Pulsar F455 / FN455

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
TS01
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 05.1.2019, 11:24

Pulsar F455 / FN455

Příspěvek od TS01 »

Tak je to nové, vlákno jsem nenašel, tedy zakládám...

PULSAR F455/FN455

Tak včera mi došla FN455. Binox zapracoval a místo objednané F455 poslal FN455. Tak jsem to doplatil a nechal si ji. Stejně jsem ji chtěl :-)

Nemám zkušenosti s digitální předsádkou, takže trochu loterie a tak nějak jsem doufal v relevantnost zahraničních recenzí.

Zpracování zařízení je z materiálového pohledu na velmi solidní úrovni. Namáhané části jsou z kovu. Žádné otřepy, vrzání, nebo špatně slicované díly.

Jak to vidím po jednom dni.

Klady
- Kvalita obrazu je solidní AMOLED displej 1746x1000px je znát.
- Princip předsádky je mi sympatický
- Přísvit naprosto v pohodě
- Velmi solidní zpracování

Zápory - Zde se projeví moje náročnost a nezkušenost, což je nešťastná kombinace
- Hmotnost předsádky. 830g mi příjde dost a zajímalo by mě, pokud má někdo zkušenost, zda to nemůže poškodit optiku.
- Ten bajonetový systém uchycení je dobrý, ale dobrý je za 3. Jako je funkční, ale uměl bych si představit něco lepšího. Schází mi možnost podepřít předsádku. Na druhé pušce mám lištu, mohla sedět klidně na ni.
- Centrování obrazu v optice je poměrně nekomfortní a doufám, že to nebude mít zásadní vliv na nástřel.
- Ocenil bych možnost více stáhnout jas displaye.
- Firmware i iOS aplikace potřebuje ještě dopracovat. Berte to ale tak, že jsem vývojář, takže mám velké nároky. Nicméně věřím, že tohle není problém a časem přijde update.

I přes to, že záporů je více, což je to dáno mou náročností, jsem spokojený. Kupoval jsem předsádku jako vhodný kompromis cena/výkon. Záměrně jsem si počkal na F455, protože starší verze jsou parametry opravdu jinde. (myšleno hodně pozadu)

Uvidím, jak se s tím bude střílet, každopádně zatím převládá zmíněná spokojenost. Jen jak jsem psal, pokud má někdo zkušenost, hodil by sem názor na téma "Předsádka, která je nasazena na optice a možnost poškození optiky" budu rád.

Ještě dodám názor na verzi FN, tedy s monokulárem. Je to příjemná možnost, jak využít předsádku i jinak, než na pušce. Nicméně monokulár drží na dvou (ze čtyř) zarážkách a nená zcela vycentrovaný. Trvalo mi, než jsem vymyslel způsob, jak jej přizpůsobit.

Dík a pokud máte dotaz, se s ním.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Pulsar F455 / FN455

Příspěvek od lovec »

Pozri sa na adaptér od firmy Rusan.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Pulsar F455 / FN455

Příspěvek od mozek222 »

TS01 píše: stř 09.10.2019, 13:33 Tak je to nové, vlákno jsem nenašel, tedy zakládám...

PULSAR F455/FN455
Tak včera mi došla FN455. Binox zapracoval a místo objednané F455 poslal FN455. Tak jsem to doplatil a nechal si ji. Stejně jsem ji chtěl :-)
Nemám zkušenosti s digitální předsádkou, takže trochu loterie a tak nějak jsem doufal v relevantnost zahraničních recenzí.
................
................
Dík a pokud máte dotaz, se s ním.
Zdravím, chtěl bych se zeptat na spokojenost po několika měsících a zajímá mě, jestli nástřel opravdu sedí ať mířím na 50m nebo 120m (samozřejmě v rámci balist. křivek), minulá verze (155) údajně zkreslovala a klamala.
Ale jestli jsem to pochopil správně tak tady už by se stávat nemělo.
Trochu mě vadí, že při přehrávání záznamu nepoznám jestli byla rána stržena, protože kříž je jen v puškohledu a na videu už ne. Ale to je jen zmlsanost z digitálních puškohledů co jsem zkoušel.
Na jedné kulovnici mám Meoptu Meostar R1, tak asi cinknu na výrobce jestli to nemůže vahou nějak poškodit.
Brácha má 300 win mag, a energie náboje 5200J, prodejce Pulsaru říkal že i když je na 6000J tak by radši z toho moc nestřílel. Tak jsem lehce na vážkách i když kříž utíkat asi nikam nebude.
Tak prosím o případné poznatky po 3měsích užívání, děkuji.
TS01
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 05.1.2019, 11:24

Re: Pulsar F455 / FN455

Příspěvek od TS01 »

Ahoj, rozhodně spokojenost. Sedí na optice a nehýbe se. Popravdě jsem to nečekal, pozitivně mě to překvapilo. Střílím na 100m až 150m Nicméně přešel jsem na termovizi. Prostě jsem se plácl přes kapsu. Takže FN455 prodávám. Více v viewtopic.php?f=10&t=11484
martin1212
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16.9.2020, 7:13

Re: Pulsar F455 / FN455

Příspěvek od martin1212 »

dobrý deň chcel by som sa spýtať ako mam nakalibrovat displej na pulsar FN 455 OS X a Y nájdem ale nechce mi naskočiť bodka aby som to nakalibroval ďakujem za odpoveď...
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Pulsar F455 / FN455

Příspěvek od Lexa »

Zdravím. Chci se zeptat, když mám mezeru mezi objektivem puškohledu a lištou zbraně jen 2mm. Půjde dát na objektiv puškohledu adaptér na tuto předsádku? Prosím o majitele,at se podělí o své zkušenosti. Děkuji.
Pifpaf
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 02.3.2020, 16:37

Re: Pulsar F455 / FN455

Příspěvek od Pifpaf »

Lexa,něco kolem 2mm má adaptér Rusan.Ale jestli tam vleze tak na knop.Musiš to někde kdo to prodává vyzkoušet.Jinak vyšší montáž.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Pulsar F455 / FN455

Příspěvek od cobaj »

2mm a ještě něco nasadit je nesmysl. Už teď se dost možná pri vystrelu dotýká. M.
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Pulsar F455 / FN455

Příspěvek od Lexa »

Ok. Já si to myslel. Budu muset koupit o 2,5mm vyšší kroužky. Snad to bude stačit. Díky za reakce.
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Pulsar F455 / FN455

Příspěvek od Lexa »

Dobrý den. Nějaké nové postřehy s touto předsádkou? Přehazujete někdo předsádku na více zbraní? Musí se to vždy nějak doladit, nebo ne? Děkuji za každé imfo.
Odpovědět