Pulsar N455

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Pulsar N455

Příspěvek od Róža »

To je právě to, že já mám kříž pořád uprostřed obrazovky. Jediné co jsem vypozoroval tak se posouvá oproti pozadí spodní řádek s ikonkami
Pifpaf
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 02.3.2020, 16:37

Re: Pulsar N455

Příspěvek od Pifpaf »

Roža, já si u mě všiml hned ze mam kříž v pravo. U tebe asi cestuje spodek. Taky zajímavý postřeh 👍diky
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Pulsar N455

Příspěvek od Róža »

Našel jsem na YouTube pár videí na kterých je vidět,že se také posouvá obraz. Například
https://youtu.be/b2TkMVoPPS8 Na začátku videa je kříž před mikrofonem v dolní liště a v 6:05 je za ikonkou mikrofonu . Tak nevím co s tím,jestli reklamovat i když to drží nástřel
Pifpaf
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 02.3.2020, 16:37

Re: Pulsar N455

Příspěvek od Pifpaf »

No řeknu ti to tak, binox se k tomu vyjádřil tak že není možný aby kříž nebo obraz cestoval. A neví co po nich chci i když viděli fotky. Včera sem byl na prodejně a s paní majitelkou a slečnou prodavačkou jsem to dořešil. Odstoupil jsem od kupní smlouvy ve 14 dnech, a vrátila se hotovost. To co to dělá bylo zřetelné.
Pifpaf
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 02.3.2020, 16:37

Re: Pulsar N455

Příspěvek od Pifpaf »

A Roža, jestli to tobě nevadí že se posouvá tak to neřeš. Vždyť sis toho ani pomalu nevšimla nástřel to drží. Me prostě vadilo že je kříž v pravo, a to sem si všiml pouhým okem. A čekat že bude obraz cestovat víc se mě nechtělo. Za mě ta 455 není vychytana, a řešit to ani nikdo nebude protože ji brzo nahradí Digex a bůhví co dalšího. Měj se
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Pulsar N455

Příspěvek od Róža »

Zdravím tě Pifpaf. Máš pravdu,asi to řešit nebudou, protože nástřel to drží tudíž to splňuje to co se od zaměřovače očekává. Volal jsem do Binoxu a dověděl jsem se, že s něčím takovým se ještě nesetkali. Jediné co mi poradily abych si to aktualozoval. Udělal jsem to a je to stejné. Spíš mi přijde že se opravdu posunuje obraz a kříž se pořád kalibruje na nastavené souřadnice, proto to drží nástřel. Měl si štěstí,že jsi na to přišel ve 14 ti denní lhůtě
a šlo jim to vrátit. Já po roce už tu možnost nemám. Vrátil bych jim ho taky.
Pifpaf
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 02.3.2020, 16:37

Re: Pulsar N455

Příspěvek od Pifpaf »

Ahoj Roža, je smutné že binox tvrdí takovou hloupost. Řešilo se to a vůbec se k tomu nechcou postavit!. A tebe taky hezky odbyli. Smutné. 🥺
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Pulsar N455

Příspěvek od motolada »

Tak pánové, zdravím po delší době.
Momentálně jsem před rozhodnutím trochu obnovit techniku.
Tento přístroj jsem si vybral ,ale moc unesení nejste.
Máme nějaké nové informace, nebo vzít Digex??
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Pulsar N455

Příspěvek od Michal_123 »

No, je lidská vlastnost, hledat mouchy, ale osobně bych to nijak nedramatizoval :)
Pulsar N455 mám a jsem spokojen převelice.
Jediné, co bych tomuto puškohledu vytknul je nemožnost nastavení směru přísvitu. Potřeboval bych přísvit při střelbě na dálku trochu přizvednout.
Předtím jsem měl Photon XT a Photor RT.
U N455 byla hlavní změna viditelnost a rozlišení obrazu, nebo jak to napsat.
Prostě vidím větší detaily, vidím dál a trefuju líp.
Ve dne funguje skvěle, pokud nemířím proti sluníčku.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Pulsar N455

Příspěvek od fplisek »

Já bych osobně radši jetou N355, měl jsem možnost porovnat a ta N355 kouká určitě lépe. Další věc je nemožnost štelovaní přísvitu, to mi taky trochu vadilo
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Pulsar N455

Příspěvek od Michal_123 »

N355 kouká minimálně ve dne daleko hůř, poznáš to hlavně při nastřelování.
V noci jsem to nezkoušel.
Nemá mikrofon a celkově je to starší model.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Pulsar N455

Příspěvek od gonias »

Co jsem měl možnost porovnat, tak jsem taky názoru, že N455 je na tom s výstupním obrazem lépe.
Přísvit se mě zdá naopak horší (slabý).
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Pulsar N455

Příspěvek od motolada »

Tak jsem taky zakoupil, spokojenost veliká.
Ovšem vadí mi prisvit, je na nevhodné straně, rovnou pořídím větší silnější lepší.
Máte nápad jak ho dostat na pravou stranu??
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Pulsar N455

Příspěvek od Michal_123 »

Ten přísvit mi co do intenzity přijde velmi dobrý.
Za běžných podmínek svítí určitě dál, než na 300m. Pouze by pro některé situace potřeboval trochu přizvednout.
Více limitující je, že má pouze třístupňovou regulaci, to mě nutí používat také jas výstupu. Zejména při střelbě na krátké vzdálenosti, kdy je obraz velmi přesvícen.
Proč Ti vadí přísvit nalevo?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Pulsar N455

Příspěvek od motolada »

Na levé straně ze dvou důvodů.
1) jsem myslivec a nosím zbraň na levém rameni což znamená že mám přísvit pořád na žebrech.
2) střílím na levou stranu takže ovládání mám přes flintu-spatne při rychlé střelbě.

Je pravda že svítí do země a nelze seřídit.

No a pak jsem vyzkoušel Opticfire xc 50, 940nm a bylo vymalováno, obraz jak fotka, neskutečná dálka a vykreslení detailů.
Obraz jak z jiného světa, nevím proč ale s origo jsem měl často jakoby mléko ale s tím externím nádherný obraz.
A to byly oba 940nm.

Videa mám k dispozici....
Odpovědět