Pard 008 vs Pulsar N455

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
L0KI
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 18.1.2016, 20:53

Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od L0KI »

Zdravím,

chystám se koupit noční zaměřovač a rád bych se na Vás obrátil, zda máte někdo zkušenost s oběma, aby jste mohli porovnat a doporučit co bude lepší a proč.

Váhám mezi PARD 008 A PULSAREM N455.

Cenový rozdíl je nějakých 20 tis., což je poměrně dost. Osazen tím bude kulobrok v 308W.

Předem díky za odpovědi.
Tikka T3x Varmint 7 RemMag + Sako TRG 22 - Meopta ZD 6-24x56 MilDot2
Baikal IŽ 94 Tajga 308Win-12/76
Baikal IŽ 27 M 12/76, 12/76
Zetka 7x57
CZ 75 Shadow line
deved
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 08.11.2017, 21:04

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od deved »

Jestli chceš relevantní odpovědi, tak zkus ze všeho nejdřív popsat podmínky v jakých lovíš, jakým způsobem (posed, šoulání) a další relevantní věci (např. požadavek na použití NV i ve dne, na jakou vzdálenost jsi zvyklý pozorovat / lovit, reakce zvěře na přísvity 850nm atd.).


d.
L0KI
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 18.1.2016, 20:53

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od L0KI »

Nechci, aby se to tady rozjelo ve stylu chytralku, kteri vymysleji kraviny, zkoumaji jak je to na ho..oproti jinym NV
nebo TV a ve vysledku to sklouzne, ze tu budou vychvalovany termovize za 120 koliku.
Je logicke, kdyz to bude na kulobroku, ze budu chtit lovit den/noc. 90% posed 10% soulacka. Stylem, kdyz po ceste na neco narazim, tak se nebudu jen divat, protoze mam na flinte neco, co nejde pouzit. To bych si asi nekupoval. Lov standard do nejakych 100 metru. Prevazne polni honitba. A do ted jsem chodil s baterkou, tak jaksi reakce na prisvity nemam jak porovnat.
Byl bych rad, kdybych dostal odpoved ve stylu: to je lepsi protoze.., nebo nekupuj, protoze je neco jineho na prd... A pod.
Dekuji.
Tikka T3x Varmint 7 RemMag + Sako TRG 22 - Meopta ZD 6-24x56 MilDot2
Baikal IŽ 94 Tajga 308Win-12/76
Baikal IŽ 27 M 12/76, 12/76
Zetka 7x57
CZ 75 Shadow line
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od savazka »

Jakožto majitel obou pardů a jednoho Pulsaru (staršího) bych to podmiñoval množstvím černé v revíru. Jestli hodláš lovit 30 prasat ročně, bude pard nejspíš potřebovat na pomoc přídavný 940nm přísvit. A furt montovat na flintu další "baterku" by byl opruz. Takže tam bych raděj volil Pulsar. Pokud lovíš hlavně škodnou a jen semtam prase, klidně bych bral pard a pro ty 4 prasata ročně nosil ten 940 přísvit za 3 tisíce navíc někde v kapse. U pardu bych ještě pomluvil riziko horší montáže a následné problémy s nastřelováním, kdy může být kříž těžce mimo střed obrazu. Což lze řešit jen lepší montáží a tisícovky opět lítají. Dále - pard má 6x zvětšení, což je na brokové rány z kulobroku trochu moc.
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Patrik D »

Zdravím, no po zkušenostech co mám, vše má své pro a proti, ale pokud to je elektronika, jsou pořád nějaký novinky, porovnal bych cenu. Chlapi mají pulsary a já parda, jeden si pučil můj kulobrok s pardem a chce si ho pořídit, má starší verzi pulsaru, máme to na škodnou a ten pard stačí, ale já osobně dvakrát reklamoval, tady je těžká rada. Na prdu se mi líbí den - noc, vidět s tím je daleko poměrně slušně, nastřelení je na pohodu, je lehký, levnější a pokud funguje dálkoměr debrý. Nevýhody, než jsem dokoupil s dálkoměrem, problém byl, že jsem měl kunu na 50m a myslel jsem, že je na 20m, to zvětšení 6,5x je moc, tudíž bez dálkoměru leda do lesa na posed, na šoulání ani náhodou kor v polní honitbě, ta montáž nevím jestli tomu věřit, ale mám kamoše má to na 7x57/12 ZH a střílí mu to přesně, výdrž baterií nesmysl co recenzují, já mám dvě. To, že se ti stane, že kříž není v prostředku to je taky pravda a nelíbí se mi to, jak říkám těžká rada. Já být tebou půjčím si od někoho kdo to má a porovnám, jinak i dnes volil bych dle ceny. Jo pokud máš termo pozorovák hodně si usnadníš u obouch přístrojů, měl jsem ATN termo a dnes jsem rád za parda a 15mm Hikwisna do ruky. zavolej 739 616 542
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Patrik D »

