Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Ron123
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27.9.2017, 17:31

Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od Ron123 »

Zdravim kolegove, rozhoduji se poridit si nejake termo na nocni soulani a sezeni. Prohlizel jsem vicero znacek a rozhodl se pro znacku Hikvision(cena/pomer vykonu) kdy jsem nejdrive byl rozhodnutej pro klasickej monokular s 25mm cockou,ale pote jsem narazil na HIKMICRO THUNDER TH25 s moznou kombinaci pozorovaku,zamerovace a predsadky. Uzivatelsky bych to rozhodne videl na vsestranejsi moznosti vyuziti kdy ma clovek na vyber kdykoli se rozhodne zmenit podminky lovu navic by to vyuzila i moje draha ktera mmntalne pokukuje po nocnim zamerovaci.Rad bych Vas oslovil se zkusenostma v podminkach lovu kdo vyuziva tuto moznou kombinaci. Dekuji pratele za mozne odpovedi.L+L.

Zde odkaz: https://www.bestguarder.cz/hikvision-hi ... nder-th25/
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od Patrik D »

Zdar, nevím to je vše asi třeba zažít, šoulat a dívat se, najednou je třeba to mít na flintě, nevím, já lovím hlavně škodnou termo v ruce pard na kulobroku a musím se rozhodovat rychle, není čas ztrácet čas, tak přeji dobrou volbu.
Ron123
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27.9.2017, 17:31

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od Ron123 »

Patrik D píše: úte 13.4.2021, 15:15 Zdar, nevím to je vše asi třeba zažít, šoulat a dívat se, najednou je třeba to mít na flintě, nevím, já lovím hlavně škodnou termo v ruce pard na kulobroku a musím se rozhodovat rychle, není čas ztrácet čas, tak přeji dobrou volbu.
Zdravim, tak v tvem pripade chapu tvoji pohotovost. Me spis jde o takovou vsestranou moznost napr. jdu na srnce a rozhodnu se,ze vydrzim sedet nebo soulat dele neb zkusim nejaky to prasatko bo lisku tak si po setmeni kdy treba nebudou idealni svetelny podminky tu predsadku nasadim a vim,ze na co strilim a v prve rade ta rana bude sedet,protoze toho proste uvidim vic. Druhy pripad,ze proste v noci mam v ruce termopozorovak a tu zver si najdu a dosoulam kdy mam sebou flintu uz s nocakem a treti moznost,ze kdyz vyrazim s mladou tak mam svoji flintu s nocakem a mlada si vezme tuhle vymozenost kdy si z normalniho kukru udela termozamerovac a pozna co tam pred sebou ma kdy zase toho uvidi vice kdyz nebude uplne idealni stav napr. pri mesicku. V podstate v kostce mi jde o tyhle zkusenosti kdy mi napr. nekdo rekne jo za tuhle cenu dost muziky nebo hele vyprdni se nato ma to tyhle a tyhle mouchy tak radeji porid klasickej monopozorovak.....
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od Patrik D »

No za mě, proč ne. Já mám parda jelikož je ve dne barevnej, takže jako by jsem lovil denním, navíc to nahrává, hned se na posedu můžeš podívat, někdo to nebere, že je to čínskej šmejd, jo a co není??? No a termem hikwison 15mm čočka na 200m poznám kunu v pohybu pohoda, hned vše najdu a cena je tuším dohromady, jak to na co se ptáš, tak nevím, ale jak říkám, proč ne.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od kikin »

No za mě ne.Více účelové přístroje tu už byly a nikdy to neumělo vše pořádně.Nicméně je lákavé koupit termo za poloviční peníz a hned 3 kusy :D Ta manipulace za tmy bude nicmoc,poměrový dálkoměr a co se týče parametrů,bude asi potřeba přepočítat čínským koeficientem.Pozorovák 25mm ano,ale na flintu...
Ale když musíš,tak to za svý prachy otestuj a poděl se o výsledky. :D
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od Marpie »

