Infiray Tube TD50L

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Venator Brunensis
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 07.1.2022, 20:33

Infiray Tube TD50L

Příspěvek od Venator Brunensis »

Má někdo? Zkušenosti? Dojmy?
Motykac27
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 31.5.2022, 7:46

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od Motykac27 »

Pořídil jsem si ho tři týdny zpátky. Zpracování slušné, jediné na co si musím zvykat je větší velikost a váha okolo 1kg. Mám ho na kulobroku ZH a celý komplet se váhou blíží 5kg.
Nastřelení bez problému a posléze jsem ze zvědavosti vystřílel celou krabičku na střelnici a všechno padalo tam kam jsem mířil. Obraz je slušný a uplně plynulý (nebo asopň okem nepozotuju žádné zpoždění). Přes den v denním režimu barevný, sice se nedá srovnávat s klasickým puškohledem, ale koukat a střílet se dá bez problému (na obeznání zvěře mám dalekohled). V noci se dají přepnout dvě funkce “měsíčná noc” za svitu měsíce na kratší vzdálenost (50-60) jsem vůbec nepotřeboval přísvit. Druhá funkce “svit hvězd” ještě trochu zesvětlí obraz, ale začne se sekat a už není plynulý, takže ho ani nezapínám, protože to mi opravdu vadí. Při použití “měsíčná noc” je obraz plynulý a s přísvitem více než slušný. Před ním jsem zkoušel PardNV008 a Infiray má za mě o něco lepší obraz. Podotýkám, že oba přístroje jsem používal s diodovým přísvitem Luna 940 od p. Kerdy. S infiray vidím až na 400m (hrana lesa), ale použitelný k relativnímu pozorování je 150-250m podle druhu sledované zvěře. Originál přísvit 940nm funguje špatně, při táhnutí krajinou se jako by obraz ztmavuje a zesvětluje a často se uplně ztmaví. Nevím jak to popsat, ale s Lunou 940 mi to nedělá a vše funguje bez problémů.
Osobně nelituji investovaných peněz, zatím vše funguje jak má. Za tři týdny s ním mám uloveno zatím jen jednoho srnce a jednu lišku. Uvidím jak bude fungovat postupem času.
zetko
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.9.2009, 17:40

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od zetko »

Dobrý den,porovnával někdo tento přístroj v noci s Pulsary N455 a C50?
MilanZ
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 28.7.2020, 11:05

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od MilanZ »

Dobrý den, nikde jsem nenarazil na noční video nad 100 m. Nezkoušel někdo, jak to kouká? Nyní mám pard 007 + Luna laser 940. Přemýšlím o změně a TD 50L je zatím favorit, s tím, že bych používal s Lunou. Díky
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od Patrik D »

Zdar všem,můžu se zeptat, má to dálkoměr????
markusius
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 08.11.2022, 21:02

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od markusius »

otazka trocha mimo, ma Infiray Tube TD50L cervenu vysvietenu bodku v krizi?
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od kojot »

markusius píše: úte 08.11.2022, 21:06 otazka trocha mimo, ma Infiray Tube TD50L cervenu vysvietenu bodku v krizi?
nemá, ale má docela fajn jemné osnovy. Co jsem do toho koukal, tak mi docela vyhovují.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Hubinka
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 06.1.2023, 16:53

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od Hubinka »

