Pulsar Axion

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Uživatelský avatar
pumahunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 02.10.2017, 7:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar Axion

Příspěvek od pumahunter »

Axion pokračuje dalším modelem, malá ochutnávka zde:

https://www.youtube.com/watch?v=KK2qfk3nmPc&t
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Pulsar Axion

Příspěvek od Firimoraj »

Zdravím Vás,má někdo zkušennost s Axiom Key 22.Na jakou vzdálenost jde poznat zajíc? na jakou vzdálenost ho to detekuje?? A na jakou vzdálenost to detekuje černou na poli??? Děkuju
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Pulsar Axion

Příspěvek od mozek222 »

Záleží na povětrnostních podmíkách, teplotě, opar-mlha, rosa, atd. Detekce za mě na zajíce je cca do 500m, ale to je pro mě asi hrana(jen puntik v travině). S poznáním je to horší, pokud myslíš dle pohybu tak cca do 200m. Jinak silueta, když sedí tak do cca 70m a to je taky různý. Tlupu divočáků (7ks) jsem detekoval max. na cca 1,5km, ale byly dobrý podmínky a to byli ještě za polem v kraji lesa. (Ale byly to taky jen pohyblivý puntíky, šlo poznat, že tam něco pobíhá - návic je to u nás největší žvěř, měřeno potom přes betamapy vzdušnou čarou) Je to o cviku, zvěř se nejlépe rozezná podle způsobu pohybu a množství. Toť má zkušenost. :shock:
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Pulsar Axion

Příspěvek od Patrik D »

Zdar, co se týká termo do ruky, měl jsem možnost pulsar 35mm (myslím) za 68tis a hikwison 25mm za 45tis no když vemu možnosti korekcí a obraz tak pulsar, jenže praxe ukázala, šáhl bych po tom levnějším, já mám 15mm hikwison na 200m dle pohybu poznám kunu, zajíce spočítám (body na poli) na 500až 800m max dle počasí, mě stačí najít a pardem zkontrolovat lovím škodnou, kamrád to měl pučený do lesa na spárkatou a nebral by nic jinýho.
Pro mě je důležitý, výdrž dvě dlouhý čekaný co píšou nelžou, je to lehký, ovládám jednou rukou, v pohotovostním režimu prostě vypnu zapnu (pulsar neumí dle mě v praxi velká chyba) za čekanou to člověk potřebuje hned a rychle a hlavně často, no a na konec mě ta sranda stála 27-8tis. nevím pulsar stojí kolik o 7tis víc? Proč platit víc za něco co zítra (dva roky ) bude úplně jinde, vzpomeň na vido atd. je to jen elektronika a ta jde dopředu jak sviňa. Zdar
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Pulsar Axion

Příspěvek od mozek222 »

Axion KEY XM22 pro info stojí cca 26-27 tis, (je to aktuálně základní a nejlevnější model), parametrově je to hodně podobné. Jeden má menší rozlišení displye, druhý zas čočku nebo senzor atd.
V základu je to asi srovnatelné poměr cena výkon. Hikvision má možná větší akumulátor.
Pulsar nemá v tomto základu wifi ani kartu, tak nenatočíš video (i když weby píšou že má, já to tam nenašel - ani výrobce to na stránkách neuvádí).
Jak píše Patrik D, na obeznávku to bohatě stačí a pak se koukáš přes puškohled.
Jen pro info, Pulsar má taky pohotovostní mód. Líbí se mi držení - úchyt jako malá kamera, vleze do kapsy jak nic.
Hikvision má zabudovanou baterku? Jestli ano, múže být do budoucna jisté omezení (ale případná powerbanka by to mohla trochu eliminovat). Pulsar má výměnné články.
Hikvision má ještě levnější model (cca 15 tis), ale to už bude asi jiné kafe.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar Axion

Příspěvek od martinh »

Přátelé, nevíte jak vyměnit očnici u axionu xm30? Má už je dost v dezolátním stavu, koukal jsem, že ji prodávají za 150 kč. Jen nevím, jak ji sundat a nandat novou, aniž bych něco zku...l. Děkuji
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
pumahunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 02.10.2017, 7:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar Axion

Příspěvek od pumahunter »

Aktuálně nové dva modely:
Axion XQ38 a Axion XQ38LRF, ten druhý samozřejmě s dálkoměrem ale bez nahrávání.
Video z modelu XQ38:
https://www.youtube.com/watch?v=xIKbEuKpgZY
Uživatelský avatar
pumahunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 02.10.2017, 7:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar Axion

Příspěvek od pumahunter »

Firimoraj píše: ned 27.12.2020, 12:33 Zdravím Vás,má někdo zkušennost s Axiom Key 22.Na jakou vzdálenost jde poznat zajíc? na jakou vzdálenost ho to detekuje?? A na jakou vzdálenost to detekuje černou na poli??? Děkuju
Kvalitativně nejhorší Pulsar na trhu, doporučuji připlatit alespoň na XM30 KEY :?
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Pulsar Axion

Příspěvek od Firimoraj »

Diky za radu
Odpovědět