Mám pozorovák Hikvision OWL 25mm a na flintu mi 25mm přijde málo. Jako pozorovák OK ale na flintu ne. Tam určitě min. 35mm. Jako předsádka možná s tím nemám zkušenost.
Ale když tak se dá koupit z internetu zkusit a ve 14ti dnech vrátit.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Ron123
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27.9.2017, 17:31

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od Ron123 »

Zdravim kolegove, je pravdou,ze ta 25mm cocka oproti 35mm nedostatek ma.
Abych to shrnul porovnavate zamerovac/pozorovak a to bude vzdycky rozdil v uzivatelskym porovnani kdy nekomu staci,ze tu zver obezna na xx metru a nekomu to na xx metru nebude vyhovovat neb uvidi tak "puntik". Tak ze abych se lepe vymack a bylo to vic srozumitelny.

1. Pouziva nekdo zde tuto moznost vyceuceloveho zarizeni?

2. Jake jsou pozorovaci schopnosti k obeznani zvere pri pouziti jako monokularu ( vzdalenost kdy dle siluety poznam o jakou zver jde)

3. Pri montazi na puskohled jako predsadka jaka je "ztrata kvality obrazu" kdy se budem pohybovat na lovnou vzdalenost k reknu max 130m (ne ze bych si netroufl dal,ale nemam tu potrebu) abych mel cil citelnej k dobre umistene rane.
Bock
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15.2.2021, 9:27

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od Bock »

Pokusím se odpovědět, s 25mm se lovit jistě dá, řekněme do loveckých 100m s dnešní technikou a elektronikou v pohodě. Pamatuji si na mé začátky s dipolem d125mm zasádkou... :)
i s vestavěným přísvitem, který byl tak slabý a díky tomu neplašil ani na vnadištní dálky, jsem střílel černou skrz 6x42 zeiss na 65m. (políčko)

čili z praxe, to jistě s 25mm termem od hiku, jistě pude i na dvojnásobnou dálku, na obvyklých nočních 100m jistě...(mimochodem Hikvision je jméno, které není žádný rychlokvas a v Asii má poměrně velmi dobré renomé, něco jako toyota - je to v podstatě konkurent fliru, starší firma která dělá leta bezpečnostní kamerové systémy apod.
Kombinace se jeví fajn nápad je to uni, nicméně nepočítejte že se to bude dobře někde v terénu dobře překopávat, navíc každé šroubování nese jistá rizika stržení závitu atd.

čili mít jednu verzi a občas to překopat ještě jo, jinak moc raději nee.

teď ty špatné zprávy:

- předsádky jsou nepraktické z důvodu náročnosti pevnosti uchycení na optiku, zatěžování optiky, u těžších ráží to chce pikašínu sólo. nevím jak je to zde s kolimací, další problém ale možná bude chyba minimální... nicméně všechny předsádky vč,digi NV na to trpěly...
blbě se to ovládá, je to v předu, na nějaké dílkové ovládání zapomeňte, leda nalepit na suchý zip na pažbu... nevím. Při lovu s TV je třeba pracovat s nastavením kontrastu, světlosti , kalibrací, od určité dálky i ostřením pozadí... to vše je třeba mít po ruce a nachytané intuitivně.
Předsádky zužují zorné pole, zatím pokud vím, vždy a u všeho.
základní zvětšení 1,5x, pro reálný lov do 100m, a díky zmenšení zorného pole, to bude chtít optiku se zvětšením variabilním od 2x, objektiv 42mm bude optimální, 50mm už nic nedá a je optika vysoko.
- výkon 25mm, termo má tu zrádnou vlastnost, že je vidět kus, ovšem překážky před ním, v některých situacích a počásí už méně, hloubka ostrosti je horší, a typicky střelba z nějakého zákrytu je problém, 3m před hlavní nevidno třeba stvoly trávy apod. je třeba odzkoušet. není dobře vidět ani větvičky před kusem. Pokud bude mlha, mlžný opar, s normálním aktivním NV končíte jdete domů, s tímto ne, ovšem je třeba myslet na to že bude vidět dík takto malé čočce vidět opravdu jen ten kus.


