Pulsar Thermion

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od dalas »

Tady bych jen podotkl, že by bylo vhodné uvést podmínky, za kterých test proběhl. Tím myslím termopočasí. Evidentně je termoobraz snímán za slunečního svitu, kdy je kontrastní a plastický. Pak jsou videa z ostrého nasazení bez zohlednění termopodmínek a v porovnání to vypadá, že je to šunt, i když třeba není. To jen pro ty, kteří se v termotechnice teprve začínají orientovat.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od kikin »

Pumahunter-reklama běžná ,ale když to prodáváš,proč jsi to nenaučil česky?Servisní zásuvku to má,ne.
kotasan
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 31.3.2020, 9:03

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od kotasan »

Zdravím, jsem zde nováček a pokouším se sbírat informace o Pulsar Thermion XM50. Má s ním někdo osobní praktické zkušenosti v revíru ? Děkuji.
Janma
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 10.1.2020, 18:33

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od Janma »

kikin píše: pát 06.3.2020, 18:25 Janma-prosím,rozepiš se o těch mikrobolometrech
Zdravím vás všechny, než jsem si pořídil thermo tak jsem trochu studoval parametry thermo puškohledů, bolometrů a dospěl jsem zhruba k tomu co jsem popsal.
Pulsar pro thermo puškohled xm používá bolometr s 12 mikronovou architekturou a rozlišením 320 x 240. Tudíž tento bolometr je podstatně menší rozměrově než podobné s 17 mikronovou architekturou. Tím při dané optice dosáhnou většího optického zvětšení než s větším senzorem. Problém je pouze v tom, že samozřejmě mají tyto jemnější bolometry horší citlivost a to skoro 2,5 krát. Je to podobné jako u fotoaparátu, kde full frame má podstatně vyšší dynamický rozsah focené scény než kompakt nebo mobil. Neměl jsem možnost porovnání v terénu jednotlivých výrobců. Ale jak se zde již psalo, při dnech s většími teplotními rozdíly asi nebude problém. Ale tyto věci si každý musí zhodnotit sám před se bou a svou peněženkou.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od kikin »

Janma-malá pixela je výhoda jen pro výrobce.Menší úhlopříčka-menší sklo o zranitelnosti si nedělám iluze.
septum
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 22.9.2015, 10:40

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od septum »

Ahoj, mám dotaz ohledně termovizních zaměřovačů. Konkrétně se rozhoduji mezi Pulsar Thermion XM 38 a Pulsar Trail XQ 38 LRF. Obojí je podobná cenová hladina a já jsem stále na vážkách, který vybrat (dálkoměr u Trailu moc nevyužiji). Jistě tu bude někdo, kdo zkusil obojí, popř. i nějaký prodejce. Rád bych nový přístroj, eventuálně nějaký výstavní kus s plnou zárukou. Také bych chtěl měnit s denní optikou na Zhčku a ZKK 600, nejlepší asi přes weaver lištu? Díky za radu.
zdenek64
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24.5.2020, 20:49

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od zdenek64 »

Mám měsíc thermion XM50 a zatím se s ním pořád učím. Vybíral jsem mezi ním a XP50, který je o 30 000 Kč dražší. Vyhrál levnější XM50 za 99 000 Kč, protože má základní optické zvětšení 5,5x, kdežto XP50 jen 2x. Další zvětšení je už digitální a to zhoršuje obraz. Detekovací vzdálenost je u XM50 dostatečná a 5,5x optické zvětšení stačí na střelbu na normální loveckou vzdálenost bez nutnosti ho digitálně dál zvětšovat. Je možné ho digitálně upravit na 11x nebo dokonce 22x a ještě si zapnout obraz v obraze s detailem záměrného kříže na zvěři. Zkoušel jsem tak pozorovat srnčí a říkal si, že by šlo i střílet. Teprve doma na katastrálce jsem zjistil, že to bylo na neloveckých 430 metrů. Musí se to používat s rozumem. Zatím mám uloven jeden kus černé 50 Kg na vzdálenost asi 70 metrů. Nastavená barva teplá černá a bílý kříž bez barevné tečky ve středu, na základní optické zvětšení 5,5x a bez obrazu v obraze. Proti klasickému digitálnímu NV Pulsar N770A, které jsem si nechal na druhé flintě, je to rozhodně velký krok kupředu. Má to ale i své mínusy. Není vidět přes zavřené boční okénko na posedu a není dobře vidět paroží, protože není teplé jako tělo zvěře. Jako černě zobrazená zvěř se zobrazují i kmeny stromů v lese. Podobné je to i s teplou bílou. Pouze teplá červená stoprocentně odliší zvěž od pozadí nějakého porostu, ale zvěř zase tak pěkně nezobrazí. Taky je nutné koupit termovizní pozorovák do ruky, jinak to nemá smysl. Dalekohledem v noci moc neuvidíte a digitální pozorovák funguje max na 150 metrů, thermovize podstatně dál. Teprve po použití thermovize zjistíte, kolik je kolem vás v noci zvěře, o které jste předtím vůbec nevěděli.
Uživatelský avatar
pumahunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 02.10.2017, 7:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od pumahunter »

Video z připravovaného modelu, zatím není u nás v prodeji, Thermion XQ50. Případné dotazy rád zodpovím. :-)
https://www.youtube.com/watch?v=Th1e5_ZSzLY&t
Uživatelský avatar
pumahunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 02.10.2017, 7:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od pumahunter »

kotasan píše: úte 31.3.2020, 16:58 Zdravím, jsem zde nováček a pokouším se sbírat informace o Pulsar Thermion XM50. Má s ním někdo osobní praktické zkušenosti v revíru ? Děkuji.
https://www.youtube.com/watch?v=1JtEm61sSxQ
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od CBFranta »

Nezná někdo důvod, proč na našem trhu není ke koupi Pulsar Thermion XQ50? Je prezentován jako novinka r.2020 na zahraničním trhu.
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od mozek222 »

Tak dle dostupných informací skončil Pulsar s výrobou Thermion řady XM 38 a XP 38.
Tak se dá očekávat, že ho vyšší řady budou následovat co nevidět (XM 50,XP 50). Jsou ve výrobě přes rok a půl a jsou tedy nahrazeny - Trail 2 LRF. S velmi podobnými parametry jako tyto řady (tedy řadou XQ - ta se k nám ani zatím nedostala a XP).
Tak třeba se k nám na trh dostanou dříve než Thermiony po roce.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od lovec »

Ako vtip do to nebolo zlé. :lol: Ale pri "nezvyčajných schopnostiach" dovozcu sa jedná skôr o čierny humor.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Pulsar Thermion-manuál

Příspěvek od CBFranta »

Mam Pulsar Termion XQ50, bohužel pouze s origo manuálem. Prosím kolegy, kdo má manuál na jakykoli typ termionu v češtině, slovenštině o jeho kopii. Finanční vyrovnání je samozřejmostí. Tel 602329907, nebo SZ.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od Michal_123 »

Máte někdo prosím zkušenosti s Pulsarem Thermion XQ50?
dík
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Pulsar Thermion

Příspěvek od CBFranta »

Mám od září 2020. co potřebuješ?
Odpovědět