ATN BINOX 4K 4-16X

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od jiri »

ATN bude příští týden představovat nové výrobky.
Zatím mají na webu nový dalekohled konečně s klasickým dálkoměrem. Jinak to bude podobné jak puškohled 4K.
https://www.atncorp.com/day-night-binoc ... x-4k-4-16x

Cena 899 dolarů, u nás předpokládám bohužel mnohem více.
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od Hoki »

jiri píše: ned 20.1.2019, 17:52 ATN bude příští týden představovat nové výrobky.
Zatím mají na webu nový dalekohled konečně s klasickým dálkoměrem. Jinak to bude podobné jak puškohled 4K.
https://www.atncorp.com/day-night-binoc ... x-4k-4-16x

Cena 899 dolarů, u nás předpokládám bohužel mnohem více.
Předpokládám, že tato varianta může nahradit dálkoměr ABL a bude komunikovat s ATN X-sight 4k , což by dávalo smysl pro lovce. Cena bohužel vysoká.
Hoki
fotopetr
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 06.5.2019, 20:20

Re: ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od fotopetr »

Víte někdo jakou vlnovou délku má přísvit?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od jiri »

Na nějakém foru jsem četl 850nm, ale ještě to není venku. ATN má zatím vše na 850nm.
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od Hoki »

Tak jsem se konečně dočkal, ATN binox 4k je doma a mám za sebou první zkušenosti. Jsem velmi spokojen, denní režim výborný, na rozdíl od klasiky vidí i detaily ve stínu, natáčí, fotí, měří vzdálenost. Díky velkému rozlišení 4k jsou patrné detaily. Nastavení podobné jako má ATN X-sight 4k, tak bez problémů. V noci rovněž bez problémů, jenom přísvit není plynule regulovatelný, ale SW nastavitelný v pěti krocích, připadá mi lepší než u puškohledu, ale primárně na noční lov používám ruční termo, to je praktičtější. V dalším pořadí budu testovat přenos naměřené vzdálenosti k posunu záměrného bodu na puškohledu pro účely denního lovu. Je dost mohutný a těžký, ale něco za něco. Přední krytky jsou prakticky nepoužitelné vzhledem ke konstrukci, ale to pořeším pouze jednou (pravou) krytkou . uvidím ,jak bude fungovat krytka s otvorem pro zaclonění objektivu za slunečného dne. Za mě tedy OK*
Hoki
J.Rout
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 22.8.2008, 12:02

Re: ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od J.Rout »

Také jsem zakoupil BinoX 4K. Ve dne paráda, měření vzdálenosti přesné, vysoká kvalita obrazu, za šera kouká stále velice dobře, "pouze" občas vypne pravý okulár...prostě najednou nevidím pravým okem nic, nutný restart přístroje.
ALE...… PO SETMĚNÍ HRŮZA, mám ještě starší typ BinoX HD a srovnání je tristní. Se starým HD lze rozeznávat druh zvěře na 350 metrů, na 120- 150 metrů přečtu na jelenu výsady. S novým 4K ani náhodou, obraz je strašně zrnitý. Jako by měl přísvit malý výkon. Zkoušel jsem nasvítit externím přísvitem, ale stejně je u HD daleko lepší obraz. Další problém, přísvit u 4K nemá žádný focus, takže zorné pole je při zapnutí strašně úzké. U HD šel tubusem přísvitu nastavit focus podle potřeby. Za mne velké zklamání. Je škoda, že jinak povedený přístroj sráží úplně na dno režim nočního vidění, které přitom bylo u HD vyřešené velice dobře. Cena je přitom dvojnásobná. SW je velice obdobný u obou, takže si nemyslím, že bych jej nedovedl nastavit. Třeba mám špatný kus, ale pochybuji velice. Takže poputuje zpět Šubrtovi.
S kopovem se určitě nenudím :-)
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od Hoki »

Tento přístroj používám a takové poznatky rozhodně nesdílím, ve dne naprosto výborný, v noci lze přísvit regulovat v pěti stupních výkonu, pokud to zrní na max. výkon, tak je třeba ubrat intenzitu jasu displeje (podobně jako u X-sight 4k mám v noci jas displeje na č.1) procesor UHD ,neboli 4k má dvojnásobné rozlišení než HD, tak proč by měl být horší obraz? ano přísvit nelze zoomovat, ale je nastaven tak, aby byl relativně co nejdelší dosvit a zároveň ,aby byly dobře čitelné ostatní údaje na displeji. Oceňuji hlavně dálkoměr.Není to nejlevnější, ale žádný konkurenční přístroj podobných kvalit a funkcí nedosahuje.
Hoki
Inulka12
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14.11.2019, 14:42

Re: ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od Inulka12 »

Taky sem ho koupil vypina levy okular a doostrim do 20m jinak rozmazane dalkomer super. Asi spatny kus po 5 hodinach provozu odesilam do servisu
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od Karl »

A co ten přísvit, je opravdu 850 nm? Pokud ano, co na to zvěř?
jumpmans
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 12.4.2019, 10:04

Re: ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od jumpmans »

jo, prisvit je 850nm. Zatim v lesni honitbe pri pozorovani cernou do 70m neplasi - ale mam jej stazeny na 2 z 5.
uvidime jestli se zacnou plasit az zacnu strilet s x-sight...
milan2012
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03.1.2018, 19:35

Re: ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od milan2012 »

Hoki už si skúšal spárovať ten dialkomer Binox a 5-20 4K Pro , uvažujem o kúpe Binoxu a mám 5-20 4K tak nejaké info by mi pomohlo. Ď.
jumpmans
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 12.4.2019, 10:04

Re: ATN BINOX 4K 4-16X

Příspěvek od jumpmans »

ahoj, mam binox 4k a x-sight 4k 3-14.
sparovani dalkomeru i balisticky kalkulator funguje, skutecne se mi kriz posune kdyz si nacte x-sight data z dalkomeru v binoxu - staci zmerit binoxem a okamzite po skonceni mereni se vzdalenost do x-sightu prenese.
Odpovědět