PARD NV008

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: PARD NV008

Příspěvek od Nighthunter »

Kaiser: Počítám, že příští volba pro nákup nočního zařízení nebude pard?
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: PARD NV008

Příspěvek od kabát »

Já jsem tak šťastný, že ho nemám :-)
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: PARD NV008

Příspěvek od gonias »

Jsou to všechno jen překupníci. Založit sro, v Číně děcka na výrobky nabrandují značku jakou si vymyslíš a už to frčí.
Je jim jedno, co prodávají, důležité jsou čísla. O kvalitu nejde, výrobky nereprezentují jejich firmu, protože oni nic nevyrábí!
Podle jména jaké výrobky udělají, se za pár let zase přebranduje nebo ne.
Podpora žádná, servis jen nutný v rámci záruky, potom už se nevyplatí. Jednou prodal, utržil a tím to hasne.
Tímto myslím výhradní dovozce. Koncový prodejce má ale taky na výběr co za šmejda chce prodávat.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: PARD NV008

Příspěvek od Posmiros »

Tak ja jsem zacal premyslet ze vymenim svuj stary spolehlivy Photon za novy doted celkem chvaleny Pard NV008 a docela mi delate caru pres rozpocet :roll: :shock: :D
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Kaiser
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 11.6.2010, 15:24

Re: PARD NV008

Příspěvek od Kaiser »

To kikin: Hledal jsem něco váhově a rozměrově přijatelného. Nechci na pušce nosit 2 kila. Další volbou, kde jsem hledal byl Yukon N455 a výš. Ale pard vyhrál svými kritérii. Bohužel ano, i cenou.

To Nighthunter: . . . asi ne . . . :D

To kabát: Já jsem tak nešťasnej, že ho mám :?

To gonias: . . . má pravdu, předseda . . . Bohužel, je to jak píšeš.

To Posmiros: Já už čáru přes rozpočet mám. Proto sem to sem napsal, ať se nespálí další.

Těch špatných zkušeností přibývá s počtem prodaných kusů. Je možné, že se něco zlepší a NV bude patřit mezi ty normálně fungující. To sem ale asi velký optimista, co? To je spíš přání, než realita.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: PARD NV008

Příspěvek od Posmiros »

Mam dva kamarady a zatim na Pard nenadavaji, ale rekl bych co jsem kde cetl, ze zlobi asi spise ta novejsi verze 2020??
Zatim pockam na dalsi zkusenosti, nez dat 20 tisic za neco co vydrzi fungovat sotva 2 roky zaruky...
Nejhorsi je, ze nez se zjisti v praxi jestli to neco vydrzi, tak uz je na svete novejsi verze :mrgreen: v tom aby se nekdo vyznal :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: PARD NV008

Příspěvek od Marpie »

Já mám starší verzi a jsem za to teda jak to čtu rád. 500m mi to sice neměří ale stejně bych dál než mi to měří nestřílel. Kamarádovi jsem sehnal verzi 2020 za dobrou cenu, tak jak se tady objevily informace o problémech tak jsem u něj zjišťoval jak na tom je a jestli mi ho neomlátí o hlavu, ale klepu funguje mu zatím bez problémů zrovna předevčírem poslal fotku ulovené lišky na sněhu takže i pod 10° mu zatím funguje. Záruční list ale vím že nebyl z Therm Visie ale z Kozapu a v případě poruchy se měl poslat do Kozapu. Tak že by z jiného zdroje byla lepší kvalita? To samozřejmě z jednoho kusu nelze usuzovat.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: PARD NV008

Příspěvek od Posmiros »

Jak to tak na netu byva, tak ten komu to nefunguje se vetsinou ozve, ted jde o to, jak velka mnozina je tech kterym to bez problemu funguje a nikam to nepisou:)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: PARD NV008

Příspěvek od Jiskra »

