Yukon Sightline N475

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Yukon Sightline N475

Příspěvek od Karl »

Zdar, ví někdo o tomto přístroji něco?
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od Karl »

Žádná zkušenost, poznatek či drb?
Rudovous
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 14.4.2020, 7:08

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od Rudovous »

Zdravím, včera jsem jej zakoupil, ale tu nižší třídu (N455). Na zbrani to jestě nemám, čekám na montáž. Zkoušel jsem s tím koukat jen na louku a je to lepší než můj starý yukon. za šera se s tím rozezná srnčí na 450m. Při úplné tmě to kouká taky pěkně. Se zabudovaný přísvitem, který je možné nastavit ve třech intenzitách, jsem dokázal koukat na 150m docela obstojně. Co mi přišlo, tak že přisvit je natočený více do zeme a na delší vzdálenost nesvítí na kříž ale pod něj. Zkusím povolit a opět utáhnout zabudovaný přísvit. Co se týká toho né přiliš přesného dálkoměru, tak jsem zkoušel změřit zajíce, na obrazovce mi to ukazovalo +-310m a ve skutečnosti to bylo nějakých 250m. Ale asi jsem to špatně pochopil, jak ho správně změřit. Jestli když se pase nebo když jistí a jestli po hlavu nebo po slecha. U prasete to bylo nakreslený, ale člověk neví, jestli prase má 40 nebo 60kg. Má různou výšku, tak to není jednoznačný.
Sauer 303 Classic 30-06Spr
"Zetka" 6,5x55SE
Tikka T3X lite 270W
CZ 527 222rem
ZKM 451 22LR
Winchester Select Sporting II 12/76
IŽ-27E 16/16
CZ 1012 12/76
FN Auto 5 12/65
MMO
Rudovous
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 14.4.2020, 7:08

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od Rudovous »

Včera jsem ho měl opět venku. Se zabudovaným přísvitem jsem viděl opět nějakých 150-200m max. Zkusil jsem na něj namontovat druhý přísvit (LUNA 940). Bylo si třeba pohrát s ostřením, ale následně jsem byl mile překvapen. Obraz sice nebyl tak čistý, jako s originálním přísvitem, ale dokázal jsem rozpoznat srnce od srny a i dančí na vzdálenost cca 350m (měřeno přes mapy.cz). Přísvit na maximální výkon a nejužší kužel. Na 400m jsem byl schopen najít hranu polí a posed na stěně lesa. Zkoušeno na zvětšení 4x a následně 7x. Při větším zvětšení už byl obraz špatně čitelný. Ani na jeden přísvit mi zvěř nereagovala. Nahrál bych rád video, ale bohužel toto zařízení nedisponuje zabudovaným nahráváním. Zařízení sice má výstup na micro HDMI, ale je potřeba buď počítač a nebo záznamové zařízení, které dokáže přenést obraz na nějaké medium.
Sauer 303 Classic 30-06Spr
"Zetka" 6,5x55SE
Tikka T3X lite 270W
CZ 527 222rem
ZKM 451 22LR
Winchester Select Sporting II 12/76
IŽ-27E 16/16
CZ 1012 12/76
FN Auto 5 12/65
MMO
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od regis24 »

Tak podle toho co píšeš je to skok kupředu, s tou Lunou už je to relativně srovnatelné s Pulsarem N355. Co výdrž akumulátoru?
Rudovous
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 14.4.2020, 7:08

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od Rudovous »