rezymé, použitelné to bude, za určitých ne univerzálních podmínek, tzn. typicky posed, vnadiště a za do 100m, načtené posedy a vstřely "kam a jak"...
na šoulačku to bude možná tak na posekané pole, strniště apod.

rozhodně to bude lovecky na noc lepší než jakékoliv digi NV

ověřte si tu kolimaci u prodejce, pokud by to bylo po nasazení na nulu, bez dalšího nastavování, proč ne - s vhodnou denní optikou (viz výše), ovše je třeba počítat s tím diskomfortem ovládání vpředu a těžištěm - ikdyž toto už je relativně lehký přístroj.

za další pozáruční servis... to může být taky problém...
Bock
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15.2.2021, 9:27

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od Bock »

jen doplním, že po Dipolu d125, jsem pak koupil zaměřovač apex xd50 s kterým jsem lovil do letoška - a lovil bych i dál nebýt strachu o možnost případného servisu... přecejen se jedná o pouhou elektroniku... dnes mám Eagle Orion.
Lovím s tím jen v noci (nebo šera) a do 100m, střelbě při těchto podmínkách dál jak za 100m se vyhýbám (vyjma nouzovek - dostřelní, sanitárka atd).
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od kojot »

TH25 je poměrně málo a nazval bych to jako entry level do termolovu. TH35 už je jiný level. Nezaměňovat s TH35C, ta univerzálnost díky optickému základu 1x zcela ztrácí. Osobně vždy raději doporučím zaměřovač na rychloupínací montáži, než předsádku, ale jsou zkrátka lidé, co na předsádce trvají z důvodu univerzálnosti.

TH35 je vcelku povedená mašinka, která za cca 70 tisíc nabízí již zmíněnou kombinaci monokuláru, předsádky a zaměřovače. To vše v jednom, přístroj podle příslušenství rozezná, co je právě zač. Nejběžnější variantou je zaměřovač, který je naprosto dostačující pro střelbu na lišku okolo 200 m. V případě, že nechci zaměřovač, vyšroubuji okulár s očnicí dokoupím čočku s adaptérem Rusan. Následně , po momntáži, je třeba kalibrovat obraz, což je poměrně jednoduché a rychlé. I tato verze je vyzkoušená, funkční a bezproblémová. Není čeho se bát.

Každopádně u nás máme zaměřovače povoleny, tak úplně nevidím pro předsádky opodstatnění. Výhodou TH35 je, že když ho koupím jako předsádku a zjistím, že mi to nevyhovuje, poměrně rychle z toho udělám zaměřovač a naopak.

Jinak mám osobně vyzkoušeno a nastříleno s TH35, Saim SCL35, SAIM SCT35, TUBE TL35. Nyní používám RICO RH50, takže dokážu řekl bych přístroje objektivně zhodnotit z hlediska uživatele.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Ron123
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27.9.2017, 17:31

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od Ron123 »

kojot píše: čtv 13.5.2021, 11:27 TH25 je poměrně málo a nazval bych to jako entry level do termolovu. TH35 už je jiný level. Nezaměňovat s TH35C, ta univerzálnost díky optickému základu 1x zcela ztrácí. Osobně vždy raději doporučím zaměřovač na rychloupínací montáži, než předsádku, ale jsou zkrátka lidé, co na předsádce trvají z důvodu univerzálnosti.

TH35 je vcelku povedená mašinka, která za cca 70 tisíc nabízí již zmíněnou kombinaci monokuláru, předsádky a zaměřovače. To vše v jednom, přístroj podle příslušenství rozezná, co je právě zač. Nejběžnější variantou je zaměřovač, který je naprosto dostačující pro střelbu na lišku okolo 200 m. V případě, že nechci zaměřovač, vyšroubuji okulár s očnicí dokoupím čočku s adaptérem Rusan. Následně , po momntáži, je třeba kalibrovat obraz, což je poměrně jednoduché a rychlé. I tato verze je vyzkoušená, funkční a bezproblémová. Není čeho se bát.