Ano,ano,ano. Tak já se tedy přiznám. Mě Pard 008 funguje k plné spokojenosti. Za první digitál Pulsar jsem dal cca 40t.Pravda cca 7-8 let zpět. Parda jsem si koupil za nákupku,čili za babku . Je asi tak o 8 světelných let někde jinde,než ten starý Pulsar.
Pokud mi Pard bude za ty prachy sloužit 2-3 roky,budu opravdu spokojený. Nehodlám dávat 100 litrů za ,,pofiderní terma co třeba ani nedrží nástřel". Ty prachy mám,ale nedám. Zase tak moc lov nežeru,To radší ty prachy vrazím do motorky :D ,nebo něčeho jiného pro radost. Pokud by se Pard pokazil v záruce,věřím,že vyreklamuju. Po záruce mi je to upřímně jedno. Za ty prachy to fakt neřeším. A za dva roky bude technika zase jinde. Předpokládám, že se jich už prodal vagón a drtivá většina uživatelů je spokojená. Já tedy určitě.
Kamarád má termo za 80t. a vždycky říká,podívej se mi Pardem ,jestli je to ,to co myslím. :lol:

A pamatujte přátelé ,, Jen na čínském Pardu máte jistotu,že všechny součástky jsou originál"! :lol: :lol:
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

Jiskra moje slova, měl jsem ATN termo a jsem rád za parda a to i přes dvě reklamace, jen je škoda, že to 6,5x zvětšení je tak jak je, kdyby to bylo jak variábl od 3po 12tku bylo by to super, nevím proč věc za 20tis nemá krytku jak u pulsaru, jinak dobrý.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: PARD NV008

Příspěvek od pufr »

Nastřeloval jsem zatím dva Pardy a z toho jeden zlobil, ale z průběhu reklamace bych řekl, že je - stejně tak i u jiných podobných optoelektronik - dobré trochu se zamyslet už v okamžiku, kdy zjistím, že přístroj nefunguje, jak má. A to zamyšlení věnovat zprávě k reklamaci, kterou budu muset sepsat.

Značná část lidí, když zjistí, že "to asi nějak trochu zlobí", tak se stejně nechce vzdát představy, že večer půjde s novým Pardem lovit (třeba "nablíž" :) ). A tak postupuje mírně chaoticky: "Co kdybysme zkusili ještě takhle to nastavovat jinak, nějak to poštelovat montáží ..." atd.

Mluvím z vlastní zkušenosti, kdy jsem takhle zbytečně přišel o sobotní dopoledne. Ne, že bych postupoval chaoticky na střelnici, ale nechal jsem na kamarádovi reklamaci přístroje, který si evidentně střílel, kam zrovna chtěl (list A3 na prvotních 30m byl skoro malý, můj odhad byl "uvolněný / špatně upevněný snímací čip). Říkal jsem si - je to jeho přístroj, on je kupující a tedy partner pro reklamaci. A kamarád nerad píše, tak prodejci volal a během hovoru vyprávěl, co jeho při nastřelování všechno napadlo a co z toho jsme vyzkoušeli a co ne ... Obrázky terče ale poslal a vzdálenost střelby 30 m uvedl rovněž. Prodejce mu přes evidentně "nemožný / nevysvětlitelný" pohyb zásahů na terči na to řekl, že jsme zřejmě špatně ukládali opravy / změny souřadnic záměrné značky, ale že mu do přístroje pro jistotu nahraje nový Firmware a posílá ho zpět, ať si dobře prostudujeme návod ...

No následná střelba již byla "komedie" o něco kratší než ta úvodní. Kamarádovi jsem sepsal reklamaci s popisem střelby, uvedením souřadnic značky, které odpovídaly očíslovaným dírám na přiloženém obrázku terče. Nový / vyměněný Pard, který přišel do týdne, šlapal a šlape jako hodinky. Nastřelení bylo jako "lusknutí" prstem :)

Prostě reklamace není ani pro jednu stranu nic extra příjemného (znám jen pár lidí, pro které je projednání kvality dodávky, dohoda o dopracování a nevyhnutně i dohoda o ceně / slevě okamžikem, který si umí užít líp než cokoli jiného :) ) Chce to proto umět včas přijmout skutečnost, že nepůjdu s novým miláčkem lovit už v pátek večer, ale že nepůjdu lovit ani v sobotu ani v neděli a že musím začít postupovat jasně, racionálně, vše si zapisovat a dokumentovat, abych měl šanci jít lovit třeba za čtrnáct dnů nebo tři týdny. Uvedené není / nemá být pomluva Pardu - platí to samozřejmě i pro jiné přístroje, montáže, střelivo ... :?