Motykac27 píše: úte 31.5.2022, 8:15 Pořídil jsem si ho tři týdny zpátky. Zpracování slušné, jediné na co si musím zvykat je větší velikost a váha okolo 1kg. Mám ho na kulobroku ZH a celý komplet se váhou blíží 5kg.
Nastřelení bez problému a posléze jsem ze zvědavosti vystřílel celou krabičku na střelnici a všechno padalo tam kam jsem mířil. Obraz je slušný a uplně plynulý (nebo asopň okem nepozotuju žádné zpoždění). Přes den v denním režimu barevný, sice se nedá srovnávat s klasickým puškohledem, ale koukat a střílet se dá bez problému (na obeznání zvěře mám dalekohled). V noci se dají přepnout dvě funkce “měsíčná noc” za svitu měsíce na kratší vzdálenost (50-60) jsem vůbec nepotřeboval přísvit. Druhá funkce “svit hvězd” ještě trochu zesvětlí obraz, ale začne se sekat a už není plynulý, takže ho ani nezapínám, protože to mi opravdu vadí. Při použití “měsíčná noc” je obraz plynulý a s přísvitem více než slušný. Před ním jsem zkoušel PardNV008 a Infiray má za mě o něco lepší obraz. Podotýkám, že oba přístroje jsem používal s diodovým přísvitem Luna 940 od p. Kerdy. S infiray vidím až na 400m (hrana lesa), ale použitelný k relativnímu pozorování je 150-250m podle druhu sledované zvěře. Originál přísvit 940nm funguje špatně, při táhnutí krajinou se jako by obraz ztmavuje a zesvětluje a často se uplně ztmaví. Nevím jak to popsat, ale s Lunou 940 mi to nedělá a vše funguje bez problémů.
Osobně nelituji investovaných peněz, zatím vše funguje jak má. Za tři týdny s ním mám uloveno zatím jen jednoho srnce a jednu lišku. Uvidím jak bude fungovat postupem času.
Dobrý večer, prosím jak přidělat lunu 940 k infiray940.Vejde se do originálního držáku?
Motykac27
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 31.5.2022, 7:46

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od Motykac27 »

Já mám Lunu přichycenou pomocí magnetického držáku k hlavni, je to snadno odnímatelné a drží to. Jinak do origo držáku se Luna nevejde, origo přísvit je o něco tenčí.
Motykac27
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 31.5.2022, 7:46

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od Motykac27 »

Patrik D píše: stř 13.7.2022, 8:23 Zdar všem,můžu se zeptat, má to dálkoměr????
Má to jen poměrový dálkoměr, klasický laserový tam není.
Motykac27
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 31.5.2022, 7:46

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od Motykac27 »

MilanZ píše: pon 11.7.2022, 13:24 Dobrý den, nikde jsem nenarazil na noční video nad 100 m. Nezkoušel někdo, jak to kouká? Nyní mám pard 007 + Luna laser 940. Přemýšlím o změně a TD 50L je zatím favorit, s tím, že bych používal s Lunou. Díky
Používám TD50L s diodovou Lunou a kouká to až na 400 metrů (hrana lesa lesa 390 metrů, měřeno dálkoměrem). Ovšem na tuhle vzdálenost jdou rozeznat objekty jako stromy, auta či budovy. Větší zvěř sice uvidíte, ale nějákém obeznávání nemůže být řeč. Zvěř se dá pěkně rozeznat podle velikosti na 200-250metrů, u menší zvěře (zajíc, liška apod.) 150-200.
Obeznávání zvěře je do stejné vzdálenosti do jaké se dá ve dne obeznat s 4násobným zvětšením, například srnec 80-100metrů. Jakmile ale člověk začne v nočním režimu používat digitální zoom tak se obraz hodně rychle kazí.
Pikoš
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25.2.2023, 0:41

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od Pikoš »