Výrobce píše výdrž až 4h v pohotovosti. Má možnost vypnutí displaye kvůli šetření baterie. Pak poskakuje po displayi logo yukonu, když je vetší jas, tak to taky osvěcuje pěkně. Když jej vypnu a zapnu, tak je naběhlý během 2s. Třeba já používám momentálně termo pozorovák flir scout tk a s ním si kontroluju, kde co je. Když objevím něco zajímavého, tak během 2-3s mam naběhnutý NV. To si myslím, že o dost prodlužuje výdrž. S N355 nemohu porovnat, nekoukal jsem přes ni :) Zas něco jiného bude, až bude svítit měsíc. 1024x768px rozlišení displaye je hodně znát.
Za ty peníze to kouká fakt pěkně. Zajímalo by mě třeba porovnání s PARDem.
Má dvě možnosti napájení - DNV nebo 4xAA, díky tvaru lze snadno vyměnit i po tmě v případě vybití baterie.
Další postřeh je krytka objektivu. Ta jde velice ztuha otevřít. Snažší je sundat celou krytku
a je to hlavně tišší.
Sauer 303 Classic 30-06Spr
"Zetka" 6,5x55SE
Tikka T3X lite 270W
CZ 527 222rem
ZKM 451 22LR
Winchester Select Sporting II 12/76
IŽ-27E 16/16
CZ 1012 12/76
FN Auto 5 12/65
MMO
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od Patrik D »

Zdravím, před hodinou jsem došel domů, byl jsem na kuně co mi chodila na vajíčka, zadařilo se díky kombinaci termo do ruky a pard na flintě. Co se týká parda, myslím, že nekouká nic líp, myšleno cena výkon, pardem vidím na 500m zajíce, termo načte a pard přečte.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od jiri »

Tak nevím, co si o tom myslet. Žiju pořád v tom, že kuna má dobu lovu listopad-únor. Před hodinou znamená těsně před půlnocí a pravděpodobně s přísvitem.
Takže pokud nemáte vyjímku a neusnul jsi pak na posedu, tak tady vidím několik porušení zákona.
Můžu se zeptat, proč se tím ještě chválíš?
Nebo "zadařilo se" znamená, že jsi na ní udělal bububu?
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od Patrik D »

Ano máme výjimku
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od fesoj »

Když bych chtěl rejpat, tak nevím, komu chodí kuna na vajíčka na honebním pozemku - já to řeším v klidu a tichosti sklopcem. Ale je fakt, že v dnešní době je 90 % skalaček zlikvidováno nemyslivci právě kvůli způsobeným škodám a používá se karbofuran, železa a kdeco další, nějaká doba lovu nikoho nezajímá a tady se mezi sebou budeme handrkovat kvůli nějaKé výjimce.
Kritériem pravdy je praxe.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od Patrik D »

Tak, tak, to že kuna má dobu lovu je dle mě prostě blbost, jelikož její stavy jsou vysoký a kdo je dneska loví, snad pár nadšenců, kde ještě mají drobnou jako mi a to jen díky neustálému lovu škodné. Jsme v koroptví oblasti a to se povedlo loni vyřídit a jedním z důvodů byla možnost lovu celoročně. Dneska tzv. myslivci vyhážou bažanty z beden a je hon, no nevím, ale rozumím tomu jelikož asi málokdo si dokáže představit denodenní kontrolu x sklopců a dalších a dalších věcí s tím spojených.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od fesoj »

Budu sice OT, ale nedá mi to - ty doby lovu jsou stanoveny všeobecně blbě ! U obou kun šlo původně o to, lovit je výhradně v době kožešinové zralosti. Dnes o kožku prakticky není zájem a lovíme je kvůli škodám na drobné /a proč to neříci, také pro hezkou loveckou zábavu/. Nicméně skalačka je dnes přemnožená natolik, že celoroční doba lovu by jí slušela snad víc než lišce. A tak je to u mnoha dalších druhů zvěře. Straka a šedivka dostaly v době odchovu mladých dobu hájení. Ale mimo tuto dobu je možno je lovit na rozdíl od krkavce, jehož stavy, aspoň tady u nás, jsou mnohem vyšší, než stavy vran. Krásným tradičním zahájením lovecké sezóny na jaře byl lov sluk na jarním tahu. Většina úlovků bývali kohoutci, nrmluvě o tom, že pořádný myslivec si zpravidla střelil ročně jen jednu "čestnou" sluku. Dnes je lovit nesmíme, ač jich je dost a v místech zimovišť "naše" sluky střílejí po stovkách. Celoroční hájení sojky mi také nikdo nevysvětlil. Zato spárkatá zvěř je dnes považována za nejhorší škůdce lesa a k vlkovi, který by měl snižovat její stavy, abychom se chodili modlit. Zeptejte se někdo těch "odborníků" z vlčích hlídek, jak často najdou ve vlčím trusu zbytky z divočáka - téměř nikdy. Zato světově nejlepší chov muflonů ve volnosti se těm něžným šedým šelmičkám podařilo naprosto zdecimovat, Co vím, tak mezi priority po stránce kořisti u vlka patří muflon a ovce, pak daněk, srnčí, vysoká - a černá je až hóóódně vzadu. No trochu sem si vylil srdíčko a jak říkal nebožtík děda : Svatý Huberte, oroduj za nás, myslivce hříšné ! Hanba vystřízlivět...
Kritériem pravdy je praxe.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od Patrik D »