739 616 542
L0KI
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 18.1.2016, 20:53

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od L0KI »

savazka píše: sob 28.11.2020, 22:56 Jakožto majitel obou pardů a jednoho Pulsaru (staršího) bych to podmiñoval množstvím černé v revíru. Jestli hodláš lovit 30 prasat ročně, bude pard nejspíš potřebovat na pomoc přídavný 940nm přísvit. A furt montovat na flintu další "baterku" by byl opruz. Takže tam bych raděj volil Pulsar. Pokud lovíš hlavně škodnou a jen semtam prase, klidně bych bral pard a pro ty 4 prasata ročně nosil ten 940 přísvit za 3 tisíce navíc někde v kapse. U pardu bych ještě pomluvil riziko horší montáže a následné problémy s nastřelováním, kdy může být kříž těžce mimo střed obrazu. Což lze řešit jen lepší montáží a tisícovky opět lítají. Dále - pard má 6x zvětšení, což je na brokové rány z kulobroku trochu moc.
Prasat je u nás hodně po skromnu. Loni jsem viděl za celý rok dvě, z toho jedno lehlo a letos ani štětina. Za to lišek máme požehnaně kvůli bývalému vojenskému cvičáku a zavezenými betonovými sutinami, kam nikdo, kdo si umí spočítat 1+1, psa nepošle. Na lišky a kuny mi bohatě stačila baterka. Né jednou mi přišla do světla až pod posed. Ale je fakt, že to byly mladé a nezkušené lišky. Jak jsem bliknul po staré, byla v tu ránu v pr...
Co se týká montáže u parda, tak počítám, že dodávaný originál by letěl a nechal bych si to osadit a nastřelit u puškaře, který už si s tím poradí a upevní to na něco pořádného.
Půjčit si oboje a odzkoušet je celkem nemožné, protože neznám nikoho, kdo by parda008 měl. Otec si objednal Parda007 zasádku, ale ta mi vůbec nesedí.. Flinta je už tak těžká, k tomu optika, a pak další "heblo". Navíc to má málo předsazené v montáži, aby viděl když nemá nasazenou 007 a výsledek je ten, že se furt nějak rovná k flintě místo toho, aby jí chytil, zalícil a byl schopný hned střílet.
Pak známý má Yukona photona a nemůže si ho vynachválit. Jeden kolega ze spolku má Pulsara a dle jeho slov je všechno ostatní na dvě věci. Tak těžko říct, kde je nějaký zlatý střed. Ale než dám do něčeho, co bude za 3 roky stejně zastaralé, o 20 tyček víc, chci prostě vědět, proč bych to měl udělat.
Do teď jsem chodil s Zeiss jena 6x50 dekarem na pozorování a meostar r1 3-12x56 na flintě s baterkou. Dokud bylo jasno a svítily hvězdy nebo měsíc, tak se pozorovat v celku dalo, ale za tmy se nechytám a svítit na každé šustnutí, nebo zlomenou větvičku, nejde.
Pak jsem si na pozorování koupil z aliku za pár šušňů bestguarder noční pozorovák bez automatického zaostřování, ale po dvou sezeních jsem ho přestal nosit, protože sice, jsem už věděl co mám před sebou, ale oko to tak oslnilo, že než jsem zase přivyknul, abych se podíval přes normální optiku, byla zvěř v pr..
Tikka T3x Varmint 7 RemMag + Sako TRG 22 - Meopta ZD 6-24x56 MilDot2
Baikal IŽ 94 Tajga 308Win-12/76
Baikal IŽ 27 M 12/76, 12/76
Zetka 7x57
CZ 75 Shadow line
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Firimoraj »

