je moja mašina mŕtva
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: PARD NV008

Příspěvek od kosstik »

Zdravím, dneska jsem poprvé nastřeloval parda nv 008 a po každé raně se mi vypnul. Nesetkal se stim někdo z vás? Vždycky jsem ho znova zapnul ale při lovu si to neumím představit.
Odpovědět