hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od dreamer4u »

Zdravím, zaobstaral som si tento nový termo prístroj v prevedení predsádka. Problém je v tom, že po zapnutí prístroja je všetko zväčšené, z hlavného menu nevidím ponuku ale iba malú časť a dokonca nevidím ani OSB menu - stav batérie a tak pod. Skúšal som to odstrániť skúškou zmeny zväčšenia na pristroji ako aj na puškohlade vortex 6-24x50 bohužiaľ to nepomohlo. Som z toho nervózny. Videa na you tube sú krásne ale tuto to nejde ani poriadne doostriť. Nemal náhodou už niekto takýto problém. Je tu síce možnosť vrátenia / reklamácie ale možnože je v tom iba nejaký háčik ....
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od dreamer4u »

ešte je tu možnosť nahratia novšieho softveru ale toto by som zatiaľ nechcel skúšať nakoľko prístroj je v záruku. Inač v prípade aktualizácie by to bolo brané ako dôvod neuznania reklamácie ? Kamarát už to aktualizoval avšak nejednalo sa o nový prístroj ale iba od druhej ruky. Nejaké vylepšenie ale problém zo zväčšením nemal ani na začiatku, takže to nevie posúdiť či by to bola cesta k úspechu .
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od lovec »

Nie som si istý, či to dobre chápem.
Ak to máš nasadené na puškohľade, tak aj to minimálne zväčšenie 6x je príliš veľké na to, aby si videl komplet displej s celým menu.
Pokiaľ do toho pozeráš bez puškohľadu a nevidno celé menu, tak je niečo zle. S tým ti žiaľ neviem pomôcť.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od dreamer4u »

Zdravím. Ešte raz. Pokiaľ predsádku demontujem a pozriem sa je to všetko OK. Vidieť celé menu avšak obrazovka je dosť maličká. Akonáhle predsádku nasadím na puškohľad už hneď pri základnom zväčšení 1x je to všetko zväčšené a menu nie je vidieť. Ak sa mi to podarí nafotiť tak pridám nejaké foto keď sa k tomu dostanem.
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od lovec »

Foto asi netreba. Ak chceš vidieť celú obrazovku, potrebuješ puškohľad so širším zorným poľom a menším zväčšením. Pravdepodobne niekde okolo 2x-2,5x zväčšenia na puškohľade by si mohol vidieť celý displej predsádky.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od gonias »

Ahoj, to zvětšení 6x bude pravděpodobně moc.
Na tomto videu je vidět obraz u zvětšení 2,5x a potom 5x.
https://youtu.be/6U90Hcg4nWk
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od dreamer4u »

Ďakujem za reakcie ... Po zvážení príspevkov, zhliadnutí videa a získaní informácii som dospel k záveru, že pravdepodobne bude zádrhel predsa len v zväčšení puškohľadu. 6x je už asi príliš, ideál 2-3x. Trošku ma však štve, že pri kúpe ma nikto na to neupozornil, hoci som aj spomínal aký mám puškohľad a dokonca som neobjavil ani žiadne reakcie keď som študoval info pred kúpou a dokonca ani sám výrobca to neuvádza. Som z toho sklamaný. Mám teda dve možnosti a to buď investovať do nového puškohľadu čo nepripadá do úvahy alebo dokúpiť príslušenstvo na prerábku termovízie na zameriavač cca 140,- eur + montáž 80 eur. Od tohto ma však odrádza to, že musím pri používaní demontovať, následne montovať prístroj a následne puškohľad na weaver lištu, čo môže mať za následok posunutie výstrelu. Prevažne aj tak chodím ro revíru ešte za dňa a čakám až do noci, čo je teda pre mňa tiež asi neprijateľné že by som si musel vyberať pred dňom a nocou. Čo poradíte ?
Otázka číslo 2 pre majiteľov danej termopredsádky. Ak mám predsádku demontovanú, nemôžem meniť zoom. Je nastavená stále na 1x. Chcem sa teda spýtať či je to tak nastavené z výroby. Zoomovať môžem až po nasadení očnice (ktorú musím dokúpiť) alebo vám funguje aj bez nej. Keď predsádku mám namontovanú tak to kvôli veľkému zväčšeniu nemôžem odkontrolovať. Ako to je prosím Vás. Ďakujem za reakcie.
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od gonias »

Ono je fakt, že ani v anglickém, ani v českém návodu o ideálním či limitním zvětšení puškohledu není ani čárka.
Potom prodejci, kteří nemají konkrétní zkušenosti, nemají šanci znalostmi pokrýt to kvantum přístrojů, co trh chrlí.
A pro sebe mají určitě nějaký TOP promo...
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od lovec »

Na druhej strane, primerané zväčšenie puškohľadu pre daný prístroj je parameter, ktorý by mal byť známy už dávno. Nie je podstatné, či sa jedná o termovíznu predsádku, digitálnu, alebo analógovú klasiku.
Z mojej skúsenosti je kupujúci odkázaný na vlastný rešerš informácií, pretože úroveň vedomostí niektorých predajcov je pomerne diskutabilná.
Tu je jeden z mnohých testov tohto prístroja:
:arrow: https://www.geartester.de/berichte/prax ... rsatzgerat

Pre túto debatu je prínosná informácia v závere testu, že ani so zväčšením 2,5x nie je viditeľné celé menu, ani ukazovateľ stavu batérie. Použitý puškohľad má pri zväčšení 2,5x zorné pole 13,5 metra. Z toho sa dá vychádzať pri voľbe vhodného puškohľadu. Námatkovo som sa pozrel do dvoch nemeckých e-shopov, ktoré mi ponúkol Google. Ani v jednom nebola zmienka o minimálnom, alebo max. zväčšení pre tento prístroj.
Napr. v Nemecku vidím na tieto účely trend používania menších puškohľadov, napr. 1-6x24, 1-8x24, alebo tzv. univerzálnych so zväčšením od 1,5x a priemerom objektívu okolo 42mm. Vtedy majú aj lacnejšie puškohľady dostatočne široké zorné pole na to, aby užívateľ videl celý displej predsádky a mohol ju bez obmedzení ovládať.

