Hikvision 6XF

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
vlastikp
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15.11.2011, 12:56

Hikvision 6XF

Příspěvek od vlastikp »

Ahojte chlapi,máte již někdo zkušenost s hikvision 6xf? Kupovat či nekupovat?
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Patrik D »

Zdar, netroufnu to říct jasně, ale já mám 15mm a fakt si myslím, že na zahradu na potkány to stačit bude, ale ven, myslím, že ta 15 je na hraně, mě stačí, ale 6mm??? Nevím
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od milanhb »

Mám taky 15ctku na běžný stačí,ale ven ta 6stka asi hodně slabá.
Je tam lákavá ta cena.
Ty obrázky mě přijdou,že jsou pro všechny typy použity skoro stejný.
Nebo rotuš přijde mi,že ani ta 15ctka nemá tak pěkně ostře,vykreslený obraz.
Milan
vlastikp
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15.11.2011, 12:56

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od vlastikp »

Já si myslím taky,ale čekám na nějakou recenzi a pořád nic. Takže asi radši investovat něco kolem 30 tisíc, aby to mělo nějaký smysl. Díky za názor. Zdarec
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od milanhb »

Tím jsem nechtěl říct,že bude a hodně horší než ta 15ctka.
Prostě by to chtělo pokud by byla možnost okouknout
a porovnat.A ujasnit si co potřebuju a co by mi možná stačilo
další je otázka peněz.
Milan
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od gonias »

Na youtubu je video od pumaknives

https://www.youtube.com/watch?v=cvQEKgXnIa0

Promo obrázky a videa vůbec neber v potaz! Ty jsou většinou natočený úplně jiným zařízením.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Patrik D »

Nevím kde bys kupoval, ale myslím, že vyjdou vstříc a pokud je požádáš o zapůjčení a porovnáš si ty přístroje budeš mít jasno.
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od tanak »

treba radšej priplatit a kupit 35mm

kupoval som pred rokom Pearl termo 35 pro2 pred nim som použival FLIR SCOUT TK ten mal 19 mm
a urobil som dobre ze som ho predal a priplatíl za 35mm
tu vide čo som točil na 35mm
https://www.youtube.com/watch?v=IasVnR6UwOs
https://www.youtube.com/watch?v=rDqVLRVJLa0
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Patrik D »

Kámoš má známého,co si to koupil a je nas...ej, chce to před tím než se to či ono koupí porovnat.
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Drapalikzn »

Zdravim
Mam to a je to takova hodne cinska hracka.
Samozrejme to nejde srovnavat s drazsima pristrojema, ale vyjadreni, ze je to na h...o je zcestne.
Kdyz je dobre pocasi vidi to i docela daleko, ale samozrejme nejde poznat, jestli je na 300m cerna, nebo vysoka, nebo . . .
Ja to mam ale proto; abych porad nezvedal flintu a nesermoval s ni v kazatelne.
Na rychle kouknuti, jestli neco kolem nejde to bohate staci a potom teprve zvedam kulovnici a divam se nocakem.
Mockrat se mi stalo, ze flintu znova pokladam a znovu se divam termoskou, protoze jsem to v nocaku nenasel.
Takze za mne to urcite vyhozene penize nejsou, protoze bych bez toho "cinskyho suntu" plno zvere vubec nezaregistroval.
Lovu zdar :)
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Patrik D »

No a ted se ozval jinej kamoš a do lesa stačí, jen vidět jestli něco de a je, já mám15mm a stačí, musí.
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Drapalikzn »

Tak vcera v noci jsem s tou hrackou videl uplneuplneuplne perfektne.
Asi zrovna Aštan Šaran nejak vyladil super pocasi pro pristavani hvezdne flotyly neboco.
:D :D :D
Jeste bych jen dodal, ze oproti hikvision nevikolik (ma to kamarad) tahle hracka vubec nezere baterku.
Zvladnu s ni tri cekany (3-4h)a to do toho cucim skoro porad.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Šumavák »

Ohledně na tuzemském trhu aktuálně zřejmě nejlevnější pozorovací termovize HIKVISION 6XF záleží na tom, k čemu ji hodláte používat a co od ní celkově očekáváte. :idea: Pokud očekáváte to, že si s ní zvěř přečtete do posledního detailu v HD rozlišení, tak na ni rychle zapomeňte a porozhlédněte se po nějakém přístroji za několikanásobně vyšší cenu. Díky miniaturní optické čočce a malému displeji dokážete detaily zvěře přečíst pouze na vzdálenosti v řádu metrů, na vzdálenosti v řádu desítek metrů už rozeznáte akorát tak druh zvěře (na základě velikosti, tvaru a způsobu pohybu) a na vzdálenosti v řádu stovek metrů rozeznáte pouze to, že je tam něco živého (vydávající teplo), jak je to asi velké (např. daněk versus srnčí), kolik je to kusů a jakým směrem se pohybují. A to je také vše :!: Já osobně tento malý kompaktní pozorovák (vejde se mi do kapsy u bundy) používám jako doplněk k zaměřovači na pušce, na nic jiného se podle mého názoru v myslivosti ani použít nedá. (Snad s výjimkou dosledů, na což by teoreticky mohl být také dobrý, ale to jsem ještě neměl příležitost vyzkoušet.) Prostě sáhnu do kapsy a pohodlně (aniž bych musel zvedat pušku) zkontroluji "perimetr", kde co je, no a když si něco potřebuji pořádně prohlédnout, musím holt vzít pušku a podívat se její zaměřovačem. Vzdálenosti, na které je možné s pozorovákem HIKVISION 6XF zvěř detekovat, se v závislosti na klimatických podmínkách (např. mlha, husté sněžení, déšť) trochu mění, ale obecně mám zkušenosti, že malou zvěř o velkosti lišky na minimálně 200 m uvidíte vždy, lončáka na 350 m a něco o velikosti jelena až někam k 500 m. Jo a ještě bych dodal, že když se přístroj zapne, probíhá u něj kalibrace, v průběhu které celkem 6x tiše cvakne. Na nějaké 40 m vzdálené vnadiště to podle mého názoru slyšet být nemůže, ale přesto bude na čekané praktičtější přístroj zcela nevypínat, ale pouze ho "uspat", pak kalibrace neprobíhá. Baterie se u něj vybíjí velice pomalu, takže s tím problém není.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Patrik D »

Pokud na 200 m poznám lišku není co řešit
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Hikvision 6XF

Příspěvek od Šumavák »

Patrik D píše: úte 12.1.2021, 9:27 Pokud na 200 m poznám lišku není co řešit
Lišku na 200 metrů nepoznáš, pouze vidíš, že tam něco je.
Odpovědět