Pard 008 vs Pulsar N455

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od pecan1 »

Zdar chlapi.
Řeším takové dilema na které mi "obchodníci" odpoví jednoznačně (kup), ale potřebuju zkušenost nebo spíš radu, zamyšlení:
Mám možnost koupit Parda 008 za nějakých 13 tis. , upadává mu ta slavná guma (už mě "políbil" při nastřelování), mám ho na vyzkoušení, zaktualizoval jsem ho, mám nějaký přísvit - "nástupce" Luny 940, je to bez LRF. Máme jednoznačně polní honitbu, že bych s ním někde střílel v lese je asi tak na 1%...
A teď k mé otázce: už máte někdo zkušenosti, drželi jste v ruce...etc... ten model PARD008s (2022)? Jaké jsou skutečné rozdíly v obraze....udávají všichni jakési jednotky luxů, nový čip etc...ale nikde není napsána velikost čipu - snímače. Sony displej...je skutečně tak dobrý/o tolik lepší/ než předchůdce 008P? A měří ten "dálkoměr" na PARDech obecně dobře? Údajně je i zlepšenoa montáž... Je ten dálkoměr na princiou laseru? Nebo jak? Namířím, kouknu do NV, zamířím tečku a změřím vzdálenost?
Protože nový model s LRF je za necelých 25tis..... plus záruka a už jsem se párkrát vytrestal, když zrovna nemířím na nějakou známou vzdálenost, kde je sloup el.vedení nebo jiný záchytný známý bod, ale kde není nic, v noci se člověk bez problému sekne o 80m a to už v .308 může udělat "minout lišku"....takže za mě, pakliže LRF funguje, tak je to asi velký pomocník.... Chápete moje dilema?
Díky za odpovědi
Pecan
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od pecan1 »

A ještě něco. Velmi se mi líbí obraz z Pulsar Digex.... Je super, že vykresluje parádně paroží, ale k čemu, když v noci se loví liška a prase. (Pakliže to nemá člověk na 24hod)
ALE: To NV VÁŽÍ 1390 g c50 a Digex N455 950g !! To první v mém případě skoro zdvojnásobuje hmotnost zbraně!
Pecan
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Marpie »

Mám první verzi Pardu 008 Lrf a porovnat s novějšími verzemi nemůžu ale aspoň něco k dálkoměru. Lovím taky spíš na otevřeném poli a dálkoměr Pardu porovnávám s dálkoměrem Nikon a je to víceméně shodné. Jen Pard má menší dosah. Třeba stoh dokáže na 600m ale zvěř na poli bych řekl tak 230m. Na displeji Pardu je křížek a ten může být umístěn podle ráže a montáže různě a ten křížek je měřící bod. Na těch polích je to opravdu vhodné ten dálkoměr mít já bych přístroj bez něj už nechtěl. Třeba v noci pomocí dálkoměru (pokud změřím zvěř při střelbě) snáze najdu nástřel. Do Pardu koukám tak že se gumy nedotýkám. Když jsem to poprvé udělal tak mi Pard rozsekl čelo mezi obočím. A známému (výborný střelec) jeho Pard rozsekl čelo ještě víc. Jo a v noci trochu ten dálkoměr ruší obraz ale dá se to přežít.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Drapalikzn »

Mel jsem ten novy model v ruce, ale dival jsem se s nim jen ve dne.
Kazdopadne je to hezci, mensi, lehci.
Ja do nej kazdopadne pujdu, uz kvuli funkci bal. kalkulatoru.
Nejaky videa jsou na youtube a v komentarich tam tvrdi, ze to vidi lip.
Tak to vyzkousim a taky uvidim. :D
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od pecan1 »

Asi nápodobně. Ta balistika je v noci super. V noci je všechno složitější a každá zlehčující funkce je samozřejmě plus…jak píšete i pro dosled etc….

Jo …. A k tomu sekání…. mě čelo i nos. Ale neměl jsem tam tu gumu. Jak já si nadával….si neumíte představit. :roll: :D :lol:
Dneska jsem v práci referoval asi 120x
Pecan
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od pecan1 »

A nevíte jak v tom funguje ta “balistika”? Z toho YouTube nejsem moc chytrý….
Pecan
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od Drapalikzn »

Tak to nevim - neptal jsem se
Ale nejspis to bude nejak spojene s dalkomerem.
Pridrzeni tlacitka, (asi), se posune zamerny kriz po stupnici dolu, nebo nahoru.
Samozrejme pri vlozeni spravnych udaju o razi atd do menu pristroje.
V tom videu https://youtu.be/ok2OpmvDypg je to videt.
Borcovi se ale brutalne trepou ruce, taky to mohl aspon na neco polozit, kdyz to nahraval.
:D :D :D
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od pecan1 »

Je tam vidět, že kříž po změření 600m “poskočí” dolu a před tím se to pomele. Asi na něco zmacknul. Myslím, že i v noci na nějakých 150-200m už ta funkce muže mít docela smysl. Uvidíme.
Pecan
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: Pard 008 vs Pulsar N455

Příspěvek od pecan1 »

Tak nějakou zkušenost už s novým pardem mám, tak ji sem dam.
Po 7 výstřelech (.308W) výměna základní desky. Servis ovšem perfektní, rychlý. Při snížení viditelnosti i velmi malém, se omezuje měření vzdálenosti. Logické.
Nos mám rozseklý už několikrát. (Dávám oko příliš blízko “na gumu”) …distance vymezena gumou je podle mého názoru malá.
Malá výdrž baterie….velmi závisí jak silný přísvit používáte …. Jedna čárka je tak do 120m, tři čárky už dosviti a osvětlí solidně prostor 400m daleko. Podotýkám, že na pozorování mám termo.
Na 3 hod čekanou si připravte tak 2 baterie.
Balistika funguje, ale v noci ji moc neupotřebím, střílím zcela vyjíimečně přes 150m a do této vzdálenosti letí kulka téměř rovné a přes den já osobně s pardem nelovím. Dálkoměr používám spíše jako doplněk k obeznání loveného kusu černé, který je v poli samotný….a nelze jej s ničím porovnat. Takže změřím vzdálenost a mohu tak odhanout velikost. Při měření vzdálenosti přístroj “mrká” - dosvěcuje objekt a i to pomáhá k lepšímu obeznani kusu. Výhoda.
Upevnění na listě je podstatně lepší než na starším modelu. Ovládání a rozdělení tlačítek na přístroji také.
Nahrávání po výstřelu funguje/nefunguje. I při nastavení vysoké citlivosti se ne vždy udělá záznam. (Naposledy predevčírem liška)
Pokusím se zapůjčit “stary” model a ještě Digex c50 a porovnat obrazy za identických podmínek a dat sem třeba video.
Zatím si jej nechám, velmi mě láká diky obrazu pulsar ovšem nemá dálkoměr a je skoro dvakrát tak těžký.
Na druhou stranu ještě jedna reklamace a Pard jde z domu váha neváha.
Pecan
Odpovědět