Neviditelný přísvit Laserluchs-5000 (IR LED)

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Neviditelný přísvit Laserluchs-5000 (IR LED)

Příspěvek od ramo »

Zdar, znáte / máte někdo tento přísvit Laserluchs-5000 (IR LED). Cena je tam dost vysoká, tak jestli to má nějaký důvod, nebo opodstatnění... :shock: :roll:
Díky za info!
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Neviditelný přísvit Laserluchs-5000 (IR LED)

Příspěvek od ramo »

To ho fakt nikdo nemá?!? :roll: :roll:
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Neviditelný přísvit Laserluchs-5000 (IR LED)

Příspěvek od pufr »

LaserLuchs má spousta lidí - nevím, jak přesně tenhle nový (asi už "německo/čínský") model :)
Já jsem se v Norimberku cíleným rozhovorem dostal kdysi s dražším modelem kousek pod 300 €, ale i to se mi zdálo nakonec moc :?

Výrobce obecně používá laserové diody vysoké kvality a celkem promyšlený systém "fokusování" svazku, takže to osvětlené pole je bez nehomogenit, regulovatelné a přístrojek vyzařuje jen minimum "parazitních píků" - na delších vlnových délkách ...

By bylo lepší si to někde vyzkoušet - bys viděl, zda to pro Tebe má přínos odpovídající celkem vysoké ceně. Konkrétně tento model může mít v produkci českých "šikulů" silnou konkurenci :?
Pufr
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Neviditelný přísvit Laserluchs-5000 (IR LED)

Příspěvek od ramo »

Já ho právě koupil z UK za cca 3500 Kč mírně jetý. Mám i přísvit LUNA 940, ale s Laserluchs se mi zdá obraz lepší - ostřejší, ale 8 bych za něho nedal :roll:
Ta "neviditelnost" je tedy dána tím, že "vyzařuje jen minimum "parazitních píků" - na delších vlnových délkách" jak píšeš?? :shock:
Díky
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Neviditelný přísvit Laserluchs-5000 (IR LED)

Příspěvek od pufr »

Několikrát jsem takovou odpověď dostal.

Nakonec i v otevřených zdrojích se dočteš:
"Při vhodné volbě příměsí v polovodičovém materiálu je v LED diodě na odhaleném PN přechodu přebytečná energie vyzářena ve viditelném spektru jako nekoherentní světlo s úzkým spektrem (úzký vlnový rozsah). Pásmo spektra záření diody je závislé na chemických příměsích použitého polovodiče.

https://cs.wikipedia.org/wiki/LED

No a protože většina výrobců chce prodávat levně, tak nehledá diody za sta či tisíce korun, ani kusově nekontroluje spektra jimi emitovaného záření (asi je z 90% vůbec nekontroluje). A diody za 30 až 90 Kč prostě v materiálu polovodiče obsahují i "nežádoucí příměsi" - nečistoty, které emitují určitou - malou - část záření na jiných vlnových délkách než deklarovaných 850 - XYZ nm. :?

Asi tam budou i další vlivy - luminiscence na materiálu svítilny nebo i na něčem v pozorované scéně ...
Reálný svět má skoro vždy pestřejší paletu vlastností než dokáže popsat fyzika na úrovni střední školy :) :lol:
No a ten LaserLuchs prostě byl v tomhle směru o něco napřed - a možná stále je :?
Pufr
Odpovědět