Pulsar Thermion

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od Michal_123 »

Jak jsi spokojený? :D
Můžeš prosím porovnat s jinými zařízeními?
Dík.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od CBFranta »

Pokud budeš prohlížet videa, nebo porovnávání P,Q,M termionu, tak videa nelžou. V porovnání s termovizí ATN 2-8x 4-ové řady vidím u ATN jasnou výhodu v 16 hod. vydrže AKU. Termion se neseká, nezamrzá, rychlá výměna zdroje a opravdu lze rozeznat např. srnce od srny, pohlaví černé. Za sebe mohu říci, že jsem s XQ50 spokojen. Určitě je řada jiných majitelu termovizí od různých výrobců a cenových relací a nedají na ten svůj dopustit. Osobně jsem volil základní optické zvětšení 3,5x, cenu o cca 35000,- Kč nižší než XP50 a při porovmání s řadou XM, XP (nehodnotím XG50) kouká stejně a v některých případech lépe.
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od mozek222 »

Určitě stojí za shlédnutí videa
https://www.youtube.com/watch?v=ldF-Obz ... reload=101
a
https://www.youtube.com/watch?v=fXcT1guwY6A
Rozdíl 40 000 Kč mezi XQ a XP podle mě za to nestojí. Mezi sebou v reálném čase může porovnat málo kdo. Ale videa jsou nátáčena ve stejný čas a jsou zde dobře ukázány rozdíly ve stejném zvětšení a je dobře vidět kvalita velikosti pixelu.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od pufr »

Perfektní videa!

U toho XP50 bych řekl, že největší benefit se netýká střelby na "čekané." Osminásobý zoom a nejmenší zvětšení 2x s nejširším zorným polem se projeví spíš při pozorování nebo při šoulačce. Zorné pole tuším 22 m/ 100 m je už vcelku slušná hodnota - doprovozená příjemnou hloubkou ostrosti - ostřit téměř netřeba - až při "digizoomu".

Mi se v téhle souvislosti vždy vybaví zážitek, kdy jsem s XP50 kamarádovi dohledával černou (chápu, že všude jinde spárkatou dosledují ... :) ) a díky termovizi se širokým zorným polem jsem ve volném proužku naspod trní a navazující smrkové houštinky nejen postřelený kus uviděl, ale viděl jsem i, že se zvedá a mohl jsem ukončit jeho trápení :?

Tehdy mě i napadlo, že s kolimátorkem na levém boku tubusu by mohl být Thermion s velkým zorným polem i výhoda na některých stanovištích při společných lovech, ale zatím jsem tenhle nápad "nedotáhl" :)
Pufr
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od Georg.H »

no dnes je asi už lepší počkat na 12 mikron
co sem chodí z Číny tak kouká velice pěkně a ceny taky zajímavé

u Pulsaru mi vadí ty jejich baterky, aspoň co má Digex kdyby to nechali třeba na 18650
bylo by to lepší
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od Michal_123 »

Dík moc všem za odpovědi.
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od mozek222 »

Georg.H píše: ned 24.1.2021, 15:50 no dnes je asi už lepší počkat na 12 mikron
co sem chodí z Číny tak kouká velice pěkně a ceny taky zajímavé

u Pulsaru mi vadí ty jejich baterky, aspoň co má Digex kdyby to nechali třeba na 18650
bylo by to lepší
Asi mi něco uteklo, od kdy je lepší počkat na 12 mikron, ve většině diskuzí tady je tomu naopak (nejsem odborník ale i videa podobných parametrů jednoho výrobce je dle mě kvalita tepelné stopy na straně 17 mikronu).
A Digex je na tom stejně jako Thermion i pozorováky Axion, tedy akumulátor APS (uvnitř se nachází článek 18650 pokud vím).
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od Georg.H »

no co jsem si prohlížel na YT tak 12 je lépe vykreslená jak 17
a co někteří přešli ze 17 na 12 tak zatím chválí
ještě jsem neměl do 12 kouknout tak osobně nemůžu posoudit

no aku 18650 asi nemají jelikož sem měl tyto
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.infot ... g?5cc46585
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od mozek222 »

Tak Pulsar udělal dvojku - THERMION 2
https://www.pulsar-nv.com/glo/products/ ... version-2/

Vypadá, že zůstal jen u řady XQ (38,50) a XP (50).

Asi lepší citlivost senzoru, jinak parametry zůstaly podobné.
Uživatelský avatar
pumahunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 02.10.2017, 7:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od pumahunter »

Michal_123 píše: stř 20.1.2021, 12:13 Máte někdo prosím zkušenosti s Pulsarem Thermion XQ50?
dík
Mám:


Odkaz odstraněn. Komerční video zachycující neetický lov a kalkulující s negativní, na konfliktu postavenou reklamou bylo v rozporu s pravidly fóra. Pufr
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od kikin »

pumahunter-čoveče,ty jsi nenapravitelný recidivista co se týká komerční inzerce.Já kdybych si chtěl něco u tebe koupit,budu se obávat,že také nedodržíš podmínky, třeba reklamace :D
Jsou tu prodejci co stříií líp a nedávají to sem.
mozek 222-jiný a spolehlivější senzor.
Bock
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15.2.2021, 9:27

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od Bock »

no jestli toto má být reklamí video, tzn. ty lepší sestřihy z lovu...
pak bych nechtěl vidět fullverzi
chudák zvěř

měl jsem termozaměřovač kdysi mezi prvními v republice, nijak mě to neovlivnilo v přístupu k lovu samotnému, tzn. najisto a maximálně efektivně - jen mi to prostě jako lovci zvedlo šance

můj názor je - že toto je běs a totální ignorance vůči zvěři. byť je přemnožená, je to stále zvěř a tak by se k ní mělo přistupovat (když toto video dá na web prodejce, nedělám si iluze co asi provádí drtivá většina ostatních "lovců".

taková myslivost, prostě už nemůže dělat radost... nejde o termo, jde o přístup... ikdyby měl dotyčný stroj za 500K, vypadalo by to stejně nebo ještě hůř.
pumahunter píše: čtv 18.3.2021, 10:47
Michal_123 píše: stř 20.1.2021, 12:13 Máte někdo prosím zkušenosti s Pulsarem Thermion XQ50?
dík
Mám:
Odkaz odstraněn. Komerční video zachycující neetický lov a kalkulující s negativní, na konfliktu postavenou reklamou bylo v rozporu s pravidly fóra. Pufr
Odpovědět