Hikvision 6XF

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Georg.H »

6 opravdu néé to je kukátko na hromadu
když pohledáš nebo oslovíš distributora tak rdějí připlať za Hikvision 15
s 12 mikronem a novým displejem
tak už je v prodeji Hikmicro Lynx PRO LH15

kdo trochu sleduje termo tak Chinčik už chrlí vše ve 12 Pulsar snad letos měl taky něco dát na prodej :roll:

a pokud chceš ušetřit tak to kup venku, třeba v Maďarsku ceny až 10k nižší :mrgreen:
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Šumavák »

Georg.H píše: úte 12.1.2021, 18:10 6 opravdu néé to je kukátko na hromadu...
S tím nesouhlasím, tato konkrétní, v tomto vláknu diskutovaná "šestková" termovize, se dá úspěšně používat i na lov v lukách / polích na vdálenosti několikanásobně větší, než obvykle bývá vnadiště. Ale jak už jsem psal - slouží pouze k tomu, že s ní pohodlně detekuji, kde je NĚCO živého (zdroj tepla) a pokud si to potřebuji řádně přečíst, musím se podívat nočňákem na pušce. Každopádně ano, ceny termovizí dlouhodobě pozvolna klesají a výkon jde nahoru, takže je "otázkou vkusu každého soudruha", jakou, za kolik peněz a kdy si pořídí, že... :)
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Georg.H »

@Šumavák: ano na detekci asi ok.
Ale už jsme zase u toho že musím vzít NV abych se podíval co to je. Takže je mi to k ničemu. Píši o sobě.
Lovím jenom na polích. Kvůli toho jsem si koupil Xeye E2n abych minimálně na 200 m poznal lišku. A ne furt zvedal flintu abych se musel dívat co na těch 200m je.
V mé termosce poznám lišku na 200 m + kuna 100m, ale dá se poznat i dál. Zvěř mám načtenou takže už to poznám dál.
Pro lepší komfort bych už po druhé vzal o třídu výš.
Flintu beru do ruky jen když chci lovit. Maximálně podívat na srnce co má na hlavě. :wink:
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Jiskra »

Dopředu se omlouvám za OT,ale nedá mi to . Chválím Šumaváka,konečně normální člověk co normálně mluví :lol: .
Všichni používáte výraz ,,nočák"! Pane bože proč? Od čeho to jako vzniklo???? NočŇák je slengová zkratká nočního vidění(to ,,ň " tam prostě je)ale nočák ??Sorry jako,ale děsně mě to irituje :D :lol: .
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Patrik D »

Nic ve zlém (Jiskro) bo to zlidovělo, mě sere když někdo říká irituje. Buď zdráv
No a teď, kolik stálo to x2 ??? No já mám 15H a lišku poznám na daleko víc jak 200m kunu taky na 200m pravda v pohybu, Tady jde o to, že až za 5let si to tady přečteme budeme se jen smát. Jde to strašně rychle dopředu
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Použít se dá všechno, jen je otázka jak a jak dlouho. Chápu, že každý má své limity a jiný styl lovu v jiné honitbě, ale tak i ta šestka mimo hromadu, zejména pro lov lišek v otevřenější krajině, za mě nemá smysl. Prostě v situaci, kdy sedím v smíšené honitbě a mám venku kolem sebe 20-30 zajíců, kteří se honcují, běhají společně a nějaké srnčí, tak budu muset držet kulovnici s "nočníkem" v ruce pořád. Vůbec, když bude inverze + opar + mlha , která je v mojí oblasti taky třeba tři měsíce v roce. K vývoji kvality a ceny lze konstatovat pouze to, že je to pravda. Faktem je , že jsem znal pár lidí, kteří neustále čekali, že bude něco lepšího a ještě levnějšího, až jim ujel vlak, respektive pro ně přijel pohřebák. Výhodou zpravidla vždycky bylo, že našetřené oběživo se nezničilo zapařením ve strožoku, protože pozůstalí je střelhbitě pustili do oběhu takovým způsobem, že se nebožtík v hrobě otočil aspoň třikrát.

To Jiskra. Jistě máš radost, že jsem ta, to "Ň" dostal alespoň foneticky.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Jiskra »

Josef-mám,děkuju ! :lol:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Marpie »

Já lovím často na otevřeném poli cca 1km od hrany lesa a mám Hikvision Owl 25 a upřímně nic slabšího bych nechtěl. Při pohybu rozliším lišku od zajíce tak na 400-450m a srnčí když jde nebo běží naširoko tak bych řekl možná tak i 600m. Kunu jsem pozoroval tak na 300m. Ale teď se mi třeba stalo že jsem šoulal lesem a vidím skupinu cca 10-12 kusů. Podle terma si říkám srnčí. Kouknu přes Pard na flintě a ono to bylo daňčí. Tak jsem se pokochal a jak zmizeli pokračoval jsem dal. V termu jsem neměl možnost s něčím porovnat velikost tak jsem to nepoznal. A lopaty daňka kterého jsem v pardu viděl jsem v termu neviděl. Bylo to tak na 150m. Kousek dál leží kus a v termu jsem taky nevěděl co to je. Až v pardu jsem poznal srnu. Kdyby daňci vyšli na pole kde už by bylo nějaké srnčí asi bych to poznal. Prasata jsem měl nejdál asi 300m a poznal je. Ale v těch vzdálenostech co píšu to chce pohyb zvěře v klidu to poznat nejde. To je prostě tečka.

A jak píše GeorgH když někdo něco má tak chce aspoň něco o třídu lepší. On má čočku 13mm a pro komfort by bral lepší. Já mám 25mm a pro komfort bych bral vyšší třídu. Kdybych třeba začal na čočce 13mm tak by 25mm bylo pro mne vrchol blaha. Já začal 25mm tak mi to úplně super nepřipadá a asi bych spíš bral ještě vyšší řadu. To už ale zase omezují finance. Takže moje rada je vzít to nejvyšší na co mi dostačují finance a pokud by netrvalo dlouho něco našetřit tak raději chvíli šetřit.

A to co napsal Josef Kuřitka: "Použít se dá všechno, jen je otázka jak a jak dlouho. Chápu, že každý má své limity a jiný styl lovu v jiné honitbě, ale tak i ta šestka mimo hromadu, zejména pro lov lišek v otevřenější krajině, za mě nemá smysl. Prostě v situaci, kdy sedím v smíšené honitbě a mám venku kolem sebe 20-30 zajíců, kteří se honcují, běhají společně a nějaké srnčí, tak budu muset držet kulovnici s "nočníkem" v ruce pořád." tak pod to bych se podepsal. Pokud někdo loví na hromadě a okolí ho nezajímá nebo prostě díky terénu/porostu dál nevidí tak pak klidně i tu 6XF.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Odpovědět