Jinak - přečíst návod je samozřejmě základ :!:
Pufr
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: PARD NV008

Příspěvek od Jiskra »

Pokazit se může vše a já mám Parda který funguje . Musím zaklepat. Mám uloženo pět nástřelů pro čtyři pušky. U 6,5 mám dva. Na střely ELD-X a na FOX. Střílím tím nejdál na 300 m do papíru a fakt to trefuje bezva.Jinak samozřejmě s tím v noci lovím. Zrovna včeru bylo cca -2 a nic se nedělo. Pard jel úplně normálně. Takže jsem spokojený jak jsem psal, ale věřím,že se najdou přístroje , které můžou být mrd.y . Každý si musí uvážit sám,kolik do čeho je ochoten investovat,s jakým rizikem, ztrátou atd. Kdybych chtěl termo , vezmu Eagle. Ale kvůli pár uloveným kusům za rok mi připadá 200t. jako hloupá investice. Jiní to mají jinak. Takže dle chuti každého soudruha,že.Aby bylo jasno,já NELOBUJI za Parda. Jen jsem se ozval jako spokojený majitel,když se o tom mluvilo.
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: PARD NV008

Příspěvek od Nighthunter »

Pufr. Věřím, že spoustě
uživatelům Pard funguje,nicméně je velký počet uživatelů, kterým bohužel přístroj nefunguje.Právě proto bych si Parda nekoupil. Přirovnal bych to k Meoptě (zaměřovače)
Jedna skupina bude Meoptu vychvalovat,druhá ji bude zatracovat! Z vlastní zkušenosti zastávám názor, radši kvalitnější, byť dražší, než-li levný se spolehlivostí 50/50
Nakonec člověk zjistí, že ta druhá varianta se může někdy hodně prodražit, nemluvě o času stráveném na střelnici,vyřizování reklamace, nemožnost lovu atd.
Taky jsem si tím prošel.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: PARD NV008

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Je otázka, za výrobce Pardu nepostila nemoc z vítězství, úspěchu? Poznal, že se to prodávalo dobře, takže trh to chce, tak přidal. V tom přidání může být háček. Noví nezpracovaní zaměstnanci, jiné - třeba jen hůře převzaté součástky, snížení výstupní kontroly. Na druhou stranu jsem tak trochu staromilci. Pořád žijeme v tom, že se flinta dává z otce na syna nebo z dědy na vnuka. Prostě puška musí být přesná a bezpečná a z toho nám tak nějak vychází, že tím pádem musí byt kvalitní a dlouhověká. Pak to tak nějak přeneseme i na to příslušenství. Přitom je to jen spotřební elektronika. nejsem ekonom, ale jaká je cena, když to vypadne z fabriky? Než se na to nabalí rabaty obchodníku, náklady na přepravu atd. 200Euro? Jiskra má pravdu. Dva roky max. , sundat ho z flinty a jít pro nový! Když nový pojede, tak ten starý někomu nechat na vzduchovku, případně potěšit ekodvůr. Sběratelskou hodnotu to nemá.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od savazka »

Jak píší kolegové výše. Živě si vzpomínám na dobu, kdy se dávaly naprosto nechutné částky za počítače. Jeden rok jste koupili za šílené peníze věc s výkonem 330mhz, ale za dva roky se za stejné peníze dal koupit 512mhz a o chvíli později něco s výkonem přes giga. Noční vidění a terma jsou dnes přesně ve stejném vývojovém boomu. Přeloženo do češtiny, novou supervýkonnou novinku nemělo moc smysl kupovat, protože za rok a něco bude na trhu věc za stejný peníz a s dvojnásobným výkonem. U nočního vidění platí to samé. Rád jsem sestoupil od Pulsaru za 49 000 (Au, dodnes to bolí) na Parda za 20 000 (a započítejte si ještě k tomu za těch pět let inflaci) a ničeho nelituju. V roce 2025 bude mít noční vidění neuvěřitelný obraz, velikost nokie 3310 a půjde sehnat za pár kaček. Tak proč si dnes ruinovat rozpočet. Stále dokola tu bude stejný konflikt - jedna skupina těch 20 litrů na parda doslova naškudlí, druhá ani nezjistí, že jim taková almužna chybí na účtu. Tyto dvě skupiny se logicky NEMOHOU názorově domluvit.
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Odpovědět