Z praktickej stránky by to však nemuselo byť až také zlé. Samozrejme za predpokladu, že táto predsádka je schopná v kombinácii s tvojim puškohľadom produkovať kvalitný ostrý obraz.
Ak predsádku nepoužívaš zároveň ako termokameru na nájdenie zveri, tak batéria určite vydrží niekoľko vychádzok a hodín prevádzky. Pred nasadením skontrolovať stav batérie, v prípade pochybností radšej vymeniť. Takisto vopred kým vidíš celé menu nastaviť vhodný režim. Po nasadení doostriť celú sústavu a hotovo. Od tohto momentu nie je potrebné nič meniť. Jedine pri nejakej zásadnejšej zmene vzdialenosti na ktorú sa bude strieľať, môže byť potrebné doostrenie, ale tam nie je 6x zväčšenie nijako obmedzujúce.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od dreamer4u »

lovec ---- veľká vďaka. Tento test som na nete nejako nenašiel. Informácie celkom postačujúce. Zaujímala by ma však ešte odpoveď na moju druhú otázku (viď. konverzáciu vyššie).
Potom ma ešte napadla otázka ohľadom nástrelu termopredsádky. Trošku nechápem, prečo sa to musí nastreliť, nakoľko v predsádke je vidieť zámerný kríž môjho puškohľadu, ktorý je samozrejme nastrelený presne. Pri verzii iba samotného zameriavača to chápem. Tam je to nutnosť.
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od lovec »

Na druhú otázku odpoveď nepoznám, nemal som v ruke tento konkrétny prístroj...

Ohľadom nastrelenia, to je v princípe veľmi jednoduché vysvetlenie.
Predsádka je v podstate kamera, ktorá "pozerá" na cieľ a jeho obraz prenáša na displej. Tvoj puškohľad cieľ nevidí, mieriš totiž na obraz, ktorý vidíš na displeji. "Nastrelenie" predsádky zabezpečí to, že tieto dva systémy budú zosúladené tak, aby puškohľad mieril na to správne miesto na displeji predsádky.

Ďalšia podstatná vec je to, aby bol použitý kvalitný adaptér na montáž predsádky na puškohľad a nedochádzalo tam k odchýlkam.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od dreamer4u »

Zdravím. Takže po komplikácii so zväčšením puškohľadu som momentálne upustil používať prístroj ako predsádku a dokúpil som očnicu na prerobenie prístroja na zameriavač. Nastal však ďalší problém. V sade bola štandardná montáž na daný prístroj na weaver lištu. Bohužiaľ lišta na zbrani CZ 457 je urobená tak, že drážky na lište nie sú po celej dĺžke ale iba na začiatku a konci, nakoľko v strede je priestor na vyhadzovanie nábojníc. Tým pádom montážna lišta nepasuje. Pre lepšie pochopenie vid obrázky.
Ako čo najlacnejšie vyriešiť daný problém ? Investovanie do drahej a ďalšej montáže sa mi už nechce...
Přílohy
weaver-montaz-pre-hikmicro-thunder-th35.jpg
weaver-montaz-pre-hikmicro-thunder-th35.jpg (14.22 KiB) Zobrazeno 4348 x
CZ_Weaver_lista_CZ457_25MOA_1070-9058.-800x800.png
CZ_Weaver_lista_CZ457_25MOA_1070-9058.-800x800.png (72 KiB) Zobrazeno 4348 x
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od Marpie »

Kolik chceš do toho max. investovat? Co toto?
https://jk-n.cz/listy/146-adapter-malor ... 40-mm.html
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od dreamer4u »

Tak to by snáď šlo... Skúsim najprv pomerať rozmery tej lišty a napísať email do obchodu aby som mal už konečne istotu. Problém bude, ak by rozmery rozloženia drážok nepasovali a musel by som to potom asi upravovať, čo by som nerád. Už som sa totiž stretol z rôznymi odchýlkami čo som bol dosť prekvapený, nakoľko som si myslel, že weaver je nejaký štandard. Ale existuje weaver, picantiny a neviem čo ešte ...
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Pepa55
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 10.5.2020, 18:36
Bydliště: Tatobity

Re: hikmicro Thunder 35C zväčšenie

Příspěvek od Pepa55 »

lovec píše: pát 04.3.2022, 22:43 Na druhú otázku odpoveď nepoznám, nemal som v ruke tento konkrétny prístroj...

Ohľadom nastrelenia, to je v princípe veľmi jednoduché vysvetlenie.
Predsádka je v podstate kamera, ktorá "pozerá" na cieľ a jeho obraz prenáša na displej. Tvoj puškohľad cieľ nevidí, mieriš totiž na obraz, ktorý vidíš na displeji. "Nastrelenie" predsádky zabezpečí to, že tieto dva systémy budú zosúladené tak, aby puškohľad mieril na to správne miesto na displeji predsádky.

Ďalšia podstatná vec je to, aby bol použitý kvalitný adaptér na montáž predsádky na puškohľad a nedochádzalo tam k odchýlkam.
ve všech příručkách pro předsádky čtu, že nastřelení není třeba, že se předsádka nasadí a nastřelení se neprovádí. Zajímalo by mě, jak to skutečně je..
Odpovědět