NIGHT PEARL FOX 19 HUNT

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

NIGHT PEARL FOX 19 HUNT

Příspěvek od milanhb »

Máte někdo NIGHT PEARL FOX 19 HUNT
a jste ochotný se podělit o zkušenost ,,z provozu´´?
Zajímá mě hlavně odolnost na zpětný ráz mám 308w
říká se,že tyhle laciné jsou na něj dost náchylné.
Do ruky mám Termovizní Monokulár Hikvision 15XF na mou potřebu stačí
a tak by to mělo koukat snad o trochu líp.
Dík za reference.
Milan
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: NIGHT PEARL FOX 19 HUNT

Příspěvek od milanhb »

To jste to opravdu ještě nikdo nekoupil?
Klidně jen do SZ.
Díky Milan
zdenek64
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24.5.2020, 20:49

Re: NIGHT PEARL FOX 19 HUNT

Příspěvek od zdenek64 »

Vstupní čočka 19mm je opravdové minimum, že vím, že tam neco je, ale pořádně nevím co to je. Je to vhodné na lov v lesních porostech na hromadu na křižovatce lesních cest do 40 metrů. Na trochu normální lov je minimum vstupní čočka 38mm a raději 50mm. Prostě lákadlo pro méně majetné do světa termovizí.
Rigi
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 10.1.2022, 15:09

Re: NIGHT PEARL FOX 19 HUNT

Příspěvek od Rigi »

Zdravím
Foxe mám skoro rok, uloveno min deset prasat, spíš víc nevím přesně, něco málo Lišek a Kun. Lovim něco hromada okolo 50 metrů a něco pole, louky, strniste strop do 150m a to úplně v pohodě prase. Liška do 100 ok. Night pearl dává na tento přístroj záruku celé tři roky, což hovoří asi samo za sebe. Mám i nocak a obě varianty mají své jasné výhody.
Rigi
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 10.1.2022, 15:09

Re: NIGHT PEARL FOX 19 HUNT

Příspěvek od Rigi »

Ještě doplňuji používám v součinnosti s ráží 7x57 R. A drží od prvního nastreleni do současnosti. Přístroj se dá doostrit podle vzdálenosti, hromada okolo 50m má trochu jiné ostření než li lov na polích a strnistich což je asi běžné.
Rigi.
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: NIGHT PEARL FOX 19 HUNT

Příspěvek od fori »

Ahoj, přemýšlím nad tímto přístrojem. Používal bych ho z části jako zaměřovač na kulovnici u krmeliště a z části jako pozorovák při raních šoulačkách. Od přístroje bych chtěl, aby se s ním spolehlivě dalo lovit do cca70 m a abych byl při šoulání schopný detekovat teplý bod na cca 150-200 m. Doporučili byste mi ho, nebo se už dá ve stejné cenové sehnat něco lepšího. Díky
lampasak
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02.12.2022, 22:54

Re: NIGHT PEARL FOX 19 HUNT

Příspěvek od lampasak »

Ahoj,
Napíšu pár poznatků, kdyby někdo v budoucnu hledal. S přístrojem jsem lovil od loňského září. Nějaké prasata a jinak hlavně škodná. Do května jsem používal jako pozorovák a zároveň zaměřovač. Pak jsem koupil do ruky Hikmicro LH25. Je to entry level termovize a nelze čekat úplné zázraky, ale zas taková hrůza, jak někteří prezentuji, to taky není. Lišku v tom poznám podle pohybu na 300+ metrů. Kolem 150 už to začiná vypadat jako liška (běhy a tak). Lovil jsem je do 100 metrů bez problému. Nejdál jsem ulovil na nějakych 120. Prasata se dají do nějakých 150. Trochu na krev by šlo max 200. U srnčího je kolem 300 metrů ještě poznat, kde je hlava, běhy už vidět nejsou.

Když to vezmu kolem a kolem, tak kdo loví do 100 metrů a častěji ještě blíž, tak naprosto stačí. Ja teď už přechazím na lepší, protože byla možnost a člověk se rozmlsá.

S čím jsem trochu bojoval byl nástřel. Nedařilo se mi ty packy doštelovat tak, aby držela nástřel a zároveň šly dobře otvírat. Chvíli to bylo dobré a pak třeba skočil 10cm jinde. Nakonec vyřešil problém Luszczek, protože mě nebavilo ladit to dotažení a taky už jsem té jejich montáži přestal věřit. Pak ještě asi díky tomu, že to má malou čočku a zároveň celkem malé jádro nešlo zbraň úplně perfektně nastřelit. I na 50 metrů se to nastřeluje na neostrý flek a je problém mířit pokaždé stejně. Přesnost se pak pohybovala někde kolem 1,5-2MoA, byť s normálním sklem střílím pod MOA. Do 100m na lišky stačí, dál už nedoporučuji. Mám s tím dokonce i 2 kuny na nějakých 50m.
Odpovědět