Každopádně u nás máme zaměřovače povoleny, tak úplně nevidím pro předsádky opodstatnění. Výhodou TH35 je, že když ho koupím jako předsádku a zjistím, že mi to nevyhovuje, poměrně rychle z toho udělám zaměřovač a naopak.

Jinak mám osobně vyzkoušeno a nastříleno s TH35, Saim SCL35, SAIM SCT35, TUBE TL35. Nyní používám RICO RH50, takže dokážu řekl bych přístroje objektivně zhodnotit z hlediska uživatele.

Zdravim kolego,perfektní report. Bezvadně napsaný pro další kolegáčky co uvažujou nad touhle možností a přesně jak si napsal když to nebude úplně top co očekávam tak mam furt možnosti, jinak ta 25 ano je to takové naprosté minimum a mam toho červíka,že přecijenom ještě došetřim na tu 35, když už tak ať to kouká slušně. L.L.
Naposledy upravil(a) Ron123 dne pon 17.5.2021, 9:47, celkem upraveno 1 x.
Ron123
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27.9.2017, 17:31

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od Ron123 »

Bock píše: pon 26.4.2021, 20:29 Pokusím se odpovědět, s 25mm se lovit jistě dá, řekněme do loveckých 100m s dnešní technikou a elektronikou v pohodě. Pamatuji si na mé začátky s dipolem d125mm zasádkou... :)
i s vestavěným přísvitem, který byl tak slabý a díky tomu neplašil ani na vnadištní dálky, jsem střílel černou skrz 6x42 zeiss na 65m. (políčko)

čili z praxe, to jistě s 25mm termem od hiku, jistě pude i na dvojnásobnou dálku, na obvyklých nočních 100m jistě...(mimochodem Hikvision je jméno, které není žádný rychlokvas a v Asii má poměrně velmi dobré renomé, něco jako toyota - je to v podstatě konkurent fliru, starší firma která dělá leta bezpečnostní kamerové systémy apod.
Kombinace se jeví fajn nápad je to uni, nicméně nepočítejte že se to bude dobře někde v terénu dobře překopávat, navíc každé šroubování nese jistá rizika stržení závitu atd.

čili mít jednu verzi a občas to překopat ještě jo, jinak moc raději nee.

teď ty špatné zprávy:

- předsádky jsou nepraktické z důvodu náročnosti pevnosti uchycení na optiku, zatěžování optiky, u těžších ráží to chce pikašínu sólo. nevím jak je to zde s kolimací, další problém ale možná bude chyba minimální... nicméně všechny předsádky vč,digi NV na to trpěly...
blbě se to ovládá, je to v předu, na nějaké dílkové ovládání zapomeňte, leda nalepit na suchý zip na pažbu... nevím. Při lovu s TV je třeba pracovat s nastavením kontrastu, světlosti , kalibrací, od určité dálky i ostřením pozadí... to vše je třeba mít po ruce a nachytané intuitivně.
Předsádky zužují zorné pole, zatím pokud vím, vždy a u všeho.
základní zvětšení 1,5x, pro reálný lov do 100m, a díky zmenšení zorného pole, to bude chtít optiku se zvětšením variabilním od 2x, objektiv 42mm bude optimální, 50mm už nic nedá a je optika vysoko.
- výkon 25mm, termo má tu zrádnou vlastnost, že je vidět kus, ovšem překážky před ním, v některých situacích a počásí už méně, hloubka ostrosti je horší, a typicky střelba z nějakého zákrytu je problém, 3m před hlavní nevidno třeba stvoly trávy apod. je třeba odzkoušet. není dobře vidět ani větvičky před kusem. Pokud bude mlha, mlžný opar, s normálním aktivním NV končíte jdete domů, s tímto ne, ovšem je třeba myslet na to že bude vidět dík takto malé čočce vidět opravdu jen ten kus.