Zdraví Vás, stou 007 bych to tak špatně zase neviděl.Pokud máte variábl tak 12mm čočku a s meoptou by mohl fungovat. Dokud je vidět koukám puškohledem pak nasadím 007 to štelování k zalícení je jen o zvyku.Pokud to od Vás někdo má tak bych vyzkoušel.Přísvit 850 co je u pardu je v pohodě pokud lišku nezradíte podruhé je opatrnější.Proto pořídit přísvit Luna 940 a je po problému. Měl jsem Dipol 125,pak novinku Photona xt bod byl na 90m velký že jsem nevěděl kam mám zamířit na kunu byl prez celé tělo.pak pulsar 870 vaou paráda ale kříž v pravo dole a dávat 5tis za montáž uf a ještě to zalícení hlavu vyšonovanou nad pažbou hrúza. Pard 007 to vyřešil tak jako Dipol 125 nasadím na puškohled a nic nemusím nastřeloval pokud puškohled drží ránu tak zasádka nemění bod zásahu. Sorry za chyby doufám že je to čtivé píšu to z telefonu a ten si píše chvilkama co chce.🙏
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Firimoraj »

Mám nějaká videa na youtube tak písnite do zpráv pošlu odkaz
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Drapalikzn »

Zdravim.
Mam uz treti pard 008 a to "druhou" verzi s dalkomerem.
Uplne nejlip (nejdal) videla "prvni" verze. Ale prisvit mi na blizko (bliz nez 70-80m) zrazoval cernou. Selatum a loncakum to nevadilo, ale bachyne jak stala naostro, okamzite reagovala.
Resil jsem to tak, ze jsem se dival nad prasata a po rychlem sjeti dolu okamzite strilel.
Potom jem si koupil dvojku a vzapeti treti verzi.
Treti verze s vychvalovanym displayem sony je sice v dennim modu jako omalovanka, ale v noci a to je prece dulezitejsi vidi podstatne hur nez dvojka.
Pulsary N355 i N455 maji kamaradi a zjednodusena odpoved na otazku co vidi lip (ostreji) je jasne ze pulsar.
ALE !!! to lip, je o opravdu nulanulaprd, takze pro mne vytezi jasne pard pro super kompaktni rozmery, cenu nahradnich baterii, porizovaci cenu, menu v cestine.
S pardem mam streleno sele v noci na 250m a videt je pri dobrych podminkach 300m +
To nestaci ?
Lovu zdar
:)
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Georg.H »

Jak poznám Pard 1 a Pard 2 🤔
Nikde nemůžu najít info
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Drapalikzn »

Georg.H píše: ned 10.1.2021, 1:53 Jak poznám Pard 1 a Pard 2 🤔
Nikde nemůžu najít info
Druha verze se zacala vyrabet s prichodem LRF
Cca po roce, kdy zacali dodavat do pristroje i cestinu a druhou moznost zamernych krizu.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Georg.H »

Žádná 1,2,3,4 a nevím kolikátá verze ještě, neexistuje :roll:
jsou jen 2 modely a to Pard NV 008/LRF a Pard NV 008P/LRF
ty ostatní jsou akorát výmysly prodejců aby se jím lépe prodávalo

a kdo nevěří ať si napíše do Pardu :lol:
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Drapalikzn »

Georg.H píše: ned 10.1.2021, 12:29 Žádná 1,2,3,4 a nevím kolikátá verze ještě, neexistuje :roll:
jsou jen 2 modely a to Pard NV 008/LRF a Pard NV 008P/LRF
ty ostatní jsou akorát výmysly prodejců aby se jím lépe prodávalo

a kdo nevěří ať si napíše do Pardu :lol:
Ano to mas pravdu.
Nic takhle oznaceno neni, ale ja vlastnil vsechny "tri modely", jak je prodejce casem daval na pult.
1 model 008 - nejsilnejsi prisvit
2 model 008 LRF a ceske menu - malinko slabsi prisvit (uz tolik nezrazuje)
3 model 008 LRF a sony display - jeste slabsi prisvit a na nocni rezim i vyrazne slabsi jas - temnejsi prokresleni detailu.
To jsou me vlastni skusenosti, nic vic
Lovu zdar :D

PS. Smyslem meho prispevku byla hlavne odpoved na puvodni otazku zakladatele vlakna a to je :

. . .ALE !!! to lip, je o opravdu nulanulaprd, takze pro mne vitezi jasne pard pro super kompaktni rozmery, cenu nahradnich baterii, porizovaci cenu, menu v cestine.
S pardem mam streleno sele v noci na 250m a videt je pri dobrych podminkach 300m +
To nestaci ? . . .
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Georg.H »

Takže si měl prakticky dva modely :lol:

prosím nemystifikovat ostatní, modely které neexistují :wink: :idea:
Odpovědět