Se vším souhlasím na 100%, mě sere, že ty zákony jsou kostnatý a nereagují na změny, třeba u nás nebývaly sojky a krkavci a dnes je to naprosto běžné, jak je možný v koroptví oblasti není možný lovit sojky, straky, krkavce, co se týká motáků, myslím hlavně pochopa, těch je jak sr..k. Bavil jsem se s jedním ornitologem x let nazpět a ptal jsem se ho proč najednou ti motáci tady jsou a v takovém počtu, řekl mi, že jak táhnou, tak jejich migrační koridor se změnil a táhnou přes nás, to je metla na zajíčky, všechny možné snůšky, od skřivana po bažanta. Já nechci nic vystřílet, ale jestli mám dotace na koroptve, zvěřní políčka, sklopce atd. měl bych mít možnost ty koroptve chránit na 100% , takhle je to k ničemu. Proč si povolaní neuvědomí, že byla doba kdy se vše střílelo a nevystřílelo a dneska 80% myslivců jsou lovci prasat na hromadě, tam kde jsou poslední zbytky divoké drobné a koroptví by mělo být na výjimku umožněno lovit téměř vše, ničemu by se neublížilo, jelikož i tak by to dělalo pár nadšenců.
Takto jestli se pojede dál, můžeme se rozloučit se zpěvným ptactvem na 100%, sojky jsou super predátoři hnízd a ještě zmíním, máte dotace na čejku a když už tam zahnízdí, nemá šanci před motákem, prostě nemá, když ji toto vyjde, kuna či ježek dílo dokončí, chápejme, když už se vytvoří prostředí, tak ta lokalita prostě má být na výjimku chráněna hlava nehlava.
Teď jsem si vylil srdíčko já .
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od Karl »

Trochu se vrátím k tématu: kdybych si mohl vybrat, neřešil peníze a chtěl to nejlepší ( prostě nejvýkonnější digitální zaměřovač), který by to byl? N355, N455, N475, Digex?
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Yukon Sightline N475

Příspěvek od zvire »

to Karl: Začátkem letošního roku jsem řešil obdobnou otázku, abych nahradil zatím jestě můj fungující 6tiletý Photon! A vybíral jsem z podobných mašinek + ATN 4K + jsem už uvažoval nad termovizí!

1. ATN 4K: senzor 3864x2218, displej 1280x720, přísvit 820?
- asi bude koukat dost dobře, díky senzoru i bez přísvitu! Jen ostrost obrazu je limitovaná displejem!!

2. N 355: senzor 752x582, displej 640x480, přísvit 940, detekce cca 500m!
- na hromadu asi bude stačit ale určitě s přísvitem (a na ten už někde černá reaguje!), ostrost obrazu
asi už nebude tak pěkná?!

3. N455+N475: senzor 1280x720, displej 1024x768, přísvit 940, detekce cca 400m

4. DIGEX N455: senzor 1280x720, displej 1024x768, přísvit 940, detekce cca 400-500m
- kouka fakt pěkně, stači 1/3 měsíce na koukání bez přísvitu!! Myslím že vyhovuje jak na hromadu,
tak i na pole!
- z toho plyne, že N455+N475 je na úrovni DIGEXu?! (myslím si)!!!!

Já vybral DIGEXe, ale zvýhodnil jsem ho, že vypadá jak phd., a přehazuji ho s denním phd. na švenku!!
Je to čistě mé subjektivní rozhodnutí, někomu bude vyhovovat něco jiného třeba na weawer!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Odpovědět