Digisight Ultra n455 (n455 LRF) vs Digex

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Chasseur
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: stř 31.12.2008, 11:20
Kontaktovat uživatele:

Digisight Ultra n455 (n455 LRF) vs Digex

Příspěvek od Chasseur »

Zdravím, podělíte se, prosím, se svými zkušenostmi s rozdíly mezi D. Ultrou n455 (příp. N455 LRF - předpokládám, že u n455 a n455 LRF je pouze dálkoměr) a Pulsar Digexem? Z pohledu praktického využití při lovu (ovládání, obraz, atd.)? Základní rozdíl vidím asi v absenci dálkoměru u Digexu a absenci zvukového záznamu u Ultry, co dalšího?? :-)
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Digisight Ultra n455 (n455 LRF) vs Digex

Příspěvek od Michal_123 »

Digisight Ultra N455 má zvukový záznam.
Neměla to tuším N355.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Digisight Ultra n455 (n455 LRF) vs Digex

Příspěvek od Michal_123 »

Ještě tedy k dotazu, protože Ti nikdo neodpověděl.
Ono logicky, kdo má zkušenosti s oběma nočáky, že. Já také ne.
Já mám Digisight Ultra N455, předtím jsem měl Photon RT a předtím XT.
Digisight Ultra N455 byl pro mě skok dopředu, jsem spokojený. Ale nemám zkušenosti s ničím lepším.

Moje zkušenosti s nočákem:
Proti Photonům XT a RT je obraz nesrovnatelně detailnější a ostřejší.
Není třeba obraz tak často ostřit jako u Photonu RT, vlastně skoro vůbec.
V základu je vypnutý mikrofon, ten se musí zapnout v menu.
Dokonce i ve dne se dá puškohled velmi dobře nastřelit. Samozřejmě, pokud je úplně ostré sluníčko na kterém se odráží světlo od terče, je to horší.
Montáž jsem hned koupil jinou, ta původní mě nenadchla.
Bohužel, montáž je vytažená dozadu a já jí potřeboval spíš dopředu, takže jsem nepoužil všechny šrouby. To se ovšem běžně nikomu asi nestane.
Ovládání tlačítky je docela fajn, velmi jednoduché. I když, jas by se hodil spíš někde na kolečko.
Akupack je v pohodě, jak ovládáním tak výdrží.

Integrovaný přísvit:
Plusy:
Dosvítí z posedu určitě 300m v pohodě dle počasí.
I když je na levé straně zbraně, nevadí mi v nošení ani v létě, kdy je přísvit u těla. Rozhodně to do žeber nerýpá.
Mínusy:
Má pouze třístupňovou regulaci. To znamená, že je třeba také pracovat s jasem objektivu.
Není možné nastavovat kužel ani směr světla. Při střelbě do kopce svítí kužel trochu moc dolů a oslňuje. Při šoulačce a následné střelbě ze země do kopce, zejména při vyšší trávě to je asi nejzávažnější problém.
Zapínání přísvitu je vlevo, tedy přes puškohled, což může někomu vadit. Z Photonu RT jsem na to zvyklý, protože jsem měl externí přísvit na stejné straně.
Chasseur
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: stř 31.12.2008, 11:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Digisight Ultra n455 (n455 LRF) vs Digex

Příspěvek od Chasseur »

Ahoj Michale, díky za info. Dříve jsem lovil s Photonem XT šestapůlkou. Teď necelé tři roky s DU n355. U té DU n455 LRF je fajn ten dálkoměr. Na druhou stranu přesně, jak píšeš, je nevýhodou u DU n455 přísvit - je napevno, bez možnosti přizpůsobení kužele. Ovládání je srovnatelné s DU n355. Z pohledu rychlosti používání, úpravy zoomu, úpravy přísvitu + možnosti použití neoriginálního přísvitu (u DU n455 LRF není weaver pro připevnění jiného přísvitu) atd. bych řekl, že vychází lépe Digex - ovšem ten bohužel nemá dálkoměr :-( Holt vše má své pro a proti.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Digisight Ultra n455 (n455 LRF) vs Digex

Příspěvek od Michal_123 »

Ještě je třeba dodat, že ten integrovaný přísvit se dá jednoduše sundat a kontakt zakrýt přiloženou krytkou.
Místo přísvitu se objeví picatinny lišta, na kterou je možné jiný přísvit přidělat.
Odpovědět