rezymé, použitelné to bude, za určitých ne univerzálních podmínek, tzn. typicky posed, vnadiště a za do 100m, načtené posedy a vstřely "kam a jak"...
na šoulačku to bude možná tak na posekané pole, strniště apod.

rozhodně to bude lovecky na noc lepší než jakékoliv digi NV

ověřte si tu kolimaci u prodejce, pokud by to bylo po nasazení na nulu, bez dalšího nastavování, proč ne - s vhodnou denní optikou (viz výše), ovše je třeba počítat s tím diskomfortem ovládání vpředu a těžištěm - ikdyž toto už je relativně lehký přístroj.

za další pozáruční servis... to může být taky problém...
Také dávam palec nahoru za zkušenosti,diky kluci za obětavost,pěkná a srozumitelná "recenze" jaká uskalí to má,ale hlavně vyzkoušeno osobníma zkušenostma a ne jedna paní povídala....
hakl
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 04.10.2011, 12:55

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od hakl »

Zdravím, i já osobně bych uvítal opravdu univerzální zařízení, kterým bych zvěř perfektně obeznal a mohl lovit. V současné době hledám na dálku a i slušně obeznávám zvěř Marskou HD 50 mm, ale abych mohl zodpovědně lovit, kontroluji Pardem ..8. V našem revíru již neulovíte prase z posedu či kazatelny, bachyně dělají 200m oblouky, nejen kvůli nám lovcům, ale i kvůli vlkům. Pak nechají selata jedné bachyni nebo i lončandě hlídat v kraji lesa, další se pasou či buchtují mimo les, a jedna nebo dvě pořád chodí dokola a hlídají. Jak proti větru, tak především po větru, protože z té strany na ně jde vlk a samozřejmě i myslivec. Takže za nimi musím pěkně po svých a lovit z pirštoku. Protože pirštok není posed, musím hlídat více prasat, tak nelovím dále než 70m. Ne vždy vidím v termovizi struky ale kdo používá Pard , takmi dá za pravdu, že i na 1. intenzitu přísvitu je to paráda . Ale bohužel všechna prasata od lončáka výš již reagují na přísvit 850 a polovina již i 940. Tedy myslím míření ze země z pirštoku. Takže bych uvítal něco, čím bych mohl zvěř dobře obeznat a do 80 m v klidu lovit. Na to lovení by ta 25 měla stačit. Další, na co koukám je výše je investice, jestli nám do divočáků vletí AMP, tak i když v noci lovím samozřejmě i lišky a psíky, tak měto k nočnímu lovu asi nebude tak motivovat.
Bock
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15.2.2021, 9:27

Re: Hikvision-HIKMICRO THUNDER TH25: termo s kombinaci pozorovak+zamerovac+predsadka

Příspěvek od Bock »

Nebál bych se zainvestovat... protože když tu bude amp, bude se proplácet zástřelné a černé bude v tu dobu rekordní počet - protože už není cesta zpět - tam kde je žír, bude černá, lokálně se to bude třeba lišit
- ale zase s dobrou výbavou bude vždy větší šance oproti konkurentům

mám toto
https://www.termovize-eagle.eu/termoviz ... 12--54-mm/

do 100m s tím přečtu všechno, do 70m vidím černou i mrkat, protože vidím řasy

kolega má to samé a přečte vytlučeného jelena do nějakých 200-300m co říkal, spočítá výsady

Je to asi to nej v současné době, co v ČR je, nevím o žádném jiném stroji který by vykresloval detaily líp.

pak je tu
https://www.termovize-eagle.eu/termoviz ... 640-x-512/

pro mě ale problém se zorným polem, lovím v noci fakt do 100m nebo max těsně kolem té honoty, drtivě blíže - taky proto, protože pole nemáme

za zamyšlení stojí trail2 xp 50 lrf
https://www.binox.cz/termovize-trail/trail-2-lrf-xp50/
Odpovědět