Hubinka píše: pát 06.1.2023, 17:04
Motykac27 píše: úte 31.5.2022, 8:15 Pořídil jsem si ho tři týdny zpátky. Zpracování slušné, jediné na co si musím zvykat je větší velikost a váha okolo 1kg. Mám ho na kulobroku ZH a celý komplet se váhou blíží 5kg.
Nastřelení bez problému a posléze jsem ze zvědavosti vystřílel celou krabičku na střelnici a všechno padalo tam kam jsem mířil. Obraz je slušný a uplně plynulý (nebo asopň okem nepozotuju žádné zpoždění). Přes den v denním režimu barevný, sice se nedá srovnávat s klasickým puškohledem, ale koukat a střílet se dá bez problému (na obeznání zvěře mám dalekohled). V noci se dají přepnout dvě funkce “měsíčná noc” za svitu měsíce na kratší vzdálenost (50-60) jsem vůbec nepotřeboval přísvit. Druhá funkce “svit hvězd” ještě trochu zesvětlí obraz, ale začne se sekat a už není plynulý, takže ho ani nezapínám, protože to mi opravdu vadí. Při použití “měsíčná noc” je obraz plynulý a s přísvitem více než slušný. Před ním jsem zkoušel PardNV008 a Infiray má za mě o něco lepší obraz. Podotýkám, že oba přístroje jsem používal s diodovým přísvitem Luna 940 od p. Kerdy. S infiray vidím až na 400m (hrana lesa), ale použitelný k relativnímu pozorování je 150-250m podle druhu sledované zvěře. Originál přísvit 940nm funguje špatně, při táhnutí krajinou se jako by obraz ztmavuje a zesvětluje a často se uplně ztmaví. Nevím jak to popsat, ale s Lunou 940 mi to nedělá a vše funguje bez problémů.
Osobně nelituji investovaných peněz, zatím vše funguje jak má. Za tři týdny s ním mám uloveno zatím jen jednoho srnce a jednu lišku. Uvidím jak bude fungovat postupem času.
Dobrý večer, prosím jak přidělat lunu 940 k infiray940.Vejde se do originálního držáku?
Já mám laser lunu pridělanou do origo rychloupinacícho držáku od firmy hikmicro
KodlajZ
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 07.8.2019, 17:38

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od KodlajZ »

Zdarec borci tak se taky přidám k tomuto fórum na TD50L.
Dlouho sem se pohlížel po novým nočáku který bych vyměnil za starší PARD008, vzhledem k tomu že žádný přístroj jsem neměl možnost vyzkoušet si jak pracuje v noci tak sem na slepo šel právě do TD50L. Zatím mám přístroj týden a za sebou dvě krátké vycházky pro vyzkoušení a můžu říct že sem z přístroje trošku zklamaný. Co se týče obrazu přes den, jak zde bylo psáno není to klasický sklo ale postačí. Těšil sem se až přijde noc a vyzkouším a porovnám nočním režim, za mě celkem zklamání, na delší vzdálenost (cca 200m) jsem nebyl schopen doostřit obraz, vše takové rozmazané, úchyt na přísvit je hrozný patent. Na tomhle místě sem se starým pardem krásně zaostřil a obraz byl čistý, prozatím teda nic moc. Nakonec jsem přísvit připevnil montáží k tubusu a už to vypadá a ovládá se daleko lépe. Dnes se chystám na další vycházku tak uvidíme třeba se mi podaří dostat k obrazu lepšímu. Kdyby se našel někdo a zaslal mi video jak kouká jeho přístroj byl bych vděčný pro porovnání, nicméně videa které lze vidět na netu jsou daleko lepší než realita, tedy prozatím. K přístroji používám přísvit 940 LASER od KERDY.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od poli »

Prosím majitele, mohl by mi někdo změřit průměr a délku objektivu?
janmikyska
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.8.2021, 12:17
Bydliště: Vyškov

Re: Infiray Tube TD50L

Příspěvek od janmikyska »

Zdravím Vás,
Zvažuji pořídit tento přístroj jako náhradu za Pard Nv008. S Pardem jsem spokojený avšak mi u něj vadí malé zorné pole. Může mi někdo odpovědět jak velké zorné pole má TD500L oproti NV008?
Brno ZG47 8x64S Pard NV008, Mannlicher Schoenauer 7x57 Zeiss Diavari 2,5-10x52, Brno Super 572.5 7x65R/12 Docter Sight 2, Wrulich Ferlach 8x58SSC/16/16 Kahles 4x32, Brno Super 571.3 12/70
Odpovědět